Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky za člun v HR

Autor raschi 
Re: Poplatky za člun v HR
29. 11. 2017 17:55
Dík Bessy.
Ak máš, v člne 3 osoby ( max. počet prepravovaných osôb na člne sú 3 osoby),môžem za člnom ťahať 4 osobu napr. na Lyžiach alebo s nafukovacím kruhom ?
Re: Poplatky za člun v HR
29. 11. 2017 18:36
S 15hp potáhneš za sebou tak samotné lyže. Na to už je třeba člun, ale hlavně motor, alespoň o dva levely výše. Ještě tak nějakou nafukovací hračku, ale ve třech v člunu to bude už jen ve výtlaku.
Re: Poplatky za člun v HR
29. 11. 2017 20:06
Dík, ale legislatívne je to možné alebo je to už porušenie ich zákonov ?
avatar Re: Poplatky za člun v HR
29. 11. 2017 21:52
... Dany, jakou máš značku vodních lyží ... ?
Re: Poplatky za člun v HR
30. 11. 2017 09:12
Na jachting fóru si Dany založil a živil tři vlákna ke stejným dotazům. Tady to přiživuješ taky. Zkus si taky o problematice něco nastudovat, nechtít vše na zlatém podnose, nebo potřebuješ poradit i cestu na záchod? Tvé dotazy k tomu směřují.
Sorry, ale jinak to nešlo.
Re: Poplatky za člun v HR
30. 11. 2017 10:10
zatiaľ som žiadne ešte nekúpil
Re: Poplatky za člun v HR
30. 11. 2017 10:25
Ako nováčik som urobil chybu, čo som už predtým vysvetlil. Takže ešte raz Soryyy.
Re: Poplatky za člun v HR
01. 12. 2017 00:32
Vraťte se k tématu vlákna, nebo to na čas zamknu. Děkuji
Re: Poplatky za člun v HR
26. 06. 2018 22:20
Ahoj, nemá někdo letošní zkušenost s otevírací dobou na Kapitánu v Kanadský? Díky za info
avatar Re: Poplatky za člun v HR
17. 05. 2019 19:07
... bližší téma jsem nenašel ...
tohle jsou poplatky za člun, který se musí na Jadran dotáhnout ... tudíž jsou to české poplatky za ŘP, sk. B+E ... 4.900,- Kč ...
... byl jsem dnes trošku nervózní, aby mi nesebrali sk. B, M, T, C ... ale dopadlo to dobře ...

smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR
12. 06. 2019 22:20
Nenašel jsem, jestli se to tu už někde řešilo - když přijedu na místo v sobotu večer a v neděli je nejbližší kapetanija zavřená, můžu jezdit na lodi do pondělí bez viněty (nebo jak se tomu dnes říká) nebo musím najít nějakou otevřenou, byť vzdálenější kapetaniji, a tam zaplatit?
avatar Re: Poplatky za člun v HR
13. 06. 2019 01:21
samozřejmě že najít nějakou otevřenou a nejezdit bez viněty. Pokud by tě chytili, tak tě nic neomlouvá.
Re: Poplatky za člun v HR
13. 06. 2019 09:56
Pokuta až 5000 kuna, správní řízeni se zabavením věci, tj.člunu. Stojí to za to?
Re: Poplatky za člun v HR
14. 06. 2019 23:01
V pohodě, já to nechci ojebávat, jen mě to zajímalo. Kromě toho jsem asi 10 minut po napsání příspěvku zjistil, že na google je ještě zimní otevírací doba mé kapetanije, nicméně v létě mají otevřeno i v neděli, tak není co řešit.
Re: Poplatky za člun v HR
15. 06. 2019 10:56
Nevíte někdo, jestli to nejde zaplatit on line ? Kdyby to šlo z domova naskenovat a zaplatit kartou, to by bylo super. Já třeba pro kapetaniju Zadar našel otevírací dobu jen po-pá. Díky
avatar Re: Poplatky za člun v HR
15. 06. 2019 13:57
... čert17 ... na kapetanii musíš předložit techničák od lodi a doklad o tom, že jsi absolvoval alespoň VMP ... pokud máš doklad o zaplacení loňského poplatku, je po předložení vše rychlejší ... (o pár minut) ...

smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR
15. 06. 2019 20:58
Kapitánský průkaz se nepředkládá. To, že platíš poplatek za loď neznamená, že s ní budeš i jezdit.
Re: Poplatky za člun v HR
15. 06. 2019 22:18
Loni v Punatu mi bez VMP nechtěli "vinjetu" vystavit.
avatar Re: Poplatky za člun v HR
16. 06. 2019 07:22
... je to tak, po mě jeden rok VMP chtěli v Jelse ... druhý rok, po předložení dokladu o zaplacení z předchozího roku už ne ... (obě "viněty" vydával kapitanát v Jelse) proto je potřeba v kanceláři kapitanátu ... VMP mít ... byť Vás už mají zaregistrovaného z dřívějška ...

smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR
16. 06. 2019 11:19
Po mě ho nikdy nechtěli i když jsem se zkraje vnucoval. Vyzkoušeno v Jelse, Sučuraji, Makarské, Trpanji. Kromě posledního vždy opakovaně. Auto můžeš také vlastnit a nemusíš mít řidičák.
avatar Re: Poplatky za člun v HR
16. 06. 2019 22:41
... čert17 ...
byť jsou tu různé zkušenosti ... tak, pokud Ti neztěžkne "ledvinka", pro sichr si průkaz VMP vezmi ...

smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR
17. 06. 2019 19:18
Míra1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nenašel jsem, jestli se to tu už někde řešilo -
> když přijedu na místo v sobotu večer a v neděli je
> nejbližší kapetanija zavřená, můžu jezdit na lodi
> do pondělí bez viněty (nebo jak se tomu dnes říká)
> nebo musím najít nějakou otevřenou, byť
> vzdálenější kapetaniji, a tam zaplatit?

Zvláštní pocit citovat sám sebe! Nuže dnes jsem na kapetaniji zjistil, že když přijedu v sobotu večer a v neděli je kapetanija zavřená, že zaplatit se to musí do 24 hodin po příjezdu, takže v neděli se smí jezdit bez zaplaceného poplatku. Takže jsme včera stáli na břehu úplně zbytečně, mohli jsme jezdit. Nejlepší na tom bylo, že na stránce ministerstva mají napsáno, že kapetanija ve Vodici je od května v neděli otevřená, ale asi jim zapomněli říct, aby v neděli chodili do práce, takže jsem se tam táhnul v neděli úplně zbytečně ...
avatar Re: Poplatky za člun v HR
18. 06. 2019 06:27
... Mira1 ... jen pro úplnost ... můžeš prosím napsat, jaké doklady po Tobě na kapetanii chtěli ? ...

smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR
18. 06. 2019 12:52
Hmmm, to by mě hrozně zajímalo, o co se na kapitanátu při tomto tvrzení opírali. Možná o zeď? Vysvětlil bys policajtům při kontrole, že ti toto řekli na kapitanátu? Že existuje jistá tolerance od policie, pokud má kapitanát otvíračku třeba jen dva dny v týdnu a další je o pár desítek km vedle, vím. Zažil jsem to na Hvaru, když v Jelse neměli obsazený kapitanát a dojížděl tam úřada snad jen jednou týdně z Hvaru. Taky jsem zažil, když poliši stahovali kůži z Poláka protože neměl zaplaceno, právě dal loď na vodu a jel s ní k bójce a oni se zrovna nachomejtli. V zákoně je uvedena povinnost mít zaplaceno.
O otvíračce na kapitanátech bych mohl vyprávět. Orebič, kapitán zrovna týden na školení, zavřeno. Trpanj, kapitán lítal někde po přístavu, sehnal ho jeden místní. Sučuraj, kapitán v otvírací době jen na telefonu. Sehnala ho ženština, co lifruje auta na trajekt. Jelsu jsem již popsal. Makarská, také měli v době oficiální otvíračky uvedené na www stránkách zavřeno, na dveřích otvíračka úplně jinak. Patří to k Jadranskému koloritu.
Re: Poplatky za člun v HR
22. 06. 2019 22:09
Bessy: chtěl lodní osvědčení, pojištění (mám 25k motor) a pak nějaký doklad totožnosti - dal jsem mu VMP, který se mi zrovna válel na stole. Samotné VMP po mně nechtěl.

Zahajskej: přesně tak, řekl bych, že ten, co je podepsán na účtence z kapetanije z minulého roku, mi toto řekl, a ať mu zavolá. Ono je to i logické - když to nemáš kde koupit, tak máš stát na břehu? I když hledej u Chorvatů logiku ... Chtěl jsem se zeptat přímo na Ministarstvo mora, ale nenašel jsem tam žádný mailový kontakt.
avatar Re: Poplatky za člun v HR
23. 06. 2019 07:43
V Sucuraji chtěl i VMP. Nevím proč? drinking smiley
avatar Re: Poplatky za člun v HR
23. 06. 2019 18:16
Zdravim Jadraňáky, už jsem tam paár roků nebyl a teť chci zase vyrazit a vzít alespoň gumága 3m motor 5hp. Změnilo se něco co se tehle sestavy týká? dřív nemuselo být a platit nic. Papíry mam chorvatský a český VMP, ale jde mi o vinětu případně pojištění...??? Díky moc za info.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dragon33 (23. 06. 2019 18:17).
Re: Poplatky za člun v HR
23. 06. 2019 19:36
Vinjetu ano (vše nad 2.5m a/nebo nad 6hp), pojištění ne. Na vinjetu potřebuješ nějaký doklad od člunu, funguje certifikát od CS Lloydu.
http://www.cslloyd.cz/rekreacni-plavidla/
A samozřejmě papíry pro kapitána, české VMP stačí (papíry na řízení čehokoliv s motorem jsou potřeba už tak nejméně 10 let)
avatar Re: Poplatky za člun v HR
24. 06. 2019 07:42
Díky za info, to mam radost :-( Mam 10 let starej gumák a asi těžko najdu od něj papíry. No pokusim se sehnat u prodejce alespoň něco, protože jet k velký vodě bez alespoň nějaké lodě, to snad ani nejde :-)
Re: Poplatky za člun v HR
24. 06. 2019 07:50
Od 3m nahoru je vinjeta, ne 2,5m.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.