Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
24. 05. 2018 06:39
Ahoj.Mám možnost koupit gumák 3m v pěkném stavu,ale nevím jaké doklady má mít,abych s nim mohl do HR.Poradíte mi? Díky
Chtěl bych k tomu tak 8hp motor.U toho platí to samé.Jaké má mít doklady?
24. 05. 2018 09:36
To Aleš: že by? Kolik komínů to bude mít?smiling smiley
to vočko: velice obecně podaný dotaz. V HR podléhá zpoplatnění vše, co má motor nad 5kW (nikoli HP) a délku člunu 3m a výše. Výše uvedených 2,5m snad bylo a zase není, kdyžtak mě opravte. Každopádně na vše, co je nějak motoricky poháněno, byť i el.motorem, musíš mít tzv.kapitánský průkaz. Pokud tebou uvedený člun máš s motorem do 5HP, nepodléhá zde v ČR registraci na SPS, ale kvůli délce už v HR musíš zaplatit tzv.vinjetu a tu ti bez dokladů k člunu nevystaví. Řešením je člun zde zaregistrovat u CZ Lloydu, cena cca 550Kč, co vše budou potřebovat ti řeknou po dotazu.
24. 05. 2018 12:00
Limity v HR bez vinjety jsou 2.5m nebo 5kW, takže 5HP motor by vinjetu mít nemusel, ale jen na člunu do 2.5m.
24. 05. 2018 12:24
Oni ty tři metry nějakou dobu byly, alespoň v době kdy jsem měl ještě 5HP, šikovně napsané do 3m, tj.299cm ještě ne, 3m už jo. Měl jsem v té době gumák 298cmsmiling smiley Každopádně u nás neregistrovatelný člun (SPS) podléhající v HR vinjetě se vyřeší zaregistrováním u CZ Lloydu.
30. 09. 2018 18:26
A vo-vo tom to je. Přesně jak říkáš. 3M 5 Hp jetej na průbu. Když tě to polapí, tak prodáš a koupíš něco většího. Já koupil yuki+parsun5 desetiletej za 20, prodal za 25 po dvou víkendech na Orlíku, kdy sem se málem utopil v půlmetrovým "vlnobití".
Pak sem koupil 3,3m+ 18Hp za 45, nový (15 mh) na CZ papírech , motor Zongshen. To je 4. největší výrobce malejch motorů na světě. "Kooperuje " mj. s Pagia, BMW a dokonce s Harley Davidson. Čistokrevnej číňan pro australskej trh. Má to mraky nectností, je to nekultivovanej smradlavej mezek, ale spolehlivej dříč. Australani si to pochvalujou a já taky. Údržba minimální-jednou za rok vyměnit olej v noze, asi za čtyři roky běžnýho provozou vodejde propeller. Nic co by si neuměl skoro každej udělat sám. Takže mně absence servisu týhle značky v tomhle státě žíly nerve.
Motor si určitě nechám, ale člun vyměním za 3,6-3,8 m ( to je ještě váhově v silách), ale zase za gumák se skládacím dnem. Nehodlám v žádným případě tahat za osmi merovou obykou courák se člunem. Nechápu lidi co vozej dvoumetrovou matračku s 2,5 koňákem na vleku.... Gumák na vleku ztrácí poslední špetku půvabu a smyslu pro realitu. Když vlek, tak už hliník nebo laminát, nejlíp s kajutou + asi tak 60- 80Hp, ale to fakt není můj případ

Upraveno 4krát. Naposledy upravil Husky (30. 09. 2018 21:51).
13. 03. 2019 18:50
Zahajskej
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 14:03
Jo Petře, pořídil sis opici, musíš mít na banány ...

... jo jo ... Michale, to byla trefa s těmi banány s trefil hřebíček na hlavičku ...
obrousit, nové laky, nová krycí plachta, nové koberce, nové sedačky, nová palubovka, nový přívěs ... teď se kupují nové polepy na boky, ochranný gumový pás ... ještě čekám na nějaké nové kovové součástky, kotvu, lana ... drinking smiley
... bimini jsem pro letošek vzdal ...

... takže loni pichlý paddleboard byl jen úsměvnou epizodkou a po chvíli hledání byla díra odhalena ...
... nezbývá, než zůstat u Jadranu aspoň 3 týdny, aby se to vyplatilo ... grinning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer

Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (14. 03. 2019 09:52).
17. 03. 2019 10:18
... ještě pár týdnů ... a lodička bude jiná ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.