Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
avatar Re: Koupě člunu
24. 03. 2015 20:29
No, jak myslíš. Pokud míníš toto vlákno převést do básnické podoby, proč ne.

S Malémovým kačerem
na palubě člunu
míním plouti večerem
a pozorovat Lunu.

Pak jej stejně sežerem
poslechneme dudy
na palubu nepatří
vůbec žádné sudy.

Pouze banda lodníků
a záchranné vesty
na takovou letní plavbu
musíš míti testy.

Není třeba jízdenka
ani jiný bilet
po proplutí vlnami
bude nutný bidet.

Podotýkám, že toto zařízení není součástí pořízeného plavidla.
avatar Re: Koupě člunu
24. 03. 2015 22:18
Ok,
já přiznávám ač nerad... že máš větší vlohy,
snad proto točíš kormidlem a já jen cákám nohy.
U zkoušek na SPS kladli na srdce mi nejvíce,
že kotvu radno z člunu házet před východem měsíce.
Na úvazu pak už možno k Luně zalamovat krky,
na chudáka Trosečníka vymejšlet si frky.
Mít na kocábce bidet...to má mnohé výhody,
to řešení je pro tebe, co máš tyto příhody yawning smiley
Nevím zda měl ses cpáti Malémovým kačerem,
když ve vlnách pak věštíš...to se z toho po...rem.
Ale my co milujeme vlny a monzunové deště,
naskakujíc ve člunu křičíme ještě,ještě,ještě. hot smiley
Re: Koupě člunu
25. 03. 2015 08:41
Bidet ve člunu? K tomu stačí kus lana, holou do vody a někdo, kdo by vzal za plyngrinning smiley
Jinak mi Fousi uniklo v tvých verších, "pak jej stejně sežerem", je myšlen ten kačer, nebo Malémasmoking smiley
avatar Re: Koupě člunu
25. 03. 2015 22:47
Maléma je velká porce a již tužší masisko. Zůstal bych u kačice.
Lano by nemělo býti mnoho otřepeno, pak máš u zádele ježka grinning smiley Snad se tento nick nena......re.
Ale ostov lidojedů nějak ztichnul, asi došla inspirace.....možná až v pátek, kdy Pátek nakopne....moody smiley
Ale už mě svrbí dlaně po píně....
avatar Re: Koupě člunu
28. 03. 2015 12:45
Potěšilo, včera dorazily papíry ze SPS, zaregistrováno, zbývá vylepit reg.čísla, pár drobností a plujeme. Motůrek bude příští týden po prohlídce a inspekci. Sezóna může vypuknout.
prt
Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 15:34
to fous 57:
zkoušel jsi plavbu před koupí? nebo jsi kupoval tzv. na slepo bez vyzkoušení plavby.
Měl jsem podobný člun jen délka 380 a po sezóně šel z domu a koupil jsem radši skládací dno a nafukovací kýl. strašně se to vlnilo a plavební vlastnosti nic moc. Možná ti bude vyhovovat, ozvi se jak jsi spokojený s nafukovací podlážkou. Není vidět jaký máš výkon motoru?
Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 21:04
prt

Ahoj po delsi dobe:-)

take jen odhaduji, ale vypada to na 5HP.
ja jsem si tim prosel od nafukovaci podlahy az po laminat podlaku s kylem a motorem 2,3HP az 25HP.

u nafukovaci podlahy je nutne dodrzovat tlak jak v podlaze, tak v burtech, ale porad se bude zadek mirne bortit a clun se bude kroutit

skladacka, zde to podrzi podlaha a je jedno zda se jedna o barvenou preklizku nebo hlinik

lamin. podlaha a kyl - zde je to zase o necem jinem

je potreba zvazit skladovani, prepravu apod. pak je volba clunu jasna a penizky

ja jsem leta skladal clun a motor do kufru apod.serepetick, ktere jsou nutne, nakonec jsem vzal lamin. kyl a vlek

na vode za par minut z vody take, kor kdyz se jezdi kazdy tyden na prehradu :-)

ALE 5HP to zacina a vetsinou 20HP konci, jo konfort z jizdy dela sve
avatar Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 21:14
jestli se nepletu, tak má Fous 15HP a asi EFI – stříkačku. To by mu na ten škopek mělo stačit. ...je to už starší pán smoking smiley V kroucení má zkušenosti....vykroutí se ze všeho eye rolling smiley Kroucení člunu bude ale asi pro něj případně něco nového.
avatar Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 21:39
... mám 3,5 metru a 15 Hp, nafukovací kýl se skladanou laminovanou překližkou na podlaze ... při vyšší rychlosti a skocích na větších vlnách to ve spojích podlahy praskalo ( přitom rychlost nebyla na max. ) ...
... k žádné poruše spojů však nedošlo ... je to tak OK ?
smileys with beer
Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 22:34
Ty podlážky Ti dokážou i vyskákat. je to bohužel normální.on ten gumák na moře až tak ideální není, jsou to strašný rány do tý podlahy...
avatar Re: Koupě člunu
31. 03. 2015 23:29
Hlavně ne hliníkovou podlahu, ta se pokroutí smoking smiley
Re: Koupě člunu
01. 04. 2015 08:25
Vrzání překližkové podlahy ve spojích je normální. Pokud se dostane do spoje zrnko písku, jsou ty zvuky až strašidelné. A překližka se kroutí také, ty zvuky jsou toho důkazem, jen né tolik. Hliník je pevnější, ale je to snad jediná výhoda, protože je podlaha těžší, na sluníčku se rozpálí a pokud se ohne, nejde již narovnat zpět. U nafukovací podlahy je největším plusem váha a skladovatelnost. Pokud si pamatuji, tak ten Fousův váží 61 kg, u překližky by to bylo už nějakých 85kg, možná více, hliník dalších 10 navrch.
Re: Koupě člunu
01. 04. 2015 10:21
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hlavně ne hliníkovou podlahu, ta se pokroutí smoking smiley


Mno...tak já třeba mám právě hliníkovou podlahu ..a to až na délku 430, a i když taháme vlečné hračky a řádíme se člunem ve vlnách...tak nikdy k žádnému pokroucení nedošlo...
asi bych to tak černobíle neviděl cool smiley
avatar Re: Koupě člunu
01. 04. 2015 14:16
Abych to shrnul. Protože byla příležitost k obstarání koncem ledna, pochopitelně jsem nezkoušel, ale dostatečně jsem se informoval na všech možných dostupných zdrojích. Výše popsané nedostatky by měly eliminovat ony hydrostabilizační plochy za zrcadlem. Studoval jsem i materiál od výrobce. Neříkám, že je to optimální varianta, ale skladnost a hmotnost měly přednost, budu převážet uvnitř auta. Sám jsem člun dostal pod strop garáže. Zatím v pokusném zavěšení, ještě budu muset doladit detaily a vylepšit mechanismus. Nikde není psáno, že to třeba nebude to pravé, ale časem se uvidí, zůstane, pořídí se jiný... nemám v rukou křišťálovou kouli. V daném okamžiku jsem s nákupem spokojen, praxe ukáže a rád se podělím o zkušenosti.
A motor je Sůza DF 15.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Koupě člunu
01. 04. 2015 15:15
... Fousi, věřím tomu, že to se po hladině ponese jako raketoplán ... kolik říkáš že to má celkovou délku ?
a fakt to půjde do kufru ? ... motor na zadní sedadla ?
smileys with beer
Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 08:45
Ja mel docela slusny kufr a cpal jsem tam podlazky, clun a 5HP motor nadrz do rakve + zavazadla pro 1x ja a 3x zensky :-)

15HP uz bych tam nedostal.

Kdyz jsem vozil clun na vleku (jinak to neslo lamin. podlaha) tak vse lehke do clunu, motor 15HP 4 takt samozrejme na zrdcadle.
Prislo me to mnohem pohodlnejsi a o vleku jsem ani nevedel.
15HP 4 takt je dost tezky motor pro manipulaci. Muj mel 51kg a SUZUKI ma 42kg, tak to bude o neco lepsi, ale porad jde blbe chytnout.
15HP motor vykompenzuje nafukovaci podlahu hlavne at muze mit na zrdcale 15HP neznam delku clunu.

Krouceni bude nejvice patrne pri prehupovani vln, ale to si musi kazdy vyzkouset zda to mu to vadi.

Me 15HP + lamin. podlaha + hluboky kyl frcel pres 40km/h a skluz okamzite, vlny jsem jen rezal :-)

Vysokotlaka podlaha - zde to bude jine, ale jak jsem psal prednost muze mit skladnost, preprava atd.

Hlavne at je zaplaceny poplatek na kapitanatu a napsany seznam osob, pak sup do clunu a najit krasne misto, kde muze byt clovek sam.
Uvazat clun (vetsinou jsem daval kolik na breh a kotvu na dno) a sup do potapeni.
Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 12:07
Crew list (seznam posádky) už není.
Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 12:36
neni...nebo neni do urciteho vykonu resp. velikosti resp. poctu osob ?

pak jedine dobre
avatar Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 18:04
Doplňuji: délka 4,20, povezu uvnitř auta, zadní sedačky jdou ven, jako každý rok a v poho se tam vše vleze, zbytek do boxu na střechu, letos bude nový 400 l. Maximální výkon motoru je dle výrobce 23 kW. Sůza má 11 kW, mám ještě rezervu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 19:51
Fous

Tak to se nedivim, ten ostrov "Scedro" to musi byt pro clun parada :-)
Ja byvam naproti na pevnine "Sucuraj" mam pred nosem.
avatar Re: Koupě člunu
02. 04. 2015 22:17
Jo,jo, už se těšíme i na delší plavby podél pobřeží oběma směry, kde jsme se zatím nedostali, např. Dubovica. Jen škoda blízkosti dalších ostrůvků, bylo by to ještě zajímavější. Ale i tak je tam množství dosud neprobádaných zátok, kde se teoreticky budeme pohybovat sami.
Samo, chceme to ještě prubnout v tuzemsku, Baťák je jasný a další plochy...uvidíme, asi domácí prígl. Vranov mnoho neláká svými přístupy, snad ještě Novomlýnská lokalita. Kurňa, víkendů je málo a musí ještě vybýt na ostatní aktivity /kolo, něco málo pěšky, nějaká oslava, práce kolem baráku/.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Koupě člunu
03. 04. 2015 07:51
A co takhle Dalesicka prehrada, zde je hodne zatok
Re: Koupě člunu
03. 04. 2015 08:05
Stando, vím, že od loňského roku dle nových "pořádků" ohledně vinjety se crew list už nepíše. Jak je to s loděmi s lůžky, nevím.
avatar Re: Koupě člunu
07. 04. 2015 21:23
Když tady byla debata o mé motorizaci, dnes jsem dovezl Sůzu ze servisu. Je po celkové kontrole, včetně olej. náplní, promazání, vyměněn impeller a celkově konstatován výborný stav. Takže připravena na sezónu.
A na vyobrazených válcích velmi snadno manipuluji člunem a tím pádem nebudu instalovat pojezdová kolečka. Trochu mě nasměroval Zahája a patří mu poděkování.
[www.rajce.net]
avatar Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 08:27
...na kolik vyšlo to STK ?
smileys with beer
Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 12:50
Tak takovýhle kolečka jsem měl taky stačilo s nima vjet do slaný vody a vydržely přesně dvě sezóny ( v podstatě byly 4x ve vodě), pak následoval šrot a vlastní výroba nerezových A4.
Tom
Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 13:03
Tak jsem to po dlouhých úvahách rozsekl smiling smiley
V pátek si jedu pro laminát 350 pro 4 osoby s motorem Mercury EFI 30HP.
Stejně bych gumák skladoval nafouknutý.
Jezdíme nově s kabrioletem, tak to jen zapadne do skládačky :-)

Jen musím vyřešit parkování - do zimy - buď pro jedno auto nebo loďku confused smiley
Ještě je otázka - dát na zimu loďku naštorc (asi paleťákem) dvojgaráž má na délku 8m a zajistit, aby když budeme zajíždět autama do garáže a ujede ti noha- nebyl z loďky vor....

Takže se již můžu zúčastnit nějakého vodního srazu hot smiley
Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 13:40
Takže další pacient :-) s tím skladováním opatrně na buřty bych to nepokládal, co třeba zavěsit ke stropu....
Tom
Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 14:30
Přesný výraz smiling smiley Začínám Googlit věci okolo loděk a to je věcí co jsem nevěděl thumbs up smiley

Jsem myslel, že to nechám na vozíku, jen ho postrčím paleťákem před auta. Na šířku garáže se vejde loďka i s vozíkem jen tak tak. Nebo nesmí být přes zimu na vozíku?
Re: Koupě člunu
08. 04. 2015 14:44
Aha tak to jo já myslel že to chceš nějak stavět na buřty... takto být může, taky jí mám na vozíku, jen to vyheveruju a podložím u nápravy abych ji přes zimu odlehčil....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 147
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.