Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Re: Podgora
02. 06. 2011 07:30
Ještě jednou díky, těším se. Mám rád taková videa. My jsme tam taky byli v roce 2009, ale v září. Minulý rok jsme rodili a letos v září jedeme zase, s námi dvě dcery 3 roky a 14 měsíců :-)
Re: Podgora
02. 06. 2011 12:50
Zdravím,
mám prosbu.Mám možnost jet do Pogory do vila Pasko. Byl tam, prosím, někdo? Jak jste byli spokojeni?Poradíte mi, kde přibližně apartmany jsou?
Re: Podgora
02. 06. 2011 20:07
Takže do mého předešlého postu jsem doplnil linky na video.
Omlouvám se za zpoždění ale noční upload pro mě z neznámého důvodu zkolaboval a tak mě to dcery nahodily odpoledne po příchodu ze školy (téměř 5 hodin upload angry smiley), páč ráno jsem nechtěl nechat PC běžet doma bez dozoru.
Můžete tedy sosat a těším se na případnou kritiku yawning smiley.
Re: Podgora
02. 06. 2011 22:10
Niki, šťastnou cestu a pak nám sem hoď všechny novinky a postřehy :-)
My to máme za 28, ale už se opět těším jak malá holka.
Re: Podgora
03. 06. 2011 06:12
sy99:

Díky za ochotu, hned začnu stahovat a těším se, až si to odpoledne pustím.
Re: Podgora
03. 06. 2011 06:15
to Kylie:

Když jsme se byli v roce 2009 v Podgoře podívat, hledal jsem i možnosti ubytování na tento rok a fotil si zajímavé typy. Mezi nimi je i nějaká Vila Pasko. Jestli je to ta kam jedeš ty tak je téměř na konci Podgory směrem na Tučepi. Pokud mi napíšeš mail, můžu Ti poslat fotky, které jsem v roce 2009 nafotil. Je hned u moře a z venku to vypadá taky dobře.
Re: Podgora
04. 06. 2011 17:42
Ahoj, my byli v Podgoře v roce 2006, jinak na Jadranu každý rok ale snažíme se měnit místa a poznávat. Letos se vracíme do Podgory, protože se nám tam moc líbilo a zamluvili jsme si APT Biuk. Nemáš ho taky na fotce yawning smiley ? A nemáte někdo zkušenosti s Biukem ??? Měl by být na príjezdové cestě do Podgory. Síííím. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Podgora
05. 06. 2011 10:47
Tak bohužel, Biuk mi neříká nic.
Re: Podgora
05. 06. 2011 14:47
záleží - jakou příjezdovou máš na mysli...jestli Splitskou nebo příjezdovou dole :-))
Re: Podgora
05. 06. 2011 15:38
Měla by to být příjezdová "splitská" a je to ulice I.G.Kovacica. Zpět na foru jsme našli i mapu a ulici jsme tam našli.Když po ní sjedeme až k moři, tak vyjedeme u přístavu.Cestu už máme teoreticky nastudovanou. Spíš, jestli tam někdo nebyl, abychom věděli něco víc než jenom fotky.Ale jinak se stejně těšíme.hot smileysmiling smiley
Re: Podgora
05. 06. 2011 17:54
bobina:
On už i v popisu má cca 250m k moři, je na splitské cestě do Podgory Tj.magistrála!.Měl by být u toho prvního přemostění nahoře nad Podgorou a ted si nejsem jistý jestli před anebo za mostem při pohledu od moře.Před časem jsem ho poptával a zjištoval jeho polohu, pak jsme to vzdali je to cca 2 roky zpět.
Re: Podgora
05. 06. 2011 18:15
...a proč jste to vzdali? Bylo to daleko k moři nebo něco nebylo v pořádku s tím apartmánem????????????????????eye rolling smiley
Re: Podgora
05. 06. 2011 19:21
Jo jenom ta vzdálenost k moři, vždy poptáváme více ubytování a pak se rozhodujem co a jak, žádné nesrovnalosti nebyly. yawning smiley
Re: Podgora
05. 06. 2011 19:42
Tak to jsem ráda. hot smiley Na foto vypadá velmi dobře.Nám ta vzdálenost tolik nevadí.Večer se půjdeme projít a potom si v klidu posedíme na terásce u vínečka a karet smiling smiley
Re: Podgora
06. 06. 2011 13:16
Ahoj,

v Mediteranu jsme byli před 3 roky. Musíte mít štěstí na pokoj. My byli ve druhé budově od moře a v patře, tak to bylo super - výhled na moře, moc fajn. Pak jsou ale ještě budovy výš a to je dost schodů k moři (já byla v tu dobu těhotná, tak to bych nedalagrinning smiley a na kočárek s prckem taky nic moc, ikdyž se to dá obejít po silnici) a pokoje v přízemí jsou zase plné mravenců. Ale my měli štěstí, vybevení nám vyhovovalo, čisto bylo. Jíst se chodí do centrální budovy, vaří dobře ale my měli výběr ze 3 menu a já jsem dost vybíravá, tak manžel šílel (a spolusedící a číšník taky, my pak nosili dezerty navíc, abych alespoň něco snědlagrinning smiley ).

Jinak teď jsme se právě vrátili, kvůli malé jsem volila vedlejší hotel Minerva (vnitřní bazén) a tam to bylo pohádkové. Nejlepší jídlo jaké jsem kdy v hotelích po Chorvatsku jedla, příjemná obsluha, bazén, výtah až na pláž (to se s kočárkem hodí).

Promenáda mi přijde dostatečně dlouhá, ale hlavně se nám na Podgoře moc líbí, že je tam "kam jít". Člověk (bez auta) není odkázán jen na jednu vesničku, ale příjemnou procházkou se dojít do Tučep, cestou jsou ty nejhezčí pláže a klidně až do Makarske. Jen škoda, že tam není v provozu i vláček nebo jen lodička do Tučep a Makarske, pro děti by to bylo zase něco navíc.

Jooo a to dětské hřiště, je nejhezčí z dálkyspinning smiley sticking its tongue out Není tam vůbec stín a je to takové trochu poničené, ale tak 2x jsme tam za ten týden byli, to zase jo.
Re: Podgora
06. 06. 2011 22:41
My jedeme do Mediteranu 16.7.,ještě jsme tam nebyli.Psala jste,že vy jste měli výběr ze tří menu,takže někteří měli švédské stoly?
Cestovka,se kterou jedeme totiž uvádí,že snídaně a večeře jsou formou švédských stolů a obědy výběr z menu.Dívala jsem se ale na
jiné cestovky a některé uvádí jen ten výběr z menu,tak teda nevím.Jsem právě taky dost vybíravá,tak bych to měla těžký...:-)
No a o těch mravencích mě radši ani nemluvte...určo vezmeme nějaký postřik na ně.Nejsem žádná fiflena,ale mám ráda pořádek a čisto,
takže mravenci nee.
Ještě jsem chtěla poprosit,jestli byste semka mohl někdo napsat nějak podrobněji kudy tudy do Podgory,stačí tak nějak od Záhřebu.
Od manžela jsem dostala za úkol naplánovat trasu,nějak jsem to už dala dohromady,ale chci se ujistit,že to mám "správně".Díkes.:-)
Re: Podgora
07. 06. 2011 08:20
Všichni jsme měli jen výběr z menu. Měli jsme polopenzi, snídaně bufet (velmi poskrovnu tedy) a večeře výběr z menu. Ale jeli jsme už začátek června, tak jestli to nemají v sezóně jinak, to nevím.
Re: Podgora
07. 06. 2011 11:00
Darris, cesta do Podgory je tady popsána jistě mnohokrát, takže jen jednoduše, ze Záhřebu po dálnici A1 až na sjezd Šestanovac (425km), potom směr Makarska - po pár kilometrech přijde nejhezčí bod celé dovolené, když se v průsmyku nad Gornja Brela z ničeho nic ocitnete nad mořem... Na magistrálu odbočíte doleva a stále po magistrále až do Podgory.
Podgoru projedete skoro celou po magistrále, až za malou benzinkou (na levé straně) odbočíte doprava a sjedete dolu k Mediteranu.

Ještě doplním, s jídlem jsme na tom byli stejně jako bustik, ale bylo to 2001, myslel jsem že se to mohlo změnit, ale asi je to stále stejné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (07. 06. 2011 11:06).
Re: Podgora
07. 06. 2011 12:43
Zdravím, my byliv Mediteranu 3x, 2x spokojenost, potřetí (vloni)už ne. Na pokoj jsme měli štěstí, vždy jsme byli v první budově za hotelem, v patře, to v pohodě.Jídlo bylo dobré, snídaně švédský stůl, výběr pečiva bohatý, jinak oves.vločky, jogurty, vejce natvrdo, sýry a uzenina, džemy..káva, džusy, čaj....večeře ty dva předcházející roky výběr ze tří menu, a zákusek nebo ovoce. Jídlo bylo dobré a bylo ho dost.
Vloni ovšem změna při večeři, jídlo bylo vydáváno od pultíku číšníky, každý si vybíral na místě, co bude chtít. Jídlo bylo dobré a bylo ho dost, ale tvořily se fronty, hodně dlouhé fronty.
Zeleninové saláty - bufet, výběr dostačující.
Vždy velký nával v jídelně a co nás znechutilo - ke stolu, který byl pro 4 osoby, jsme dostali v polovině pobytu další 2 strávníky, kteří neuměli ani slovo česky, jejich řeč jsme neidentifikovali, nerozuměli nám ani my jim, a v žádné jiné řeči než té jejich (=krčení rameny) se s námi nechtěli bavit.Domluva žádná.Takže k jídlu vdžy, kdo dorazil dříve,jedl, a kdo nestihl, měl smůlu, musel počkat cca půl hodiny, než bude místo. Takže už nikdy víc.
Delegátka nám pravila, že je o hotel velký zájem, a je to prý běžná praxe...
Takže letos jedině do soukromí...
Re: Podgora
07. 06. 2011 12:58
Z toho jídla jsem tedy docela rozladěná.Nevím,co čekat.Naše cestovka jasně píše,že snídaně i večeře jsou švédské stoly.
Za to jsme zaplatili,tak budu docela nas....,jestli to tak nebude.Obědy jsme dokupovali,tak s tím počítám,že bude výběr z menu...
Skromnější mi nevadí.Minulej rok jsme byli v Šibeniku-Solaris,bylo tam toho hafo a já si stejně dávala na snídu pořád to stejný.
Stačí nějaký pečivo,máslo,šunka,sýr a džus.To tam snad bude.:-)
Jinak Pedro66 dík za navigačku:-),hlavně v té Podgoře,to bychom to tam určitě zase hledali.
Re: Podgora
07. 06. 2011 15:36
Darris,
uvidíš, možná, že letos je změna a budou švédské stoly.
Vloni byl experiment s výdejem jídla číšníky, letos to může být jinak.Výhodou toho výdeje jídla zase bylo, že co sis řekla, dali ti na talíř a výběr byl, mohla sis klidně nechat naložit dva druhy masa a příloh taky, kolik sníš.
Salátový bufet - tam byla zelenina, ale taky bramborový salát a těstovinový, když by sis nevybrala, mohla jsi se dojíst tam. Taky dezert byl švédským stolem.
Jídlo bylo v pohodě, jen ty fronty, to byla tedy otrava. Číšníci dělali co mohli, ale tolik lidí zvládat rychleji nebylo možné.Možná mohli dát ještě jeden výdejní pultík.
Nás naštvali jen s tím, že na čtyři židle určili šest lidí, to jsme tedy ještě nezažili.Bylo to u několika stolů, co jsme si všimli, asi tak u 10-12 stolů, kde jsme si všimli , že byly šťouchy.
Jinak pláž pod hotelem sice přeplněná, ale blízko, parkoviště taky dobrý, místa dost.Jinak se to dalo.
Tak pěknou dovolenou a pak nám napiš , jak jsi se měla:-))
Re: Podgora
07. 06. 2011 15:40
Našel jsem mapu Podgory, Mediteran je tam co je značka červeného kříže, přijedete k němu shora po červené.
Re: Podgora
07. 06. 2011 16:16
Uhaaaa - mě se to blíží :-)

10 jsem na cestě
Re: Podgora
07. 06. 2011 17:07
Jj, myslím, že jsou tam cedule, směrovky s označením hotel Mediteran.Přejede se most (jeden sjezd je myslím před mostem, tím nejezdit), jet přes most a za mostem je při cestě větší penzion, a za ním pak doprava a dolů je hotel Mediteran, mělo by to být značeno, jak pojedete dolů, po pravé straně uvidíte parkoviště hotelu (je umístěno za hotelem, do hotelu pak půjdete přes toto parkoviště).
Re: Podgora
07. 06. 2011 17:31
Děkuji jak za mapku,tak za instruktáže,budou se hodit.:-)Jsme totiž schopni zabloudit kdekoliv.
Jsem teda fakt zvědavá,jak to s tím jídlem bude.A jak jste to měli nasmlouvané s cestovkou,Kylie?Myslím,jestli bylo v nabídce
napsáno formou bufetu,výběr z menu atd..Myslím,že když jsme si objednali zájezd a bylo tam jasně napsáno švédské stoly,tak by to tak
mělo být...S manželem nejsme nijak konfliktní a bůhví jak nároční taky ne a kdyby to jídlo bylo jinak než uvádí cestovka,tak s tím
asi nic neuděláme,ale aby k nám posadili někoho cizího,tak to bysme fakt nevydýchali.A oni taky ne.Jsme čtyři a pokud bysme seděli u stolu
pro šest,tak je to jasný a ani neceknu.Ale aby u stolu pro čtyři sedělo šest lidí,tak to opravdu nee.U nás by nepochodili.
Strašně se tam těším,ale upřímně řečeno mám obavu,jak to bude a co mám čekat.
Teď bych "potřebovala",aby sem někdo napsal,že byl max. spokojený a s ničím žádný problémy.:-)))
Ale jsem ráda za všechny názory,poznatky a zkušenosti.
Jedeme 16.7 a vracíme se 30.7.,tak pak určitě napíšu,jak jsme se měli.
Niki,šťastnou cestou a pak taky napiš!
Re: Podgora
07. 06. 2011 18:16
Měli jsme nasmlouváno snídaně švédský stůl a večeře výběr z menu.

No, my jsme to taky nevydýchali, že nám tam posadili další 2 lidi a že máme "nějak vystřídat". Obrátili jsem se na naši delegátku, byla to Chorvatka z Podgory. Zrovna ten den, kdy ty lidi k nám ke stolu přidali, byla náhodou schůzka s delegátkou. Šli jsme tam, řekli co a jak. Ona hned šla na recepci, tam byl sice recepční, ale řekl, že to musí řešit delegátka s vedoucím recepce, který tam bude večer. Jinak delegátka s vedoucím recepce se dobře znali, oba jsou místní.
Večer ona opět přišla, šla se podívat do jídelny s námi, u našeho stolu byly už pouze naše kartičky a našich českých spolusedících, tak jak nás tam původně posadili. Mysleli jsme si, že je vče ok, ty dva lidi totiž posadili ten večer k jinému stolu.
No ale druhý den u snídaně překvapení, opět na stole 3 kartičky - opět jsme je měli zpátky, a to do konce pobytu. To nás naštvalo ještě víc, že z nás dělali trouby.
Jinak, delegátka nám potom řekla, že je to běžná praxe, že je hotel oblíbený.
Re: Podgora
08. 06. 2011 21:36
Niki napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Uhaaaa - mě se to blíží :-)
>
> 10 jsem na cestě


Ahoj ,

chtěl jsem se zeptat, také jedeme 10.6.2011 a zajímalo by mne jak je to s chytáním ryb.
Budeme bydlet v Mediteranu, trošku se to děsím :-( po tom všem co jsem se tady dočetl, ale vzhledem k tomu, že ještě nezačla naplno sezona, tak doufám, že to bude ok.
Pokud jde o ty ryby, chci jít někam se synem jen tak si zachytat, nevíte někdo jak to tam je?? jestli po mně nebudou chtít nějaké povolení atd.
předem díky za odpověď
Petr
Re: Podgora
09. 06. 2011 06:32
Já myslím,že z břehu můžeš, nejsem si jistá - nemůže se na lodi :-) , na volném moři... ale fakt to nevím na 100%
Re: Podgora
09. 06. 2011 08:00
Petan,mrkni do sekce ostatní ,rybaření je tam dnešní příspěvek od Rero, vše tam máš.
avatar Re: Podgora
12. 06. 2011 21:25
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sparrow .. ta vila kelava byla na této adrese :
> I.G.Kovačiča 31 Podgora ? Nebo to byl ten druhý AP
> ? Vloni jsem s majitelem jedné kelavy byl v
> kontaktu, tak abych si nenaběh ...smiling smiley


Tak to už nevím je to uplně nahoře nad mostem nebo spíš v jeho úrovni
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.