Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 04. 2020 21:32
.... tak to mě teda mrzí ... grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 04. 2020 22:22
mdr: Bessy chorvatštinou nevládne a proto jezdí na Hvar a nikoliv na Pelješac spinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley

P.S. Peťane, umíme se smát? yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 07:02
Ake no tak: kdyby si Peťa přečetl originál text, přišel by na to taky. Nivelace přece není původní chorvatské ani dalmatinské slovo. Taky totiž nevládnu chorvatštinou víc, než je třeba k přežití ve zdraví hlavně v místech, kde měl výskyt Čechů takové pauzy, že třeba dvě generace češtinu neslyšely.
Omlouvám se tímto Bessymu za rozvíření toho humusu, co z gůglího překladače často přeteče.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 08:58
Já se taky omlouvám.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 09:17
... chlapi ... ale stejně ...
připadá mi to, že už se maká jen na Pelješki mostu ... doslova jako Číňani ... grinning smiley
... Maruško v pohodě ... co by jsme jinak dělali ... ? grinning smiley
... mimo zápis ... chtělo by to víc chorvatských receptů včetně videí ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 10:56
Jsem ráda, že si rozumíme a s přátelstvím, Peťo. yawning smiley
Tak, a než se objeví nějaké dalmatinské recepty, dovoluji si vás pozvat na oběd do Malého Stonu do Kapetanova kuča
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 11:19
Děkuji za pozvání.Kdy?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 12:35
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 14:38
... Zdevel ... jak jsem tu galerii rozbalil dál ... tak to je co ... ? Tak dopadl vesmírný vetřelec ... nebo je to zvětšený koronavirus ?
P.S. ... tím myslím fotku viz níže ... s Rosmarinkou (kterou jsi sem dal přes Google) to nemá nic společného ... grinning smiley

[www.google.cz]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2020 18:42
Myslím, že je to jadranská mutace vesmírného koronaviru.
Člověk už aby dával pozor i ve Stonu v hospodě yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zdevel (14. 04. 2020 18:48).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 12:52
Kluci je to vetřelec - a děsně dobrý thumbs up smileythumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 13:34
V Číně jim taky chutnají"netopýři". Nevyklube se z té příšery něco podobného?

To mi připomíná. Jednou v Lokvě Rogoznica v hotelu Sagitta jsem si dal na večeři výtečnou rybu. Opravdu jsem si pochutnal. Byl od ní jednoduchý nápis: Škrapina.
Po návratu na pokoj jsem si našel obrázek této ryby a skoro jsem se lekl, co jsem to vzal do huby Vypadalo to zaživa asi takto:


Příště jsem ale už věděl do čeho jdu!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 17:11
kabinet302
15. 04. 2020 13:34
To mi připomíná ... jednou v Lokvě Rogoznica v hotelu Sagitta jsem si dal na večeři výtečnou rybu. Opravdu jsem si pochutnal. Byl pod ní jednoduchý nápis: Škrapina.


... kabinete ... jaká škrapina ... ?
Wikipedia říká ... Scorpina ( Scorpaena scrofa ) patří do čeledi páteří ( Scorpaenidae ). Podél chorvatského pobřeží je známo několika jmény, některé z běžnějších jmen jsou: štír, červený štír, tábor, štír ... proto snad škarpina ... ale pokud to má být Tvá soukromá iniciativa přejmenovávat mořskou havěť ... tak tomu tak začnem říkat ... taky ...
pro mě je to jedna z nejlepších ryb ... jak na chuť, konzistenci masa, tak na minimální obírání kostí ...

... ještě k tomu "vetřelcovi" ... netušil jsem, že je ho možné chytit i na Jadranu a na udici ... ale asi ano, někdy před 3 roky jsem viděl jednoho známého v Dalmácii ... jak ho táhne a docela živého ...
jen mimo zápis ....
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]


smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (15. 04. 2020 17:54).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 18:03
No někomu se ještě nestalo, že přehodil písmenka ve slově, popřípadě napsal špatně název. Hold někdo je dokonalost sama.

To, že ryba nebyla chutná, nebo že byla samá kost, to tady nikdo nepsal, ani jinak rybu negativně nepropagoval.
Já si na rybě pochutnal. V nabídce byla ještě jednou, i v dalším hotelu v Biokovce ji měli skvěle připravenou. Samozřejmě jsem si ji dal a byl jsem spokojen, a je jedno, jestli jsem napsal škrapina nebo škarpina.
Koho jsem uvedl v omyl, tomu se omlouvám.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 18:42
Škarpina je opravdu skvělá ryba, ale paní domácí by nám její přípravu nesvěřila - mohli bychom se prý poranit o jedovou ploutev a zkazit si minimálně pár dnů dovolené. Takže nás rozmazluje a připravuje nám ji sama "na brodet" s polentou. Je to lahůdka.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 04. 2020 20:47
kabinete .... nic ve zlém ... jen mi mi to přišlo vtipné ... když jsem byl malý, tak babička používala termín "škrabinoha" ... babička už mi to říct nemůže, tak ani nevím co to je ... ale taky to asi muselo být něco hroznýho grinning smiley
jasně že se splete každý ... včera jsem to chytil od Hilla pro změnu i já ... za nějakou pastu na nivelování podlahy ...
... takže už všechno dobrý ? yawning smiley

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2020 23:38
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 04. 2020 10:34
... nebojmež se ... takto oblečení turisté přes hotový most jezdit nebudou ... to se teď musí jen proto, aby se čínští technici od někoho nenakazili ... grinning smiley
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 04. 2020 11:23
Aby řeč nestála.....Přesně podle předmětu příspěvku. "Chystám se na Pelješac" v září 2021. Letos budu rád, když "dojedu" jen 3 km za Makarskou. Ne že by auto nejelo, nebo chyběla "chuť"....ale ty současné "bojové " podmínky zatím moc cestování "k moři" nenahrávají (spíše se asi budeme trochu moři ......t" doma). S tím "mořem" to bude jednodušší a doufám, že i veselejší. Slanou vodu si "vyrobím" v lavoru a budu si aspoň máchaat nohy, když nic jiného.
Jestli by se nemohlo autem a CK nabídla dopravu letadlem, tak bych o tom uvažoval. O "konzervy" strach, jako někdo, nemám.Pár jsme jich kdysi dávno vozili jen pro pobyt pod stanem v kempech. I tak to tenkrát byly krásné časy. Nejraději jsem stejně měl ten jejich " bílý kruh" s medem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2020 21:55
takže mě byl smazán komentář ... jak ubohé
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2020 22:25
Michalll napsal(a):
-------------------------------------------------------
> takže mě byl smazán komentář ... jak ubohé


Byl přesunutý sem
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2020 22:29
ok, omluva
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2020 15:26
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 05. 2020 15:13
Záleží na objednateli!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2020 13:05
Cestou na Pelješac?
[m.youtube.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 05. 2020 08:53
... přes koronavirovou pandemii pokračuje jak stavba mostu, tak práce na přístupových cestách ...

... Izgradnja pristupnih cesta - dionica Duboka - Sparagovići / Zaradeže

[www.youtube.com]

[www.vecernji.hr]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 05. 2020 10:45
Doufám že se tam byli podívat naši mocipáni jak se budují silnice.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 05. 2020 13:05
Škoda cestovních výdajů, zase budou jen slibovat, že do roku 2030 začnou uvažovat o tom, že si z toho jednou poučení vezmou...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 05. 2020 15:05
Práce na mostě pokračují

Práce je v plném proudu na největším staveništi v Chorvatsku, mostu Pelješac. Instalace rozpětí konstrukce začala na postaveném sloupu.
„Základní segment“ struktury vozovky mostu Pelješac z břehu se zdá malý. Je však dlouhá 10 metrů a široká 23,5. Navzdory hmotnosti 250 tun ho tisíce tunový jeřáb během několika minut zvedl na 40 metrů vysoký sloup.
První dva základní segmenty konstrukce vozovky jsou umístěny na třetím sloupku od konce. Další segmenty základny budou umístěny na dvou centrálních pilířích....
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2020 12:53
... i tentokrát u stavby mostu na Pelješac ... ale o něm to nebude ...
tentokrát je to o tom, co dokázala koronakaranténa se saky vládní delegace ... grinning smiley
... ono je to ale asi všude stejný ... jediný štíhlý je na posledním snímku ten Číňan ...

[www.24sata.hr]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 81
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.