Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2019 21:01
Zdravim ; ja mám čerstvú skúsenosť s hľadaním ubytovania v Zuljane ...musíme v hlavnej sezóne a potrebujem 2 app. Po 4 osoby..a teda fakt je to už dosť vybrakovane.
Lopin má veľmi málo voľných termínov a skôr na august ,vedľa Tereza má plno celé leto. Dražan ( vila Filipovic) mal voľne ale akosi podražil.Kontaktovala som všetko čo som našla na nete veľa zamietavych odpovedí . Nakoniec sme skončili na móle tak dúfam že to bude v pohode a nebude nám vadiť hluk od Rivy. Minulý rok sme si dali pauzu od Zuljany ale veru Korčuľa nás nijako extra nenadchla stále som musela myslieť na Pelješac je to proste srdcovka
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 01. 2019 12:16
Katko,pravda....Pělješac je jen jeden.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2019 09:10
Potvrzuji, že jsme měli také problém s hledáním apartmánu na tento rok a to jsme nehledali na Pelješaci. Hledali jsme v okolí Zadaru někdy koncem listopadu 2018. Proti minulým rokům jsme zaznamenali již v listopadu značnou obsazenost a to i mimo nějaká velká místa, zaznamenali jsme také nárůst cen. Nakonec jsme sehnali pěkný apartmán A4+1, 70m2 s velkou terasou v prvním patře v okolí Ninu za 80,-€/noc, nově vybavený s myčkou a pračkou, hned u písčité mělké pláže, ale v podstatě na samotě, asi 500m od nejbližší malé vesničky. Takto nám to ale vyhovuje. Před dvěmi a více lety jsme podobné ubytování v podobné menší lokalitě měli tak do 60,-€, nyní v podobné malé lokalitě byly ceny za podobný apartmán i kolem 100,-€.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2019 15:17
Ahojte, nepoznate priamo v Žuljane alebo v rámci Pelješacu taxi službu, miestnu agenturu ktorá robí rozvoz na letisko Dubrovnik ?
Budeme potrebovať doviezť 5 osob z letiska , v čase keď priletia sice už budeme ubytovani aj my ale do osobaku sa nezmestia . Ďakujem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2019 16:32
Taxislužba má stanoviště před budovou B letiště Dubrovník v době, kdy je letiště otevřené.
INFO.
Jinak za 40 HRK se dá jet do Dubrovníku autobusem a tam přesednout na autobus na Orebić nebo Korčulu. S některými domácími je možné dohodnout vyzvednutí v Dubravě u autobusu. Ale o tom vědí v turistické kanceláři jak v Žuljaně, tak ve Stonu. A o kom nevědí, to zjistí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 01. 2019 08:27
Poptal bych se domácích, kde těch 5 osob co přiletí bude ubytovaných. Většinou s dopravou z letiště nemají problém to zajistit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2019 18:39
... minulý týden začali Číňané zarážet do mořského dna první piloty pro stavbu mostu na Pelješac ...
[dubrovacki.slobodnadalmacija.hr]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 01. 2019 10:13
Takže na malým moři bude super dovča. Koukat se na stavební techniku rozlezlou po moři bude nádhera.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 01. 2019 17:07
stavba má trvat 3 roky, tedy po tu dobu asi ano ... a pro ty, kdo nemají rádi mosty přes rozbouřené vody ... asi na furt ...
(podle chorvatské vlády to ale neplatí pro většinu domácích) ...
... nicméně ... my to asi nezastavíme ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 01. 2019 15:53
Tak s tou rozlehlou stavební technikou na Malém moři bych to tak tragicky neviděl. Ve výhledu brání ostrůvky. Rušno bude maximálně nad Brijestou. A s tim vlnobitím v Neretvanském kanálu to taky není tak hrozné. Jinak by tam nemohly být sádky s rybami a mušlemi. Ovšem jako nápad, jak odradit další nájezdníky to vůbec není špatné. Pelješac taky není nafukovací.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 01. 2019 16:03
Mám pro vás "špatnou zprávu".
Most na Pelješac a nejspíše i jeho stavba bude fungovat jako atrakce a návštěvníků kdysi "divokého" poloostrova valem přibude.
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 13:53
Ahoj lidičky, Žuljana asi nedopadne, tak pokukujem po Orebiči. Nevíte někdo, zda-li jsou tam nějaké animační programy pro děti?
A prosím nějaké tipy na dobrá ověřená odpočívadla od Ploče dolů???
Za případné reakce předem děkuji :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 14:01
A na co to odpočívadlo budeš potřebovat? Na přespání, na proběhnutí, na vyčurání, na dotankování, na vykoupání, na kafe, na nakoupení ovoce a zeleniny?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 14:25
A k čemu vůbec od Ploče odpočívadlo? To už to nedáš až do Orebiče? Vždyť je to něco přes 100km.
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 17:45
No, my pojedeme už druhý den (jedeme s přespáním), se dvěma malými dětmi a pravděpodobně bude pouze 1 řidič, takže odpočívadlo se vždycky hodí. Jezdíme na pohodu, ale nikdy nevíte, kdy se co přihodí, kdy na vás padne únava, kdy dítko zahlásí, se vážně nutně musí čůrat, i když před 10 minutami na zastávce fakt nutně nepotřebovalo, apod. Tak bychom jen rádi měli představu, kde co jak :-) Postačí, když se bude dát dojít na wc a trochu s dětmi protáhnout, proběhnout, všechno ostatní navíc bude už jen plus, ale není nutné :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 20:25
Jakmile sjedeš dolů k vodě, tak s nějakým odpočívadlem jako na dálnici nepočítej. Občas nějaký plácek, kde se dá zastavit, nebo i s lavičkou a dost často s bordelem. Taková čumítka, jak já říkám. V deltě Neretvy můžete dát čumendu na pár tun mandarinek ve stáncích. Nebo dopřej dětem trajekt, ať mají vzrůšo a na tebe zbyde jen necelých 40 km za volantem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 01. 2019 22:58
Dejme tomu, že na trajekt nepojedeš, tak u stánků podél Neretvy u Opuzenu se zastavit dá. Za Neumem už toho moc není, asi 4 km za celnicí (už zase v Chorvatsku) těsně před mostem Bistrina je odpočívadlo na místě bývalé chorvatské celnice, hned za mostem ještě jedno, na 8. kilometru je další.
Pak až na Pelješcu, půl kilásku za odbočkou z D8 na Ston je větší čumítko s parkovacími místy, o dva kilásky dál druhé podobné, pak asi 35 km nic, až nad Janjinou je takový malý plácek,a pak zase nic, jen v protisměru před Orebićem je jeden větší s výhledem na Korčulu.
Ale pamatuj na to, že tam policajti nevidí rádi někoho spát na odmorišti v autě, natož pod širákem mimo kempy či jinou ubytovací kapacitu. Spíše to projde někde za pumpou, kde je celou noc živo, nebo tam, kde je pro parkování přímo vyznačený prostor. Hlavně tam tak moc nehrozí, že potmě někam spadneš, nebo rozespalý vylezeš někomu rovnou před auto na silnici.
Ale, jestli si nevěříš, že dojedeš az na konec, tak si zajisti ubytování někde na cestě, kde budeš tak do pěti odpoledne, projděte se, třeba poblíž i na nějakou tu pamětihodnost koukněte, a těch posledních 300 - 500 km dojeďte až druhý den. My už si zvykáme přenocovat jak cestou tam, tak zpátky, ve Slunji (nebo na kraji Slunje v Rastoke, jako mnoho jiných tady), nebo v Bročanacu (tam jsme nocovali zrovna loni), ale i dál, kolem Plitvických jezer, je ubytování hromada. A ty slabé dvě hodinky navíc, co ta cesta z Karlovce, kde opustíš dálnici, do Biska, kde se na ni zase vrátíš, přestanou vadit, když to nepojedeš v jednom tahu. A vlastně ten druhý den nemusíš nijak pospíchat. Na mýtném ušetříš asi 10 €, to máš víc, než čtvrtinu ceny za ubytování ušetřenou.
To není návod, to je jen jeden z možných návrhů na řešení.
EDIT: oprava překlepů a doplněné RastokeUpraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (28. 01. 2019 05:48).
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 01. 2019 07:32
Moc díky za info. Co jezdíme s dětmi (2 a 5let), tak přespáváme vždy (tam i zpět) v penzionu a cestu tak máme rozdělenou na dva dny - ale nám to neva. Trajektem se nám moc nechce, tak jsme jen chtěli mít představu co kde je - pro případ nouze :-) Díky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 01. 2019 09:02
Já věděl, že Hill nezklame. Opět cenné informace.
A jak tak na to koukám, nic se na situaci za těch 10 let, co jsme byli v Orebiči nezměnilo. Je to takový, dle mně, "okrajový region" Chorvatska, moc se tam "nebuduje" snad jen ten most. Opravdu i tenkrát bylo nejlepší, projet Ploče - Orebič na jeden zátah, když zastavit, tak u stánků na Neretvě, v Neumu, na celnici (tam určitě) a pak třeba ve Stonu a dále na malých "výhledových" pláccích. Tak si to pamatuji já .A ještě kontrolu rychlosti na dvou místech trasy v okolí Ploče.
Ale je li řidič a hlavně "velitel vozu" čilý jako rybička, rozhodně doporučuji trasu projet a ne se "ulívat" na trajektu. Zkusit se má všechno. Příště třeba trajektem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 01. 2019 10:52
pokud vím, tak byl animační program pro děti tehdy v "našem" hotelu Bellevue v Orebiči … pravda, byl to rok 2007 … a tak pro pokoukání
… pár pohledů ve Stonu … [www.youtube.com]
pláž Divna (na druhé straně Pelješace od Orebiče) [www.youtube.com]
… cesta po Pelješaci … [www.youtube.com]
hotel Bellevue a klášter … [www.youtube.com]
omlouvám se za kvalitu kratičkých "videí", byla to starší levná kamera …
P.S. pár km před Orebičem je menší odpočivadlo s výhledem na velkou část Pelješackého kanálu i Korčulu … tam se stojí za to zastavit ...

smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 01. 2019 13:36).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 01. 2019 13:48
jinak když se sjede z dálnice dole v Ploče u moře, tak počítejte již jenom 1,5 hodiny jízdy do Orebiče. A aktivně odpočinout se nechá ideálně ve Stonu, který je cca na pulce cesty. Aktivně nemysím si dát hradby, ale alespoň kávičku a procházku městem.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 01. 2019 11:54
Doplním Petra - i pár km za Orebičem: [www.google.cz] thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2019 10:49
Hill: Sjet v Karlovaci na D1 ano, ale vracet se na dálnici až u Biska? U města Trilj? Když přespáváme v okolí Plitvic nebo Rastoke tak na dánici najíždíme již na sjezdu Gornja Ploča.

Jinak přespání v okolí Plitvic nebo Rastoke doporučujeme. Raději Rastoke, to je mnohem klidnější místo než okolí Plitvic. A večeře ideálně v restauraci Petro v Rastoke. Ale večeři zahájit nejpozději tak v 18h, potom již bylo s sezonu plno a nově příchozí čekali až se někde uvolní místo. Jídlo výborné, porce obrovské a levněji než na pobřeží nebo v okolí Plitvic.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2019 13:57
Jenom Martina doplním k těm velkým porcím... pro 10-ti leté dítě zapomeňte na dětskou porci (jsou malé) smoking smiley
Kdo je zvyklý, že se na pobřeží domluví pohodově česky, tak v Rastoke na to zapomeňte (HR, EN, DE).
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2019 14:43
Může se na tu terasu restaurace Petro v Rastoke se psem? Mám pocit, že když jsme tam byli, tak tam měli zákaz.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2019 17:24
Sousední konoba Pod rastočkim krovom má zakaz psů určitě (našel jsem fotku z r. 2016).
Tím, že pejska nemáme, tak to opravdu nesleduji... Petro nevím - fotku se zákazem nemám...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2019 18:26
Citaci
MartinR napsal(a):
Hill: Sjet v Karlovaci na D1 ano, ale vracet se na dálnici až u Biska? U města Trilj? Když přespáváme v okolí Plitvic nebo Rastoke tak na dánici najíždíme již na sjezdu Gornja Ploča....

Anebo tak.
Ale vše má svůj prozaický důvod: v září 2016 jsme si zajistili nocleh ve Slunji a plánovali jsme taky opustit dálnici na G. Ploču, ale v rádiu hlásili, že Maslenický most a tunel Sveti Rok "se privremenno uzatvaraju za sav promet zbog jake bure". A u Biska bylo ještě krásně slunečno, i když vítr občas zatáhl za volant. Tak jsme sjeli na "starou" silnici už na výjezdu Bisko. Času jsme měli dost, tak jsme si cestou zajeli ještě k vývěru Cetiny... Ale potěšilo mě, jak pohodově a plynule se teď po té staré silnici jezdí, což se projevilo v roce 2017, kdy jsme jeli zase celou cestu bez přenocování, takže po dálnici, a ono se nám po té ličké magistrále začalo stýskat, zvlášť v těch nudných dálničních úsecích, kde to svádí mazat daleko rychleji, než je dovoleno, takže, jestli dráždit, tak ne moc, a ono to neutíká. Naproti tomu nejpomalejší úsek té staré silnice je stejně právě od Karlovce po Plitvická jezera, ještě místy k Udbině, jinak to jede.
Loni jsme proto přenocovali cestou tam v Bročanaci (to jsme hledali a našli nocleh na blind) a zpět jsme si zase zajednali ve Slunji. A zůstali u toho Biska.
Asi by nebyl velký rozdíl popojet přes Cisty do Šestanovce a na dálnici najet až tam, ale k tomu jsem zatím nenašel dost dobrý důvod.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 02. 2019 13:41
Pavle, my jsme v té restauraci Petro byli jen jednou a asi měli štěstí na velké porce. Měli jsme dvě velké a tři malé porce a konstatovali jsme, že by nám bohatě stačily ty malé (dětské). Ty porce jsme neměli šanci sníst a dost jídla jsme tam nechali na talířích. Jinak ještě kladně hodnotíme výbornou a pohodovou atmosféru venkovního posezení, pěkný pohled na vodu kolem. Pivo tam měli jen lahvové. Rakiji za dobrou cenu. Však na internetu mají jídelní a nápojový lístek. Osazenstvo převážně nečeské, my jsme měli štěstí na příjemný český manželský pár u vedlejšího stolu.

Jardo, je pravda, že máme zkušenosti opravdu jen s úsekem Karlovac - Gornja Ploča po D1 (a jen jednou v roce 2003 ještě přes Knin a Drniš). A tam je provoz docela dost silný, až se nám ten provoz nelíbil. V Korenici plynulosti nepomohl kruhový objezd. Jestli je následující jihovýchodní část D1 již méně vytížená tak cesta tudy jistě dává smysl.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 03. 2019 09:53
... v Malostonském zálivu se rozléhá co dvě vteřiny rána, Číňané denné zarážejí tři 200 tunové piloty do mořského dna ... zatím je v mořském dně 44 z celkových 150 pilotů, které ponesou pilíře mostu ...
[www.24sata.hr]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 03. 2019 10:18
Diky za info snad to do sezony prestanou zarazet nedokazu si predstavit tam lezet u vody a poslouchat to bouchani.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.