Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 16:20
Já vyjíždím v sobotu v 22hod. Takže cesta by měla být bez problému. Největší nápor bývá s pátka na sobotu kdy se mění turnusi. Kurna už aby to bylo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 16:50
... Jajanino ... jeďte normálně ( jak máte ve výjezdním kalendáři v pátek v podvečer 25.06. tak, aby jste s reservou cca 1,5 hodiny před odjezdem trajektu na Hvar ... dojeli do přístavu ve Splitu tzn. asi v 07,00 hodin ...
[www.jadrolinija.hr] ... na trajekt v 08,30 mají v sobotu mají přednost turisté ...
pozn. přes město ... Split ( od kruháče na kraji města do přístavu ) počítej tak 20 minut ... smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 17:26
Bessy, my bychom rádi cestou tam ještě Plitvice, takže zvažujeme nějaký pozdněodpolední/večerní trajekt nebo přespíme někde na pobřeží. Jde mi spíš o to, jestli ty trajekty budou nacpané nebo jestli v tomto termínu to je v pohodě. Máme ten odjezd takový otevřený, nechceme se honit smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jajanina (14. 06. 2010 17:32).
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 20:41
taky se pridam s dotazem(dotazy)
asi bych to tu nasel kdybych prosel vsechny ty stranky velmi zajimavych poznamek, nicmene v cem jsou plusy a minusy trajektu ze splitu nebo drveniku?
v drveniku jsem uz byl(na na trajektu), a chtel jsem jet na ostrov a z ostrova jinou cestou, tak ma-li to smysl, ubytovani mame od nedele tak jsem chtel vyjet v sobotu rano, dojet vecer do drveniku, prespat a rano se preplavit
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 20:53
Není to škoda času a peněz? Já vyjíždím v sobotu v 22 hod. a bud stihnu v 11 nebo určitě o pul 3. Jedu ze Splitu Spátky ze Sučuraje. Pro Učitelku. Mám to dobře?angry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 20:57
jaká škoda?
letos se nemůžu dočkat, tak pojedu už v sobotu, a přespím někde pod širákem , nahoře nad drvenikem se dá zaparkovat, výhled na moře a klid, a když mám tu možnost nechce se mi jet na noc, už i cesta je dovolená a každý den se počítá -)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vraanik (14. 06. 2010 20:57).
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2010 23:10
Vraanik - my jsme jednou spali v Drveniku, úplně vzadu za prostorem, kde se řadí na trajekt, a bylo to super. Čumák auta skoro v moři, nad hlavou úplněk, nechá se dát karimatka na lavičku nebo na oblázky - určitě to jde takto řešit. Nám se to přihodilo tak, že jsme na Makarské končili v sobotu dopoledne a v ID jsme měli ubytování až od neděle - nešlo to prostě líp zkoordinovat, nejdřív to byla z nouze ctnost a nakonec se nám to líbilo. Prošli jsme podvečerní městečko, povečeřeli, v jedné hospůdce točili Plzeň...
Když se ptáš na plusy a mínusy - když jedeš v kuse a máš toho tak akorát, Split je blíž a trajekt jede skoro 2 hodiny, bývá velký a pohodlný, můžeš si schrupnout na pohovce - ale je o dost dražší. Z Drveniku je to po moři jen nějakých 25minut, takže podstatně levnější, ale čeká tě cesta přes celý ostrov - sice nádherná, ale při únavě to může být pro někoho problém. Pokud ale jedeš vyspalý a odpočatý, je to veliká krása.
To už je ale na každém, jak se rozhodne.
V každém případě - šťastnou cestu a ahoj v ID smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 08:42
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 13:30
prostor pro řazení na trajekt v Drveníku je pro parkující automobily ZPOPLATŃEN.
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 16:25
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> prostor pro řazení na trajekt v Drveníku je pro
> parkující automobily ZPOPLATŃEN.


A od kdy ?Polevé straně je sice placené parkoviště ale čekání na trajekt snad placené není confused smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 18:07
Parkoviště ano, ale čekání na trajekt ani prostor úplně vzadu za tím "účkem" placené určitě nejsou cool smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 18:46
... Vraanik ... malý detail ...
....to jak uvedla přítelkyně Kvetaca ... viz příspěvek ...

kvetaca [ Soukromá zpráva ]
Re: kdo se chystá na HVAR??? nový
14. 06. 2010 23:10 Datum registrace: 3 roky (let) nazpět
Příspěvků: 367
Vraanik - my jsme jednou spali v Drveniku, úplně vzadu za prostorem, kde se řadí na trajekt, a bylo to super. Čumák auta skoro v moři, nad hlavou úplněk, nechá se dát karimatka na lavičku nebo na oblázky -


... pokud jde o " čumák auta skoro v moři " ... není tato zpráva zcela úplná ...
... kdo tehdy viděl videozprávy VjesnikHR ... ví, že se na akci " Češki automobila izvući iz mora " účastnily 2 autojeřáby pobřežní stráže ...grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 21:39
to Renonnus: žádné parkoviště po leve straně není
to Kvetaca:I to účko je placené. Pokud protneš pomyslnou čáru za tou lodí za kterou je turniket a zaparkuješ tam tak jsi na placeném parkovišti. Ti kdož se otočí vzadu na účku a zařadí se do kolony na trajekt do Sučuraje ti samozřejmě nic neplatí.
Vím o čem píši
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 21:42
nechci do toho moc zasahovat, ale parkovani jsem mel na mysli nahore na kopci, v tzv starem drveniku, tam odtud ja kraasny vyhled
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2010 22:20
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Renonnus: žádné parkoviště po leve straně není
> to Kvetaca:I to účko je placené. Pokud protneš
> pomyslnou čáru za tou lodí za kterou je turniket a
> zaparkuješ tam tak jsi na placeném parkovišti. Ti
> kdož se otočí vzadu na účku a zařadí se do kolony
> na trajekt do Sučuraje ti samozřejmě nic neplatí.
> Vím o čem píši


Rohal já bral to parkoviště na začátku Drveníku a to je po levé straně smoking smiley a u tohoto místa začínají nájezdy na trajekt smoking smiley je tak ?Klidně pošlu foto ,Drveník znám docela dobře smileys with beer ale je fakt že jsem nikdy trajektem na Hvar nejel ale letos to určitě bude na větší výlet smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 14:40
Zdravím všechny,

na doporučení kamarádů se začátkem srpna chystáme poprvé na Hvar do ID. Chtěla bych se zeptat zkušených jestli je složité najít ve Splitu nástupiště na trajekt, případně kdyby mi někdo dal popisek cesty, budu moc vděčná. A stává se, že se na trajekt někdo z čekajících nedostane?
Mám trošku obavu, jedeme v srpnu (nástup máme v pondělí) a to bývá docela dost lidí. Zatím jsme nikdy na ostrov necestovali, uvítám proto každou zkušenost. Jízdenka se prodává až na trajektu nebo se kupuje předem?

Díky moc

I.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 15:19
Aiva
ničeho se neboj, po sjezdu z dálnice v Dugopolje jedeš pořád směr Split, na konci je kruhák, dáš se druhým výjezdem vpravo, je to dobře značené (Trajekt, Ferry, na cedulích i na silnici), jedeš po ulici Zbora narodne garde a pak tě cedule zase navedou na ulici Poljička cesta a valíš to pořád rovně až do přístavu. Hned u vjezdu je pokladna, ale my kupujeme vždy až v pokladně na konci přístavu, platba kartou bez problémů. Při koupení lístků Ti řeknou, z kterého mola to odjíždí.Je tam spousta pikolíků, kteří Ti určitě případně poradí. Šťastnou cestu...
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 16:00
Aiva
jak píše Michal - chce to zpomalit a koukat po info tabulích! Na fóru si najdi odjezdy trajektů ze Splitu - Stari Grad a jeď tak, aby jste byli na molu tak 1,5 hod. před odjezdem. V neděli bych se vůbec nebál, že se tam nevlezete - střídá se vesměs v sobotu a tak bude volno! Ve starém Gradu pojedete vlevo směr Jelsa,Sučuraj, jak ji minete po levé straně tak zbystřit zrak a hlídat si vpravo odbočku ( za místní hasičárnou na kopečku )na vesničku PITVE. Je tu někde i fotka. Přes PITVE úzkýma uličkama přes celou vesničku dozadu k horám, pak suprový tunel a za tunelem ještě suprovější serpentiny dolů a po vrstevnici do Ivan Dolac.Hezkou dovču, jak Vy pojedete,já už budu doma a tak Ti můžu poslat fotky z cesty i pobytu !!Pošli mi sz emailovou adresu a není co řešit !!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 19:28
... aiva ... loni jsem měl přesně ten pocit jako Ty ... dyť já vůbec nevím, kde ten přístav pro trajekty ve Splitu je ... eye rolling smiley
... metodou výše popsanou ovšem stačí při příjezdu na kraj Splitu sledovat ceduli s lodičkou ... pokud neuvidíš další ... jedeš směrem, kterým Tě vede předchozí cedule ... a víc nepotřebuješ ... věř mi ... smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 19:49
... takto přijíždíš od dálnice ................................jsi na kraji města a na křižovatce..........................cedule Tě požene dolů do města
....a dáš se do prava ..........................................před Tebou je cedule, když ji zvětšíš......................a tedy do přístavu, tuhle budovu
............................................................................je tam i lodička a té se budeš držet .......................... taky mineš


...cedule s lodičkou tě přivedou až sem...
...na kraji přístavu už Ti tzv. náhončí určí,
...odkud jedeš ...Hvar / Stari Grad ...
... a neboj ... grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 20:39
Bessy, je nějaké místo od tvého baráku do ID, které nemáš vyfoceno? smiling bouncing smiley

________________________________________
Istrie, Živogošče, Omiš, Staniči, letos ID Hvar smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 21:39
Péťo, Ty jsi ďábel !!!! thumbs upthumbs upthumbs upthumbs up
Pro Jajaninu : jednoznačně NE !!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 22:49
Už to mám zafiksované v palici.thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 22:54
No, tak se taky hlásíme - na viděnou v ID od 26.6. drinking smileyyawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2010 23:22
... Mildousi ... jakej ďábel ... ?thumbs up smiley ba naopak ...
... já jsu klidný a zvídavý ... naopak, jako čerti řádili ti dva, co hlídali barák ... když jsem si fotil, jakou mají v okně klimu ...grinning smiley
pravda nebylo to na Hvaru, ale v Pule



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 06. 2010 07:34).
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2010 06:51
Jak se tak dívám na výjezdový kalendář......... to bude příští týden parta hic !!! Tak ať se Vám daří !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2010 08:00
Díky moc za vyčerpávající informace a rady. Věřím, že to v pohodě zvládneme. Přeji všem pohodovou dovolenou, krásný počasí a čistou hlavu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2010 08:02
Milane, díky za přání - půllitrové minerálky už jsou připravené grinning smiley A ti nejlepší kamarádi na tebe v ID počkají, neboj yawning smiley
Bessymu s Vojtou i všem ostatním, kteří jedou po nás, přeji hlavně klid a pohodu na cestě, ostatní si dopovíme na místě smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2010 08:55
Květo a spol., přeju všem šťastnou cestu, krásný počasí.......no prostě pohodovou dovolenou. Pozdravujte ID, v září dorazíme.
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2010 11:58
Květo, tak klidnou a pohodovou cestu a krásnou dovolenou. Užijte si to tam a pozdravujte ID a Jitku.yawning smiley Ostatním cestovatelům přejeme samozřejmě to samé. Dobře dojeďte a užijte si dovolenou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.