Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 07. 2009 13:22
do Ivan dolac a na Sv. Nedelji se chystame zitra, tak to se mam tedy asi na co tesit smiling smiley

ted mi to uz tak hrozne neprijde, ale moje drazsi polovicka docela vyvadelagrinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 07. 2009 20:56
Na tu silnici já se právě moc těším. Každý rok jezdím na Sv. Jure nad Makarskou a tahle cesta určitě nebude obtížnější.
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 07. 2009 06:37
My jsme takhle sjížděli z Blata nad Cetinou do Omiše v noci. Vypadalo to taky moooc ošklivě, samá zatáčka, od Slovinska nám začala prokluzovat spojka a zvládli jsme to. Teda přiznávám, že patřím k těm slabším povahám, tak si manžílek vyslechl taky pár slov.

Loni jsme to jeli ve dne a bylo to úžasné. výhled na moře a pod sebou údolí s řekou Cetinou člověku připraví nezapomenutelné dojmy.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 07. 2009 16:18
...lidičky...a kdo jste jeli do Brusje na levandulové plantáže...?...stojí to za to...smiling smiley
...tak trošku obšírněji...



( netočil Bessy )



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (29. 07. 2009 18:58).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2009 08:24
Čauky,
dneska v 1.30 jsme v pořádku dorazili z Hvaru, konkrétně z ID. Myslím, že po této dovolené se z nás stali čistokrevní "Hvaráci". Opravdu jsme si ten ostrov zamilovali, zvláště potom ID. Podle toho co jsme zatím viděli, tak možná lze srovnat s dovolenou na Mljetu, ale každý ostrov má trochu jiné kouzlo. V ID bylo super, počasí nám 100% vyšlo, nebyl žádný úraz ani nemoc. Jen při cestě tam jsme měli defekt na kole, tak jsme museli kupovat nové 2 gumy, aby byly stejný na nápravě (- 4.000).
PS: až si trochu utřídím dojmy, tak napíšu víc
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2009 09:04
to cloudyman:
už se nemůžu dočkat, letos poprvé vyrážíme na Hvar do ID a vůbec nevíme "co nás čeká" /koupání, počasí, moře, nakupování,cestování..../
díky za každé info. yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2009 21:29
...něco málo záběrů ...ostrov Hvar, město Hvar...smiling smiley

...foceno pouze mobilem, proto se ta věž na náměstí jeví nakloněná...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 08. 2009 19:58
Fotky jsou fakt úžasný............... Jedem na Hvar taky prvně a taky do ID. Tak jsme na to všechno moc zvědaví..........
Mějte se
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2009 15:24
Asi za měsíc se chystám na Hvar. Uvažuji o cestě ze Sučuraje do Pitve. Na téma té silnice jsem tady četl skazky obou extrémů, od hororových po takové, že to nic není. Může mi někdo dát objektivní hodnocení kvality a náročnosti této trasy, případně s nějakou foto dokumentací?
Díky.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2009 16:39
je to asi 45 km
pokud to pojedeš hodinu tak je to nádhera
pokud to zajedeš do půl hodiny tak je to horor
záleží jen na tobě co si z toho vybereš
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2009 19:34
Cesta není dobrá pro toho, kdo má za sebou nějakých 12 hodin cesty a je unavený. Jinak v pohodě. Nejlepší je chytit se po výjezdu z trajektu nějaké skupinky aut, protože řízení je náročnější především pro toho, kdo jede první. Musí dávat více pozor. Na silnici je malý provoz, ale je místy je poměrně úzká. Statisticky podle nehodovosti je cesta méně bezpečná mezi Stari Gradem a Jelsou a ta je široká a převážně rovná.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2009 21:15
...upřímně řečeno i cesta ze Stariho Gradu přes Brusje do Hvaru je někdy se zatajeným dechem...ale potom ten výhled...a ty levandulové plantáže...smiling smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 08. 2009 21:17).
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2009 08:11
Taky si ten pohled nenechám nikdy ujít ! Co jsem na Hvaru, zajedu do Hvaru - tam po staré a v noci zpět po nové. A nahoře v hospůdce vždy potahám oslíka za uši !! Kdo se tam zastavil, ví o čem píšu !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2009 16:11
V Hvare (meste) som ešte nebol. To čo si sem dal Bessy je veeeeeeeeeeľmi pekné. Je to silná motivácia. Verím,že sa mi to podarí ešte tento rok vidieť naživo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2009 18:39
...pro Eifela i další, kteří to neznají ale poznají...horami ze Stariho Gradu přes Brusje do Hvaru...smiling smiley

Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 08. 2009 11:06
To Radim:
Cesta ze Sučuraje není až tak strašná, dá se jet v pohodě, jen je třeba být na pozoru při průjezdu zatáčkama a být připraven přibrzdit. Mě se nejlépe jelo v závěsu za někým. Potom máš víc času reagovat.

Cloudy
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 08. 2009 14:25
Pro Radima pár fotek s cesty ID - Sučuraj.
Je to foceno s auta tak se omlouvám za
kvalitu fotek.
Ještě to nemám v ruce jak Bessy.....smoking smiley








avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 08. 2009 21:07
...Vojto přeháníš...už to znáš... a propo...na Tvých silničkách jsi vyretušoval svodidla...?...
nicméně v Pitvě už jsem to dovedl k takové dokonalosti...že se mi podařilo ve zpětném zrcátku vyfotit vlastní Passat...( bleděmodrý azuro )... grinning smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 08. 2009 21:21
Pro Rosmarinku - pozdrav z Hvaru....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 08. 2009 21:20
...Rero...budu pokračovat vraty, dveřmi , brankami k Hvaru ...smiling smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 08:00
Konečně nastal kýžený den 25.7.2009 - a my jsme vyjeli na Hvar - nejdříve - 1. týden do Ivan Dolac. V Maďarsku náš rituál - zakoupení maďarských klobásek a tokajského vína. Pak malilinkatý zádrhel - ne zcela nová mapa, na našem objetí Slovinska se svorně podíleli chorvatští i slovinští celníci - svolali mimořádnou mezinárodní poradu/je vidět, že obyčejní lidé se vždycky domluví/, jen se smáli, a jestli to prý náhodou nemáme ještě mapu Jugoslávie. Přespali jsme v "Gorna Brela" - i s večeří. Na snídani jsme si zajeli do Igrane, a zavzpomínali tak na minuloroční Živogošče. Trajektem pak z Drveniku do Šučuraje.

Cesta po Hvaru do Ivan Dolac proběhla v pohodě, jsme zvyklí jezdit po nejrůznějších cestičkách...Tam už nás čekala Jituška, a po ubytování ...první koupání na krásných plážičkách..



Cestička na malou, tichou plážičku FKK...
A další z velmi mnoha malých plážiček v Ivan Dolac...počasí přeje, moře teploučké, cikády se můžou uvrčet...


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 08:23
Uprostřed týdne jsem si těžce vymámila výlet /ani Rohal mi tam nezajel/...do Pokriveniku. Ale protože bych pak celý rok "kňučela"...tak manžel raději jel.....Nádherná zátoka - skály, vzdálený pohled na Biokovo, tichý hotýlek Timun, moře nádherné, ještě teplejší než jinde... posezení u hotelu Timun...jídlo i pití dobré, ceny nižší než v kiosku na pláži v ID...
...a cestou zpět jsme sjeli do další nádherné zátoky...
jestli někde vládla maximální pohoda, ticho a klid, tak právě tady.......právě takové místa jsou " moje"...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 08:47
Ahoj Rero, děkuji za fotku - rosmarine, rosmarin, ružmarin - to je pro mě prostě vůně a chuť Chorvatska thumbs up.

Jinak, lidi, to jsou fotky, že se srdce směje, je tolik nádherných míst, která by stála za navštívení .......
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 09:06
2. týden -2.8 - 9.8.2009 Hvar - město Hvar
To se již sjela i má skoro celá rodina. Chtěla jsem apartmán na tichém místě, s nádherným výhledem na Pakleni ostrovy, a zároveň s možností promenády podél moře do centra. A vybrala jsem dobře, přesně jak jsem si přála já i moje rodina. Měla jsem šťastnou ruku, ikdyž ubytování bylo dražší....
Zátoka Podstine

Zátoka Podstine...všimněte si těch schůdků do skály, je to vchod - jak říkali místní - do vládní letní budovy, jeden den jsme mysleli, že tam hoří, ale nějak to asi deratizovali, a pak tam někdo přijel....byla takto schována...vzadu Pakleni...


Náš podvečerní pohled z terasy....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 09:29
Mám dnes volno, tak ještě pár postřehů....pak už toho času nebude....
Náš celodenní výlet s kapitánem a naši rodinou. U nás jsou všichni ředitelé - byť vedou jen sami sebe, tam v Chorvatsku jsou všichni skoro kapitáni...již od 15cti let.
Koupání v zátoce Zarače...

Nádherné koupání v červených skalách a jeskyních mezi Zarače a Sv.Ned.
Úžasné koupání na malé písečné plážičce na odvrácené straně Pakleni
Zátoka Palmižana - Pakleni - jemná hudba, ležení v sítích, lehátka na stromech mezi větvemi, na polštářcích, k tomu nosil číšník ovocné drinky...prostě Karibik, kousek dál pak, přes kopeček nádherné koupání.....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 09:55
Město Hvar vám popisovat nebudu, kdo byl na ostrově Hvar, město zajisté navštívil.
Cestou od našeho ubytování v Podstine do centra bylo stále živěji a živěji....hudba, drinky, tanec...asi do 22,00 hod. - tančilo se na lehátkách, na stolech, všude, super atmosféra - lidé z celého světa...Tento plážový bar se jmenoval Hula Hula

Po 22 hod. se taneční a jiný život hlavně mladých lidí přenášel na Pakleni ostrovy. Desítky lodních taxíků převážely zábavychtivé , a to tam a zpátky celou noc. Naši mladí taky jednu noc jeli....návrat 6,00 hod. ráno....syn byl taky s místními - seznámení přes sport - na nočním lovu ryb - stála jsem na terase, a koukala se do dálky v noci - jak matka či manželka námořníků - vrátí se, nevrátí?Nepřijde náhodou bouřka? No, nachytali...to je fakt...a tam se syn dověděl, že se prý říká mezi chorvaty " Je nešikovný jak český rybář ......."
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 10:24
A poslední postřehy. Druhý týden jsme byli taky na výletě v zátoce Mudri Dolac. Nádherná zátoka, až takový italský ráz - benátský, bohužel fotky nemám, jen to bude někde na kameře. Tam jsme přes děti byli pozváni do rodiny - bosenské - žijící v Praze, a ti byli tak pohostinní, no jedlo se a pilo, a tak pořád dlouho do večera. Pomyslela jsem tam na Dokyho, nejezdí tam právě on? Možná by doplnil fota, bylo tam opravdu nádherně.
A na rozloučenou - pohled na hotel Amfora - Hvar -- zrekonstruovaný, ale hodně lidí na můj vkus
A pohled z Visu - což je rozhledový kopec kousek nad Hvarem... a trochou vína hvarského připíjím všem fórákům, kteří už to letos " mají za sebou", a dále přejí šťastnou cestu všem, které to ještě letos čeká....Zdraví R.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 11:40
Tak to je luxus,eye popping smiley hlavne ten ID, tam jsem jeste nebyl tak diky za inspiraci. Jak to vypadalo u tech cervenych skal? Byla snorchlovacka? Bylo neco pod vodou? Dikysmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 12:03
Teda Rero, nejdřív se tváříš jako PC analfabet a pak tady předvedeš tohle !!!

Dokonalá reportáž i s vkládáním obrázků. thumbs up smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 12:20
Ahoj Hopkirku, no jo, ale to jsem prošla trpělivou "zvláštní školou" Fida.
Jinak, na posouzení potápění a šnorchlování nejsme vůbec kompetentní rodina, ale v naší zátoce Podstine, vedle hotelu Podstine bylo Diving centrum, a každé ráno někam vyráželi na jachtičce, u břehu trénovali i začátečníci. Zdraví R.[www.viking-diving.com]
Hotel Podstine
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.