Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015

Autor Rero 
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
22. 09. 2013 19:40
Ahojte. smiling smileyR.
Milošhr - děkuji.
Hned po mém odjezdu "někdo hodný" natočil 2 videa z Molunatu. První video je z restaurace - jak tam byl ten jídelníček i v češtině. A druhé video - je ten chorvatský policejní člun, který tam Molunat obeplouval každý den - i tam občas zakotvil...vždyť teď hlídají celé EU. Mimochodem jim jako jedněm z mála věřím, že by nás fakt ochránili...smiling smiley A nakonec pár fotek ještě z Molunatu... kousíček v rohu byl taky písečný, což bylo pro děti super, a v noci si tam hráli dospělí ve vodním hřišti....








avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
24. 09. 2013 11:21
Pěkné Rero, opravdu pěkné!smiling smiley
Několikrát jsem se rozhodoval napsat něco z posledních výprav do naší milované Albánie (včetně 50GB fotek a cca 14hodin videa), ale pak jsem to zavrhl právě pro tu obrovitánskou rozsáhlost takového úkolu... Ještě nemám postříhané ani vlastní video z loňska!eye rolling smiley
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
24. 09. 2013 20:48
Modeno. aspon pár foteček.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
25. 09. 2013 06:49
Přidávám také pár fotek letošní vyvedené dovči ..z AC Boban

Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
25. 09. 2013 21:27
Modena moc se přimlouvám za zimních večerů něco sem dát. Je to pro nás většinou velká neznámá a o to víc je člověk zvědavý.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
01. 10. 2013 22:18
Ahojte.smiling smileyR.

Milošhr...moc pěkné

Modena...děkuji, a taky se moc přimlouvám za nějaké fotečky a povídačky o Albánii...ale kdyby to šlo už za podzimníchsmiling smiley dlouhých večerů...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
12. 12. 2013 08:43
Ahojte. smiling smileyR.

Podívejte se, co se našlo v "mém" letošním Molunatu...
[www.dalmacijanews.com]


Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
16. 12. 2013 17:31
Rero, hezké a zajímavé.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
17. 12. 2013 09:54
Ahojte.smiling smileyR.

Jíro, děkuji. Ještě jsem narazila na jedno foto z cesty do Cavtatu...myslíte, že jsem - aniž jsem to tehdy věděla - vyfotila tu bývalou železniční trať nad Cavtatem a Dubrovníkem?


Navazuji na "Bejvávalo" tady: [forum.ihvar.cz]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
23. 12. 2013 11:06
Posílám vám virtuální vánoční dáreček...pláž, kde jsme se letos 2x koupali...ale bez těch vln...smiling smileysmiling smileysmiling smileyR.
PS. Je to zároveň protest proti předvánoční honičce...smiling smiley


avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
14. 02. 2014 11:31
Ahojtesmiling smileyR.
Tak se rozloučím definitívně s minuloroční cestou...jak jinak - než písničkami. Někde hranice vznikají, jinde zanikají. Lidé a krajina zůstavají - naštěstí. Co je lepší - a co je horší - nikdo neví. Až historie hodnotí...



Dovolenou nezačínám cestou...ale už tou virtuální přípravou. Proto všechno o 1. části letošní/2014/ dovolené...Brač
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
16. 02. 2014 11:13
Brač:

Mapy Brač: [brac.ikn.cz] [www.mein-kroatien.info] [www.bol.hr]
Zajímavosti Brač: [housepovlja.yolasite.com]

Připravovat jsem se začala už vlastně v roce 2012. Když jsem se v roce 2012 dívala z Hvaru na ostrov Brač - říkala jsem si - tak tam pojedu příští rok. Ale rozhodnutí pak bylo jiné - a tak Brač tedy až letos - pokud vše vyjde - 2014. Rozmlouvala jsem na Hvaru s domácími - a ptala jsem se: A jak je na Brači nebo Šoltě - na dvou ostrovech, na které se každý den a celé roky - dívate...? A oni odpověděli. "Tak tam jsme nikdy nebyli". Tak jsem se nad tím zamyslela...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (16. 02. 2014 11:21).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
19. 02. 2014 08:10
Ahojtesmiling smileyR.


Jadrolinija 2014: [www.jadrolinija.hr]

A jak to na letošní rok vypadá s trajekty na Brač?

Split - Brač/Supetar/:

Hodiny: [www.jadrolinija.hr]
Cena: [www.jadrolinija.hr]


Najíždění na trajekt:





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (19. 02. 2014 08:34).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
24. 02. 2014 09:45
Ahojtesmiling smileyR.

A tak jsem vybírala na Brači "své" místečko. Prošla jsem si všechny lokality. Ale přiznávám, že uvnitř jsem už byla několit let rozhodnuta - na základě referencí z PF - a taky ještě na základě popisu od Dokyho /tímto ho zdravím/. Ano, je to malé místečko, jeden obchůdek a asi 2 - 3 restaurace na pobřeží - což mi tak akorát vyhovuje. Je to Splitska na Brači.





Snažila jsem se najít něco o historii Brače... např. [brac.albums.cz] Pokud někdo najde obsáhlejší a zajímavý popis - budu ráda.

Ale co mě fakt zaujalo. Vím, a přečetla jsem si, že na Brači není žádný vodní tok. Voda je tažena potrubím z pevniny z řeky Cetinje. Jenže se zamýšlím nad tímto. Pořád se zkoumá vesmír - a někdy nevíme, co je všechno pod zemí. A přečetla jsem si, že pod Bračem je spoustu velkých jeskyní se sladkou vodou. Fakt zajímavé. Třeba tady... [zaklada-brac.hr] a taky tady: [www.manjana.cz]
Ale nad čím se nejvíce zamýšlím - samozřejmě zcela laicky - je to, jak se mohou tyto prameny vod z jeskyní na Brači dostat až do Vrulje - Pisak. [foto.mapy.cz] Že by něco takového probíhalo až pod mořským dnem? A v délce 5 km? Nebo ta voda se nějak udrží uprostřed mořské vody - a dokáže pak vyvěrat až tak daleko? Zvláštní...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
25. 02. 2014 07:45
Ahojtesmiling smileyR.

Nejteplejší osady na pobřeží ostrova Brač jsou Milna, Ložišća, Bobovišća, Bol a Murvice. Prakticky stejnou teplotu mají Mirca, Supetar, Splitska a Sumartin. Pouze o něco méně teplejší jsou Postira, Pučišća a Povlja.
[moj-otok.com]


Povlja: [marinas.com]

Pucisca: [marinas.com]

Lovrečina: [marinas.com]

Postira: [marinas.com]

Splitska: [marinas.com]

Supetar: [marinas.com]

Mirka: [marinas.com]

Sutivan: [marinas.com]

Bobovišča: [marinas.com]

Milna: [marinas.com] [marinas.com]

Osibova: [marinas.com]

Bol: [marinas.com]

Sumartin: [marinas.com]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
28. 03. 2014 20:47
Ahojte. smiling smileyR.

Tak jsem trošku koukla, jak to na Brači "bejvávalo"...Zdá se, že Brač byl kdysi více "holý" - méně zeleně, asi když byl požár, tak nebyly takové možnosti hašení požárů - jako jsou dnes...ale zase ten klídek - Brač skoro bez lidí...
smiling smiley


A dnes na Brači? Koukněte na tu nádheru...ty staré kamenné domy, kostelíčky... [www.skyscrapercity.com]

A tady...vše o Supetaru na Brači /je tam taky Šolta, Kaštela a Sinj/ [www.dalmacijanews.com] Překlad google: [translate.google.cz]

A kousek od Sutivanu je ZOO... takové malé, pro děti...

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
02. 04. 2014 10:19
Ahojtesmiling smileyR.

Tak kousíček od našeho místa na Brači - Splitska - asi 3 až 4 km - je městečko Postira.



Mimo jiné na břehu zátoky v Postiře byla dlouhá léta - od roku 1907 - továrna na zpracování ryb - Sardina. Ta se od listopadu 2013 přestěhovala do nové budovy nad Postirou...a na místě staré budovy /už je vše zbouráno/ - se bude stavět hotel.





Nové výrobky z této Sardine v Postiře se jmenují Adriatic Queen. Počítám s tím, že se budu těmito výrobky na ostrově živitsmiling smiley. Chtějí proniknout do celé EU, a vzhedem k tomu počítám s tím, že budou přinejmenším v této fázi pronikání na trhy - kvalitní.
Tak pokud někde i u nás takové výrobky uvidíte - vyzkoušejte - a dejte vědět. Odkaz - jsou tam i recepty atd. : [www.sardina.hr]

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley Brač 2014smiling smiley
11. 04. 2014 09:52
Ahojte smiling smileyR.

Asi nejvíce naproti městu Splitu je Sutivan na Brači
.



Je zajímavé, že už kdysi dávno tam v Sutivanu pracoval český lékař. A ta terapie pod dekou...to se mi vybavil náš pobyt asi před 5ti léty v lázeňském místečku na Slovensku - Sklené Teplice. Bylo tam nádherné koupání v jeskyni/měli jsme štěstí - plavali jsme si tam sami/, a následné zabalení do deky - snad úplně stejné - jak kdysi dávno v tom Sutivanusmiling smiley [www.kupele-skleneteplice.sk]


Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
06. 06. 2014 08:46
Dobrý den, my jedeme do Molunatu letos do Villy Riva, byla by jste tak hodná a napsala mě něco o Molunatu? Zajímalo by mě kolik je tam restaurací, jestli se tam dá koupit i pizza a jak je to s cukrárnou (zmrzka pro děti). Máme rádi klidnou dovolenou, proto jsme si vybrali menší vesničku. Popř. jestli by jste mi něco doporučila
Děkuju moc za odpověďsmiling smiley S.Eich.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
09. 06. 2014 09:05
Ahojte.smiling smileyR.

Tak v Molunatu je oproti Cavtatu - pouze 1 restaurace. Dále je tam na popíjení naproti obchůdku taková kavárničko - hospůdka. Obchod - spíše obchůdek - budete mít asi hned vedle v sousedství vašeho apartmánu. Jsou tam takové ty obvyklé základní věci - chleba atd. Je to tam opravdu takové velmi pohodové - jak v dávných dobách. Ráno koupíte pečivo...a mléko třeba přivezou až za hodinu...smiling smiley Větší obchod - s dobrým výběrem - je - už přesně nevím - asi 3 až 5 km. Domácí vás určitě nasměruje. Dá se taky blíže projet do Montenegra - opět se zeptejte domácích - není to po té hlavní trase. V té restauraci jsem pizzu neviděla, ale popravdě jsem se ani neptala. Zmrzlina se prodávala taky v té restauraci. My jsme to měli asi 80 metrů od apartmínu Vidak, tak vy to budete mít asi 200 metrů - tu restauraci. Oproti Cavtatu tam byly ceny dost nižší - ale zase mnohem menší výběr. Ale nám to nevadilo. Obsluha byla dost pohodově pomalá. Taky nám nevadilo. Chodili jsme tam jen navečer - pokud jsme někde nebyli na výletě. Když něco, tak se ještě zeptejte. Celkově: Molunat je opravdu takové pohodové nádherné místečko v jižní části Chorvatska. Cítila jsem se tam moc fajn. Miluji to nejjižnější Chorvatsko, má takovou úplně jinou atmosféru - než ostatní části Chorvatska. Oproti Cavtatu - kde byli z 95 % ti "opravdoví cizinci" - byli v Molunatu převážně Češi, Poláci a Slováci. Prostě "naši"smiling smiley.


Naproti obchůdku...
Vedle té kavárničky...někde, kde máte ten apartmán...
Restaurace - nad tím obloukem ...a pohled z restaurace...
Jídelníček v restauraci v Molunatu...
Pro srovnání...jídelníček "někde" v Boce Kotorské a dále v samotném Kotoru...

Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smiley
09. 06. 2014 11:37
Děkuju moc, úplně jste mě navnadila. Já jsem právě našla ještě jednu restauraci v kempu Monika, ale ceny tam mají vyšší než v té restauraci co jste poslala vy.Strašně se tam těšíme, děti odpočítávají dnysmiling smiley Potom písnu jaké máme dojmy.
Mějte se krásně, hezké léto S.E.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
26. 07. 2014 09:45
Ahojtesmiling smileyR.

Letošní hlavní cíl: BRAČ

Ještě jsme na Brači nebyli, mimo v minulosti krátký výlet na Bol z Jelsy. Protože rádi poznáváme nové lokality...těšila jsem se, co uvidíme a zažijeme nového...

Cesta nezačala moc šťastně...protože asi 3 auta před námi...havárie - ještě v Česku. Úplně se auto o skalnatý obrubník u cesty převrátilo na bok. Nebylo to na dálnici, a taky jsme to neviděli přímo, protože zrovna byla zatáčka. A tak jsme volali policii, sanitku atd. Taky poskytovali první pomoc. Naštěstí se osazenstvu auta nic strašně vážného nestalo...naraženiny, menší - spíše povrchové krvácení ...šok a zimnice. A taky všichni přišli o boty. A tak jsem hledala nějaké boty v kufru...mezitím, co manžel obvazoval. A už vím, jak to bylo s těmi plavkami, které jsem nepřivezla do Croatia. Nenechala jsem je doma, ale patrně jak jsem přehrabovala v nervozitě kufr, tak balíček s plavkami vypadl...a zůstal někde na cestě...Hlavně však, že to relatívně dobře dopadlo.

Pak jen cesta,cesta, cesta...a přespali jsme opět v už "našem místě" - Rovanska...za tunelem Sveti Rok. Měli jsme dvoupokojový apartmán, pohodlný...za 56E. Velmi pohodlné na přespání, a navíc pár set metrů od dálničního sjezdu...

Spali tam mimo nás ještě holandští motocyklisté...
Vpravo nahoře je vidět dálniční sjezd...

K trajektu jsme dorazili okolo poledne. Jsme tu správně na Brač? /zatím jsme pluli vždy jen na Hvar.../ Ano, vedle nás stálo auto, které jelo pro novou dávku rybích produktů do Sardínie v Postiře na Brači...

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
26. 07. 2014 21:04
Pokr.

Šla jsem si na trajektu pro kafíčko...a najednou zpozorním - co to? Slyším dobře? A fakt...písnička u baru - něco o Češích. Paštika tam nebylasmiling smiley...ale knedlíky a palačinky, a taky housle a klarinet. Našla jsem si tuto písničku teď doma...bylo to toto:


Text asi takhle:
Evo, Matjej přišel je přišel, Al je vrlo špatnje vam prošel, Opet ću vam po česki reći, Da bude veći Ovaj lijepi dan! To nenji knedla A palačinka, To nejsou housle A klarinete, Všehna publika Dobře vidjela: Matjej Prohaska Gdiž dao gol! Gurat loptu ipak je slatko, Slatko, al' to ne može svatko, Prema cilju ravno vam ići, Na vrata stići, I zabit gol!

Na fotbal nekoukám...ale líbilo se mi to...ani nevím pořádně, zda nás haní nebo chválí, v každém případě je to takové milé "šťouchání". Ach jo, to byly asi fajn časy...smiling smiley Něco k tomu jsem našla tady: [hajduk.hr] A vyhráli jsme vlastně tehdy - nebo prohráli? smiling smileyR.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
28. 07. 2014 19:41
Pokr.

Dopluli jsme do Supetaru...a rychle do místečka našeho pobytu - Splitska. Splitska je asi 5 km od Supetaru. To místo jsem už měla několik let vyhlédnuté - jako výchozí bod našich toulek Bračem. Ani vteřinku nelituji, cítili jsme se tam opradu výborně...klídek, pohoda, čisto - velmi ráda jsem tam ráno koukala na vše okolo, a ještě raději se večer vracela - je tam - alespoň z mého pohledu - nádherně. Sednout si na terasu apartmánu, nebo do pobřežních hospůdek pod palmami. V samotné Splitske jsme trávili čas taky koupáním /molo, skalky s kamínky a pozvolným vstupem do moře, a projíźďkami na člunu a kajaku /vše s veslysmiling smiley/ Procházkou se dalo dojít až do Postiry. Postupně tam budují promenádu... [marinas.com]

Splitska: [chorvatsko.cz]
Škrip: [chorvatsko.cz]

Projděte se se mnou podél zálivu Splitska:


A takový "malý" pejsek nás hlídal na apartmánusmiling smiley

Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
28. 07. 2014 20:17
moc hezký Rerosmiling smiley)
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
29. 07. 2014 07:18
moc hezký Rero..skutečně, od Rero to má obyčejně vždycky něco navíc i s tou třešňičkou na dortu smileys with beer
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
29. 07. 2014 10:05
Pokr.
Mykys a Miloš - děkujismiling smiley


Jak je pro čtenáře povinná četba Alois Jirásek, tak pro návštěvníky Brače je to Bol. Nedělala jsem si iluze, vím, že tam není písek, ale drobné kamínky, a taky že je tam více lidí i ruchu - a to nemám moc ráda. Ale povinnost je povinnost. Spíše jsem se těšila na Dominikánský klášter a pláže okolo něho. Ale dnes to bude Zlatni Rat.

Pláž Zlatni Rat je vzácný přírodní jev. Na svém konci vstupuje hluboko do moře a to téměř půl kilometru. Pod vlivem vln, větru a proudů pláž neustále mění svůj tvar, takže máte chvílemi pocit, jako kdyby byla pláž živá.
V blízkosti pláže se nachází borový les, který poskytuje kombinaci několika vůni. Moře, mořské soli, borovice a pryskyřice...


Na pláž je možno přijít od promenády, nebo tímto lesíkem...nemám to foto nakřivo, to jen stromy jsou takhle trvale vychýleny - následkem větrů... A když se vydáte tímto lesíkem vpravo, dojdete na malé FKK plážičky...Paklina
Protože na Zlatni Rat je zákaz FKK a pejsků...
Ale masáž si tam v pohodě můžete dát...
Nebylo tam moc lidí, tak jsme se okoupali vlevo - vpravo...lidé si vybírají podle větru a vln...vždy je na jedné straně klidno, a na druhé straně větrno...v průběhu dne se to mění... Pokoukejte...


Ale jak se tak okoupeme a ležíme...slyším hudbu - na kterou tak trošku občas ujíždím - na správných místech a ve správnou chvíli...venkovní restaurace Auro, kde reprodukované melodie jsou doprovázeny živě na housle...super. Už tam jsme, popíjíme míchaný kokteil a poslouchám hudbu...Zlatni Rat v kombinaci s tou hudbou se mi fakt začíná líbitsmiling smiley


Zněly tam asi takové melodie...housle živě...v pohodlném křesílku...s koukáním na moře...a v ruce dobrý míchaný nápoj...jedinečné...život je přece tak krásnýsmiling smiley



Pak už jen výjezd a pohled - Vidova Gora ... krásně jsem si ten Zlatni Rat přiblížila...ani jsem si nemyslela, že to tak jde...


Příště městečko Bol a Dominikánský klášter a okolí...
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
29. 07. 2014 11:20
Rero, dík za obrázky, rád se tady něco nového dozvím, ale mám jednu technickou. Je nutné sem dávat 4MB originály? Stačilo by je zmenšit na 1/10 a ten co třeba v Chorvatsku zápasí s datovým limitem nebo pomalou wifinou by nemusel tak dlouho čekat na každý obrázek??
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013..... BRAČ 2014 smiling smiley
29. 07. 2014 15:01
Tak to se omlouvám, ale bohužel technicky nejsem zase tak zdatná. Jednou jsem zmenšila obrázky, a už mi navždy zůstaly maličké. A tak raději zůstanu u toho, jak to je. Snad už se to posune na další stránku, a bude líp. Dříve šly dávat 3 obrázky vedle sebe, teď to nejde. Řekla bych to takto...jsem ráda, že to alespoň takhle jak to je - dám dohromady. Rsmiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
29. 07. 2014 15:30
Rero, moc pěkné. Díky

Já bych pro změnu nechat obrázky v plné velikosti. Velikost 4MB dnes pro běžné připojení není problém... osobně mám ve Slavkově pouze 8Mb/s vzduchem a pohoda. Výhodou je možnost si v obrázcích přiblížit detaily např. název restavrace v pozadí atd. Kdo má pomalé připojení, má možnost si v prohlížeči omezit automatické načítání obrázků.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.