Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015

Autor Rero 
Rero Zahrada a určitě i apartmán jedna nádhera..takových míst se moc nenajde. A k videu, asi sem přes ten sídlištní kemp neměl vůbec jezdit, nebudu jmenovat, ale znalci ví že ještě nedávno to bylo celkem OK..jó časy se mění.

Jedinou výhodu vidím v tom, že člověk patrně už pak nemusí chodit do společných hygienických zařízení..ano a za vše se platí i třeba za TV, satelit ap.
Vím ze zkušenosti ač máme v karavanech poměrně moderní a funkční chemická WC i s instrukcemi a chem. přípravky, že ne každý ho umí správně používat a hlavně celé "zařízení" správně servisovat..jó je to někdy "gusto" eye popping smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
02. 10. 2015 08:32
Ahojte.

MilošiHr - tak ten apartman samotný nebyl nic moc hlavně co se týká velikosti. Byl určen pro 4 osoby plus možná přistýlka. My jsme tam byli 2 dospělí a vnouček, byly tam sice 2 ložnice, ale velikostně tak tak... S těmi WC v přívěsech - jsem se zasmála. No jo, co se dá dělat, i odpady jsou součástí našeho života...

Ale řeknu vám jednu příhodu s vnoučkem - co mi vrtá dodnes hlavou. A to jsem tedy dost realistka. Zahrada u apartmánu byla situována trošku do kopce, řešeno to bylo terasovitě. A na samotném vršku byl malý kamenitý domeček se šikmou střechou - jedny dveře, jedno okno, zasazený do zeleně - nikdo tam ale nechodil, možná spíše takový skladovací domeček. Hned druhý večer vnouček se podíval na ty dveře u toho domečku - a říkal. Tam je Abel. Vidím tam Abela. A to opakoval každý večer. Ptala jsem se syna, jestli mu něco takového nevykládali - a prý nikdy - a ani to jméno nikdy předtím nevyslovil. Ale jen tak mi syn říká - víš, děti někdy vidí to, co my dospělí nevidíme. Nakonec jsem se i já koukala na ty dveře podezřívavě, a kolem půlnoci jsem měla najednou takový divný pocit. Může mi to někdo vysvětlit? Za jedno...smiling smiley [www.youtube.com]



Prostředí od našeho apartmánu směrem ke kempu Holiday.../asi 100 - 300 m...podle místa /



Rero Tam je Abel...a nebyl tam nakonec jen "obyčejnej" Ď Abel ?smiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
06. 10. 2015 17:33
Ahojte.

MilošiHr...haha - Ďabelsmiling smiley. Ne ne , to slůvko ďabel asi dnešní děti moc nepoužívají. Byl to fakt Abel - a několik večerů, hmm - záhada. Náš vnuk se bojí zlých a škaredých "Norských jezinek"smiling smiley. Dokáže na mapě Norsko ukázat /už jsme tam s manželem autobusem byli...krásná příroda/...a když zlobí, řeknem, že pojedem do Norska - a už volá ne ne ne, já už budu hodnýsmiling smileysmiling smileysmiling smiley



A my se i přes vedro vydáváme do Vrbosky, ale v centru Vrbosky se zdržíme jen chviličku, a míříme za koupáním...Vzdálenost od našeho ubytka u kempu Mina Jelsa do Vrbosky Soline: [www.nudistcamp-vrboska.hr]

Cestou do Vrbosky se okoupem v zátočkách Vitarnja /mezi Jelsa a Vrboska/ - obr. žlutá šipka směr Jelsa, červená smer Vrboska...my míříme na pláž do zátoky Soline - žlutý oblouček. Pravý dolní roh - je směr do kempu FKK - jen to jen kousíček od zátoky Soline
:

Zátoky mezi Jelsa a Vrboska - Vitarnja:


Pláž Soline...hrubý písek:


U pláže je restaurace, podávají tam docela levná jídla, a i taková obyčejná...například super vývar, a třeba já jsem měla plněné papriky, v nabídce byla i třeba hrachová kaše s opékanou klobáskou atd. Opravdu jsem si pochutnala po těch většinou ve všech restauracích grilovaných pochutinách. Navíc mi to dali do takového velkého hlubokého talíře a k tomu velkou lžíci - no, jako doma - ale s výhledem na mořesmiling smiley

Pohled na restauraci:


V restauraci:


Kousek kolem moře směrem k Vrbosce je starý hotel Adriatic. A tam je asi nejlevnější ubytování s jídlem v sezoně pro rodiny s dětmi. A vůbec to nevypadá tak hrozně, jak jsem myslela. Ty nejlevnější ubytka jsou ještě v té nezrenovované části.

Hotel a moře okolo hotelu Adriatic:



A jedeme se ještě okoupat do zátoky Maslinica - asi 3 - 4 km od Vrbosky:

Tak tady z toho bodu už musíme dolů strmě pěšky...a pak zpět strmě nahorusmiling smiley


A pak už jen super koupání...


Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
07. 10. 2015 08:33
Dobré, zas jeden tip na výlet. Na Hvaru je furt co objevovat, jeho možnosti jsou snad nevyčerpatelné.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
07. 10. 2015 08:53
krása...
Zahájo..máš pravdu - nevyčerpatelné thumbs up...než to prejdeš, možeš začať znovu a furt to bude Hvarská krása....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
09. 10. 2015 12:16
Je to perfektní. Človek si to tu užije.


Za mě, by měl povinně každý přidat nějakou reportáž z Jadranských cest. smiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
09. 10. 2015 17:04
Ahojte.

Zahajskej...ano, pořád je co objevovat - nejen na Hvaru...ale třeba i v místě svého bydliště - kolikrát koukám...

Foco - Hvar je pěkný a milý - a má spoustu zajímavých zákoutí - i v místech, kde to ani člověk moc nečeká...

Vranko - děkuji. A ty úplně máš super relace - ze všech končin Chorvatska. Ten Vis mě pořád ještě čeká...smiling smiley Taky od Waji se vždycky dovím hodně o jejich místečkách...smiling smiley

Příští rok jsem chtěla do té Albánie, ale nějak nemám odezvu v rodině v souvislosti s událostmi, tak snad se mi to podaří alespoň na podzim, ve dvou, jen s manželem. Mám už tam zajednaný apartman Mustafarajsmiling smiley v Ksamil . hned u mořesmiling smiley - tak snad to vyjde. Paní domácí prý peče hostům fantastický domácí chleba - tak snad na tento fakt nalákám manžela. Musím ten chleba manželovi popsat doma hodně barvitě, přitažlivě a voňavě, aby byl ochoten se hnát do té Albánie. Mimochodem, když jsem jela před 14 dny na obrátku do Prahy, tak na prvním odpočívadle za Brnem cestou do Prahy jsem viděla opravdové uprchlíky. Jeli tímto autobusem: [balkanhorn.com] Ani jsem nevěděla, že takový spoj existuje. Jen jsem koukala, na parkovišti bylo taky jedno vojenské velikánské auto, spíše něco jako transportér - tak jsem si říkala, jestli chrání mě, nebo je. Zvláštní. A přitom jsem si říkala, že v BiH jsem se mezi muslimy cítila výborně - a byli moc fajn.


Ale zpátky k Hvaru.
Jedno pozdní odpoledne jsme se vydali na nákup do toho obchoďáku u přístavu ve Starim Gradu. A tak jsme se hned při jednom koukli k hotelu Arkada, a pak jsem chtěla zkouknout místo, které je blízko přístavu ve Stari Gradu, a nabízí se tam apartmány - tak jsem chtěla vědět, jaké je tam asi koupání...Město Stari Grad už známe, tak něco nového.


Nejdříve tedy u toho hotelu Arkada:




Tak tady se ještě dá, ale z druhé strany hotelu je z balkónů pohled na parkoviště aut, tak to bych tedy nechtěla.

Nejbližší pláž...

Za chvilku bude zapadat sluníčko, tak ještě na tu druhou stranu Stari Gradu, směrem k přístavu trajektu...

Tady k těm lodím jsme přijeli, a šli procházkou podél pobřeží...v tomto přístavu bylo celkem rušno, hudba atd.,. asi se tam taky na těch lodích nocovalo...Je tam taky poněkud omšelá hospůdka Staročesko - pivko z Daruvaru...


Podél pobřeží...pod cestou byly takové kamenné plošinky, a tam se taky koupalo...


A došli jsme na místo, kde je pláž, a je tam vidět na trajekt...


Okoupem se, ale sluníčko už zapadá...a tam od západu taky připlouvá trajekt na Hvar do Stari Gradu...


Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
09. 10. 2015 21:07
Ahoj
Tak my jsme bydleli v hotelu Lavanda ten je hned vedle Arkády na posledních fotkách. Ten motosraz byl v hotelu Helios hudba byla hlasitější ale dalo se to vydržet.
Ahoj Vilda
Mám doma spoustu vyvolaných fotek z cest. Žena to má v albech. Chci tím jenom říci - sláva digitalizaci. Ty fotky doma jsou hezké ale jenom pro nás. nevím jak bych to zde zveřejnil. Škoda.angry smiley
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
10. 10. 2015 07:00
Naskenovat, je to sice ze začátku pracnější, ale jakmile se získá rutina, jde to rychle.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
10. 10. 2015 16:04
Rero: díky za krásné fotečky od hotelu Arkada. Prožili jsme tam před mnoha a mnoha lety naši první společnou rodinnou dovolenou u moře. Tenkrát byl hotel Arkada jedním z těch luxusnějších, ale pláž se nám tam moc nelíbila. Chodili jsme každý den pěšky přes kopec do Rudiny a pak dolů do zátoky Žukova, zvané Plava laguna, kde byl úžasný klid a široko daleko žádní turisté. Předloni při našich toulkách po ostrově jsme tam opět zavítali, ale byli jsme zklamáni, protože ta zátoka už vůbec není co bývala. Kotví tam spousta lodí a na betonových platech nebylo místečko ani na ručník. A turisté byli většinou Italové, takže jsme odtud prchali pryč, nechtěli jsme si kazit vzpomínku na tehdejší nedotčenou přírodu.

[www.rajce.net]

fotili jsme foťákem Praktica na kinofilm a obrázky jsou naskenované
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
11. 10. 2015 08:30
wajo, dobrý "retro". Kdyby tam nebyl rok 1996, pasoval bych to minimáně ještě o dalších deset zpět. Asi proto, že je to sken.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
11. 10. 2015 09:31
Ahojte.

Vildo, ano, viděla jsem ten hotel Lavanda hned vedle, určitě novější než Arkada. Byli jsme se i u bazénu podívat. Ale nechtěla jsem fotit, protože okolo bazénu bylo dost lidí, tak jsem nechtěla lozit lidem do soukromí...A jak tam bylo? Můžeš napsat pár slov? Docela mě to zajímá...smiling smiley

Hradečák - tak vyzkoušej to naskenování...bude to určitě super. Taky se "někdy" k tomu odhodlávám...smiling smiley

Wajo, super to "retro". Taky jsme se chtěli ještě podívat do té zátoky Žukova, ale měli jsme sebou "brzdičku" - vnoučka, tak už jsme to nechtěli přehánět v tom vedru. Když jsme sami dva s manželem, tak prolezem snad každou dírusmiling smiley




Náš malý polodenní dopolední výlet - nakouknutí na "staré smetí"smiling smiley

Jeli jsme se nakouknout a okoupat do zátoky Dubovica. Ale nemám foto, protože to ráno byl takový opar, že skoro nebylo vidět. Říkala jsem si, co asi přijde? Pořád jsem čekala nějakou změnu počasí - a ono nakonec nic, vedro a teplo bylo skoro celé prázdniny.


Přes město Hvar - kde jsme taky už strávili hezký týden - jsme se jeli podívat do "naší" brusjanské zátoky. Dům, ve kterém jsme bydleli - má další patro. Ještě neomítnuté, ale funkční. Je to škoda, protože toho soukromí ubylo. Ale "kšefty jsou kšefty". Už tehdy se majitel chlubil, že mu tam jezdí hosté z Brazílie, USA atd. Má už to taky 2,5 x dražší, než v roce 2012.

Další patro domu...



Naše terasa exapartmánu a zátoka...


Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
11. 10. 2015 10:54
Rero: chvíli jsem přemýšlela, kde jsem ty tvoje obrázky brusjanské zátoky už viděla a pak se mi "rozsvítilo". Přece Zastupacyawning smiley
Tvoje obrázky jsou foceny z jiné strany, než jsme fotili my, byli jsme tam před dvěma roky.

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
foto
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
13. 10. 2015 08:16
Ahojte.

Ano - Wajo / moc pěkné fota máš.../. Máš pravdu, zajeli jsme "zkontrolovat" Zastupac.smiling smileysmiling smileysmiling smiley - a zopáknout si naše skoro každodenní výhledy od Brusje...




Tak jak jsme viděli ve Stari Gradu západ sluníčka, tak u našeho apartmánu jsme naopak viděli východy sluníčka.


Krásné pohledy cestou od našeho apartmánu do centra Jelsy - asi 500 m./Na mapce vyznačeno růžově.../





Blížíme se k centru Jelsy...cestou se dá na mnoha místech posedět, dát si kávičku atd. Strašně se mi tato trasa ranní procházky po vykoupání - líbila...smiling smileyA pokud je člověk ve správnou dobu na správném místě - vidí i hydroplánsmiling smiley Na tom druhém videu jsou taková zhoupnutí - tak to mě zrovna obtěžovala nějaká moucha - i to je památka...smiling smiley

[www.youtube.com] [www.youtube.com]



V samotném centru Jelsy je takové místečko ke koupání...




Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
13. 10. 2015 08:21
Rero - moc velká krása, podobné výhledy máme cestou od Sučuraje thumbs up
A přeji hodně zdraví a pohody k jmeninámsmiling smiley
Rero..s gratulací se taky přidávám. S radostí a o to více tu, poněvadž si myslím, že je zde na webu z témat jedno z nejhodnotnějších..tož dámy děláte to dobře
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
13. 10. 2015 19:47
Rero, také se připojuji přáním k tvému svátku a moc chválím tvoje reportáže z cest. Je to moje "krevní skupina". Já přidávám také další album z našich cest po ostrově Hvar, odkaz jsem dala do vlákna Hvar.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
14. 10. 2015 09:18
Ahojte.

Květko, děkuji za přáníčko. Sučuraj a okolí - taky se mi moc líbí. Vím, že jezdíš každoročně na 2 místa /Gradac a ID/, což Ti fandím. V Gradaci jsme byli - už je to asi skoro 10 let, a moc se mi líbilo. Zaujal mě tam jeden apartmán, byl kousek od Labineca - při pohledu od moře směrem jižně, byl hned v první řadě - a měl takový plot ze dřeva/tehdy ten plot byl zelený/, a za plotem měl zahrádku. Takže nebylo nutné ani pobývat na pláži, jen se člověk hned přesunul do soukromí, takže zvýšený počet lidí na pláži ani nevadil. Nevzpomíná si někdo z návštěvníků Gradace? Neumím ho nějak najít.

MilošHr - děkuji - i za ostatní Dámysmiling smileysmiling smileysmiling smiley To víš, my se nemusíme starat o ty většinou klučičí záležitosti z vlákna Doprava - jen chceme být bezproblémově zavezené, odvezené a "povožené" - kde ukážem prstíkem na mapě - a tak máme více času na takové ty pohledy do okolí...smiling smiley. Ale to Tvoje kolo by se mi zrovna v Jelse i hodilo...

Wajo, děkuji. Vždy když dáš nějaký odkaz na fota - a k tomu dopisovaný super komentář - tak hned to studuji a obdivuji. Už jsem pokoukala i na Tvé novinky z Hvaru - a je to bezvadné.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
14. 10. 2015 11:06
Tak ta zmiňovaná Dubovica nám vždy unikla, protože již nebylo kde parkovat. Tak se těším na někdy. Z cesty to vypadá dobře.
Taky se přidávám ke gratulantům.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
14. 10. 2015 17:19
To Rero tady to známe velmi dobře, mnohokráte prošlápnutá trasa, ale povětšinou až navečer, kdy chodíme na špacír. Koupání jsme zde nikdy nezkusili, v blízkosti promenády a přístavu nás to nějak neláká. A pokud jsem tam brzy ráno, a to rád, jsem na nákupech, nebo s domácím na kafíno.

Hydroplánem zeťák letos přiletěl a povídal, docela adrenalin, když po 15 minutách letu z Trogiru pilot flígr naklopil a začal se řítit na hladinu. Ale prý mnohem rychlejší než taxál + trajekt, cenově skoro stejné /50 éček/. Jen trochu změnil barvu - dočasně. Ohnivá voda zabrala.

Jinak opět, a jako vždy, krásná vzpomínková sekce na proběhlou sezónu, díky moc.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
15. 10. 2015 08:18
Ahojte.

Vranko - zdravím...tak víš, co jsem zase vynechala já? Tu Tvou krásnou Jagodnousmiling smiley. Letos jsme chtěli se tam ještě nakouknout - ale ty vedra už to nějak nedovolily. Tak mám započtenou jen tu druhou Jagodnou - u Brusje.

Fous 57 - zdravím. Máš pravdu, fakt super procházková trasa, zvláště ve vedrech je krásně stíněná /což se letos fakt hodilo/. Tak na té malé plážičce jsme se taky nekoupali, ale ti z těch nejbližších apartmánů tam měli to místečko "po ruce" - na takové to asi ranní a večerní koupání. S tím hydroplánem - taky bych někdy chtěla - ale vím, že asi nepoletím. Jsem totiž dost letadlový zbabělec - myslím, že ani ta ohnivá vody by mi moc nepomohlasmiling smiley.



Ale chtěla bych vám ukázat ještě jedno místečko v Jelse, kde jsme se koupali. Nedělala jsem si vůbec iluze, ale nakonec se mi tam zvláště v jednom bodě moc líbilo. Nešli jsme tam pěšky - bylo moc velké horko - jeli jsme tam autem. Manžel moc nechtěl, protože jsme u apartmánu měli fakt super koupání, a autem se to muselo objet vrchem Jelsy. Ale nakonec se mu tam taky líbilo.
Je to místo u hotelu Fontána. Po pobřeží se tam dá zajít pěšky - udělala jsem na mapce žluté puntíky, ale my jsme zajeli nad hotel Fontána - a tam zaparkovali. Dál už se jelo do Vrbosky. To místo - kam jsme mířili - je označeno na mapce růžově.



Pěšky se šlo tady...


Hotel...:

Tady bych se i ubytovala - v té zrenovované části hotelu - na konci areálu směrem k Vrbosce...

Okolí areálu hotelu... V době, kdy jsme tam byli - asi kolem 15 července...byli lidé tak nějak rozprostřeni, a nikde nebylo moc lidí - jak třeba na Makarské...líbilo se mi - taky i s tím, že opět asi 500 m do centra Jelsy.



Ale ještě na pěkné ráno, a do toho pošmourna - výletní loďsmiling smiley

[www.youtube.com]








A bude náledovat plážička na konci areálu hotelu - kde bych se i ubytovala...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
15. 10. 2015 10:34
Rero, obrázky jsou pohlazením na duši. Vůbec jsem netušila, že taková místečka se dají najít i v okolí větších městeček na ostrově Hvar. smiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
16. 10. 2015 06:44
Ahojte.

Wajo, taky jsem byla překvapena. Ale taky zase bylo krásné počasí. Nevím, jak by bylo třeba na té Vitarnja - směrem na Vrbosku - kdyby foukalo...Ale Jelsa mě mile překvapila. Znala jsem předtím jen to centrum. Ale dopředu jsem si to prostudovala trošku...to okolí. Jen jsem nečekala taková vedra...smiling smileyA tak bylo hlavně koupání...


Dneska jsem se fakt brzo probudila, chytla jsem totiž děsnou rýmu...
A tak vám ještě ukážu tu zátočku/označeno růžově, zelenkavě označeno místo, kde bych si i vybrala apartmán/ - na konci Jelsy - za hotelem Fontána. Dál už začíná Vitarnja - zátočky cestou do Vrbosky.Taky krásné - a koupání skoro nebo úplně osamotě, ale už kousíček dál - postupně - od Jelsy...




Zátoka:



Tyto apartmány se mi třeba zamlouvaly...


Přímo nad zátokou...



Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
20. 10. 2015 07:57
Ahojte.

A už jen pár obrázků - spíše takových informačních - z Jelsy . Abyste měli přehled nejen o zátočkách v Jelse a okolí, ale taky kde se dá co půjčit, jaké výlety je možno uskutečnit - atd.




Tady za těmi stromy je dětské hřiště...


Poslední pohledy na "lodičky" a Jelsu...


Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
20. 10. 2015 08:22
Koukám, že nábřeží je již hotovo. V červnu se ještě hodně kutalo. Zajímalo by mne, jak na novém nábřeží v Jelse dopadly nově vysázené palmy. Za našeho pobytu toho měly některé plné zuby a vypadaly spíše na použití do fajfky, jak byly suché.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
20. 10. 2015 09:29
Kdepak, hotovo není, když se podíváš před příď Dubravky, vidíš pouze urovnáno, ale zdaleka ne hotovo. To až příští rok, kdy bude chodník zapraven, instalována pacholata, dotažen proud a voda.confused smiley
Jinak lodí Dani jsme byli několikrát na Bolu, každý večer vysedává kapetano na lodi a prodává lodní lístky.
Rero: kolem Fontány dál je krásná procházka do Vrbosky /4 km/, trochu mi tam vadila ta vybetonovaná mola, ale hoteloví hosté asi preferují pohodlné povalování. Pátral jsem ve snímcích, zdali jsem nebyl náhodou vzat do záběru, ale asi jsme se minuli./5.- 26.7./.smoking smiley Hned bych se tam posadil na presso a pokukoval, rána jsou tam kouzelná....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
20. 10. 2015 09:45
Zahajskej: Popravdě, ani jsem si těch palem v Jelse zase tak moc nevšimla...ale nic moc mi tak do oka neťuklo, tak to asi nebylo tak mimořádné...ani překrásné, ale ani zase suché...Ani se nikde "nekutalo", vše vypadalo tak již docela "usazené"smiling smiley - jakoby to tam bylo odedávna - tak to asi udělali dobře. Přinejmenším jsem se tam cítila fajnsmiling smiley
Nejhezčí palmy v Chorvatsku - když nepočítám Cavtat a Trsteno - jsem viděla minulý rok na Brači.
1. Sutivan

2. Splitska


A pro Fouse...ani nevím, že se tam ještě bude něco upravovat - ale když jsi mě upozornil, tak jsem koukla pořádně - a fakt, máš pravdu. V těch vedrech jsem si takových věcí moc nevšímala. Jo, na kafíčko bych si tam po ránu teď taky sedla - a koukala a koukala.... Bylo to tam super. Tu trasu dál do Vrbosky jsme absolvovali, ale autem se zastávkami ke koupání. Na pěší chůzi bylo vedro, ale hlavně jsme byli s vnoučkem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (20. 10. 2015 09:53).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
21. 10. 2015 08:53
A pár pohledů cestou zpátky z Hvaru na pevninu...kousek od Sučuraje - někde nad Mlaskou. Poznáváte někteří - tolik taky oblíbená místa - v ranním oparu - pro svou dovču?smiling smiley


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.