Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 19:23
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ze Splitu dvě hoďky, z Drveniku 30 minut.


tak je to tak, jak jsem psal smiling smiley
jak jsi psal že mám navštívit tu vesnici Humac, co tam je? Podle fotek z googlu je to takové opuštěné mě přijde. Ale možná právě proto.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 19:55
Je to něco jako skanzen. Opuštěná vesnice. Jen v jednom baráku se pronajímá app, ale většinou jen na jednu noc, aby si člověk zkusil být uprostřed pustiny sám. Je tam v provozu konoba a muzeum, né ale každý den. Jde o to, že je to hodně zachovalé a je tam vidět architektura vnitrozemské chudé vesničky, venku se povalují zbytky lisů na víno a olej a podobně. Kousek za vesničkou je vyhlídkové místo s triedrem, odkud je vidět na všechny strany ostrova a okolní ostrovy s pevninou. Za návštěvu cestou ze Sučuraje to stojí, je to jen pár metrů od hlavní a za hoďku jedeš dál. Zde je nějaké povídání. A nejenom o Humaci, ale o celém Hvaru, tyto stránky jsou součástí tohoto fóra, odkaz je vpravo nahoře.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 20:05
IMHO Jel bych co nejdřív na Hvar (Sučuraj) a cestou do Zavaly bych nakoukl do zátok a třeba se vám něco zalíbí a domluvíte se ( Bogomolje a dál) Po civilizaci a případných výletech do měst (Hvar, Jelsa, atd.) bych si dovedl představit se plácnout do klidu "robinsonád".
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 20:18
... Humac máš tady ... výborně se tam jí ... je tam kostelík, k němuž Ti dají klíče v konobě, na hřebeni je dalekohled ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 20:57
dík za foto, určitě zajdeme. Nevíte jestli je možný v Zavale si půjčit kolo?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2015 08:31
Počkej na Fouse, ten je Zavalou kovaný, určitě odpoví. Jen Zavala pro kolo asi není to pravé ořechové, protože kdykoliv musíš ze Zavaly ven, musíš se vyškrábat nahoru do kopce až ke křižovatce, cirka 2km a pak směr Ivan Dolac už je to rovina. Na druhou stranu od této křižovatky k tunelu je to zase do kopce, ale nemá smysl tímto směrem jet, protože cyklisté mají do tunelu zákaz i když to porušují. V tunelu není světlo a musí za kolem jet nějaké auto a svítit.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2015 09:48
V Zavale se kola nepůjčují a důvod je zcela prozaicky popsán výš, destinace kolařům nepřeje, domácí max.moped. Jinak objednaný app. je na konci Zavaly západním směrem na konci zátoky Petarčica, na protistraně je situován camp / kempiralište/. Dům stojí o samotě, přístup do vasrůvky po schůdkách, jinak docela skalnaté pobřeží. Lepší přístup v zátoce samotné, bývá hojně obsazena a na vodě kotvící plavidla.
Po samotném příbřežním chodníčku bych bicykl určitě nedoporučoval, hodně úzký a frekventovaný, lidově o hubu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2015 16:37
ok, tak kolo zavrhuju. Byl to jen nápad, že bych si jeden den udělal výlet a svoje kolo tam nepovezu.Jinak dík za popis apartmánu. Jak je to s jídlem? Je v Zavale nějaký obchod? Nebo se jezdí do Jelsy. Dají se někde nakoupit ryby? Nebo nějaká pekárna, kam se dá každé ráno dojít pro čerstvé pečivo?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2015 18:15
Ahoj, dobrý tip na cestu kolmo je "vedlejškou" ze Stari Gradu kolem letiště, vinic, zahrad, políček.....do Vrbosky, příp. Jelsy. My jsme to loni šli i pěšky, prohlídka Vrbosky, koupec v nedaleké zátoce, pak autobusem přes Jelsu a nějaké dědinky zpět Stari Grad. No byl to zážitek. Autobus na malých klikatících se uličkách.......exkurzní cesta to byla, ale ještě že nejsem autobusákem na Hvaru :-)smiling smiley Bylo to i dražší- pro našince žijící v našich dimenzích. Bylo to pár kiláků, ale cestovné bylo několik " desetikorun", možná to atakovalo i stovku. Jenom jsme tehdy přepočítávali, kolik by za to bylo " sladoledů"smiling smiley Ale byl to taky zážitek. No na kole- půjčeném by to vyšlo možná i levněji ......








Asik ten brouk, co jej půjčují u přístavu ve St. Gradu u školy.



Vesnička Humac, kamenné domky, u vstupu oslíci.... pěkné na projití a chvíli strávenou na Hvaru.

Předloni jsme jeli autem, s přespáním v Korenici, jsme zvolili kochačku po makarské, Sučuraj, trajekt, přesun po romanticko dobrodružné klikatici.....takřka přes celý ostrov směr Stari Grad.

Loni jsme jeli vlakem, ve Splitu na trajekt....plavba Stari Grad. Taky svoje kouzlo. Obdivuju všechny motoristy, jak zvládají ve Splitu příjezd k trajektům. Loni jsem kousek nad tou zatáčkou doleva k trajektům chvíli čekal na holky, až prolezou tržnici- ale ten mumraj....já bych to asik nedal. Auto za autem, několik pruhů, zmatky řidičů..... Ostřílení borci to dávají, neznalí trošku zpozorněte. Toť můj postřeh.

Tak hvarkoví......a i druzí.....ať se daří !!!!!!

Kolin,yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2015 23:05
Pekárna: zpět po chodníčku směrem do "centra" je asi po 500 m stánek pekárny Mateljan, zásobování neznám, my chodíme do pekárny v "centru" Zavaly, máme to 3 minutky. Otevřeno pouze do 10 hod. Vždy čerstvé, vzadu výrobna.
Ryby: pokud máš štěstí a zadaří se, někdy po návratu rybářů v přístavu, ale většinou malý úlovek a vykoupí místní. Na to bych nespoléhal. Raději Jelsa, jezdím brzo ráno, jsou tam 3 ribarnice. Poposáno někde výše.
Slušně zásobený obchod je po příjezdu do Zavaly , asi 300 m od cedule vlevo do kopečka, značeno, hned u odbočky ke campu. Zde budeš odbočovat k apartmánu i Ty. Ostrá pravá, skoro vracečka, je potřeba si dostatečně nadjet. Jiný obchod není, pouze večer v přístavu zelinář. Vše v Jelse.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2015 21:08
díky za podrobný popis, bude se hodit mít tyto informace. Jsem zvědavý jak nás Hvar uchvátí. Šolta totiž nasadila laťku strašně vysoko. smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 05. 2015 09:03
O nemoci hvarce jsem slyšel dost, jsem jí také nakažen, ale nemoc šoltka? O té jsem neslyšel nicgrinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 05. 2015 10:25
Asi ostrov Šolta není tak opěvován, protože turisté "šoltku" tutlají. Aby tam byl stále klid a pohoda " k rekreaci" a turistický ruch minimální(?).
[www.chorvatsko.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 05. 2015 10:32













Hvarkoví by mohli vyprávět.......ale už kdysi kdosi napsal, že jeden obraz vydá za tisíc slov.......smiling smiley

Kolinyawning smiley.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 05. 2015 14:39
O Šoltě jsme uvažovali, konkrétně Maslinica, kamarád z LI tam má kontakt, lákavá je plavba k ostrůvkům a po okolí, ale Hvar vždy měl navrch. Pochvaloval si to tam, klídek, turistů méně a moře za 1*.
Z medicínského hlediska není Hvaritis acuta doléčena, tak proč rozvíjet další infekci.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 05. 2015 21:43
Maslinicu znám už velice dobře, už jsme tam byl 3x. Ty ostrůvky jsou právě moc fajn, jsou kousek. Vozím si sebou nafukovací kajak a dá se na něm pěkně přeplout. Pak je to tam jak v ráji. Celý ostrůvek máte pro sebe, nikde nikdo. Prostě srdcovka,ale říkal jsem si že už by to přeci jen chtělo zkusit něco jiného. Ještě jsme na Hvaru nebyli ale manželka i děti už teď říkají že příští rok zase na Šoltu. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil picino (22. 05. 2015 21:44).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 05. 2015 09:45
... picino ... cit.: manželka i děti už teď říkají že příští rok zase na Šoltu ...
... to se tak říká, u nás se předloni řeklo ... příští rok Hvar ne ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 05. 2015 10:55
Hahaha. Náš mladý před třemi léty řekl. V Ivan Dolac je pěkně ale dovolenou bych tu trávit nechtěl. No a už jede letos podruhé. Takže nikdy neříkej nikdy.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 05. 2015 11:29
... Ajaxi ... kolika hrnete autama na Hvar ?
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 05. 2015 15:35
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ajaxi ... kolika hrnete autama na Hvar
> ?
> smileys with beer

Jelikož jedeme dvaja tak jedním vozem značky Ford.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 05. 2015 17:35
..ajaxi a mladý majú iný termín?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 05. 2015 20:01
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..ajaxi a mladý majú iný termín?


Mladí jedou v červenci. Jedou 3 rodiny.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 05. 2015 20:45
V červenci nás bude na jižní straně Hvaru požehnaně. Abychom vše stačili navštívit a zbyl čas na koupčo a plavbu. Ajaxi, termín,kdy jedou, destinace předpokládám ID. Furt píšeš a já myslel, že jsi v Albánii.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 05. 2015 10:49
Taky se zkusím poptat, kolik nás bude v půlce června na Hvaru?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 05. 2015 16:02
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V červenci nás bude na jižní straně Hvaru
> požehnaně. Abychom vše stačili navštívit a zbyl
> čas na koupčo a plavbu. Ajaxi, termín,kdy jedou,
> destinace předpokládám ID. Furt píšeš a já myslel,
> že jsi v Albánii.


Jo kamaráde. Clověk mýní pánbuh mnění Jakási nemoc,potom do Hodonína ke komisi.kde jsem dopadl dobře takže se nikam nejelo. Věra byla 14dní v nemocnici s těžkým zápalem plic. Já jsem měl zánět v krku a moc nechybělo a jel jsem za ní. To byl doma božský klid.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2015 13:24
No jo, ale furt nevím, kdy tam budou.....mladí.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2015 13:50
Ahoj lidi,
12.června jedu poprvé na Hvar (14dní-autama-4dospělí/2děti/pes-robinsonáda nedaleko Mudri Dolac. Rád bych Vás touto cestou požádal o rady a tipy na vyplnění volných chvilek (vše co považujete za zajímavé, rád bych projezdil-prochodil všechno co stojí za to), tak i praktické informace (kde nakupovat potraviny, čerstvé ryby, zeleninu, kam zajít na jídlo, skleničku , kam určitě nechodit, atd.). Určitě mne zajímají i informace kupříkladu, kde se dá levně pronajmout člun nebo kde sehnat slušný výlet lodí a kam, atd... prostě piště co Vás napadne...samozřejmě se budu snažit načerpat co nejvíce info z tohoto vlákna, ale nevím, jestli se tolika příspěvkama stihnu do odjezdu prokousat grinning smiley
Za rady předem děkuji,
Jirka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tuck (02. 06. 2015 14:13).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2015 18:06
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jo, ale furt nevím, kdy tam budou.....mladí.


Myslím si že vyrážejí 24.7. 2015 a mají to na týden.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2015 18:57
ajaxi...tak to je škoda, že len na týždeň..kľudne by sme si urobili výlet do Dolace na návštevu drinking smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2015 22:04
Vzhledem k tomu, že je Hvar svým počtem slunečných dnů proslulý, bych se rád místních, kteří mají dlouholetou zkušenost, rád zeptal, jestli je přece jenom nějaké období v rozmezí květen - září, kdy "může být pravidelně horší počasí"...

Předem díky za zkušenost, pokud někdo má.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.