Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 09:24
díky koline
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 10:46
Tak ten pán, co má manželku od Prostějova je Matko Carič, s naší Jitulí nejsou příbuzní, ale Caričů je v ID jako .....no mnoho. Bydleli jsme u nich v roce 2001, mají apartmán nahoře u cesty. Kousek naproti je ta prodejna vín se sudem.
A kdyby jsi věděl, kolik levandule a to co je s ní spojeno máme doma......tedy hlavně Levandulka.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 13:59
JJ, Fousi, može to tak být, bylo to v ID u křižovatky, jak se pak sjíždí z hlavní silnice dolů ....... No Janča, tady vidíš názorně, co dělá " druga domovina" spinning smiley sticking its tongue out.

No Fousi, nepochybuji o tvém umění a potvrzení jako hitmaker : " Ty jsi má...... levandulová ..... " spinning smiley sticking its tongue out



thumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 14:03
spinning smiley sticking its tongue outkoline tak jsem to měla 16 let s Rovinji...trošku se mi po ní bude stýskat.Ale zas ten Stari Grad bude dobrodrůžo neb to tam neznám jak v Rovinji tam už to bylo každý kámen.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janča12 (27. 04. 2015 16:38).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 18:00
Ale to chce vycestovat i jinam, na webovkách Čazmatranzu jsou jízdní řády západní poloviny ostrova, tento dopravce pendluje mezi Hvarem a Jelsou. Nedostává se ale na jižní stranu ostrova /tunel Pitve/. Na kole je to krpál a do tunelu kolisté nesmí. Pouze náš vášnivec má výjimku grinning smiley
Na křižovatce za Jelsou se dá chytiti i stop, je tam celkem čilý provoz. Cílově místo pak dle domluvy.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 18:01
... koline ... výborný poznatek thumbs up
... tak to letos překousněte a narok ... narok třeba na Hvaru, nebo jinde u Jadranu ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 18:30
Janco, pokud mas papiry na priblizovadlo, muzes si v SG pujcit skutr ci auto a ostrov projet krizem krazem
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 04. 2015 06:21
jestli bude hezky a teplo tak to bude ležení na pláži,jízdní řády si opíšu..původně sem plánovala katamaránem výlet na Bol ale to bych musela vstávat brzy
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 04. 2015 22:47
Katamarán vyplouvá v 6 ráno. My jsme asi 3x absolvovali, ale pluli jsme kolem 9. hod lodí Dani, zpět kolem 16 z Bolu. Že by nás tato lokalita nějak uchvátila.....Samotný Zlatni Rat nic moc, přelidněno, pocit jako na koupališti, neustále připlouvají další vodní taxíky chrlící davy zvědavců, pomalu není k hnutí. Po promenádě do centra sice místy zajímavé výhledy, ale proudící davy sem a tam, výkrmny přeplněny.... no nic pro nás. Dobré vidět, udělat si úsudek, ale stačilo. Jen pro upřesnění, zpáteční lístek 40 Kn. Ale vyplouvají minimálně 3 lodě, pokud jsou velké vlny na otevřeném moři směrem k Brači, kapitanát nepovolí vyplutí. S katamaránem je potom pobyt v dané lokalitě ještě delší, ale to je volba každého jedince.
Závěrem pouze asi tolik, jsou zajímavější lokality na Hvaru.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 04. 2015 06:34
Fous:já miluji jízdu katamaránem,ale riziko uvíznutí na Bolu je velké a jede to fakt brzy..........z Benátek do Rovinje nás chytily velký vlny a to byl velký katamarán se stabilizátory, my se synem jsme byli jediní dva co si jízdu užívali a nebylo jim špatně, Benátky se mi teda nelíbily ale bylo to synkovo přání k 18-ti nám - to dostal dovču a měl si vybrat výlet ,nabízela jsem ještě vodní lyže v Poreči,myslela jsem že si vybere ty.Letos plánuji klidnou dovolenou maximálně výlet do Hvaru a Jelsy nebo kolo
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 04. 2015 15:22
poslouchám právě rádio split hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janča12 (29. 04. 2015 15:28).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2015 22:40
Tak letos mířím na Hvar poprvé i já. Takže snad s někým na viděnou. Mám jen dotaz (budu ve Starém Gradu), jestli někdo nevíte, na kolik vyjde denní půjčení auta? Mrknout se na jižní stranu např. do Zavaly mne láká...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 05. 2015 07:32
Podívej se pro představu sem V Gradu půjčují i VW Brouky kabrio ve veselých barvách, stávají u školy. Spíše by to chtělo si půjčit něco do terénu, např.půjčují Suzuki SX a projet se po hřebeni ostrova. Za ty výhledy to stojí.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2015 08:47
... ceny už se asi posunuly, ale tel. číslo by mohlo fungovat ... toto je 2011 ... rent a car Stari Grad, Hvar ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2015 12:43
funguje supermarket u trajektu stari grad?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2015 18:48
... dole jsou potraviny a DM ... nahoře oděvy, domácí potřeby ... hrabalka, WC ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 05. 2015 22:24
Jo, a jmenuje se TOMMY, dříve KERUM. Loni rozšiřovali parking, ale i tak tam je někdy problém strčit káru.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2015 07:27
díky já se dočetla že KERUM zkrachoval proto ta otázka
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 11:47
Ahoj, všem příznivcům Hvaru. Letos jedu poprvé na tento ostrov. Poslední 3 roky jsme byly na Šoltě - Maslinica, tak jsem si říkal že to chce nějakou změnu. Mám zaplacenou zálohu za apartmán v Zavale (105eur/noc). Bohužel je to jen od něděle do neděle v půlce července. Rád bych si to ale o cca 3-4 dny prodloužil, nejraději v jiné části ostrova, případně i za menší obnos peněz. Je to vůbec možné? Nebo jsou všude týdenní turnusy?
1. Taky by mě zajímalo když jsem zvolil přejezd na Hvar z Drveniku jestli to není vyloženě blbost. Co jsem tak počítal vyjde to o cca 2500,- levněji než ze Splitu při cestě tam i zpět.
2. Jak je to u trajektu s cenou. Řidič se platí zvlášť? nebo je v ceně za auto. (jsme 2+2)
3. Cestou tam máme v plánu přespat na Krkách a druhý den pokračovat. Výlety jako Plitivce, Krka a Paklenici už mám projitou, je někde v oblasti makarské něco co stojí navštívit?

Díky za odpovědi.
Pavel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 12:06
zkus Booking.com,tam to možné je
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 12:55
Picino, co to je za app, za takové hříšné peníze pro 2+2? Se zlatými kohoutky? Zkus poptat Jitku z Ivan Dolace jitka.caric@gmail.com, jestli by tam něco nenašla na ty 3-4dny k ubytování, případně neporadila.
Cena za trajekt mezi Splitem a Drvenikem není zas tak rozdílná, teda pokud nejedeš s dodávkou s vlekem. Někde jsem tady děal rozdílovou kalkulaci. Musíš do ceny započítat i to, že do Drveniku jedeš déle po placené dálnici, ujedeš více km po pevnině i po ostrově (cca 150 jedna cesta), takže více za PHM. Pokud pojedeš z dálnice tunelem do Bašky, tak poplatek za tunel. Tím se ti rozdíl značně sníží.
Trajekt se platí za auto plus posádka s řidičem, v tvém případě za 4 osoby, dítě do 3 let grátis, do 12 za půl.
Cesta od trajektu ze SG (trajekt ze Splitu) je pohodová po široké silnici až k Jelse, odtud pak přes vesnici Pitve a stejně pojmenovaný tunel na druhou stranu až do Zavaly je trochu adrenalin. Ze Sučuraje je cesta náročnější, mnoho úseků bylo v posledních letech ale opraveno a rozšířeno. Letos byla udělaná nová silnice před Jelsou, byl to nejhorší úsek z celé trasy. Ale na této trase je mnoho nádherných míst s výhledy jak na pevninu, ostrov Brač, ale i na druhou stranu na Pelješac a Korčulu. U silnice jsou takové kapsy, kde je možno zastavit a pokochat se. Cestou se zastav v opuštěné vesničce Humac a projdi si jí. Je z ní vidět opět na obě strany ostrova.
Jinak ti chválím, dobrá volba pro strávení dovolené.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 13:29
Já mám pocit, že když jsem počítal rozdíl Split nebo Drvenik, tak mě to vyšlo při 3 os a osobním autu myslím dohromady i se zpáteční cestou 700 kč navíc ze Splitu, ale ta pohoda, když po 900km pak 2 hodiny třeba i ležíš na trajektu.....a pak už jen chvilička (18km) po ostrově...
Za 12 dnů na ostrově si adrenalinových cestiček užiju až až.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 14:25
Díky za reakce. Přiznávám že app v Zavale je dražší a dá se sehnat něco levnějšího, ale i na Šoltě jsme měli za 100eur. Vybíráme totiž z těch lepších. A když už jedu na dovču, tak si ji chci užít v pěkným prostředí. Pro příklad dávám odkaz kde jsme byly na Šoltě i tu Zavalu.
Co se týká přejezdu na Hvar, když vezmu loňské ceny Split - STARI GRAD stojí 966kun a Drvenik - SUĆURAJ stojí 328kun při cestě tam i zpět. Což při kurzu 3,8kč je 2424kč rozdíl. nepočítám PHM a dálnici. Tento vzorec má ještě jedno X a to je že manželce se dělá na lodi špatně a vím že by to dopadlo na 90% špatně, takže to je důvod proč budu muset volit přes Drvenik a bonus bude cca 2k do plusu. smiling smiley
Zkusím kontaktovat výše uvedenou Jitku z ID a zjistit jestli je možný něco na 2 až 3 noci pořídit.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 14:33
na tom Bookingu jsou ty apartmány spíše dražší a pěkné,výhoda neplatí se nic předem(ve většině ubytování),jsem tímhle servrem spokojená
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 16:21
Picino, myslím, že tak velký trajekt by byl v pohodě pro manželku. Nijak to nehoupe, kdyžtak to Kinedryl jistí.
A ta úspora není tak velká.......jak píše Zahája - kilometry najeté navíc a poplatky na dálnici stojí celkem dost.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 17:29
... a taky ... pokud pojedeš přes Drvenik, nezapomeň na minimálně 1,5 hodiny za volantem navíc ... ( Dugopolje / Drvenik a Sućuraj ... Zavala ) zvláště pokud jedeš z domu nonstop ...
... po té štrece ... Vyškov / Split jsem rád ... že v Dugopolje sjedu do Splitu a pak si 2 hoďky dáchnu na " parníku " ze Starého Gradu už je to langsam ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 17:59
Bessy, je vidět, že si to ještě nejel, z Dugopolje do Drveniku to za půl hoďky neuděláš a ze Sučuraje to minimálně hoďka je i pro zkušeného jedoucího kvapíkem, takže dohromady spíše dvě a půl hoďky cesty. Z Drveniku má trajekt výhodu, že než se na něm uhnízdíš, už z něj zase lezeš ven. I ten velký ze Splitu, když jsou pořádné vlny a vítr, sebou mele jako pramička.
Doporučuji po vyjetí z trajektu v Sučuraji najet vpravo ke stánkům a počkat, až všichni z trajektu odjedou. Pak si můžeš jet svým tempem a né ve vláčku s ostatními, kdy mezi nimi bude určitě nějaký mazák či místní a bude tě tlačit. Taky je dobré na trajekt najíždět bez osazenstva a vyjíždět taktéž. Někdy je dost velký zlom mezi rampou a molem a naloženému autí to nedělá dobře.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 18:04
... Michale, dobrá, dobrá ... no tak o hodinu dýl ... beru zpět, ale i já jedu po ostrově půl hoďky ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 05. 2015 18:43).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 19:11
k té cestě, již jsem psal že budeme přespávat na Krkách, (mám s tím již zkušenosti) takže ráno by mě čekala jen cesta do Drveniku 170km. Cesta je delší o 2,5hod. až na místo,ale cesta trajektem ze Splitu trvá jak dlouho? Tipuju tak min. 2hod. Z pohledu času to vyjde podle mě nastejno. Jinak zkušenosti z trajektu na Šoltu, kde cesta trvá 45min dává žena jen tak tak i s kinedrilem.Ale to je jedno nechci tady diskutovat o tom která trasa je lepší. Vše má pro a proti. Díky za reakce, jen by mě zajímalo jestli máte nějaký zajímavý typ na nějaký výlet kolem makarský a tak.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2015 19:14
Ze Splitu dvě hoďky, z Drveniku 30 minut.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.