Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 12:38
Dobrý den, mám dotaz ohledně tihle trasy, jestli tam je nějaké omezení. Cílovy bod je pro nás důležitý, máme tam nocleh.

[goo.gl]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 16:46
Asi bych volil cestu přes Ptuj, Cvetlin se, Trakoščan, Durmanec. Přes Rogatec je to zajíždka a i silnice jsou houpačka nahoru dolů, samý horizont a zatáčka. Z tras, kterými jsem se prokousával ze SLO do HR mimo dálnici je to jednoznačně z mého pohledu přes Rogatec nejhorší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 17:00
Zajímavé je, že když dám trasu do Googlu, tak on mně nevede přes Cvetlin, jakoby tam nešlo projet přes hranice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 17:30
Přes Cvetlin to průjezdné je.
V Mariboru nemusíte přímo přes město, ale můžete použít silnici H2, která je již několik let bez poplatku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 21:18
Autoserg
To je stara vec, chyba v mapach Googlu. Prujezdne to je
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2023 23:18
A mně už nebaví, znovu posílat na Google změnu. Už dvakrát tu chybu opravili, poprvé to vydrželo asi tři neděle, podruhé to ani tak dlouho netrvalo a zase někdo vrátil zpět. Protože jezdím bez navigace, tak mě to zase nijak netrápí a stejně tudy jezdím.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2023 10:45
Asi téma stokrát probrané, ale mohl bych poprosit o vztvoření objížďky dálnice s ohledem na 7,5 metrů dloý bydlík. Jezdili jsme vždy přes Mureck a Ptuj a obráceně, ale to nebyla dálnice dokončená a tak nebyl problém za hranicemi na ní nenajet.
Teď mě ale chorvatská dálnice navede na přechodu a asi už bude pozdě.
MOc všem děkuji za pomoc.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2023 14:29
Pokud táhneš za sebou takový karavan, tak bych se na celé objíždění vykašlal a jel bych po dálnici. S tímto se točit v serpentinách kolem Trate a pak kolem Trakosčanu, to bych raději tu známku zaplatil.
Nebo pak z Ptuje jet až na Varaždin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2023 15:57
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2023 16:27
No, když už se doškrábeš do Ptuje s rodinným domkem na kolech, tak pak na Zavrč. Je to pořád po rovině, žádné zatáčky, jen pár dlouhých otravných vesnic. Hned za čárou je benzínka.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2023 20:14
S bydlíkem přes Maďarsko (Szombathely, Lendava). Je to totální rovina.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2023 14:56
Maďarsko ani náhodou.
Normálně tu známku koupím. Objížděl jsem v době kdy to nebylo dostavěné se slovy až to bude tak to klidně zaplatím. Tak aspoň dostojím slovu.
Dekuji za rady.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2023 16:32
Pro bydlíky a dlouhé soupravy je přechod Cvetlin nejméně vhodný, starý přechod Macelj je neprůjezdný, ale v okolí projedeš přes Đurmanec - Lupinjak - Rogatec - Žetale - Ptuj (ty kratší cesty přes Pregradu nebo Klanjec na Rogatec mají vracečky podobné cvetlinským, tak tudy radši taky ne). Nebo druhou stranou přes Varaždin na Zavrč nebo Ormož a odtud na Ptuj, to všechno je sjízdné i pro podstatně delší vozidla. Všechny tři trasy jsou asi o hodinu delší, než po dálnici.
Ale, jestli už ses rozhodl pro známku, asi to tu píšu zbytečně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2023 16:47
Nepíšeš. Třeba to jinému pomůže. Jeli jsme po dálnici a bylo to v klidu. Ono bydlíkem, je pomalé i tam.
Ale protože jsme spali na SP v Murtecku, tak to bylo vlastně kus cesty naproti. Protože je to tam super na přenopvování po cestě, tak asi příští rok tam budeme spát také a pojedeme mimo dálnici. Když už tam sjedeme.
Jinak pokud někdo s karavanem a bydlíkem tak vřele doporučuji. Super čisto, perfektní servis a bazény v ceně. 4 dospělí, připojení na elektřinu bez omezení, bazény, voňavé sprchy, výlevky na servisu, 38 E za noc
Omlouvám se za Off Topic, nedalo mi to

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2023 22:47
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2023 20:32
Štajerskou to tak vážně nezasáhlo, jde dál Slovinskem objíždět trasami přes Cvetlin - Videm - Ptuj, Ormož - Ptuj i Ljutomer, Središče od Dravi - Ljutomer.
Nejde to přes Zavrč, u mostu na Ptuj je ještě silnice pod vodou nebo blátem. Je tam vyznačená objížďka po trojkách Zavrč - Videm - Ptuj, ale do toho bych se nehrnul.
Do Rakouska to jde z Ptuje jak trasou Maribor - Pesnica - Šentilj, tak přes Lenart, a to jak na Mureck, tak na G.Radgonu.
V Murecku je silnice B69 z Murecku k dálnici A9 průjezdná, stejně, průjezdný je i úsek z Bad Radkersburgu k odbočce na B66. Od této odbočky k Murecku je B69 na více místech neprůjezdná.
V Korutanech (Koroška), tedy na západ od Šentilju jsou všechny přechody zavřené kvůli nánosům, sesuvům a/nebo poškozeným mostům, ať už na slovinské, nebo na rakouské straně, Karawankentunnel je průjezdný, touto dobou je údajně průjezdný i Wurzelpass/Korenjsko sedlo. Loiblpass je zejména na slovinské straně na více místech průjezdný jedním pruhem, semafory.
Gleichenbergská silnice B66 je průjezdná mimo úsek Feldbach/Mühldorf - Bad Gleichenberg (sesuvy s četnými popadanými stromy), rakouský automotoklub doporučuje objížďku Mühldorf-Nord na B57, přes Leitersdorf im Raabtal, Pertlstein, Höflach, u Fehringu na L204 na Kapfenstein, Kölldorf, Bairisch Kölldorf a za Bad Gleichenbergem najet zpět na B66 směr Bad Radkersburg. Totéž platí v opačném směru, ale pracuje se na zprůjezdnění B66 v celé délce.
Dálnice A2 je s obvyklými omezeními v úseku Wien - Graz normálně průjezdná v obou směrech.
O Maďarsku se mi nepodařilo nic zjistit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2023 20:58
Děkuji za informace thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2023 22:39
Maďarská trasa od Goričanu cez Tornyiszentmiklós, Lenti, Kormend, Szombathely, Gyor, Rajka, je podľa: [www.utinform.hu] prejazdná bez obmedzení, okrem miestnej údržby thumbs up
Bacha ale na mobilné radary! Nejako moc často sa vyskytujú už aj od Tornyiszentmiklós po Kormend.
Predtým robili drahé fotečky od Kormendu po Szombathely.yawning smileysmiling smiley
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 09:59
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zůstává otázka, zda za novou slovinskou celnicí (před prodejnou známek DARS) bude možné křížit připojovací pruh pro kamiony a tudy odbočit na starou silničku na Podlehnik, co pamatuji, zákaz odbočit tam nebyl, ale závora ano. Když bude dole, nezbude, než v budce DARS si zaplatit za dálnici. Ale už jsem to tudy léta nezkoušel.

Když jsme se v pátek 1.9. před polednem blížili ke SLO celnici Gruškovje, ve směru do HR, schválně jsem se díval jestli závora bude otevřená, a byla. Zákaz odbočení tam myslím nebyl, ale asi se nedá spolehnout na to, že závora bude zvednutá pokaždé. A4, odbočení vpravo a závora
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 14:44
Moje cesta Crikvenica - Praha. Rozhodl jsem se objet všechny chorvatské i slovinské dálniční úseky. Crikvenica - Brod na Kupi - Ljublana - Ljubelj - Klagenfurt - Hohentauern - Liezen (objezd placeného tunelu) - Linz - ČB - Praha. Doba jízdy bez přestávek 10 hodin 15 minut, spoustu zatáček.
738 km

Cesta tam Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Záhřeb - Crikvenica. Doba jízdy bez přestávek zhruba 8 hodin 45 minut.
852km, žádné objízdění.

Náklady na cestu zpět: benzín 1800 Kč + 120 Kč (1/2 rak známka) = 1920 Kč.
Náklady na cestu tam: benzín 2320 Kč + 120 Kč (1/2 rak známka) + 400 Kč SL známka + 380 Kč HR dálniční poplatky = 3220 Kč

Objet všechny slovinské a chorvatské dálnice a vyhnout se placeným tunelům v Rakousku se dá. Nicméně to nedoporučuji. Pokud někdo chce ušetřit a jede do okolí Rijeky, tak je lepší si slovinskou dálniční známku koupit a pak jet směr Ljubelj - Hohentauern.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 16:33
Ahojte všetci objíždeči!
S tou sadrou na nohe nemám čo iné na práci, tak tu listujem a čo som nenašiel v iných odkazoch:

Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku
[forum.ihvar.cz] › read
4. 7. 2023 · 30 príspevkov · 16 autorov
Tak jsem tou opuštěnou celnicí beztrestně projel až za Cafuti, pochopitelně před betonovými bloky mi nezbylo, než odbočit.


No ale tento príspevok sa zo stránok s dátumom 4.7.2023 úplne stratil, vrátane linku na pisateľa...smoking smiley

Zaujalo ma to Cafuti, o tom som zatiaľ nepočul.
Našiel som síce značku s nápisom Cafuti, ale ďalej nič. [www.google.com]

Vie niekto o tom niečo?
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 17:00
U Cafutů nikde hranici nepřejedeš. Dotlačí tě to přes Brezovou horu na silnici z Maclju k zámku Trakoščan. Nictím nezískáš,,,
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 19:47
Ďakujem Hill, to som prešiel po mape tiež.
Len nikde som tam nenašiel Cafutů, ani osadu/ves, alebo oblasť s tým menom Cafuti smiling smileyyawning smiley
Asi nejaký miestny názov...
Doplnené: ako je možné, že sa ten príspevok úplne stratil?
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (03. 09. 2023 19:59).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 20:19
Jak je možné, že ho nemůžeš najít? Neztratil se, je pořád tam, kde byl. A je z 21.7.2023.
Cafuti jsou prostě rodina převažující v těch několika baráčkách. A, kupodivu, je znají i Mapy.cz.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 09. 2023 22:03
Sorry, v tom odkaze je dátum 4. 7. 2023 · 30 príspevkov · 16 autorov Tak jsem tou opuštěnou ...
Preto som až do dátumu 21.7.2023 nehľadaleye rolling smiley
A Google mapy to nepoznajú smoking smiley
Ale ďakujem za vysvetlenie od profíka thumbs upthumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2023 08:05
Citaci
vlado tt napsal(a):
...v tom odkaze je dátum 4. 7. 2023 · 30 príspevkov · 16 autorov Tak jsem tou opuštěnou ...
No vidíš, já zase marně hledám, co je to za odkaz, aby se v něm zobrazil datum a tak nízký počet příspěvků a autorů. Patrně ty údaje patří k odkazu na odkaz na odkaz či co.
Nenašel jsem.
Ale to máš jedno, příspěvek, který jsi hledal, je na světě, to je snad hlavní.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 09. 2023 10:43
jiri0123 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moje cesta Crikvenica - Praha. Rozhodl jsem se
> objet všechny chorvatské i slovinské dálniční
> úseky. Crikvenica - Brod na Kupi - Ljublana -
> Ljubelj - Klagenfurt - Hohentauern - Liezen
> (objezd placeného tunelu) - Linz - ČB - Praha.
> Doba jízdy bez přestávek 10 hodin 15 minut,
> spoustu zatáček.
> 738 km
>
> Cesta tam Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor -
> Záhřeb - Crikvenica. Doba jízdy bez přestávek
> zhruba 8 hodin 45 minut.
> 852km, žádné objízdění.
>
> Náklady na cestu zpět: benzín 1800 Kč + 120 Kč
> (1/2 rak známka) = 1920 Kč.
> Náklady na cestu tam: benzín 2320 Kč + 120 Kč (1/2
> rak známka) + 400 Kč SL známka + 380 Kč HR
> dálniční poplatky = 3220 Kč
>
> Objet všechny slovinské a chorvatské dálnice a
> vyhnout se placeným tunelům v Rakousku se dá.
> Nicméně to nedoporučuji. Pokud někdo chce ušetřit
> a jede do okolí Rijeky, tak je lepší si slovinskou
> dálniční známku koupit a pak jet směr Ljubelj -
> Hohentauern.

Ona je ještě možná varianta jet od Ljublany mimo dálnici dál na Maribor a Gratz. To by mě zajímalo, jak by vyšla tahle cesta. Pak Vídeň a Brno atd.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2023 12:36
Pro cestu do Prahy by to vyšlo rozhodně dráž. Velká úspora je totiž v délce trasy. Přes Klagenfurt je to do Prahy oproti Mariboru a Vídni o 120 km kratší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2023 19:51
Ljublana - Praha přes Klágenfurt je 667 a ta druhá trasa je 708, tedy podle Google maps. Tak to zase takový rozdíl není. Časově je to plus mínus stejné, jen ta silnice přes Budějice, nic moc.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2023 20:06
Lublaň - Praha přes ČB 584 km
[en.mapy.cz]

Lublaň - Praha přes Vídeň 716 km
[en.mapy.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.