Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 20:53
Nemusí, z Ptuje můžes na Zavrč, Ormož, Rogatec....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 21:28
Cestou tam v polovině června jsme jeli přes Cvetlin a vše O.K., tuším na dvou místech byl semafor, který pouštěl vždy jedním směrem. Cestou zpět na konci června jsme zakufrovali (nechápu, jak po těch letech tady můžeme zabloudit) a těsně před Cvetlinem jsme odbočili někam jinam a trochu si zajeli, přes Donja / Gornja Višnjica po ulici Zlogonje / Meje, na hranicích bylo napsáno Gruškovec. Nějak se mi nedaří najít, že by tam byl ofiko přechod, možná nějaký místní... No, nezastřelili nás :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 21:59
Letos od 1. ledna jako občan EU můžeš překročit hranici SLO-HR, kdekoli je tam cesta, Tedy i přechodem Zlogonje - Meje.
Prostě jsi zapomněl odbočit u baru v Jazbině Cvetlinské na Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 22:06
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prostě jsi
> zapomně
> l odbočit
u
> baru v
> Jazbině Cvetlinské
na Ptuj.

Ty vogo, máme v autě štěnici!!! :-D Máte naprostou pravdu, tam někde to bylo. Děkuji za upřesnění.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2023 08:19
Zde jsem jel jednou také rovně. Prostě jsme kecali, já jel jak pivovarský koně a najednou jsem zjistil, že to okolo nějak nepoznávám. K omylu mě dovedlo i auto s PL značkou předemnou, co jelo také rovně. Já jsem se ale otáčel, nějak jsem neměl náladu poznávat nové trasy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2023 14:05
Musím říct, že jsem tudy taky jel jednou a rovně. Otáčel jsem se asi po 100 metrech.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2023 15:55
Pro zopakování přikládám naší trasu: [mapy.cz]
Je to trasa, kterou jezdíme takto již pár let beze změny. Vyplynula ze všech předchozích variant. I se pár lasiček ušetřilo na chorvatské dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2023 19:58
Řekl bych, že to je přesně ta trasa, o kterou se Myši_o_lasku zajímá nejvíc.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2023 20:39
Máš pravdu Hille, původně jsem zamýšlel ze Žutnice se vrátit na Durmanec, pze by měla být lepší silnice, ale mapy.cz mě naváděy na kruhový objezd do protisměru, musel jsem se ujistit na street view, že to opravdu nejde ani v Chorvatsku. Pak si mi nabízel Vrankovec a Krapinu jsem přehlédl.
Tak doufám, že to bude moje poslední přehlédnutí na této cestě i v reálu.
Děkuji všem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 17:53
mě v nedělu navedla navigace tady...už si budu dávat velkej pozor abych tama nejel...cesta na jedno auto nelze se otočit ani nikoho míjet ...asi 1km byla cesta makadam ... zlatá cesta na sv.Jure nebo přes velebit [mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pistachio (11. 07. 2023 17:56).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 18:20
Výhoda navigací je v tom, že objevuješ místa, kam by jsi se normálně nedostal.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 18:21
Njn., nauč se používat navi. Zaškrtnout, aby se vyhnula nezpevněným cestám a nebudeš jezdit polňačkamismiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 18:29
Navigace je dobrý sluha, ale špatný pán... thumbs up smiley

Osobně, když se mi něco nezdá, tak jedu po svém a směrem k navi "přepočítej si to" nebo si zastavím a podívám se kudy a proč smoking smiley Občas to zkusím v jiné appce, co navrhne. Případně, kde vidím i výškový profil trasy (zejména u horských úseků).
Ono stačí nechat např. ve Waze zapnuté přívozy nebo nezpevněné cesty a dějí se věci. Samozřejmě, různé navigace mají různé možnosti voleb nastavení plánování trasy...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 18:52
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Njn., nauč se používat navi. Zaškrtnout, aby se
> vyhnula nezpevněným cestám a nebudeš jezdit
> polňačkamismiling smiley

jo?..tož si to zkus nastavit v mapách.cz ..kdysi to šlo ale teď tam nic nevidím
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 19:05
Mapy.cz jako navigace? Úsměvné....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2023 22:13
Různé navigace mají různé možnosti konfigurace dostupné přes GUI:




Mnoho dalšího lze "hacknout" v konfiguračních souborech, ale to už rozhodně není BFU záležitost (někdy je nutný root) smoking smiley

Mapy.cz jsou super na "poslední míli", kdy tam jsou i kdekteré lesní cesty thumbs up Když jsem se potřeboval dostat k telekomunikačním stožárům v DE, tak naprosto bezkonkurenční (turistická) mapa.
Za ta léta udělali na mapy.cz obrovský kus práce, ale mně osobně to pořád nějak nevyhovuje (jako navigace pro běžné ježdění).
Na kola a turistiku neřeknu ani popel...
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2023 10:22
Mapy.cz v offline režimu jsem používal k navigaci v Bosně a Černé hoře a kromě podceněných dob jízdy jsem neměl větších výhrad. A jak píše Slavkov, tak hledání konkrétního domu nebo dojezd na konkrétní parkoviště nalezené na mapě je v mapach.cz bezkonkurenční. BTW - nevíte jak se zbavit toho debilního "hohó, dojeli jste do cíle", co tam před časem přidali? To mne tedy dost *ere.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2023 12:07
pistachio napsal(a):
Citaci
mě v nedělu navedla navigace tady...už si budu dávat velkej pozor abych tama nejel...cesta na jedno auto nelze se otočit ani nikoho míjet ...asi 1km byla cesta makadam ... zlatá cesta na sv.Jure nebo přes velebit [mapy.cz]

No vidíš a někdo takové cesty vyhledává.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2023 19:27
Cestou k moři jsme Slovinsko vynechali a jeli přes Maďarsko (Szombathely...). Cesta super, žádná omezení a problémy.
Zpět jsem jel klasickou trasu Durmanec, Cvetlin, Ptuj, Lenart a Mureck. Ze Cvetlinu do Ptuje jsou jedny semafory u většího sesuvu a několik zúžení u menších sesuvů. Z Ptuje do Lenartu je skoro celou cestu padesátka, protože souběžně staví cyklostezku. Samotná silnice je v čím dál horším stavu. Samá záplata. V Lenartu zóna s omezením na 30km a dál na Mureck opět kus omezení na 50km, protože tam tahnou nějaký kabel. Cesta vyloženě zatrest. Hrozně se to vleče a pořád se na mne někdo lepil, protože místní ta omezení moc nedodržují.

Ze zvědavosti jsem zkoušel proniknout na starou celnici Macelj, ale je tam zákaz vjezdu s nějakou dodatkovou tabulkou. Tudy to stále nejde.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2023 22:30
Jet skrz Lenart, tedy městem, je dnes za trest. Třicítková zóna, zúžené ulice, moc kruháků. I na Mureck je rychlejší to objet přes průmyslovou zónu a do Lenartu zajet jako od Radgony, na novém kruháku už je směrovka na Trate. Je to o půldruhého kilometru delší, ale časově to vyjde přinejhorším nastejno. Loni tam bylo tuším ještě téčko, kruhák až letos.
O té variantě už jsme se tu bavili, kdo z jakéhokoli důvodu trvá na cestě přes Mureck / Trate, může si vybrat. Mě poslední zkušenost s průjezdem skrz Lenart, hlavně kouskem kolem školy ke kostelu, vyškolila tak, že i kdybych přes Mureck jezdil, tak centrem Lenartu už ne, kdybych to měl přes Sv. Trojicu objet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2023 07:57
Citaci
atnarfus napsal(a):
...Ze zvědavosti jsem zkoušel proniknout na starou celnici Macelj, ale je tam zákaz vjezdu s nějakou dodatkovou tabulkou. Tudy to stále nejde.

Když jsem to zkoušel poprvé (tuším 2018), nebyla tady ještě označená ani jednosměrka s výjimkou pro místní, ani tady ten zákaz s výjimkou pro místní nebyl. Tak jsem tou opuštěnou celnicí beztrestně projel až za Cafuti, pochopitelně před betonovými bloky mi nezbylo, než odbočit.
Na tomto plácku totiž stáli policajti a ti by si mě za vjezd do zákazu vychutnali místo toho, aby měli špundus, že za chvilku jedu zpět. Asi to tam zkoušelo víc takových, tak přidali ty zákazy později.
Ještě loni v září to tam nevypadalo, že by byl nějaký oficiální zájem průjezd po staré silnici obnovit.
Ale amatéři to zjevně stále budou zkoušet...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2023 13:42
Kdo tu ma silne 4x4 vozidlo ? Ze bysme si cestu otevreli...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2023 13:37
Tak jsme se vrátili z Dalmácie.

Mimo dálnici tam i zpět.
Tam cestou přes Mureck, Lenart a Ptuj...
Zpět cestou přes Maribor.

Přes Maribor to je celkově rychlejší....pro mě jak pocitově, tak i časově o cca 15minut. Ale tam bylo hodně omezení (dvoje semafory a nějaké 50km/hod)...možná kdyby to nebylo, tak to výjde na stejno...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2023 09:21
Jel si pres Cvetlin ?

Jak je to casove delsi oproti jizde po dalnici ? Tak o hodinu cca ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2023 10:42
Ano, přes Cvetlin.

Švagr jel směrem tam po dálnici, ve stejný čas (cca po půlnoci). Já jel přes Mureck atd...čekal na mě na Lučku přibližně hodinu...
Ale měl jsem dva semafory a nějaké opravy na silnici mezi Ptujem a Cvetlinem. Cestou zpět už semafor nebyl a opravy se posunuly, takže to jelo rychleji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2023 18:21
Je to zhruba o tu hodinu. Driv se to vyplatilo, protoze na hranicích jste se stejne aspoň na pul hodky zdrzeli, a to jste ještě meli štěstí. Dneska uz to nema cenu. Za ušetřených 15€ obětujete hodinu jizdy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2023 11:33
Čekal bych, že mohu do Chorvatska kdekoli přes les jako je to u nás, ale oni mají opět nějakou specialitu. Tedy stále pouze přes oficiální přechody.
https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/chorvatsko-stale-neumoznuje-volny-pohyb-pres-hranice-navigace-muze-ridice-navest-do-drahe-pasti
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2023 14:04
Necitujte přímo předcházející příspěvky, smazáno.

Přechod hranic mimo hraniční přechody
Článek 6 Schengenské smlouvy z roku 1985 zavazuje smluvní státy umožnit trvale přihlášeným obyvatelům obcí v blízkosti hranic přecházet hranici i mimo hraniční přechody (například ve volné krajině nebo po komunikacích nižší kategorie) a i mimo provozní dobu hraničních přechodů. Schengenská smlouva nevylučuje dosavadní ani budoucí nadstandardní bilaterální dohody, které by umožnily překračování hranice mimo hraniční přechody i dalším kategoriím osob.

Podle článku 2 odst. 1 prováděcí úmluvy z roku 1990 je vnitřní hranice možno překračovat na jakémkoliv místě, aniž by se prováděla kontrola osob. Existuje však výjimka: V souladu s článkem 25 a následujícími nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/399, kterým se stanoví kodex Unie o pravidlech upravujících přeshraniční pohyb osob (Schengenský hraniční kodex), může členský stát, jenž je plně zapojen do schengenské spolupráce, dočasně znovu zavést ochranu svých vnitřních hranic. Za takové situace je možné (při splnění podmínek daných Schengenským hraničním kodexem) podle § 11 odst. 3 nebo § 12 odst. 3 zákona o ochraně státních hranic opatřením obecné povahy výjimečně stanovit, že vnitřní hranice lze překračovat pouze v místě a době v něm určených.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil filhou (28. 07. 2023 07:26).
avatar
mdr
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2023 14:50
Citaci

trvale přihlášeným obyvatelům obcí v blízkosti hranic

Aha
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2023 18:28
To je naplnění té nejasně formulované věty, kterou jsem tu citoval nějak koncem května. Že obě země využily práva neprohlásit některé přechody za mezinárnodní, natož schengenské, se ale skutečně těžko dohledává. Přechod Cirkulane - Zlogonje není uvedený mezi přechody vnitřní schengenské hranice ani na stránkách mup.hr, ani na stránkách policija.si.
Není to tedy přechod pro nás. A kvůli přemnoženým převaděčům tam kontroly budou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.