Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 05. 2023 22:24
Na Googla se vykašli, jako on na nás. Opakovaně byl přechod Zg.Leskovec - Cvetlin nahlášený, jako otevřený 24/7, na pár dní byl pro mapy Google průjezdný, a dřív, než jsem tudy jel zpět, už ho Google hlásil, že není.
Je otevřený a volně průjezdný.

Citaci
Server policija.si uvádí:
Důležité!
Změny při překračování hranic mezi Slovinskem a Chorvatskem po 1. lednu 2023 – upozornění pro cestovatele

1. ledna 2023 začalo Chorvatsko plně implementovat schengenský právní řád. Proto jsme na slovinsko-chorvatské hranici zrušili kontrolu státních hranic a přes hraniční přechody je povolen volný provoz.
To znamená, že všichni cestující, kteří splňují podmínky (mají platné doklady totožnosti pro překročení hranice), mohou překročit hranici mezi oběma zeměmi kdekoli.
Na všech pozemních hraničních přechodech s Chorvatskem je zaveden dočasný dopravní režim, který umožňuje bezpečné a plynulé překročení hranice bez nutnosti zastavení. Všichni účastníci silničního provozu by však měli počítat s případným přechodným dopravním značením a při jízdě v místech bývalých hraničních přechodů dbát zvýšené opatrnosti...

Když píšou "kdekoli", znamená to nejen Cvetlin, ale také například Cirkulane - Zlogonje, kudy jsme ještě loni nemohli, protože byl pouze pro místní na propustky.
rj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 05. 2023 08:11
S tím Cvetlinem je to asi nejisté, podle tohoto videa byl přechod před pár dny uzavřený.

[www.youtube.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 05. 2023 09:32
...ano byl uzavřen ale z hora to sebou vzalo nějaké kusy lesa při těch jejich deštích a uzavřely ho...blbý bylo že už třeba u Videmu nedali značky že je přechod uzavřen.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 05. 2023 09:56
jel jsem přes Cvetlin domů 7.5 zrovna když byla ta hrůza lijáky a bouřky..řeky a bahno po cestě ale projel jsem v pohodě...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 05. 2023 11:09
břeťin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...ano byl uzavřen ale z hora to sebou vzalo
> nějaké kusy lesa při těch jejich deštích a
> uzavřely ho...blbý bylo že už třeba u Videmu
> nedali značky že je přechod uzavřen.

...jinak je Cvetlin ofiko přechod ,,pro mírný provoz,, zcela průjezdný , nikdy jsme tam neměli problém až na jeden, když se tam vysypal v serpentině náklaďák se dřevem , ale to bylo asi 2018 při cestě domů a místní borci ,, celníci,,-byli už nahoře - nás poslali lesní cestou vpravo a přejeli jsme v pohodě do Slovinska.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 05. 2023 11:50
Tentokrát je to vážnější, na promet.si hlásí na regionální silnici R3-690 v obci Mala Varnica mezi Zg. Leskovcem a hranicí s HR úplnou uzavírku kvůli sesuvu půdy.
Hraniční přechod je otevřený, ale nedá se k němu zatím dostat.
Takže, kdo tudy chcete projet, hlídat, suma sumárum hlídat...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2023 10:43
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2023 16:14
No, zdražit dálniční známku o jedno euro po 15 (?) letech, není zase tak hrozné. To Rakušáci zdražují taky pravidelně každý rok.
Problém je v délce trvání platnosti dálniční známky pouze 7 dní. A to od samého začátku. Protože to, že na zpáteční cestu musím zase koupit kvůli jedné hodině jízdy zase tu stejnou dálniční známku, to je myslím ta lumpárna, která se nám nelíbí.
Ale snad zavedou ty jednodenní známky (Slovinci samozřejmě budou poslední se záváděním) a věřím že nebudou stát na den 16 Euro, jak si to myslím Slovinci plánují. A když ano, EU se zase bude moct jít akorát tak klouzat, jako posledně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2023 22:52
Díky všem za info ohledně Cvetlinu. A přeju krásnou dovolenou v Chorvatsku všem.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2023 22:59
Tobě taky, Hani smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2023 12:30
Dobrá zpráva pro nás objížděče přechodem Leskovec - Cvetlin:

Citaci
DARS podle zdroje URSZR (112) uvádí:
R3-690, Zg. Leskovec - MP Zgornji Leskovec, v Mali Varnici, izmenično enosmerni promet, zemeljski plaz.

Rozumím-li tomu dobře, tak sesuv se odklízí, ale silnice v Malé Varnici je jedním pruhem už průjezdná, střídavý provoz oběma směry.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2023 22:04
Dobrá zpráva :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2023 12:55
Chtělo by to ještě někoho kdo tudy teď někdy projel...nebo bude projíždět...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil irate (16. 06. 2023 12:55).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 15:38
Ahoj, jaké máte zkušenosti s Mariborskou cestou 437 a pokračovat přes neplacenou dálnici 430, sjezd Ptujska cesta 454 a pak pokračovat dál na Leskovec Cvetlin.
Resp. proč se jezdí Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin?
Letos je dálnice Maribor zdržení, tak místní jezdí 437 a 430?
Díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 16:41
Zalistuj tímto vláknem o pár stránek zpět a najdeš tam mrak info o všech používaných trasách.
Jestli chceš vědět, proč kdo jezdíme kudy, tak na to je jednoduchá odpověď: protože jsme si ty cestu vyzkoušeli a vyhovují nám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 18:24
30.6. přejezd přejezd Cvetlin a vše OK. U sesuvu je semafor.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 18:59
to Myší o lásku: ... proč se jezdí Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin?

Voľakedy bola diaľnica hotová po Ptuj a slovincom sa moc nechcelo dostavať ten kúsok k chorvátskej hranici.
Diaľnica sa obchádzala po Ptuj a tam sa to napojilo na konci diaľnice na starú cestu na Macelj. Vtedy to bolo cca 60 km, ale trvalo to niekedy aj 1,5 hodiny a plus kolóna na colnici...eye rolling smiley
No a keď na tlak EU, začali stavať tú druhú časť, bolo to tam prehustené, tak sa začalo chodiť cez Videm na Cvetlin.
Ale aj druhou stranou cez Žetale na Rogatec. A tak sa to obchádzanie ešte viac predĺžilo!
Pre mňa a hlavne moju ženu to bola po rakúskej diaľnici nekonečná cesta, dokonca raz povedala, že už radšej do Chorvátska nepôjdeeye rolling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 20:09
Ja bych spis rekl, ze tenkrat si za ten úsek, tusim k Pesnici, brali 0.75€. A pak dostaveli dalnici k Ptuji a zvedli to na 15€ týdně. Coz je dost zlodejina. A lidi zacali objíždět....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 20:51
Když to teď v sobotu stálo do od Šentilje až do Mariboru, tak bych objížděl i kdybych byl ochotný 15 éček za známku dát. Už roky je to o víkendech sakra drahé parkoviště.

Kdysi stála fronta u mýtníce před Pesnicí. Pak se to posunulo na konec dálnice u Ptuje. Po dostavbě dálnice to stálo před hranicema s Chorvatskem. Letos se to ucpává u Mariboru, protože je tam uzavřený jeden pruh.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2023 22:25
valeri: ...presne ako píšeš, to bol aj môj dôvod.
Len mi vadil ten stratený čas a nočná motanica po lesoch, keď nič nebolo vidieť.
Pri návrate cez deň to bolo lepšie, tá príroda a pekné udržované usadlosti.
Ale to je už veľa rokov...
Tu [www.google.com] som jedol najlepšie vysmážané sladkovodné ryby a najchutnejšie varené bylinkové zemiaky.
Vtedy za strašne smiešnu cenu smiling smileyyawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2023 21:55
Pročetl jsem ještě jednou pozorně posledních 10 stránek, jelikož byla donedávna placená Mariborska dálnice, tak se se většina naučila jezdit Mureck/Lenart - Cvetlin resp. Ormoz.
Nolie, Atnarfus, Křiží, Ptace, Fihou, Restless, Ferda 12, FKP - zmiňovali, že to zkusí, Pašák, Jiří Velmez opakovaně projeli. To sice není jako tolik zmiňovaná varianta Mureck/ Lenart, ale nikdo z nich nepsal ani negativní reakci. Spíš se odkazovali na motání, crcání, 30km/h okolo Ptuje a nevolnosti psa.
Suma sumárum, děkuji za kladnou recenzi od Jiří Velmez.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2023 22:02
Zároveň bych vás požádal zdali někdo zkoušel cestu z Trakoscanu na Durmanec jet přes Pleš, Šašu a Žutnicu? Sice je ta cesta delší km/čas, ale mohla by být v noci “bezpecnejsi".
Děkuji
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2023 22:38
Přes Pleš jsem jezdil, ale v Bednji jsem pokračoval na Lepoglavu a po D35 jsem najížděl na dálnici mýtnicí Sv.Križ-Začretje. V noci dobrá cesta, v pracovní den náklaďáky z lomu, které se po většinu cesty nedají předjet, a, když se drápou do sedla (jsou tam dvě dost vysoko), zpomalí to hodně.
Možná, že to z Bednji po D74 na Podgoru Krapinskou bude v noci ještě lepší, je to státovka, jako D35 nebo D1. Jen na konci se budeš muset buď vracet na mýtnici Đurmanec, nebo projet městem Krapinou. Silnice tam mají dobré.
Máš na výběr: až mineš ceduli Bednja, máš pár metrů na rozhodnutí, jestli odbočíš na Krapinu, nebo pojedeš přímo na Lepoglavu, za pumpou INA přejedeš přejezd a doprava odbočíš až tam.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2023 23:05
Už jsem to tam prokličkoval různě, že bych ale některou z cest mohl označit v nocí za bezpečnější,to snad ani ne.Lesy, zatáčky, tma.Zviřata se nám vyhýbala.

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 08:07
Myší o lásku já leta jezdím ne přes Murec, Lenart na Cvetlin, ale přes Šentilj a po silnici 437 na Maribor a dál po silnici 1 na Ptuj a Cvetlin. Je to tedy podle mě o cca 30 min kratší než Murec, Lenart. V noci naprosto v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 11:01
Myší o lásku, máš super dotazy pro oživení fóra a je super, že čteš dozadu.
Hillův názor takřka vždy nejde překonat.
Nicméně ptáš se na trasu, kde jsem se jednou v noci "motal" také. (Musel jsem se teď podívat do mapy a uvědomil jsem si vyměňování plínek syna na té Ina pumpě smiling smiley.

Mě to přišlo v noci v pohodě. Tehdy snad jen sem tam nějaká díra u krajnice, bavíme se tak o 7 let dozadu situaci. Ale Tehdy jsem objížděl z nějakého důvodu . Trakoščan a Žutnicu si vybavuji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 11:05
Teď jde už jet takto
v loni s mírnou úpravou projeto kvůli tankování a opravám silnice


Myší o lásku napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pročetl jsem ještě jednou pozorně posledních 10
> stránek, jelikož byla donedávna placená Mariborska
> dálnice, tak se se většina naučila jezdit
> Mureck/Lenart - Cvetlin resp. Ormoz.
> Nolie, Atnarfus, Křiží, Ptace, Fihou, Restless,
> Ferda 12, FKP - zmiňovali, že to zkusí, Pašák,
> Jiří Velmez opakovaně projeli. To sice není jako
> tolik zmiňovaná varianta Mureck/ Lenart, ale nikdo
> z nich nepsal ani negativní reakci. Spíš se
> odkazovali na motání, crcání, 30km/h okolo Ptuje
> a nevolnosti psa.
> Suma sumárum, děkuji za kladnou recenzi od Jiří
> Velmez.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 13:16
Děkuji Hille za potvrzení s tou statovkou, přesně takto jsem to myslel z Podgory Kr. na Durmanec. Zajímavá alternativa je však i najetí ve Sv.Krizi.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 14:38
Ty chorvatské silnice jsou lepší než naše, jen výše v horách mají méně klopené zatáčky a všude za vlhka víc kloužou, než jsme zvyklí z našich silnic. Takže i v noci, když padá rosa, je jistá opatrnost na místě. A z těch tras, které jsme tu probrali, vyhovuje vlastně každá. Komu ne, ten příště zkusí jinou cestu a někteří nám svěří i své pocity a dojmy z té cesty.
Například Maribor se po mě stal nezajímavým, ne v roce 2005, kdy jsme ještě za tuším 180 SiT na té ucpané čtyřproudovce ve městě 4 hodiny parkovali. To jsme celkem chápali, že když se to neucpávalo minule, jde o nějakou mimořádku vpředu. Skončilo to až 2008, když zavedli povinnou známku na H2.
Teď už Mariborem znovu jezdit asi ani nezačnu, oblíbil jsem si jinou trasu a hospůdku cestou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2023 20:04
Z Ptuje přes Maribor jsem to loni projel. Na silnici evidentně od otevření dálnice nesáhli. Jsou tam projeté koleje a díry tak jak to bývalo. Docela se to vleče, protože je to prakticky pořád v obci, provoz je ale nulový. Kdo jste to jezdil v minulosti než postavili dálnici, tak se tam vůbec nic nezměnilo.
Skrz Maribor bez problémů a bez poplatku. Dále na starý hraniční přechod a hned za ním na dálnici.
Když nevadí horší povrch a pocitově se vlekoucí jízda, tak je to lepší než přes Lenart. Přes Lenart to víc frčí, protože je to členitější.

Škoda že nejde překonat hranice bez poplatku na Macelji a musí se přes Cvetlin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.