Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 11. 2009 21:33
Tak nám Slovinci odstartovli zdražování dálnic v Evropě. Jedu autem a v rádiu na ČR1 je debata o zdražení dálniční známky v ČR. Nejlepší argument použil tiskový mluvčí Ministerstva dopravy. Vždyť jsou v Evropě podstatně dražší dálnice, třeba Slovinsko a Chorvatsko. Je to tak, jak jsem tu už psal. Když jsme si to nechali líbit, bude se toho chytat víc států a budem všude platit jako mourci. Ještě že to mám do Německa přes kopec, tam si jedu třeba 200 po kvalitní dálnici grátis. I když musím říct, že dost úseků omezili na 120 nebo 130.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 11. 2009 21:47
Ahoj, já bych to tak nedramatizoval. Naše dálnice jsou hrůza a pomalu se platí více jak v zahraničí, ale stejně s tím nic nenaděláme. Na dovču se budu těšit stejně. Ve Slovinsku mě štvou, protože je to poměrně drahá služba, ale to se dá ošetřit a Chorvatsko ? Totéž, ale stejně tam pojedu zase. A naši úředníci ? Nekažme si krásnej den. A všichni se mějte.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 11. 2009 19:05
JJ pojedem a zaplatíme za dálnici, za tunely a za dálnice ve Slovinsku i v Chorvatsku. Objet se to dá, ale s dětma chci cestu absolovovat rychle. Jen si myslím, že to co předvedli Slovinci je zlodějna neskutečná. Ani evropská komise je nezastavila. Místo vychvalování slovinské dálnice to chtělo jednání. Proč se nedá platit za ujetý km. No taky to přijde, ale teď je to dobrá ždímačka turistů jedoucích do Chorvtska. Nakonec to, že chceme do Chorvatska a nechceme jezdit poznávací zájezd po silnicích 2 a3 třídy ve Slovinsku jim hraje do noty a můžou si dovolit tuhle vydíračku na 50km dálnice.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (14. 11. 2009 09:55).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 12. 2009 14:39
Tak jsem koukal, že nám konečně zrušili "hromádku písku u Ptuje, kde letos skončilo dost lidí. Podle mapy je tam nový kruháč. Nejel jste tudy někdo?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 12. 2009 16:35
jaké mapy, pískomile ??? ty písky tam byly loni akorát pro greenhorny, co mají bobky akorát babičku navštívit na vsi....angry smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 12. 2009 20:04
Tam jak byla letos údajně hromada písku se ale nenapojíš na hlavní silnici k hranicím. Takže tudy nejezdi.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 12. 2009 08:31
písek sem viděl naposledy při odjezdu do HR na dvoře před barákem..pak už sem neviděl ani bábovičku spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 12. 2009 10:59
Za to my jsme do toho pisku malem naborili grinning smiley.. parchanti.. museli jsme pak pokracovat dal az na hranicni prechod Rogatec a v Krapinach jsme najeli na dalnici do Zagrebu....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 12. 2009 14:00
Dejte pokoj s pískem: už šestkrát od zavedení známek jsem jel přes Radgonu, Lenart, Ptuj a Macelj oběma směry a hromadu písku jsem nikde neviděl. Asi nejezdíme stejnou cestou, to bude tím...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 12. 2009 16:28
Ja jel taky Ptuj - macejl, teda chtel jsem jet. Vychazel jsem z videa, ktere jsem videl na serveru auto.sme.sk, ci kde a tam to bylo pekne.. hezky jeste za Grazem jsem za sebe navlekl jednoho passata, ze ho protahneme, pac vim, kudy grinning smiley grinning smiley.. no, v ptuji, kde se ma odbocit na Sp.Hajdina, jsem odbocil a najednou cumim jak puk a hromada pisku, tak jedu dal a na plote kartonova cedule s napisem zagreb doleva, tak jsme tam jeli a najednou cumim jak puk a zakaz vjezdu, silnice skoncila grinning smiley. tak jsme to otocili, dojedeme zase na hlavni a tam uz stojej 2 fabie s prazskou znackou a vyptavaji se domorodce. ten nas poslal na rogatec - krapiny smiling smiley

Dojeli jsme a cestou na rogatec je fajn cesta, sice same serpentiny, ale po te A dalnici to je zpestreni. zpatky to bylo zase vse OK. chtel jsem jet podle inOxova navodu pres Trzec, ale zaspal jsem navigaci a zapomnel odbocit, tak jsem si rikal, ze nekdo psal, ze se nechalo tesne pred dalnici odbocit na novy most do Ptuje a taky, ze jo. 100m pred ceduli dalnice je doprava most do Ptuje, pak kruhac rovne a pohoda.

ve tme se to nezda, ale vsechno je jinak grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 12. 2009 19:02
V Ptuju první světelná do leva a pak šup šup a jsi na konci dálnice směr HR,žádnej píseček ani jíný zákaz,příjemnou cestu a hezké vánoce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 12. 2009 11:32
jj, jel jsem doleva.. ale jak rikam, nejak jsme tam zakufrovali a nebyli jsme jedini smiling smiley. kamarad co tam jel tyden prede mnou taky takto zakufroval a ja jsem se mu smal, jak je hloupej.. nakonec jsem na to taky doplatil grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 12. 2009 18:29
no my jsme jeli z Mariboru po staré na Ptuj a u Ptuje jsme do té hromady málem vlítli (nebyli jsme jediní, jeli jsme v koloně s několika čechy) a tak jsme se někudy vymotali a na hlavní jsme se napojili u Tržce. Příští rok to tudy snad projedem, je tam nový kruháč a napojíme se právě u Tržce, jestli teda slovinci zase něco nevymyslí.[www.promet.si]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 12. 2009 19:19
milann
tak jsem se dlouho na ten promet.sit, co sem dal teď milann nekoukal a najednou je tam od jižnějšího mostu od Ptuje přes Dravu kus cesty směrem ke konci dálnice také značený A4 jako dálnice - čili nově zpoplatněný úsek ?? confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 12. 2009 20:18
Macku, taky na to koukám a vypadá to, že máš pravdu. Já jsem jel tudy v červnu, v září jsem zkusil pro změnu Inoxovu cestu přes Tržec a ta by to při nejhorším mohla příští rok jistit. Stejně asi cestou dolů okouknu jejich dálnici a při zpáteční cestě uvidím....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 06:54
Tak kluci číhnětě sem, kde je to všude zpoplatněný. [www.dars.si]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 09:10
no, ta mapa zpoplatněných je pro rok 2009, ale dle skautského hesla "buď připraven" je třeba zvažovat, jestli mapa pro rok 2010 bude stejná....
ale asi to bude stejné....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 20:07
No, buď tak nebo tak, stejně se příští rok k tomu jadranu nějak dostanem. Tak krásné vánoce a do nového roku vše nej.... a příští rok u móóóóře nashledanou!!!!!!hot smileyhot smileyhot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 21:11
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> milann
> tak jsem se dlouho na ten promet.sit, co sem dal
> teď milann nekoukal a najednou je tam od
> jižnějšího mostu od Ptuje přes Dravu kus cesty
> směrem ke konci dálnice také značený A4 jako
> dálnice - čili nově zpoplatněný úsek ?? confused smiley


macku,
už zase panikaříš a zbytečně pleteš objížděče confused smiley
Ta mapa co je na promet.sit vypadá úplně stejně jako před půl rokem, takže nic nového ... smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 22:04
s tím nově vyznačeným kouskem A4 ke Ptuji pustě kecáš...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 22:26
Takhle nám radí naše cestovka :

Odkaz sem vložit nelze,tak jsem zkopíroval celej článek:

Pokud nechcete platit známku na slovinské dálnice /35 EUR na 6 měsíců/, doporučujeme vám tuto objížďku:

Jedete z Grazu po dálnici na slovinské hranice. Nedojedete až na dálniční hraniční přechod, ale na poslední odbočce z dálnice na rakouské straně /226.km Gersdorf/ sjedete z dálnice a pokračujete směr MURECK. Zde je hraniční přechod do Slovinska. Přejedete hranici /dnes už naštěstí volně průjezdnou/. Za hraničním přechodem jedete doprava směr LENART, PTUJ.

Projedete LENART a pokračujete směr PTUJ. V městě PTUJ jedete směr MARIBOR, ale jen proto, abyste přejeli most přes řeku DRAVA. Hned za mostem se napojíte na hlavní silnici č. 9 směr chorvatské hranice /hraniční přechod Gruškovje - Macelj/. Tato cesta stejně dlouhá, jako původní cesta přes Maribor, je dobře značená a spolehlivě se vyhnete všem placeným úsekům.

Upozorňujeme, že placený úsek není pouze krátký úsek dálnice z hraničního přechodu ke kruhovému objezdu před Mariborem, ale také průjezd Mariboru. Zde popsanou objížďkou jedete úplně mimo Maribor a na původní hlavní silnici se napojíte až v městě PTUJ asi 30 km před chorvatskými hranicemi. Objížďku jsme vyzkoušeli a doporučujeme.

J



Upraveno 7krát. Naposledy upravil Luboš (16. 12. 2009 22:37).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 22:40
--

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bomiňo (16. 12. 2009 22:42).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 12. 2009 22:40
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 12. 2009 18:43
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takhle nám radí naše cestovka :
>
>
> Odkaz sem vložit nelze,tak jsem zkopíroval celej
> článek:
>
> Pokud nechcete platit známku na slovinské dálnice
> /35 EUR na 6 měsíců/, doporučujeme vám tuto
> objížďku:
>
> Jedete z Grazu po dálnici na slovinské hranice.
> Nedojedete až na dálniční hraniční přechod, ale na
> poslední odbočce z dálnice na rakouské straně
> /226.km Gersdorf/ sjedete z dálnice a pokračujete
> směr MURECK. Zde je hraniční přechod do Slovinska.
> Přejedete hranici /dnes už naštěstí volně
> průjezdnou/. Za hraničním přechodem jedete doprava
> směr LENART, PTUJ.
>
> Projedete LENART a pokračujete směr PTUJ. V městě
> PTUJ jedete směr MARIBOR, ale jen proto, abyste
> přejeli most přes řeku DRAVA. Hned za mostem se
> napojíte na hlavní silnici č. 9 směr chorvatské
> hranice /hraniční přechod Gruškovje - Macelj/.
> Tato cesta stejně dlouhá, jako původní cesta přes
> Maribor, je dobře značená a spolehlivě se vyhnete
> všem placeným úsekům.
>
> Upozorňujeme, že placený úsek není pouze krátký
> úsek dálnice z hraničního přechodu ke kruhovému
> objezdu před Mariborem, ale také průjezd Mariboru.
> Zde popsanou objížďkou jedete úplně mimo Maribor a
> na původní hlavní silnici se napojíte až v městě
> PTUJ asi 30 km před chorvatskými hranicemi.
> Objížďku jsme vyzkoušeli a doporučujeme.
>
> J


Bože, to jsou mi novinky eye rolling smiley Vždyť se takhle jezdí už druhým rokem!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 12. 2009 22:36
Promiň Vševěde !!!!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 01. 2010 21:42
pro ty co cestujou přes Slovinsko odkaz na celkem dobrou mapu thumbs up [zemljevid.najdi.si]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 01. 2010 22:09
Mapa pěkná, SLO dálnici už jsem objížděl - tam přes Spodni Hajdinu, zpět přes ten zajímavej most a průmyslovou zónu a pohoda cesta.

Ale jak koukam na tu mapku, tak protahli dalnici a nějak tam z toho nechapu ja se napojim na silnici č. 9 k HR hranicím, aniž bych musel najet na ten kousíček dálnice? Pokud je ten kousíček zpoplatněn tak jsou to vocasi... Ta 9 končí někde v poli, dle té mapy...

Viz. detail



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jiříp (27. 01. 2010 22:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 01. 2010 22:20
Vždyť je tam silnice k jihu paraelní s tou 9 a najedu na ní o cca 3km jižněji(blíže k Chorvatsku)Je to na té mapě!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 01. 2010 23:20
Jasně, však to vidím... Ale mě byla příjemnější trasa přes Hajdinu.
Ta druhá přes nový most se mi zdá hrozná vojebávka přes tu průmyslovou zónu x kruháčů...
Ale budu to muset schrupnout směr prům. zona ->Tržec...nedá se svítit...
Mě jen zarzilo že 9 od Hajdiny skončili v poli...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jiříp (27. 01. 2010 23:23).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 01. 2010 23:34
Já jel loni přez město,protože v navi tu novou s mostem nemám a napojil se na tu ,,paraelní„.Byla to pohodová cesta,a jelo se dobře.Jak to je letost doopravdy budeme vědět,až to někdo projede.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 208
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.