Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 13:53
Tak my máme vyzkoušenou následující trasu z Jižních Čech přes Vídeň: na dálnici A2, na exitu 138 odbočíme směrem na Ilz, na B66 směr Feldbach - Bad Radkesburg - na SLO Gornja Radgona, pak po silnici č3 na Lenart, Ptuj a kousek za Ptují se najede na E 59 na Záhřeb.
Cesta je pěkná, málo frekventovaná , doporučujithumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 14:37
Dajda
taky dobré, ale proč nejedeš po dálnici, když je to za jedny prachy až před Spielfeld, tam doprava a přes Mureck do Ptuje?
furt je to ale lepší, než z rakouské dálnice odbočit přes Feldbach a pak na východ do Maďar, jak někdo jezdí smiling smileysmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 16:24
Tuhle trasu vyzkoušíme letos, vloni se nám to zdálo celkem optimální, jelo se fakt super.Teď jsem se dočetla, že ve Slovinsku na kruháči má přednost ten, co na kruháč vjíždí, a ne to auto co už na kruháči je, jako je to u nás, neví o tom někdo něco?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 16:53
Dajda
ten předpis o přednosti toho, kdo vjíždí, platí nyní i u nás ! ! Nedávno byla absolutní přednost na kruháku a tak teď po novele, aby v tom nebyl úplný bordel, tak máš všude u nás před kruhákem značku "dej přednost v jízdě na hlavní"...
a ty značky, pokud jsem viděl, jsou i ve Slovinsku....jestli tam jsou nějaké kruháky bez značek, to nevím...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (01. 06. 2009 16:54).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 20:05
Koukám na tu mapku napojení dálnice a silnice u Ptuje a moc moudrý z toho nejsem. To zase bude akce se tam někde protáhnout bez poplatku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 20:47
Prozkoumal jsem to důkladně na několika mapách. Silnice od Mariboru je u Ptuje přerušená a stáčí se doleva k Ptuji. Nová dálnice je plynule napojená na silnici pokračující k Chorvatským hranicím.
Teď jde o to, jestli nás co pojedeme z Ptuje nechají zadarmo najet na silnici rovnou v tom napojení, nebo budeme muset po místních komunikacích o kousek dál.

Neboli, když pojedu podle téhle mapy [www.dars.si] od Ptuje po novém mostě (zelená čára), tak si nejsem jistý že zadara použiju mimourovňovou křižovatku na napojení dálnice (červená) a silnice do Chorvatska (modrá).
Jestli bude ta křižovatka zpoplatněná a to by mne nepřekvapilo, tak se budu muset ještě kousek podél silnice mlátit po místních silnicích.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2009 23:14
Bingo!! Franto. Nech si poradit od moudřejších všeználků a nemaluj čerta na zeď. Já a ty, mám stejné obavy. To dá rozum, že když jsem takový vychcánek a dám levnější známku pouze a přesně na 7dnů, tak si i určitě pustím umouněnce přes kruháč u Ptuje, když ho můžu zpoplatnit stejně jako kruháč u Mariboru. Poraď mi tedy Fanóši nějakou cestičku, kterou se tomu inkriminovanýmu úseku vyhnu, neboť už pouze z principu nechci těm slovinským vychcánkům tu předraženou daň zaplatit. yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2009 06:40
Já hlavně zatím nevím, kdy bude nová část dálnice otevřená. Podle fotek co jsem našel na netu už před půl rokem je ale v dokončovací fázi a tak to nebude dlouho trvat.
Při pohledu na výše uvedenou mapu je jasný, že dálnice pokračuje ještě kousek za mimourovňovou křižovatkou u Ptuje a tak fakt vážně pochybuju, že ta křižovatka a dalších pár set metrů dálnice směrem k HR bude bez poplatku.

My co pojedeme od Ptuje budeme muset odbočit doleva o křižovatku dřív a protlouct se po místní silnici až k další křižovatce se silnicí k hranicím s HR.

Nechci samozřejmě strašit, ale na druhou stranu to chci mít prokoumané.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2009 07:43
Dle dostupných informací je termín otevření nového úseku 15.7.2009. Ale co bude před a jak to bude po? Myslím, že zatím musíme pozorně sledovat zejména zprávy našich kolegů, kteří uvedený úsek projedou a napíšou nám sem jasné informace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2009 08:38
Z původního PDF jsem uložil jenom mapu a vyznačil do ní silnici.
[uloz.to]

modře tečkovaná je silnice z Mariboru na HR hranice
zeleně je vybarvená nová silnice přes nový most z Ptuje
červená je nová dálnice
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2009 09:47
Také chci letos do Chorvatska. Minulý rok jsem byl v Maďarsku v Harkánách a Černé Hoře v Budvě. Jak jsem to tady četl tak se na objíždění dálnice ve Slovinsku můžu vys.... ! Po Maďarských cestách i když jsou celkově kvalitní to nestojí za nic. Jezdím na dovolené podle předpisů a pořád brzdit a samá dědina to je hrůza ve Slovinsku to nebude lepší. Více by mě zajímalo jak je postaveno najetí na dálnici na přechodu Maclej. Dá se objed po staré silnici směr Zagreb. Před dvěma roky za kousek dálnice před Zagreb se platilo 35 kun teď nevím kolik se platí. Díky za radu předem.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2009 10:13
atnarfus,
když si hrát, tak hrát...yawning smiley
zvětšil jsem ti konečnou křižovatku u Draženci a upravil podle severu
ten modrý puntík značí, že dálnice povede nadjezdem,
čili dle mne z Ptuje ho podjedeš a dáš se na jih k hranicím po normální cestě...
jinak by si místní asi museli dát mašli smiling smiley



Už jsem objel placenou silnici ve Slovinsku
03. 06. 2009 08:36
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:55).
Re: Už jsem objel placenou silnici ve Slovinsku
07. 06. 2009 08:53
Uz me ta hra se Slovinci ''kdo z koho'' nejak prestava bavit. Pro letosek si tu znamku koupim, ale pojedu pres Maribor na Celje, tam sjedu z dalnice smerem na Lasko - Krsko a do HR vjedu pres prechod Bregana. Financni kalkulace vychazi: 15E[SLO vinjeta] + 5kn[myto v HR] - 42kn[myto v HR] = cca 260 kc/jizdu. Podle letmych propoctu je to o asi 40 km dal nez prima trasa a o necelou hodinu casove delsi. Oproti nejakym polnim objizdkam je to ale jednoducha trasa a od Celje i pekna. Uz sem tudy jednou jel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 92671 (07. 06. 2009 08:57).
Anonymní uživatel
Re: Už jsem objel placenou silnici ve Slovinsku
07. 06. 2009 10:19
pro 92671

Tak toto jsem až tak moc nepochopil. Podle mne je ta zajížďka zbytečná. Možná na Poljčanec, Rogatec a Durmanec. To bych viděl lepší. Ale pozor. Ve Sloveniji Bistrici bývají náboženské slavnosti i s cestou. Jako malý kluk si pamatuji že mladí muži měli na holých zádech otep z akátů nebo růží a než došel křížovou cestou až na horu tak z jeho zad doslova proudila krev potokem. Pohled hrozný. A to se v procesí zpívalo Zdravó, zdravó, zdravo Mario. Tísíce lidí ze Slovenije. A oni šli a šli. A krev tekla a tekla. confused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2009 14:24
Ahoj všichni,
zrovna jsem se vrátil z Chorvatska a cestou tam i zpět jsem jel přes Slovinsko a nezaplatil jsem na poplatcích ani cent.
Cesta je následující:
V Rakousku sjeďte z dálnice na exitu 226-Gersdorf. Je to zhruba 40 km za Grazem. Pokračujte po silnici B69 na Mureck. (10 km) přejeďte hraniční přechod a pokračujte na Lenart v Slov. Goricach. (silnice 433)
V Lenartu pokračujte směrem na Ptuj po Ptujské cestě 229. Za Ptují se dáte na silnici E59, která vás dovede až na hranice s Chorvatskem.
Cesta je to velice jednoduchá, pohodová a po silnicích, které jsou srovnatelné s těmi u nás, ale hlavně je zadarmo.

Všem přeji šťastnou cestu.

Kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat, pište mi na vitaeidel(zavináč)seznam.cz
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2009 21:09
Ajdle, i vy ostatní, díky...cesta přes Mureck je zajímavá a beru ji jako reálnou možnost ...
loni jsem jel přes Pesnici , přes kruháč a na centrum Mariboru po staré souběžné cestě a byla to naprostá pohoda;

abychom se ale teď vyhnuli kruháči u Pesnice, byla už několikrát zmíněna tato verze:
PESNICA - (436)KUNGOTA, DOLNJA POČEHOVA, dál skrz centrum Mariboru a po staré Ptujské cestě směr HR
prosím napište někdo, zda jste už použil tuhle cestu smoking smiley
zvlášť mne zajímá, jaký je ten kus mezi Pesnicí a Kungotou(436) DÍKY
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2009 22:12
Pesnica je na 437, Kungota na 436. Čili toto jaksi nekoresponduje. A z kruháče je tzv. Hitra cesta a ta je placená.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2009 08:01
No, možná bych viděl schůdnou (tedy spíš sjízdnou) následující variantu: silnice 437 za Pesnicí, na poslední křižovatce (podle nových map pro Garmina jde o malý kruháč) před slavným kruhovým objezdem mezi Pesnicí a Mariborem odbočit vpravo, přejet dálnici přes most, následuje Spodnja Kungota (alespoň podle www.geopedia.si - to měl jistě na mysli tony66) a pak přes potok na onu 436. Tam odbočit vlevo a před nájezdem na hitru cestu H2 vpravo a po "staré" dále do Mariboru.
Z mého pohledu to má dva háčky. 1. Nikdy jsem tudy nejel a tudíž nevím, zda tam nejsou nějaké vychytávky v podobě omezení provozu jen pro někoho. 2. Někdo tady psal, že nebylo možné odbočit na "starou" silnici do Mariboru (nějaké zátarasy či co).
Jinak já jsem spíš pro Mureck - Lenart - Ptuj a vzhledem k tomu, že se blíží realizace dálnice až na hranice s HR, tak buď zakoupení slovinské dálniční známky a nebo Maďarsko dle Bessy (to podle ceny známky).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2009 17:11
Proč by nešlo odbočit na "starou" silnici do Mariboru? Vždyť je to o pár stránek zpět nafocený chorvatskými motorkáři a v poho to projeli hot smiley. 17.6. odjíždím a pojedu přes Pesnici 437, pak přejedu na 436 a po staré do Mariboru a tam je to už jasné nebo se mýlím a nejde to?yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2009 18:29
milann
přes co přejedeš ? přes kruhák Pesnica ?
už se so tu to řeší nejméně rok, jak u blbejch...
tohle poslal třeba FIDO před čtyřmi dny...vyber si,,,

Zde vám dávám k dispozici odpověd z našeho velvyslanectví v Lublani, ohledně mého dotazu na kruhák před Mariborem.
Vážený pane,
k Vašemu dotazu ohledne rozpoluplných informací, zda je
nutná dálniční známka na úseku kruhového objezdu před Mariborem-Rondo Pesnica při využití neplacené cesty, musím potvrdit, že jde skutečně o složitou otázku. Slovinská státní správa silnic a dálnic - DARS u vjezdu na tento kruhový objezd umístila značku o povinných známkách. Podle Ministerstva dopravy by použití této silnice nemělo být zpoplatněno. V každém případě pro zamezení případných potíží, je vhodné dálniční známku mít. Děkuji za porozumění a s pozdravem

Petr Šmejkal
I. tajemník
Velvyslanectví České republiky
Riharjeva 1
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2009 20:53
ANO, pánové... měl jsem na mysli přesně to, co zmínil i milann...prosím dej vědět z HR pokud to půjde, zda to projedeš...dík moc předem

pro mack: myslím, že to byla Jitka2, kdo měl tenkrát problém s projetím staré, ale snad to byla dočasná uzavírka
na mapkách teoreticky lze se vyhnout kruháči doporučovanou trasou odbočením ještě před ním a přejetím ze 437 na prvním malém kruháči na 436 a v podstatě najet pod úrovní kruháče na starou směr Maribor , a to v místě, kde se dřív dalo najet projetím dnes již placeného kruháče a odbočením vpravo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2009 21:41
tony66, přesně tak jak píšeš, za Pesnici na malém kruháči vpravo, přejede se dálnice, ve S.Kungota vlevo na Maribor 436 a po staré-Šentiljská cesta do Mariboru, tam se promotat městem na Ptujskou cestu a dále to všichni známe. Zkusím to projet, ale nevím jestli se dostanu v HR k netu. A nebo mi pošli SZ Tvoje mob. tel. číslo a poslat SMS jestli jsem to tudy projel už není problém a můžeš to tady všem potvrdit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 08:28
Nechápu, proč se motat přes Maribor, když cesta, kterou jsem popsal výše je absolutně jednoduchá, pohodová a delší max o 10 km.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 08:44
Třeba proto, že v Mariboru je několik benzinek otevřených Nonstop. Kdežto po trase Mureck - Lenart - Ptuj je jen jedna v Ptuji.
To je třeba důvod. A nebo bych mohl vymyslet i jiný....grinning smiley třeba jen proto, že se někumu chce.yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 10:31
pro mě je ta cesta přes Maribor tak nějak lákavější minulý rok jsem projel v pohodě.
Pokud si nekoupím známku což možná jo tak když to půjde vezmu to zase přes Maribor.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 11:57
Pěkný den,
> pojedeme do Crikvenice příští týden a stále
> zvažujeme, zda zaplatit slovinskou dálniční známku
> nebo to raději objedeme. Jsme z Domažlic, tak naše
> trasa povede přes Německo do Villachu a odtud přes
> Itálii. Mám ale problém. Když si zadám cestu přes
> Škoda-auto, vyjede mi, že za Trieste směrem na
> Kozinu se jede 7 km po dálnici. Tím bych si vůbec
> nepomohla ba naopak. Nemáte někdo s touto trasou
> zkušenosti, lze tento kousek dálnice objet????
> Děkuji
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 12:36
Jardo..mě třeba jedna stačí na dotankování..a když bude zavřité, tož dojedu do Lepej Bukvy v HR..thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (09. 06. 2009 12:38).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 13:36
Zdravím. Přes Maribor se mi to zdá docela mrsk,je tam hodně semaforů a navíc docela provoz-teda alespoň přes den. Lenart,Ptuj jsme teda ještě nejeli,ale letos to vyzkoušíme,podle mě to bude klidnější a rychlejší,uvidíme. Už 19.6. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2009 14:10
Kolisto, já myslel, že máš u pedálů šlapky a když dojde benzín tak se do toho opřeš a jedeš jen s pomocí svých mohutných svalů.grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.