Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 22:14
Uznávám. Měl jsem v dotazu chybu, kterou jsem si uvědomil až dnes. ENC krabička koupená u HAC (Hrvatske autoceste) funguje i u ARZ (Autocesta Rijeka - Zagreb). Nic se však nemění na meritum dotazu vzhledem k Bina-Istra. Dotaz jsem tedy upravil.
Děkuji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 22:34
Moc prosím, doma jsem opět nadhodila téma ENC a vypadá to, že snad po letech bychom do toho i šli? No uvidíme, letos to ale nebylo tak jako v minulých letech okamžitě smeteno ze stolu že to je zbytečnost! :-P Přemlouvat chlapa samo že nemá cenu, tak jsem to vždy nechala být... Letos mi bylo řečeno tak to zjisti! No fakt výborný... Mám tu článek z iDnes z roku 2013 - pořád vše platí tak jak je tam psané prosím???

A jak je to letos - platí se i za krabičku, nebo pokud nabijeme na určitou částku, budeme mít krabičku zdarma? Pokud někdo můžete poradit ženské, která tomu vážně nerozumí a bude to pak muset přetlumočit chlapovi, tak budete zlatí chlapi!!! Díky, díky. Odjíždíme za týden - vnoci ze soboty na neděli, v Hr budeme někdy dopoledne počítám
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 22:59
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moc prosím, doma jsem opět nadhodila téma ENC a
> vypadá to, že snad po letech bychom do toho i šli?
> No uvidíme, letos to ale nebylo tak jako v
> minulých letech okamžitě smeteno ze stolu že to je
> zbytečnost! :-P Přemlouvat chlapa samo že nemá
> cenu, tak jsem to vždy nechala být... Letos mi
> bylo řečeno tak to zjisti! No fakt výborný... Mám
> tu článek z iDnes z roku 2013 - pořád vše platí
> tak jak je tam psané prosím???
>
> A jak je to letos - platí se i za krabičku, nebo
> pokud nabijeme na určitou částku, budeme mít
> krabičku zdarma? Pokud někdo můžete poradit
> ženské, která tomu vážně nerozumí a bude to pak
> muset přetlumočit chlapovi, tak budete zlatí
> chlapi!!! Díky, díky. Odjíždíme za týden - vnoci
> ze soboty na neděli, v Hr budeme někdy dopoledne
> počítám

napíši tu to co je zde zaznamenáno mnohokrát ( také těžce hledám starší příspěvky a ptám se na již vyřčenégrinning smiley)
ENC je dle mého hlediska super věc. Žádná zdržovačka, jen průjezd mýtnicí.
1.) Krabičku ENC koupíš min. na každé větší mýtnici ve 3 cenových relacích - 380, 555 a 860 Kn.
2.) Zaparkuj auto před mýtnicí a běž do baráku se zeptat na ENC. Nejezdi k závoře, nebudou na tebe mít čas.
3.) Měj sebou občanku. Sepíšou s tebou smlouvu (opíšeš nebo opíšou nacionále z OP), vybereš si za kolik Kn krabičku chceš. podepíšeš a zaplatíš. Já platil kartou MC v pohodě. Smlouvu - ústřižek pak doma schovej.
4.) Krabičku s držákem připevni za okno (nejlépe schovat mezi okno a zpětné zrdcátko. Na mýtnicích jsou nad závorama takové bílé menší televize, ty to snímají
5.) mýtnicí projížděj dle příkazové tabulky, myslím že 20km/h, před závorou krabička pípne a závora se otevře.
6.) Při každém dobití se ti automaticky načte + 21% navíc jako bonus, ne však úplně při prvním průjedu. To bude méně, nebo´t si strhnou poplatek za krabičku. jednou a naposled.
7.) Krabička, tedy baterie uvnitř vydží prý 4 - 5 let, pak ti ji zdarma vymění a případné platné kredity převedou ze staré na novou
8.) Kdykoliv se můžeš přihlásit přes web na svůj účet a vidíš přesne na sekundy kdy a kde jsi projížděla, co to stálo a kolik ti zbývá
Na co jsem zapomněl - co tě zajímá?eye rolling smiley kudy pojedete do HR, myslím kde vjedete na HR dálnici?

něco o mýtném

POZOR - ENC NEPLATÍ NA DÁLNICI MACEJL - ZÁHŘEB, teda nevím že by se něco změnilo



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2015 23:04).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 23:09
Grizzly: Moc moc děkuji!!! Dám to přečíst panu řidiči a uvidíme :-) Jinak my vše platíme kartou - zdržení tedy vpohodě, spíš mě láká že by to mohlo být s nějakou bunusem . což tedy vypadá že ano. A i super že krabičku v případě vybití zdarma vymění - na to už doma padnul teď taky dotaz.

To že to platí až od Záhřebu dále k moři víme - na tuto námitku už jsem dnes odpovídala stylem že ten první kousek ale není tak drahý jakot en zbytek :-D

Ten článek tu mám otevřený - jen jsem si říkala jestli se to nějak nezměnilo za ty 2 roky. Vím že vloni? byly tuším i krabičky zdarma - to už ale asi neplatí co?

Moc děkuji za ochotu!
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 23:25
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly: Moc moc děkuji!!! Dám to přečíst panu
> řidiči a uvidíme :-) Jinak my vše platíme kartou .............................................

Já, tím že se vyhybám SLO dálnici a najíždím u Varaždínu, ušetřím nejen za nesmyslných 40km SLO dálnice, ale i za HR dálnici, neboť Varaždím - Záhřeb je za poloviční cenu 2x více dálnice + použití ENC, tj - 21% další slevy na rozdíl od Macejl - Záhřeb, která je nejdražší na počet ujetých kilometrů. Na km objížďka stejná (+ - 5 km) jen čas je delší.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 00:05
Grizzly, Slo dálnici objíždíme taky! Další přetlumočím - my vždy pak pokračovali na Macejl. Povíš mi k tomu ještě něco více prosím?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 08:22
Zabak, martas74 dával na str. 72 vše potřebné o krabičce ZDE a je to aktuální.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (15. 06. 2015 15:07).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:03
Ahoj,

jedu letos s rakví na střeše. Nevíte někdo, zda je cena vyšší a případně o kolik?
Klasika: Goričan - Šestanovac a zpět.

Tak už to vím 232,- HRK v jednom směru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alda007 (15. 06. 2015 15:30).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:06
Cena je stejná jen je potřeba hlídat co se načte na bráně ,aby to nenačetlo jinou kategorii S peugeotem 306 jsem problém neměl ,letos dam rakev na Scenica tak uvidim grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:08
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly, Slo dálnici objíždíme taky! Další
> přetlumočím - my vždy pak pokračovali na Macejl.
> Povíš mi k tomu ještě něco více prosím?

To je do jiného vlákna, tady to rozebírat není vhodné.
Najdi v dopravě vlákno UŽ JSME OBJELI PLACENOU SILNICI VE SLOVINSKU a tam je mnoho typů. např můj na straně 69 ze dne 31.5.2015 20:11
vlákno: jak objet SLO dálnici
nebo mě napiš odkud a kam jedeš a pár typů nebo odkazů ti dám thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:12
Rakev na střeše ti změnu kategorie nezpůsobí, osobně odzkoušeno. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:32
Díky moc za uklidnění. Mají tam uvedeno kategorie I do 190cm. Takže to je ten limit.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:40
Ale bez rakve měří se výška auta a druh karoserie Scenic ,Zafira,suzuki SX4, atd kategorie 1 i s rakví .Transporter Trafic Transit kategorie 2 stále platí ,že rakev se nezapočítává do výšky vozidla
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:46
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rakev na střeše ti změnu kategorie nezpůsobí,
> osobně odzkoušeno. smiling smiley


Pokud vezeš v rakvi tchýni tak OK, pokud tam budeš mít manželku, na mýtnicích to bude houkat! thumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 15:55
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cena je stejná jen je potřeba hlídat co se načte
> na bráně ,aby to nenačetlo jinou kategorii S
> peugeotem 306 jsem problém neměl ,letos dam rakev
> na Scenica tak uvidim grinning smiley

Mám Scenica, s rakví na A1 bez problémů, na A2 detekovalo II.kat., po upozornění obsluha změnila.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 17:13
Beran napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martas74 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Cena je stejná jen je potřeba hlídat co se
> načte
> > na bráně ,aby to nenačetlo jinou kategorii S
> > peugeotem 306 jsem problém neměl ,letos dam
> rakev
> > na Scenica tak uvidim grinning smiley
>
> Mám Scenica, s rakví na A1 bez problémů, na A2
> detekovalo II.kat., po upozornění obsluha změnila.

souhlas - již asi 2 kámoši mě řekli to samé. Pokud máš rakev, je třeba si to hlídat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 18:50
dodobobo:

Máme ENC od HAC. Loni v květnu jsme dost jezdili po Istrii. Myslel jsem, že ENC bude fungovat automaticky. Před nějakým časem jsem totiž zaznamenal informaci od HACu, že je nyní možné použít ENC od HACu i na istrijském ypsilonu. Loni nám to nefungovalo, ani na vjezdu na dálnici nebyl žádný samostatný nájezd na ENC. Tak jsme jeli klasickým vjezdem a vzali lístek s tím, že při výjezdu dáme lístek a krabičku obsluze, která cenu odečte z ENC. Ta nám však vysvětlila, že máme jinou krabičku a ta zde nefunguje, takže jsme platili hotově nebo kartou. Letos nejedeme z důvodu třetího přírůstku do rodiny, ale do budoucna bych chtěl ENC registrovat i pro jízdu na Istrii. Zkusím k tomu něco zjistit, kdyby měl někdo znalost o této problematice tak budu rád za jeho zkušenosti.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 19:44
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly, Slo dálnici objíždíme taky! Další
> přetlumočím - my vždy pak pokračovali na Macejl.
> Povíš mi k tomu ještě něco více prosím?

Zdravím, taky jsem dlouho uvažoval a loni nakonec koupil ENC taky. Celý postup je popsán v loňském příspěvku tady.

Podle mě asi klidnější postup než krkolomně na Lučku vyřizovat. Jen moje zkušenost, ostatní mají jiné, musíš si vybrat. Ale koupě ENC je určitě dobrá. Letos jen dobiji kartou přes internet a hurá na HR dálnici.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 22:37
Pokus o dobytí se nezdařil. Zvolil jsem platbu kartou, vyplnil částku, částka se odečetla o 21%, ale po kliknutí na pay se mi zobrazila chybová hláška, že mám kontaktovat administrátora. Setkali jste se s tím?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2015 23:04
Ano, taky se nezdařilo, zkusíme zítra smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 07:14
a není jednodušší koupit na benzince bon a říct třeba domácímu ať ze svojeho mobilu dobije?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 07:20
Tak jsem prelouskal prispevek ve vedlejsim vlaknu a bohuzel potvrzeno - vymena ENC za nove, pokud dojde baterie, opravdu neni gratis. Redaktori slovenske TA3 otociliHR. ENC jim nevymenili, ale museli koupit nove. Pochopitelne jim ale prevedli nevycerpany kredit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 12:57
Už to fachčí bez problémů - během chvilinky nabitothumbs up
Zhruba za 60 hodin bychom měli využíthot smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 14:52
Já mám pocit, že ta výměna zdarma je z dob kdy i krabka byla zdarma. Co bylo ale už není.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 14:54
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a není jednodušší koupit na benzince bon a říct
> třeba domácímu ať ze svojeho mobilu dobije?


Myslím že není. Platba kartou je bezproblémová věc a tak proč si to komplikovat nějakým kupováním čehosi a pak prosit o dobití. Platbu kartou udělám i z mobilu a kdekoliv na cestách a i v noci, tak proč se bát.
Ten problém byl asi zaviněn nějakým krátkodobým výpadkem na straně příjemce platby.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 15:40
Řešil jsem to dnes ráno přímo s technickou podporou. Mělo by to již fungovat. Mám jim poslat info, že to je již OK. Asi jim nabídnu příště své služby smiling smiley)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 20:48
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem prelouskal prispevek ve vedlejsim vlaknu
> a bohuzel potvrzeno - vymena ENC za nove, pokud
> dojde baterie, opravdu neni gratis. Redaktori
> slovenske TA3 otociliHR. ENC jim nevymenili, ale
> museli koupit nove. Pochopitelne jim ale prevedli
> nevycerpany kredit.

[autozurnal.ta3.com]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 22:25
MotoMoto.. pro mě je lepší si koupit ten bon nebo zaplatit kartou to navýšení u obsluhy mýtnice...platím v HR vše kartou...doma na internetu se mě to nechce a pak se někde dostávat v cizí řeči a překládat si to a vyplňovat nějaké tabulky...a pak to prej nejde přes IE..k vůli dobití krabičky si nebudu stahovat jinej prohlížeč..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 23:20
Pro Petr964
ja som sa na vymenu ENC pri vyb.baterie pýtala zamestnanca a bolo mi povedané,že sa vymení zdarma.osobne ju mám 4-tý rok a zvažujem vymeniť,aj keď ešte ide.Prípadne by mohol niekto, kto vie Chorvatsky sa priamo nformovať na HAC a dať ich odpoveď tu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2015 23:51
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a není jednodušší koupit na benzince bon a říct
> třeba domácímu ať ze svojeho mobilu dobije?

Od loňského roku odpadá prosit někoho s chorvatskou simkou. Dobíjená přes SMS jde i z českého čísla viz. návod na této stráncehttp://hac.hr/hr/cestarina/sms-nadoplata-enc-a-na-broj-810422
Jinak co se týče toho IE, to si vyčetl kde? Z domova dobíjím z Firefoxu a z práce IE, vše zatím bez problémů.

to Grizzly
thumbs up smiley

to Viera:
Myslím, že vloni sem někdo vkládál odpověď od HACu. Odpověď byla v duchu, že si musíš koupit novou krabičku nebo pokud jseš zručná, tak vyměnit baterii.
Já mám ENC od června 2009 a indikátor na baterii je stále zelený, minulý týden jsem ho znovu kontroloval. V praxi to otestuju 27. a sám jsem zvědav, jestli to tu závoru zvedne nebo si budu brát lístek.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.