Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2015 07:51
kdesi sem četl návod ...a teď nevím od koho..myslím.. úamk že to na IE nejde

tady to je [www.uamk.cz]

tož to by bylo pak v pohodě když to pujde i z českého čísla smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 06. 2015 08:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2015 12:06
Myslím,že tu bolo povedané že platiť,ale info odzamestnanca je iná .Skôr to nie je tak že domáci neplatia a cudzinec cvakaj?Sám mi zamestnanec povedal,že baterky vydržia maximálne dva roky,príp.niečo málo po.Uvdíme,ako sa bude dariť majiteľom s ENC pri výmenách ENC.Mám dojem,že naše staré ENC majú dlhiu životnosť batérií ako tie nové.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2015 12:17
Tak moja 3 ročná krabička ešte zrejme fičí , pozerala som si výpis kolega prechádzal hranice v sobotu v noci a nie je tam zaznamenaná žiadna výmena alebo prevod kreditu aj keď ktovie ako to vypadá potom s tým účtom predpokladám že tam bude nejaká poznámka že ENC číslo xxxx sa mení za ENC číslo yyyy a prenášame vám kredit v hodnote ....,- KN .
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2015 20:10
Dobitie bonom je mozne aj cez mobilnu aplikaciu (nazov HAC ENC).

Ak ked nevidim dovod kupovat bon, ked je mozne dobit cez internet kartou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 12:15
Ahoj, mohol by mi niekto tak v skratke popísať ako to vyzerá ked si chcem kupiť ENC krabicku? My sme ju totiž mali minulý rok požičanu a tento rok by sme si ju chceli kupiť ale kedže som pocula že pri hraniciach sú niekedy vypredané ( a ja mam vascinou na taketo prusery stastie), chceme niekoho kto pojde na dovolenku skor poprosiť aby nam ju tam kupil, aby sme ju na cestu už mali grinning smiley....
Teda chcem vedieť ci možem niekomu znamemu prefotiť napríklad občiansky a on mi na moje meno kupi? Da sa to? Dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 12:37
To: lemon28
Trochu to tady prolistuj a najdeš to.
Vy noví na fóru jste tak trochu pohodlní.
Já jsem též listoval.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 13:15
confused smiley Hmm. rada nad zlato.....Ta díky. Keby som to nasla, tak sa asi nepýtam, nemyslíš? confused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 13:41
Citrónku, můžeš mi prosím říct co konkrétně jsi nenašla? Protože já myslím, že bylo vše probráno a určitě nechtěj po nikom aby opakovaně shrnoval vše co již bylo řečeno.
Pokud jde o koupi někým jiným tak si myslím, že fyzicky to bude možné, právně ale nikoliv, protože se bude vydávat za Tebe. Aby to koupil v zastoupení, tak jedině s plnou mocí a to je fakt trochu složité.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 13:43
Lepší variantou je stažení příslušného formuláře a jeho vyplnění. Potom předem zaslat případnému nakupujicímu do mailu, ušetří čas a případné zkomolení údajů od úředníka, jako se stalo i v našem případě,kdy v příjmení vynechal jedno písmenko a narodil se někdo jiný.grinning smiley A upřesnit, s jakým kreditem realizovat nákup. Bližší na webu HAK.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 14:24
No konkretne ma zaujímala kúpa krabicky niekým iným na moje meno - proste aby bola moja...Neprihlasila som sa sem aby som niekoho otravovala. Len smola proste som taká truba, ktorá všetko potrebuje polopate vysvetliť lebo všetko dodrbe ako napríklad minulého roku som prebehla 2x s požicanou krabičkou popred rampu (bez obalu)....eye rolling smiley Stací na vysvetlenie?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 14:25
OK, ďakujem za tip. skúsim teda vyplniť tlacivo. Díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 15:40
Kdysi tady byl link na formulář na stažení.
Neporadí někdo?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 15:42
[hac.hr]

nech sa páči
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 16:40
Lemon a když proběhlas pod tů rampů, vrátili ti kredit?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 17:18
Já si myslím, že je to chyba softvéru, když dovolí načíst dvakrát vjezd na jednu krabičku. Nebo je to jako možnost pro použití krabičky dvěma auty (projedu jedním, zastavím, přenesu před závoru, projedu druhým, to samé při výjezdu)?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 19:50
kupa ENC pre niekoho ineho je podla mna nerealne, ja ked som kupoval, prisiel som tam s vyplnenym formularom, potrobne ho kazdy riadok za riadkom kontroloval podla obcianskeho. na ofoteny doklad to podla mna nepredaju. navyse krabicku je treba hned vyplatit, preco by niekto vyplacal krabicku pre niekoho ineho? Prispevkov kde a kedy je mozne krabicku kupit je tu kopa, staci len hladat a citat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 20:17
Na koľko jazdím cez deň a mimo sezónu,kupuvávam známym buď mi dajú pas ak majú,alebo ofotený OP vyplatím/zväčša vieme aké ENC chcú,alebo mi dajú € -ja zaplatím kartou a na výpise vidím ako sa treba zrovnať. Tak že sa to dá

PRE MDR- použitie jedného ENC teoreticky:jedno auto ide bránou-vezme si lístek,druhé auto ide na ENC -pri výjazde prejde jedno auto branou ENC,niekdo vystúpi a do auta s lístkom/POZOR V OCHRANEJ FOLII TREBA MAT PRI VYSTUPOVANI Z AUTA ENC/ podá ENC.Auto s lístkom podá lístok a krabku.Mýtne sa odpočíta z ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 20:33
Nie, nevratili mi kredit aj ked som dufala že ano. lebo ja som vlasne isla dobiť kredit a ten pan v kancelarii ma na to upozornil že mam mať obal aby mi ho nesťahovalo ale kredit mi nevratil....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 20:35
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já si myslím, že je to chyba softvéru, když dovolí
> načíst dvakrát vjezd na jednu krabičku. Nebo je to
> jako možnost pro použití krabičky dvěma auty
> (projedu jedním, zastavím, přenesu před závoru,
> projedu druhým, to samé při výjezdu)?

Trošku přidám vodu na mlýn.
Co se týká chyby v software výběru mýtného asi to páni "programátoři" neřešili, proto že neznali "věhlasnou" vynalézavost čechoslováků. thumbs up smiley
Jak píše Viera, možné to asi je, i když to pro mě popírá výhodu rychlého projetí mýtnou branou a tím pořízení ENC jak takového. Samozřejmě je tu i ta sleva na mýtném, ale když už jezdím na dovolenou do HR více méně pravidelně, nebo i vícekrát ročně, tak pořízení ENC je dobrá volba.

Já jsem taky déle uvažoval, a už ji mám a doporučuji to !!! smoking smiley
Vyzkošel jsem všechny druhy platbou - hotově, kartou a teď i ENC. Poslední volba je pro mě jednoznačně č.1.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 20:45
VIERA - ďakujem!!!! Konečne niekto pochopil o co mi ide. grinning smiley, a hlavne ste ma potešili, že sa to dá thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 21:41
Viera: táto možnosť tu je, ale to nepopiera, že by to NEMALO registrovať vjazd ani výjazd dvakrát. To je podľa mňa odfláknutý software.

Pali B.: to není ani tak o vynalézavosti, ale o spolehlivosti systému. Když je možný na jednu krabku vjezd jen jednoho vozidla, systém NESMÍ zaznamenat dva vjezdy, stejně při výjezdu MUSÍ zaznamenat pouze jeden výjezd, který spáruje s předchozím vjezdem. Pokud se takto nechová, je to špatný systém.

Pracuji s řídícími systémy v energetice, kde by tak odfláknutý sofware neměl místo. Ale tam jde o bezpečnost a životy lidí, kteří pracují v terénu, kdežto u účtování ENC jde "jen" o peníze.

Tolik můj názor na tyto situace.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2015 21:50
Pre MDR: ja mám na skup.č I viezla som karavan,ale len jednu otočku,tak sa mi II neoplatila kupovať.Zastavili sme na mýtnici,vzali lístok,potom pri výjazde sme sa slušne spýtali či sa dá zaplatiť ENC I- bolo povedané,že není problém,na koľko nám to odrátalo ako za II sk. Tak si myslím,že ak podáš lístok v tom prípade krabka slúži len ako platidlo a nie ako vstup a výstup,na koľko ho nemáš na bráne,ale pracovník tam má čítačku ktorou to prejde. Ja som to na výpise mala ako keby sme bránou ENC prechádzali. Toľko moja skusenosť.Princíp ich systému neriešim
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2015 11:39
Když bych tu krabičku měnila z důvodu již nefungující baterie, jaká je cena prosím????
Mě to vcelku nevadí, ale hodně ji půjčujeme, tak abychom ty "dané" lidi upozornili, aby je snad nenapdlo s ní švihnout, když nefunguje :-D :-D
Zatím ji máme tři sezony.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2015 13:11
Samotnou krabičku koupíš myslím za 120,- Kn. Uživatel Vitalita v jiném vlákně zmiňoval cenu 17€ v roce 2014.

Každopádně je instruovat, že když se na vjezdu nezvedne závora (krabička nepípla), tak vycouvat a vzít si lístek. Na výjezdu zajet k bráně kde se platí hotově a obsluze podat krabičku a lístek. Peníze se strhnou z kreditu ENC krabičky. Až se vrátí domů tak v krabičce vyměnit baterii.
Takto to mám v plánu udělat já, pokud mi moje 6-ti letá baterka po cestě doslouží.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2015 19:05
Když kupuješ novou krabičku ENC, vždy tam budeš mít kredit který zaplatíš a při průjezdu ti naskočí + 21%. Ovšem při úplně prvním projetí po koupi ti připíšou o něco méně, neboť si strhnou poplatek za krabičku (při dalších dobíjeních už ne)
Mám to před sebou: koupil jsem ENC za 882,60Kn + 21,74 bonus = 1074,50Kn., ale mě naskočilo 1000kn, tzn. že krabička stála 74,50Kn.
To byl rok 2013.

Možná je to i tak, ale to by se muselo ověřit, že čím dražší krabičku s před nabitím koupíš, tím je samotná krabka levnější.

Takže, pokud kupuješ novou nebo nabíjíš na mýtnici, vždy to přičte 21,74 %. k ceně, kterou zaplatíš. Jiná je situace když nabíjíš doma přes internet. Tam zadáš že chceš nabít např za 200kn a ono ti to spočítá cenu menší o těch 21,74 kterou ti strhnou z účtu, neboˇˇt tech 200Kn je již s bonusem.
Vyzkoušeno osobně!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (19. 06. 2015 19:08).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2015 20:35
ENC naprosto bez problému načte při mýtnici 2x! Byl to i můj případ loni při sjíždění na Split. I když ho využívám už čtvrtým rokem, zmátla při projetí závory cena. Tak jsem za závorou zastavil, šel za chlapíkem do budky a tam zjistil, že je vlastně vše OK. Jenomže jsem netušil, že mě znovu při procházení kolem závory "skásl" senzor. To jsem zjistil až během pobytu, když jsem si vše kontroloval. Napsal jsem do HACu a asi po dvou týdnech mi přišla odpověď. Peníze mi vrátili, ale jednoznačně mě upozornili, že pochybení bylo na mé straně, protože jsem chodil po mýtnici s ENC. Nejspíš to zjistili díky kamerám a tím, jak ten chlápek v budce ENC přikládal k nějakému přístroji. Upozornili mě i na to, že mám ENC, pokud ho takto přenáším, dát do přiloženého "alobalového" sáčku. Na druhou stranu je jasné, že z jedné krabičky se mohou odečíst i dva průjezdy pro dva řidiče - ty moje oba měly stejný čas nájezdu, ale rozdílný (asi o 3 minuty) sjezdu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2015 23:01
Ešte by som potrebovala poradiť: Na tom tlacive stiahnutom z HAC je skratka OIB, cítala som že je to ako naše IČO.... mam tam dať rodne císlo alebo to nechať volné?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 00:30
to Grizzly:
Čeče Grizzly, nevím jestli si ze mě neděláš srandu a nebo jestli ti už pamět přestává sloužit. smiling smiley Je to jeden rok a pár dní co jsem tě přesvědčil, že jsi za krabičku určitě zaplatil 100Kn a né nulu, jak si tvrdil. Nyní tvrdíš, že tě stála 74,50Kn. smiling smiley Tady vkládám link na můj loňský příspěvek http://forum.ihvar.cz/read.php?4,80772,239903#msg-239903 a dle zmíněného vzorce, radši ho sem pak vložím, zjistíš, že s dražším paketem ENC klesá cena. smileys with beer

Psal jsem KatceV cenu krabičky v případě výměny při vybité baterii.

Vzoreček:
[Kredit - Sleva (21,74%)] + krabička = cena balení

Balení za 882,60 Kn obsahuje kredit 1000Kn a krabička stojí 100Kn.
Balení za 544,34 Kn obsahuje kredit 555Kn a krabička stojí 110Kn.
Balení za 380,61 Kn obsahuje kredit 333Kn a krabička stojí 120Kn.

to lemon28:
Nech to volné a obsluha si případně doplní co bude potřebovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 05:32
to Lemon28: Pokiaľ nemáš pridelené osobné identifikačné číslo (OIcool smiley, tak tam nevyplňuj nič. Číslo prideľuje chorvátsky daňový úrad.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 08:20
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Grizzly:
> Čeče Grizzly, nevím jestli si ze mě neděláš srandu
> a nebo jestli ti už pamět přestává sloužit. smiling smiley Je
> to jeden rok a pár dní co jsem tě přesvědčil, že
> jsi za krabičku určitě zaplatil 100Kn a né nulu,
> jak si tvrdil. Nyní tvrdíš, že tě stála 74,50Kn.
> smiling smiley Tady vkládám link na můj loňský příspěvek
> [url=http://forum.ihvar.cz/read.php?4,80772,239903
> #msg-239903]http://forum.ihvar.cz/read.php?4,80772
> ,239903#msg-239903[/url] a dle zmíněného vzorce,
> radši ho sem pak vložím, zjistíš, že s dražším
> paketem ENC klesá cena. smileys with beer
>
> Psal jsem KatceV cenu krabičky v případě výměny
> při vybité baterii.
>
> Vzoreček:
> [Kredit - Sleva (21,74%)] + krabička = cena
> balení
>
> Balení za 882,60 Kn obsahuje kredit 1000Kn a
> krabička stojí 100Kn.
> Balení za 544,34 Kn obsahuje kredit 555Kn a
> krabička stojí 110Kn.
> Balení za 380,61 Kn obsahuje kredit 333Kn a
> krabička stojí 120Kn.
>
> to [b]lemon28[/b]:
> Nech to volné a obsluha si případně doplní co bude
> potřebovat.

thumbs up kurňa, já měl vnitřní tušení že to někde je, ale asi jsem to přehlédl když jsem se díval zpět. Radši bych si z tebe dělal srandu, bohužel přestává sloužit ten rozum, což potěší spíše všechny ostatní jak mě. sad smileygrinning smiley
S tim výpočtem jsem to bral podle sebe a pokud dělám chybu pak asi ne ve výpočtu ale v logice. 882,60 stojí krabka + 21,74% bonus (to jest 191,91). pokud to sečtu, dostávám se na 1074,65. Nabijou za 1000Kn takže mě vychází 74,65 za krabku. samozřejmě si mě osvítil, neboť ty ceny co píšeš jsem viděl víckrát a teď se mi rožlo - vidím to před sebou jako v biografu. thumbs up smiley
...... ale stejně by mě zajímalo pouze matematicky a logicky, jak je to s tím výpočtem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.