Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 17:23
Tak několik lidí se zná osobně a bydlí blízko sebe, takže by asi nebyl problém...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 20:00
Jo, někdo mi předá krabičku s tím, že je v ní 350 lasiček a já pak na bráně zjistím, že je čistá. A budou se vyrážet zuby.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 22:03
No moji zlatý,požičiavanie krabičky ENC medzi cudzím považujem za peknú ptákovinu,ale na stránke tuším HAK sa dá po zadaní č.z ENC zistiť aktuálny stav/kredit/ aj koľko sa precestovalo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2012 19:56
Zvýšené mýtné se o několik dnů odkládá
[dnevnik.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2012 00:03
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Zahajskej: jako bych to sám napsal... Nakonec
> může být i problém s ENC, odečte se z toho místo
> ceny za osobní auto cena za kamión a bude tu opět
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
To je blbost cislo krabicky jasne identifikuje druh vozidla. Tedy kdyz ho system sejme vi ze to je osobak, dodavka nebo kamion podle identifikacniho kodu a ne jako cidla na mytnici pri platbe kartou.
Co se tyce vseho ostatniho je nutne pockat do 11.6.2012 co bude dal. Jestli ohranici platnost na rok nebo pul - tak to bude pro spoustu lidi na nic a nebudou je kupovat. Nikdo nebude chtit nechat propadnout treba 50 HRK. Podle mne kdyz budou dotovat ENC krabicky a turista si je musel kupoval kazdy rok znova tak se jim to pekne prodrazi. Omezeni treba na zivotnost baterky na 5 let je rozumne. Ja ji mam 3 roky. No nechame se prekvapit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2012 07:38
Davide, je třeba to brát v celém kontextu - myšlenka byla o něčem jiném yawning smiley. Jasně, že to nejde, to vím! Už jsem to tu několikrát napsal, a né jen já... Dokud bude existovat úsek, kde se nedá platit ENC, je pro toho, kdo jím projíždí ENC hračkou nebo komplikací... Až bude vše na ENC, dá se o tom uvažoval, ovšem v případě "utažení" podmínek je to celé na HO-NO...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2012 19:13
ENC prozatímní shrnutí informací 2012
1. sleva 25% z nové ceny mýtného (oproti placení kartou nebo v hotovosti). Skládá se z 15% slevy ze používáte krabičku a 10% dostáváte při nabití přes účet nebo bonem. Tech 10% bylo i v loni. To platí pro stávající majitele ENC i pro ty co si koupí zařízení bez akce.

2. Akce jen pro červen 2012 - kup ENC s kreditem 500HRK dostaneš k tomu 10% slevu při každém zaplacení mýtného, krabičku/zařízení jen za 1,25HRK a bonus 50HRK na účet. akce

3. Počet prodejních míst AKCE je omezen jen na 15 stanovišťa nebude je možné je koupit jinde (aspoň pro zatím). Nikde není místo prodeje přímo u hranic či začátku dálnice, tedy koupě je možná pro ty co jedou z Maďarska na mýtnici Sveta Helena nebo vyjet mýtnicí Varaždin otočit se koupit krabku a najet zpět na dálnici. Pro ty co jedou z Rakouska až na Lučku. Ale tam se nedá nikde pořádně zastavit a je tam provoz jako blázen.

4.Pokud akci neprodlouží bude se jednat jen o červen tím pádem je pro většinu lidí bezpředmětné

5. Za normální cenu se prodávají v trafikách a na pumách bez slevy za zařízení i nadále prodej paketů

6. Není zatím jasné zda omezí platnost kreditu na 3, 6, 8 měsíců nebo vůbec.

Jestli máte něco na doplnění nebo je špatně tak napište, opravím to.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2012 22:24
Jasně rozumím Davide,jen malý doplňující dotaz,kupon bez akce lze ale koupit dál na všech přechodech a pumpách jako doposud?Tedy co se mne týče např.na přechodu srarý Goričan,ano?Tam tedy nekoupím kupon s 10% navýšením,tedy pouze kupon bez akce.Díky za odp.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2012 22:40
Kupon na dobiti pres telefon koupite vsude jako drive. A jako drive dostanete 10% kreditu dle vyse kuponu navic. Kupony jsou od 300HRK tak dostanete tech 10% vzdy.

Citaci

Model pretplate s 10% popusta tijekom cijele godine. Takav model nema vremenskog ograničenja u korištenju, a iznos pretplate minimalno iznosi 100 kuna i može se prema želji korisnika višekratno nadopunjavati.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2012 14:47
Pokud někdo krabičku má a byl by ochoten se o tom poradit napište na email nevolej@napismi.cz pokecame jedu 4-25.8.2012 Split
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 14:27
Vloni jsem kupoval ENC 500 13.6.2011 na hraničním přechodu Donji Macelj - hned za HR celnicí je vpravo modrá unimo buňka s WC a v ní je prodejna HAK (chorvatský autoklub) - tehdy byla akce - zaplať kredit, krabičku dostaneš zdarma. Za 500 HRK jsem obdržel krabičku s 555 HRK na mýtné. Bohužel jediná dálnice, kde se pomocí ENC platit vloni nedalo, byla ta z hranic se SLO (Gruškovje-Macelj) do Záhřebu. Jak jsem se díval na všechny zprávy okolo toho, pak je zcela jasné, že uživatelé ENC paltí pořád totéž (sleva oproti jinak placenému mýtnému je dosud 10% a po zdražení 25%). S placením nidky nebyl problém, stačilo najet do příslušného pruhu na výjezdu, v pruhu ENC na displeji se ukázalo, kolik mně z kreditu strhli. Jednou se mně stalo, že jsem musel trochu popojíždět, protože nějak přijímač na mýtnici nebral signál z mého ENC, ale to trvalo asi 10 s. Nikdy mě to na mýtném neokradlo, a to jsem měl asi pět průjezdů mýtnicemi (jezdli jsem v úseku Skradin - Šibenik - Pirovac). Zpravidla je průjezd s ENC rychlejší, protože zatím jen menšina turistů jej využívá. Vše si navíc zkontroluji právě na stránkách hac, kde mám dodnes přesně zobrazené průjezdy mátnicemi a rozpis plateb, jakož i zbývající kredit. Letos jedeme opět - zbývá mně tam 276 HRK, takže si budu muset dobít kredit - (jedeme až na Pelješac), alespoň na cestu zpátky.
ENC adobíjecí kupony mají skoro všude mimo bezninek na dálnici Záhřeb - Macelj. Problém s těma sms bonama je v tom, že to nejde odesílat z našich mobilů - zřejmě to funguje jen pro HR sim karty (něco jako premium sms). Obsluha čepracích stanci je ale vesměs ochotná a rádi Vám to pošlou ze svého mobilu - nic to nestojí ani je ani zákazníka.
Jiná cesta je přihlášení na stránky hac - kde zadáte jako "korisničko ime" i jako "lozinku" číslo Vaší krabičky (broj ENC uređaja) a v kolonce nadoplata zadáte číslo toho koupeného bonu.
Nikde jsem nezaregistroval, že by kredit byl časově omezen. Na účtu svého ENC mám přesně tolik, kolik toho bylo minulé léto při návratu z Chorvatska. Na čelním skle to drží furt dobře.
Jen bacha na správnou třídu pro ENC - pokud jezdíte s vozem do 3,5t, ale máte více jak 190 cm na výšku (to auto), např. Renault Trafic, Ford Transit, atp., pak musíte koupit ENC pro II. třídu vozidel - zde lze koupit jenom ENC za 1000,- HRK. Pokud si koupíte ENC I. třídy pro takové auto, tak Vám jej při opakovaném použití vysílač na mýtnici automaticky zablokuje. Skutečně na každém centimetru záleží - 190 cm je skutečně 190 cm. Mají tam přesná automacitká měřidla, s nimiž se toho moc nedá udiskutovat :-) Šťastnou cestu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 15:40
parádní informace ...thumbs up
poslední dotaz, budou i letos krabičky ENC při nákupu zadara v tzv, "akcích", když ptáčka lapali, nebo už za tu krabku budou něco letos chtít ,,,confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 15:56
to: David
dík za vyčerpávající info, ještě bych se rád podrobněji doptal na ta prodejní místa HACu, pokud budu chtít využít promoakci, je v mém případě nejbližší prodejní místo v centru Zagrebu (nemám proč tam zajíždět) nebo až Lúčko, ale to není přímo na mýtnici, je to sice hned vedle ní, ale je nutno tam sjet z dálnice na uzlu před Lúčkem. Uvedená adresa je LUČKO, Jadranska avenija 6. Chápu to takhle dobře, nebo je to blbě?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 18:19
to: BUFF Je to primo na Lucku po prave strane se da sjet a zaparkovat. Zkusim najit nejakou fotku ale nemam moc casu.
Michal21 jezdi pres Macelj a kdyz tvrdi ze tam byl prodej loni tak asi i letos. Ale ne akcni ! Mista jsou presne vypsana viz. horni info.
To: Jeliman Krabka akcni viz info vyse. Normalni bez akce -122Hrk za zarizeni vsude i v trafice. Prectete si co jsem psal vyse a hlavne i stranky pred tim at to nepisem porad dokola!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 19:19
to: David
Ale jo, pozorně jsem přečetl všechny příspěvky v tomto vlákně, proto taky vím že Michal21 ENC škatuli kupoval...jenže!!! na prodejním místě HAK! A my se tady bavíme o prodejních místech HAC!, což není totéž. Proto jsem se ptal na to místo, které jsem uvedl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Buff (03. 06. 2012 19:19).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 19:45
Zde je výpis z ENC viz.moje lonská jízda na Pelješac....
[img8chybny-odkaz-rajced0803]

OPRAVA:
To znamená,že letos musím dobít kuponem 500 Kn s 10% navíc je 550 Kn. Na příští rok mi zbyde 148.- Kn.Pokud odečtu to co mi dal HAC zdarma tedy 55+50 = 105 Kn budu mít ze svého na účtu 43 Kn.

Cesta z Goričanu na konec dálnice A1 a zpět je po navýšení 523 Kn.Což je 1830.-Kč.Položme si otázku kolik bychom platili u nás za takto postavenou kvalitní dálnici.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Radomír (04. 06. 2012 15:29).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 20:19
Je to skutečně tak HAC - Hrvatské autoceste (něco jako chorvatské ŘSD a SFDI v jednom), zatímco HAK - chorvatský autoklub. Vloni ta akce byla naprosto celoplošná. Nevím, proč by to letos mělo být jinak. Vše totiž směřuje k tomu, aby se postupně přešlo na elektronický způsob placení mýtného a redukoval se počet obslužného personálu. Navíc ENC funguje tak trošku jako oko Velkého bratra. Jen možná ještě jedna praktická (třeba zbytečná) informace - aby bylo mžono využít ENC pro placení mýtného, je třeba již v režimu ENC na dálnici najet - tj vjet do pruhu pro ENC již při nájezdu na dálnici, a poté po výjezdu rovněž použít pruh ENC. Pokud si koupíte ENC někde během placeného úseku - např. při jízdě po dálnici zastavíte u nějakého odpočívadla, a na benzínce koupíte krabičku, pak je třeba jízdu po placeném úseku dálnice dokončit v původním režimu. Můžete klidně po nákupu ENC sjet na nejbližším výjezdu, zaplatit, otočit se a pak vjet již do pruhu ENC a v tomto režimu pokračovat.

Pro Radomíra: Chápu správně, žes kupoval ENC 420 (zřejmě v té loňské akci). takže Tě stál 300 HRK (normálně stojí 410), a Tys tam měl 555 HRK kreditu ? Mně totiž těch 555 HRK kreditu stálo 500 (mám ENC 610). Nebo je to tak, žes kupoval bon za 500 HRK ?

Jinak ENC lze koupit na všech mýtnicích a sand i dobít.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 20:29
No, letos to vypadá na omezení jak v množství prodejních míst (jen HAC) a i časové omezení (jen červen). Zřejmě proto, aby umožnili Chorvatům jezdit levněji a z turistů mít maximální zisk. Jen konstatuji, nenadávám, dokonce bych i řekl že to chápu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 22:02
Zrejme si krabičku budem kupovať vo Varaždine, zídem z diaľnice. Viete mi poradiť, dá sa tam za mýtnicou hneď otočiť? Mám trochu obavu, že by tam ENC v akcii už mať nemuseli. Dá sa to nejako vopred zistiť? Ďakujem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2012 23:14
Pro tento tyden bych to uzavrel asi tak jak to okomentovaly HR noviny. Site horke jehlou a nikdo nic poradne o rozsahu akce nevi. Maji taky desetitisice krabicek na skladech HAC a ARZ uz od roku 2009 a baterka je na 5 let. Takze co? Musi se toho nejak zbavit. Uvidime 11.6. co reknou. Ja se koncem tydne stavim na Lucku a zkusim z nich nejake info vyrazit. Na tech malych mytnicich toho budou vedet jeste min jak my tady. Nabizim, ze kdo si ji vezme v Brne tak nejake koupim ale musi si ji vzit aby me to nezustalo! Neni to pet korun mozna byste mohli poslat zalohu na ucet. Jsem na foru x let takze zaruka ode mne tady je a adresu mam na svem webu. Otazkou zustava platnost kreditu, to je alfa a omega pro ty co tam jedou jen jednou a mel by kredit treba 100HRK nechat propadnout protoze 500HRK je moc. GORICAN - VRGORAC coz je nejdelsi streka je tam a zpet se starou cenou a - 10% 400HRK coz malo kdo pojede a stovka zbude. Takze tak.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2012 09:50
Michal21....ne koupil jsem ENC s přednabitým kreditem 555 Kn.A to na St.Goričanu.Je to poznat i na tom mém računu,máš tam i přesné časy....
Davide,máš pravdu v tom,že pokud omezí kredit,bude to problém,počítám dopředu s ročním omezením kreditu,tak jako všude jinde formou dálniční zn.i když u nás platí 13 měsíců....počkejme a uvidíme.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (04. 06. 2012 15:32).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2012 10:39
Informace k dobíjení ENC.

Dobíjení ENC z chorvatské SIM funguje jen v tom případě, že jste v Chorvatsku. Vloni v září jsem se pokoušel dobít ENC pomocí bonu a sim karty od Tamato od nás v ČR. Dobíjecí SMS odeslána ve správném formátu, ale bez žádné odezvy.

Tímto děkuji za informaci uživateli Michal21, který psal, že dobití ENC funguje přes web hac.hr po přihlášení. Okamžitě jsem to šel odzkoušet a úspěšně jsem si tak dobil 500Kn kupon.

Já jsem tedy připraven na letošní cesty do Hr. :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2012 18:05
to: david
Dosť dlho som rozmýšľal nad spôsobom, ako využiť tvoju ponuku ale na nič som neprišiel. Som zo Žiliny a nemám nikoho, kto by mi to dokázal vyzdvihnúť v Brne. Takže sa zrejme budem spoliehať na to, že majú ENC krabičiek dosť. A taktiež na tvoje nové info k ENC priamo z HR.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2012 18:52
Ešte jedna otázka. V akom čase ste kupovali ENC? Idem okolo 15.00 z SK, teda v HR budem cca o 20.00. Najdlhšiu pracovnú dobu na svojich stránkach uvádzajú do 19.00. Ale nižšie je niečo napísané, že sa tam dá na niektorých N.P. zrejme navýšiť kredit nonstop. je tam uvedený aj Varaždin, kde by som chcel kúpiť ENC. Nemá niekto skúsenosť s kúpou ENC vo večerných hodinách alebo v noci?

Necestuje niekto zo širšieho okolia Žiliny, TN, Liptov, Orava, Turiec, BB do Chorvátska tak, že by sa vrátil do 25.06.2012 a bol by ochotný kúpiť a doniesť nové ENC? Vopred ďakujem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrto (05. 06. 2012 20:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 07:46
Zdravím všetkých fóristov a milovníkov Jadranu.

Mám dve otázky, budem veľmi vďačný, ak mi to pomôže niekto objasniť:

1. platí júnová(červnová) akcia aj pre vozidlá II. skupiny?
2.. je možné dobíjať neskôr kredit pre II. skupinu aj s menším predplatným napr. 300 ?

Ide mi len o viac poznatkov, pretože akciové balíky sú len 500 kunové a balík pre II. skupinu je povinný 1000
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 09:47
Michal21 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen bacha na správnou třídu pro ENC - pokud
> jezdíte s vozem do 3,5t, ale máte více jak 190 cm
> na výšku (to auto), např. Renault Trafic, Ford
> Transit, atp., pak musíte koupit ENC pro II. třídu
> vozidel - zde lze koupit jenom ENC za 1000,- HRK.
> Pokud si koupíte ENC I. třídy pro takové auto, tak
> Vám jej při opakovaném použití vysílač na mýtnici
> automaticky zablokuje. Skutečně na každém
> centimetru záleží - 190 cm je skutečně 190 cm.
> Mají tam přesná automacitká měřidla, s nimiž se
> toho moc nedá udiskutovat :-) Šťastnou cestu


Párkrát se mi stalo, že mi auto 185cm s rakví na střeše automaticky hodilo do vyšší kategorie. Při platbě kartou jsem to hned bez problémů reklamoval. To bych se s ENC docela bál, že mi to jednak strhne automaticky vyšší částku a následně zcela zablokuje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 10:09
Je pravda,že pokud si pořádně přečtete tedy i já stránhy HAC-u dá se spoustě otázek předejít,já se přiznám,že si stránky překládám Googlem....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 10:18
Ahoj.
Jen tak pro informaci. Před 14-ti dny jsem kupoval ENC paket 610, který je přednabit na 555 kun. Zaplatil jsem, jak vyplývá z čísla paketu, 610 kun. Platil jsem kartou a z účtu mi odešlo 2078,88 Kč, což odpovídá 3,41 Kč/Kn. To je něco málo nad kurzem České národní banky. Kupováno na odmorišti Plitvice u Zagrebu. Tehdy jich měli plný regál. Na úseku Macelj - Zagreb se stejně nedá využít.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Jinak se vracím zítra domů a k Brnu.
M
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 10:58
Chlapi!
Nedostal som žiadnu odpoveď na moje otázky.
Ja som hľadal a nikde nenašiel odpoveď v textoch o Lipanjskoj akcii, pre akú skupinu je možné zakúpiť krabičku za 1,25HRK a min od 500HRK.
Mne to vychádza len I. skupina a II. skupina klasický paket. Chcel som len aby mi to možno niekto potvrdil.

Postanite korisnik ENC pretplate u lipnju i ostvarite sljedeće pogodnosti uz minimalnu uplatu od 500 kuna:
■Popust od 10% na svaku uplatu cestarine
■ENC uređaj za 1,25 kuna
■dodatnih 50,00 kuna cestarine kao poticaj za korištenje ENC uređaja


Ak zaplatím 1000 HRK môžem alebo nemôžem na II. skupinu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2012 12:57
k příspěvku od Michal21:
jak píšeš o tom měření výšky - uvažuji o ENC akorát mám obavu právě z toho měření - mám VAN kterej 1,9 metru nemá, ale pojedu s "rakví" na střeše. Máte někdo info jak je toto ošetřeno?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.