Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 10. 2011 21:26
No ja som to chcela skúsiť+chodí i syn,tak sa to požičiava.Inak už sa mi stalo.že mi naúčtovali platbu i dva krát a potom behanie do banky mi zaberie viac času,ako spočítať ceny diaľnic a doyť ENC. len toľko
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 10. 2011 19:58
Jeliman: nekomentuj to ENC prosím, nezkusil jsi to tak Ti nenáleží to hodnotit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 10. 2011 21:04
Janka mála si pravdu na nete je to odrátané,ale nevadí.AJ TAK TO JE SUPER VECIčKA
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 10. 2011 21:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 20:54).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 10. 2011 21:51
ENC mi taktéž nenáleží hodnotit, ale vím, že je mi stejně užitečná jako pro L.K. Jezdím přes Macejl, jezdím mimo sezónu, platím kartou. Víc není třeba dodávat, snad jen, že je zbytečné někoho napadat, když řekne, že je mu k h....nanic, stejně jako mě.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 01. 2012 11:55
Zdravím,i letos využiji tzv.ENC paket,loni jsem byl mile překvapen rychlým průjezdem mýtných bran a bezproblémového odečtení kreditu.Pokud chcete ušetřit na poplatcích nějakou tu kačku je sleva na dobití paketu 10%.Nepochopil jsem jestli to je navýšením kreditu nebo odečtením částky při koupi kreditu.Každopádně krabičku dobiji kreditem 500 Kn.Přepočet nějakých 66€.
Nyní mám dvě možnosti a to požádat domácího o dobití a spolu se zálohou poslat cenu kreditu,nebo při vstupu do Chorvatska na hranič.př.Goričan požádat obsluhu o dobití kuponem z jejich mobilu při zakoupení příslušného kuponu.Když jsem tam krabičku loni kupoval sami mi tuto možnost nabídli.Tak uvidím co mi odpoví domácí a dle toho se zařídím.Každopádně za tu snahu to pohodlí stojí.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 02. 2012 16:01
Cena 10% je navysenim kreditu tak jako loni.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 03:12
Zdravím všechny motoristy. Letos se opět chystám do HR a zajímám se o tyto šikovné krabičky. Moc se neorientuji, kde je jak pojmenovaná mýtnice a tak si nejsem jist, zda tuto ENC lze využít při cestě, kterou pojedu. Prosím tedy o radu :-)
Cestu zvolím zřejmě PHA, Brno, Vídeň, Maribor(možná objížďka), Zágreb a stále po dálnici až do Pisaku - lze v tomto směru i zpět využít ENC po celé délce HR dálnice?
Děkuji a snad mě neukamenujete, když je tu plno informací, ale fakt se v tom nějak ztrácím :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 07:01
ENC se nedá použít od Macejlu po Zagreb (což je od slo/cro hranice do Zagrebu), jen hotově nebo kartou. ENC se dá nabíjet pouze z chorvatské simkarty. Pokud nebude akce (jako minulou sezónu - informace najdeš tady), budeš si muset tu krabičku koupit. V tu chvíli je to celé k ničemu, pokud zanedbáme problémy s dobíjením a nemožnosti platit na uvedeném úseku. Osobně preferuji platbu kartou, zatím jsem se na mýtnici nezdržel víc jak 2minuty yawning smiley.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 08:24
Díky za info :-) V tom případě stále vede platba kartou. Dost vždycky lituji ty lidi, co stojí v koloně na drobné a já vesele míjím takovou kolonu :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 08:56
Vloni jsem byl opravdu překvapen, jak dlouhou kolonu jsem při placení kartou před Záhřebem předjel. A další pozitivum: Byl jsem pochválen velitelem vozu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (22. 02. 2012 12:38).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 09:15
jen kvůli Zagrebu nemá smysl krabičku pořizovat....na exitu Demerje určeném pro placení kartami ještě fronta nebyla....
spíš by byla zajímavá informace na kterých jiných mýtnicích se opravdu rychlý průjezd vyplatil tak, aby se vyplatily starosti s pořízením....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (22. 02. 2012 09:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 11:11
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> spíš by byla zajímavá informace na kterých jiných
> mýtnicích se opravdu rychlý průjezd vyplatil tak,
> aby se vyplatily starosti s pořízením....smoking smiley

Zatím jsem se s takovou mýtnicí nesetkal. Vždy byla fronta na placení hotově. Tomu nerozumím, nevěřím, že tolik lidí nemá kartu, aby muselo platit hotově. Ale zase na druhou stranu - jen ať platí, alespoň je volno u karty smiling smiley...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 12:14
Nedá mi nereagovať. Ja so minulý rok tiež kúpila toto zariadenie.Nijako ma to nezaťažilo.dala som si kávičku,urobila prestávku na starom dobrom Goričane.Kúpila zariadenie.Platili sme na mýtniciach tiež kartou,ale keď to počúvate ako sa kopírujú karty.,podáte ju do okna a neviete..Zvlášť ke´d vieme s diskusií ako niektorý okrádajú turistov pri platbe na mýtnici.Je asi otázkou času kedy sa to stane aj tu. takto sa vyhnem tomuto rizyku,navyše je zariadenie prenosné,tak si ho aj požičiavame v rámci rodiny.Každý pumpár Vám bez mihnutia oka dibije zo svojho tel.,je to bezpl.SMS Ale každý má nárok na Svoj názor.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 02. 2012 12:31
To Viera: Vše má své pro a proti. A každý si je vyhodnotí po svém. Pokud je to s nabíjením tak jak si napsala, tak je to fajn! Já bych ENC pořídil taky, ale...

1) Pokud by byla stejná akce jako loni, tzn. neplatilo by se za krabičku, ale jen za kredit (tuším, že bylo několik cenových rozpětí kreditu).
2) Pokud by se dalo platit včetně dálnice Macejl-Zagreb. Když už ENC, tak ENC a né zase někde vytahovat kuny, ne? yawning smiley

Pokud budou splněny obě uvedené podmínky - jsem Váš smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 02. 2012 01:06
s tím naprosto také souhlasím.. Když už ENC, tak na celou dálnici, po které v HR jedu.. Navíc musím dobíjet drobnými, kdežto já vše spojené s cestou platím kartou, kde je i lepší kurz.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 02. 2012 09:09
Tiž súhlasím,chodíme zo Slovenska na Komárom a potom celú diaľnivu madarsko a nasledne Chorv.tak že asi tak ak si kúpite s minim.kreditom tel kartu Chorvatskeho operatora,dobijete to aj z iného štátu,teraz tuším až do konca Marca je navyše až okolo 35%.Dobíjanie z 10% kreditom navyše platí po celé ďaľšie obdobie.Keď to točíme minim.2x do sezóny nie je o čom.keby som to mala ako vy,tiež by som to asi nrkupovala,ale zasa z bezpeč.dôvodov neviem,uvedomte si,že podáte kartu do okienka anevidíte čo sa deje.A bankári tvrdia nespustit kartu z očí.Je to na každom ako sa rozhodne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 02. 2012 09:57
Vierko, není to úplně všude. Co si vzpomínám, tak třeba mýtnice Zagreb má automat (jestli se nepletu v obou směrech) tam to nikomu nedáváš, jen do automatu. Ale třeba šestanovač je tak jak píšeš... Já jsem pro tyto případy pojištěný do 25tis, stojí to ročně cca 200,-. Takže když mě někdo "oloupí" tak mi to vrátí z pojištění... A nikdy na kartě nemám víc než uvedenou částku...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2012 18:03
Pokud tomu dobře rozumím, tak ENC bude výhodné?
[dnevnik.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2012 12:53
Výhodne áno ked spravia ne neho akciu a sa nebude musieť platiť za krabičku tongue sticking out smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 05. 2012 16:40
Jestli bude ta akce jako loni tak si to zkusím koupit. Chtěl bych jet totiž tam i zpět přes Varaždin.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 05. 2012 17:23
Ať si tady píše kdo chce, co chce, ENC je skvělá věc. Jasné - člověk se bez toho obejde, ale určitě je to příjemné. V dubnu, když jsem HR projížděl do SLO, tak jsem si koupil kupon (ENC mám od loňské cesty) a benzinář se sám nabídl, že mi ENC dobije. A pak se už valilo, stejně jako loni...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2012 19:13
Přesně to samé mám v červnu v plánu.Je to pohodlné,nic víc,nic míň.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2012 19:18
Pre Martin 77 Viem že je aj automat.Známi sa snažil urýchliť platenie a šiel na automat.platbu.Skončil tak,že zle pochopil kde má vložiť plat.kartu a kde kartu z diaľnice.Dialničnú mu to zožralo a musel zaplatiť ako by šiel po najdlhšej trase po danej dialnici.Čistý zisk,žena ho skoro chlosla. Každý sa musí rozhodnúť sám a dohadovanie za a proti je na nič.Šťastnú cesto smer Croatia,slniečko a teplé more a hlavne šťastný návrat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2012 19:32
Myslím že ak by strčil kartičku od dialnice do štrbiny pre bankomatové karty že ju vcucne a následne vypľuje naspäť? Mýlim sa?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2012 06:33
Pro Věrku: Věrko, bohužel pokud někdo něco špatně pochopí, tak musí občas platit... V přírodě, mezi zvířátkama je za špatné pochopení smrt smiling smiley. Tady musel "jen" zaplatit, i když se mi to zdá celé divné - to si nezavolal obsluhu a nevysvětloval, nedohadoval?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2012 06:41
No volal,ale jednoducho nemáš vstup označený....Ešte mal aj tak šťastie,keby mu to tak zožralo bankomatovú kartu.U nás by to bola tragédia,lebo mám len ja,muž to nepoužíva. Má jednu služobnú pre tankovanie a stou si užíva.Povedal že mu to totálne stačí.Ja mám aj z Tatrabanky dotykovú,bez PIN.Dá sa do sumy 20 E 3x po sebe platiť.Ja som cez tú samoobslužnú prechádzali predtým tak.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2012 06:54
Věrko, Věrko... Tak těď bych trochu o tom tvém známém zapochyboval. Mýtné platím kartou už od dob dinousarů, takže neexistuje automat, kde by to nebylo označené. A pokud o tom takto diskutujeme, tak vkládám video, kterých tu je mraky a kde je jasný důkaz, že je to tak jak ti píšu.

Prosím, nelakuj nás yawning smiley. Měj se fajn!



Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2012 12:18
Taky používám placení kartou, ale ne vždy je to bez problémů a taky jsem uvažoval pro klid duše že si příště radši připravím drobáky (už mě ten nápad přešel). Posledně jsem strkal kartu opakovaně, potom i jinou, pořád to něco psalo a závora furt dole. Přivolaná obsluha to zkoušela taky a pustil nás až když dal kartu do vedlejšího průjezdu, kde se mu závora otevřela a nám pak otevřel ručně. Byl jsem docela nervózní jestli se mi na výpisu neobjeví asi 5x platba na dvou účtech, ale naštěstí vše OK a platba jen jedna.
ENC si kvůli jedný cestě ročně nepořídím, to mi přijde zbytečný, kdybych jezdil 2x-3x tak asi jo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2012 20:53
Pokud si již jednou pořídíš enc krabku tak rozdíl je v tom že platíš na cestě pouze jednou kartou kupon enc máš 10% navíc,pumpař ti to zadáčo dobije, nikde nečekáš.V podstatě stejné jak u plateb několikrát kartou?Že?Dobře,alespoň je průjezd enc bez zastavení,tak jako kartou?Že?Já osobně úspěšně reklamoval platbu kartou,a proto již vždy a pouze klídek s enc.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.