Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2011 12:20
Tak jsem to tady se zájmem přelouskal a hledal smysl ENC. Musím konstatovat, že letos jsem měl nejdelší zdržení na cestarině cca 36 sec. zapříčiněné manželkou, které zapadla pětikuna pod sedadlo. A to na cestě zpět, kdy jsem se chtěl zbavit drobných-)))) Jinak platím kartou a přibrždění do cca 2 minut beru jakou příjemný oddech. Za posledních 15 let ježdění na jadran jsem nikdy neměl problém s nějakou kolonou nebo frontou u placení. Buď mám štěstí, nebo mám štěstí. Hlavně od prvopočátku strkám do okna karticu a nezdržuji sebe ani obsluhu mincema. Já bych nazval ENC druhem platidla. Kdo to chce ať to má. Já jsem smysl nenašel.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2011 09:57
1) ENC je o cca 30 sekund rychlejší, než platba kartou.
2) ENC se nedá použít od Macejlu po Zagreb.
3) ENC se dá nabíjet pouze z chorvatské simkartíny.

Jedniné plus je bonus, který dostanu, když si to koupím včetně kreditu.

Sumasumárum nechápu proč se tímto nadále zabývat. Pro turistu, který navštíví 1x ročně chorvatsko je ENC k ničemu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 14:51
TO: Martin_77
To bych ti mohl ale říct že platba kartou je pro turistu který navštíví 1x za rok Chorvatsko taky k ničemu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 15:06
spectro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO: Martin_77
> To bych ti mohl ale říct že platba kartou je pro
> turistu který navštíví 1x za rok Chorvatsko taky k
> ničemu.


no neviem smiling smiley, tohto roku sa vratil bracha z chorvatska ( a jazdi kazdy rok na Rab uz asi 6-8 rokov) a hovori: nezamenili sme ani kunu, platili sme bud eurom alebo kartou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 15:10
jasně !! a když platil na Rabu eurem tak mu vrátili prosím tě co.... :-) leda by řekl "TO NECHTE TO JE DOBRÝ"
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 16:09
Dle mého se do budoucna změní na mýtnicích jedna věc,a to jedna brána na plat.kartu max.dvě,ostatní budou na ENC či jiný elektronický způsob placení mýta.Ale to je budoucnost.
Dnes se v médiích zmiňují o generální opravě naší D1 .....měsíce,a měsíce v kolonách....bude se opravovat celkem 40 km smiling smiley)

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 18:59
spectro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jasně !! a když platil na Rabu eurem tak mu
> vrátili prosím tě co.... :-) leda by řekl "TO
> NECHTE TO JE DOBRÝ"

myto+obchody karta, ubytovanie domacim v euro a smitec smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 09. 2011 19:35
dbart napsal(a):
-------------------------------------------------------
> spectro napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > jasně !! a když platil na Rabu eurem tak mu
> > vrátili prosím tě co.... :-) leda by řekl "TO
> > NECHTE TO JE DOBRÝ"
>
> myto+obchody karta, ubytovanie domacim v euro a
> smitec smiling smiley


No a kdyby měl cash tak si tam mohl dát aspoň zmrzlinu.....a nebo palačinku letos tam byly dobrý akorát ty holky co je tam prodávaly nebraly karty :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 09. 2011 13:47
To ENC mělo letos tu výhodu, že se platil jen kredit, navíc k tomu byl bonus 10%. Pokud by se musel platit i přístroj, tak bych do toho asi letos nešel. A když nepočítám moji reklamaci ENC (která je asi ojedinělá a vyjímečná, i tak zabrala tak 15 minut) tak koupě ENC neznamená žádné zdržení. Prostě jsem na benzince při tankování ještě řekl, že chci ENC, obsluha sáhla za sebe, já zaplatil kartou benzín i ENC a následně jsme si už užívali naprosto volný průjezd přes brány ENC. Rozhodně nákupu ENC nelituji a těším se na jeho použití na zítřejší zpáteční cestě i na použití v dalších letech. Tak je to ale se vším, někomu se to líbí, někomu ne. Kdo ENC neuznává tak ať to ani nekupuje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 09. 2011 17:10
Naprostý souhlas s MartinemR.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2011 09:32
Taky souhlasím s posleními dvěma názory. Kdyby se za ENC něco připlácelo, tak bych ho nebral. Ale tak to za tu pohodu stálo. A když si člověk uvědomí, že nemusí řešit omylem zařazení do jiné skupiny při placení kartou, je to jednoznačně plus!
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2011 14:47
dbart napsal(a):
> no neviem smiling smiley, tohto roku sa vratil bracha z > chorvatska ( a jazdi kazdy rok na Rab uz asi 6-8
> rokov) a hovori: nezamenili sme ani kunu, platili > sme bud eurom alebo kartou


Trajekt na Rab sa neda platit kartou (skusenost s minuleho roku), kurz pri platbe Eurom tu maju maximalne nevyhodny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2011 19:09
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dbart napsal(a):
> > no neviem smiling smiley, tohto roku sa vratil bracha z >
> chorvatska ( a jazdi kazdy rok na Rab uz asi 6-8
> > rokov) a hovori: nezamenili sme ani kunu,
> platili > sme bud eurom alebo kartou
>
>
> Trajekt na Rab sa neda platit kartou (skusenost s
> minuleho roku), kurz pri platbe Eurom tu maju
> maximalne nevyhodny.

bracha mi potvrdil, ze tohto roku tiez nie



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (16. 09. 2011 19:11).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2011 23:11
Na Istrijského Y se musíte zaregistrovat aby fungovalo ENC pokud jsem to pochopil správně další info [www.bina-istra.com] nebo [prodaja.hac.hr] Taky souhlasím s názory. Kdyby se za ENC něco připlácelo, tak bych ho nebral. Ale tak to za tu pohodu stálo.Demétre se dá projíždět v 50km rychlosti (vyzkoušeno) a to je bomba, že člověk sotva přečte kolik zbývá kreditu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (16. 09. 2011 23:14).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 07:48
Tak zrovna na Demerje ENC trochu postrádá smysl, při platbě kartou když seš hned na řadě se zdržíš sotva 30 vteřin.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 13:16
Jo, na Demerje je nějaký "brzi ENC" nebo tak něco. Pro jistotu jsme tam jeli pomalu a už z velké vzdálenosti krabička pípla a závora jela nahoru. I na Demerje má ENC smysl, tak jak bylo uvedeno výše, pořád hrozí např. problémy se špatným zařazením do kategorie.

Musím říct, že i na cestě zpět se ENC osvědčilo. Žádné vytahování peněz nebo platebních karet, žádné riziko při placení, zařazení do špatné kategorie, atd. Kdo vyzkoušel tak ví o čem mluvím, kdo nevyzkoušel tak to nemůže hodnotit.

Ještě musím na příští roky vyřešit jak dobíjet kredit, ideální by byl převod peněz na bankovní účet, zatím nevím zda to jde. Zcela jistě to půjde ENC bonem třeba přes SIM od Tomato.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 14:08
Jak žádne riziko? Co vím, na HR dálnici se platí 2x ať jedeš odkud chceš. A od Macelje do Záhřebu ENC použít nejde.... Takže jsi rizika pouze ponížil na polovinu. A to nemluvím o tom, že vznikla nová rizika, spojená s používáním ENC, to je pro vás zatím velká neznámá.
Prostě pro jednu cestu ročně tam a jednu zpátky, je to nesmysl
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 17:24
Mám představu se domluvit s kamarádem který jezdí do Chorvatska autem o vypůjčení ENC,již jsme to probírali u piva,teď jen domyslet jak nabít krabku kreditem při první cestě tak aby nám vydržel kredit na všechny cesty....Nabito máme 112 kn a potřebujeme na cestu tam i zpět cca 450 kn tj.900 kn.Ten kdo pojede první nabije kreditem 900 kn nebo jedním 500+300 kn.Třeba HAC na příští sezonu připraví akci na dobití,aby zlákal další řidiče,např.bonusem na dobití....Váš názor?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 20:24
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:00).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 20:44
nechci kecat, ale ta náborová akce s krabičkami (hardwarem) gratis už asi vypršela.....ví někdo více ??
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 09. 2011 21:31
Přesně tak. Na webu HAC je momentálně toto:
"Prodaju se tri vrste paketa za prvu skupinu vozila: Paket 420, Paket 610 i Paket 1000."
Jelikož jsou dobíjecí bony v hodnotě 300, 500 a 900, je jasné, že "krabička" nyní stojí 100, 110 nebo 120 kn, podle toho, na kolik je přednabitá (na 900, 500 nebo 300 kn + vždy 11,11 % navýšení - tedy sleva 10% z ceny mýtného ).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 09. 2011 22:43
Ja si myslim ze zase pristi rok akci od 15.6. udelaji. Potrebuji minimalizovat hotovostni operace a jak jinak nalakaji cizince nez slevou. Diskutovat o tom ze to je frajerina nebo ztrata casu je zbytecne. At si kazdy precte tuto diskuzi a rozhodne se sam. Jednostranne zavery nema cenu delat. Ja ji chtel koupit uz loni ale nebyla v "akci". Letos krabicka zdarma a k tomu 88HRK bonus. Me se to vyplatilo.
Na Demerje jsou snimace uz daleko pred zavorou (vzdy vlevo) a nejsou pod striskou tudiz maji vetsi dosah a registruji signal daleko rychleji na vetsi vzdalenost.
To Valeri : jak postrada smysl ? Kdyz by bylo ENC na Lucku tak je mi to k nicemu, protoze tam budu stat 2 hodiny nez se tam dostanu (tedy pokud budu muset jet v sobotu zpet, coz se mi letos bohuzel stalo). Navic tam jezdi taky kamiony, ktere jinak nez s ENC nejezdi. Firmy maji i specialni smlouvy mnozstevni rabat atd... Takze ENC musi byt na kazde mytnici i bezhotovostni.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 09. 2011 12:32
Ahoj

jasně že je to super věc, osobně mě láká i ta sleva 10% na mýtném,
ale nekoupil jsem ji , jel jsem letos třikrát,
poprvé mě to vubev nenapadlo, že by mohla být akce na krabičku,
a pak jsem jel jednou s vlekem a jednou bez.
Musel bych si koupit dvě krabičky....to mě trochu odradilo

bob
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 09. 2011 19:45
David
Postrádá to smysl, protože na Demerje stejně nijak dlouho nečekáš... Ale dost už o tom, udělali jste si radost a dál už to nemá cenu rozebírat
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 09. 2011 17:46
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> David
> Postrádá to smysl, protože na Demerje stejně nijak
> dlouho nečekáš... Ale dost už o tom, udělali jste
> si radost a dál už to nemá cenu rozebírat

Díky za upozornění, že to postráda smysl.
Ale správně si měl napsat "pro mě to postráda smysl"
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 09. 2011 10:33
elo67
Jasně, pro mě to postrádá smysl taky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 10. 2011 17:12
Zdravím všetkích priaznivcov ENC,pri vstupe sme kúpili ENC.Chvíľu trvalo/pár sekúnd/prvotné načítanie pri vstupe na dialnicu.Potom len priebežne prechodaž do Šibeniku.ENC sme dali do kufra ,kde boli mobilne tel...Pri ceste spet vybrala som ENC a zasa pár sekúnd načítavalo,otvorila sa rampa,pípnutie prebehlo,tak sme pokračovali.Len ja ako spolujazdec som si všimla nejaký nápis vezmi karticu.S malou dušičkou som čakala čo bude.Na koľko som ENC ja iniciovala a keby bol problém,to by bolo rečí...Na Lučku sme sa ešte ani poriadne nepriblížili k závore,vyletela hore,a v tej rýchlosti sme si len všimli zostatok kreditu.Odčítalo nám to 0 Kún.Mysleli sme,že sme nedočítali zostatok.Pri opustení diaľnice pri Goričane sme schválne šli pomáličky a skutočne sme cestu Šibenik -Zagreb šli grátis.Tak asi toľko.Nám sa to bohate vyplatilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 10. 2011 18:54
Vierko, opak je pravdou. Určitě jste úsek Šibenik - Zagreb nešli gratis. Nám se to také stalo, zdálo se, že jsme jeli gratis, ale systém to ještě asi neměl odečtené. Doma jsme se na internetu přesvědčili, že jsme platili všechny úseky.
Zjisti si to na [prodaja.hac.hr]
Korisničko ime i Lozinka zadej číslo ENC zařízení a dostaneš se na svůj výpis. Jsou tam přesně na minutu výpisy všech vjezdů i výjezdů + ceny a zůstatek kreditu v ENC zařízení.
Jinak pro nás bylo letos ENC zařízení jako novinka, využili jsme akce na bezplatnou krabičku a naše nadšení nebralo konce. Já si myslím, že je to zase o krůček posun od placení kartou - není třeba otvírat okno, převzít a hlídat dálniční kartičku, následně hledat peněženku a dávat a zase schovávat platební kartu.....toť můj názor. Dokonce ani při prvním vjezdu nebylo zdržení nějakým načítáním do systému, jak zde více lidí psalo. Jezdíme úsekem z Maďarska od Goričanu, takže pro nás jednoznačně ENC ano. Jedeš jak diplomat, jak to tu někdo hezky napsal :-))
A za to, že ho máme, vděčím této diskuzi. Tady jsem se o ENC dověděla, dříve jsme to nějak neregistrovali. A dobití kreditu příští rok nějak vyřešíme. Buď požádáme obsluhu na pumpě a zaplatíme mu za SMS nebo si pořídíme tu Tomato SIM za pár lasiček.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 10. 2011 19:16
Zdravím,pozriem to,len teraz som v práci.Ale i tak to bolo super.Tiež som sa k ENC dostala vďaka tomuto fóru.Myslela som si,že to majú pre podnikateľov.Inak tento rok bol zvláštny,pri prvej časti dovče nám pri platení nastal na recepcii chaos platba kartou bol problém s terminálom,platili sme potom hotovost.pri tom všetkom nám zostala parkovacia karta/parkovné sme mali zaplatené po predu/ Túto sme hojne využívali pri následnom pobyte na apartmáne ./ušetrila nám nemálo Eur za parkink pri pláži/potom táto ENC a ešte na hraniciach sme dááávno zabudli na kontroly a zrazu ups začali pred nami prehladavať auta SK.Pýtam sa manžela kam dal v kufri auta darčekové fľašky s alokoholom.No že na vrch na tašku,aby sa nepobili.Colník pristúpil,pozrel na mňaa posla nás preč.No bolo mi povedané že som čarodejnica.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 10. 2011 21:16
ty vaše starosti, kolik času stála koupě a následně oči horem hlavy, zda mi to pustí a pak přepočítávání a dolování výpočtů ? ...
pořád asi platí, pokud jedu 3 x nebo vícekrát do HR, tak je ENC je výborná....
jinak, pro turistu, pokud mám platední kartu na běžnou dovču je to blbost....internetový bankovní výpis potom přečtu za 5 minut....

jaký je asi probrém časově zastavit před exitem snad kdekoli na 5 minut ? jedině narvané Lučko je ošetřeno tím Demerje....letos jsem tam je 2x a na Demerje jsem se pomalu bál, jak jsem tam byl sám....

ovšem projet po žlutém značení do brány ENC, 70km/hod, závora se zvedá, rodinka čumí, uznale hodnotí, že jsem opravdu VIP ....ale nejde o peníze, je to konec konců levnějši.... ale ten krásný pocit .. ".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (15. 10. 2011 21:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 266
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.