Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 11:25
mdr, tady na fóru jsme to řešili i přímo s tebou...

Už jezdím pořád s navigací, neboť i nemálo místních, kteří o tom vědí... Se prostě občas zapomnělo a už se kasíruje sad smiley

Na té I/50 je další úsekovka dole pod kopcem ve Slavkově (informace o radarech ve Slavkově), pak v Bučovicích u jatek je další stacionár (Informace ke stacionárnímu radaru.pdf) a aby toho nebylo málo, tak je ještě další úsekovka (Informace k úsekovému měření) na výjezdu z Bučovic - Vícemilice.

Už se tady nedá normálně jezdit... thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 06. 2023 12:07
A dokonce se tím asi nikdo na MěÚ ve Slavkově nezabývá, odesilatel je totiž Město Slavkov u Brna, P.O.Box 534, Nemanická 16, 37020 České Budějovice 90.

Zřejmě se už ty pokuty generují automaticky a Slavkov jenom kasíruje.
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 12:23
Ne, ne, máme tu několik darmožroutů státní správy na "oddělení radarů" (8?, Lotrek a spol., Oddělení dopravně správních agend - agenda vozidel, řidičáků a komisaři = zbytek přestupky). Je jich už víc než na stavebním uřadu... thumbs up smiley
Pouze možná na zasílání využívají služeb někoho jiného než České pošty...
Re: POKUTY
10. 06. 2023 13:29
O cca 100 m dále je blbá křižovatka na horizontu, na které už několik řidičů zaplatilo životem, pokud by měli možnost zaplatit 900 Kč, určitě by to brali. Od kamaráda bratr tam přišel jen o nohu !
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 06. 2023 18:13
Citaci
Slavkov
Ne, ne, máme tu několik darmožroutů státní správy na "oddělení radarů"

Ale stihli to docela rychle. Dopis odeslali 6.6., tedy 9 dní od přestupku a přišel mi včera.

Zajímavé je, že mi dali možnost zaplatit to na jejich účet přímo v eurech, takže jsem ušetřil za poplatky bankám při konverzi.
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 06. 2023 18:24
Citaci
Slavkov
kamery jsou vyložené na takových šibenicích - jsou pěkně vidět + čáry "začátek / konec" přes silnici...

Snažím se najít ty kamery a čáry přes silnici, ale nějak se mi to nedaří:
[sk.mapy.cz]

Edit: Tak jsem to našel na google mapě , tam je novější foto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (10. 06. 2023 18:35).
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 18:42
To víš, Austerlitz je světový grinning smiley

Jinak bacha, ještě tady občas jezdí jedna šedá trojková(?) Okta (klasika = zatmavená zadní okna + prutová anténa). Myslím si, že to je ta, co také jezdí a chytá na Ostravské v Brně (od sjezdu na Slatinu do centra a obráceně), je tam 80 a 100 (momentálně ještě míň, neboť jsou tam nějaké stavební úpravy)...

Pak se nám ve Slavkově rozmáhá takový "nešvar"... PČR stojí zaparkovaná za rohem a hlídá, zda se na Stop-ce opravdu zcela zastaví.
A poslední novinka v JMK jsou drony PČR, opět hlídkující na Stop-kách a také plné čáry, šrafy apod., ale i dodržování bezpečné vzdálenosti. Jak jsem byl teď na Idetu a měli jsme na polygonu i borce od PČR, tak jsme dali řeč... a po testovacím projektu, těch dronů nakoupili více než dost, školí obsluhy a máme se na co těšit thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 06. 2023 19:54
Teď když jsem si to "projel" na street view, tak jsem si uvědomil, jak to bylo. Já jsem automaticky za křižovatkou zrychlil na 90 a neuvědomil jsem si, že tam ta 70 ještě pokračuje. Ta naměřená průměrná rychlost tomu odpovídá.

Kdyby byl za křižovatkou stacionární radar, měl bych to horší.

Ale opravdu chválím, že jsem ten dopis dostal ještě v době, kdy si pamatuji, že jsem tam jel. Takto ta pokuta na mě má výchovný účinek.
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 20:24
Že to omezení nekončí za křižovatkou, je přesně to, na co jsem upozorňoval v tom srpnu 2022... eye rolling smiley

Ono to ve směru na Slavkov opravdu láká, jak se to rozšíří na dva pruhy. Také je to místo, kde se dá / dalo rozumně předjet, ta 70 až kus za křižovatku tuto možnost rapidně snížila... thumbs down
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 20:54
@toninoantonio napsal"Ale otázka životních postojů a priorit, je pro mně docela zásadní, myslím, že si to mohu při svém vzdělání dovolit"

Jako promiň, ale tohle mě fakt dokáže zvednout ze židle. Ne, nejsme tady pitomci s vysokou školou života, představ si, že i jiní lidé mimo tebe jsou akademicky vzdělaní. Poukazovat na něco "při svém vzdělání", z mé zkušenosti dělají většinou lidé, kteří si to opravdu "vydřeli". My ostatní, ne .... ať ostatní prominou, ale na tohle jsem musel reagovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (10. 06. 2023 20:55).
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 21:20
Michalll, také jsem chtěl původně reagovat, ale to ani nestojí za to...
Mimochodem, každý pod 100kg je "docent" thumbs up smiley

U tohoto si vždy vzpomenu na takovou situaci z mládí, kdy jsem seděl na baru a kamošce barmance tam nějaký "posilněný" mladík začal vysvětlovat, že je jenom blbá barmanka a že on má maturitu...
Tak jsme se tomu s tou barmankou (inženýrkou ekonomie, majitelkou podniku) zasmáli grinning smiley
Stala se z toho taková "hláška", že i po 20(?) letech si do ní občas rýpnu,ať nes*re, že mám maturitu...
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 21:52
Ano, docent ... hezká slovní hříčka, snad ji pan "při svém vzdělání" pochopí smiling smiley)) Jinak hezký příběh ze života s tou barmankou smiling smiley)) Bohužel je to tak, ne každý musí mít na zvonku u dveří Doc. Dr. Ing. smiling smiley))))
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 22:06
Zajisté se také (při svém převážně technickém vzdělání) dopustím nemála gramatických prohřešků...
Nicméně, když už se někdo arogantně povyšuje:

tonioantonio napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... životních postojů a priorit, je pro mně docela zásadní
avatar Re: POKUTY
10. 06. 2023 22:25
hodinky / holinky smiling smiley))) je to jedno
Re: POKUTY
11. 06. 2023 06:02
thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonioantonio (11. 06. 2023 06:25).
Re: POKUTY
12. 06. 2023 18:40
SIce off top...ale takhle ze života...šla maminka po Olomouckém náměstí v dobách kdysi...se synkem. Tehdy se dělal archeologický průzkum horního náměstí a přilehlých ulic. Jeden můj instruktor a kamarád měl tou dobou vystudované dvě vysoké školy, tuším nějakou jadernou fyziku a ještě něco. Jelikož se dostal k výborně placené brigádě, makal s krumpáčem o prázdninách mezi kostkama v zemi. ... nu a maminka tomu synkovi pověděla smiling smiley:
"Jestli se nebudeš dobře učit Zdenečku, dopadneš tak jako tady ten pán..."

Borec byl samozřejmě "vevnitř mrtvej" z ní grinning smiley
avatar Re: POKUTY
12. 06. 2023 22:13
Dnes měli policajti nějaké rojení: cestou z Jičína do Boskovic sedm hlídek, některé s radarem, cestou zpátky jen pět, jestli jsem nějakou nepřehlédl. Většinou se jelo v koloně, nezvykle slušně a předpisovou rychlostí, dokonce se nepředjíždělo, jen na málo místech jsem jel sám, tak doufám, že zrovna tam jsem ty opratě udržel, aby nepřišel nějaký pozdrav. Kdo ví, kde všude byli ještě zašití.
avatar Re: POKUTY
13. 06. 2023 06:20
Za jak dlouho tak prichazi pokuty ze zahranici? Konkrétně z A, SLO, HU a HR? Ma nekdo zkušenost? Me zatim vzdy (2x) odchytli ztotoznili a skasirovali hned na místě. Skasirovali tedy jen jednou, jednou jsem to ukecal
Re: POKUTY
13. 06. 2023 06:47
valeri: O tom že by někomu přišla pokuta z HR jsem neslysel. Dvě pokuty co nam přišly do firmy z A, dorazily tak 1- 2 měsíce pp.
Re: POKUTY
13. 06. 2023 06:57
Rakousko chodí celkem hned. Mě i do měsíce. (Linz). Záleží kde a kdy.
Mám tady kamaráda, co jezdí maďarskem i proto, že má zákaz do rakouska.
Ale to je jen zkušenost z A.
Většinou když ne radar z A, tak osobní schůzka na dálnici s komisařem smiling smiley
avatar Re: POKUTY
13. 06. 2023 08:10
Pokuta z dálnice před Linzem mi taky přišla do měsíce. smoking smiley
Re: POKUTY
13. 06. 2023 13:04
Pokuta z Bad Ischlu - do tydne, jeste sem jen vybaloval kufr...jak to jenom delaji, ti kluci..
Btw, jedu predpisove 41km/h...ale ona tam nejde byla 30ka.. :-(
Re: POKUTY
13. 06. 2023 13:11
Na to jim se.ru. Proto jezdím přes Maďarsko. Hledět úzkostně na tachometr mě moc nebaví. Raději se dívám před sebe a okolo sebe. Jel jsem jednou jedinkrát přes AT, uprostřed noci na 50ce jsem podle radaru jel 52. Za 50eur. To by mě mohlo.
hot smileyhot smileyRe: POKUTY
13. 06. 2023 14:32
Ahojte,
Maďari sú tak tiež dosť rýchly. Skúsenosť vlastná a viac násobná , ak ti nič nepríde do troch týždňov - tak už nepríde nič.
avatar Re: POKUTY
14. 06. 2023 10:13
osobní zkušenost, Rakousko cca 14 dní, z Maďarska asi to týdne ....
Re: POKUTY
14. 06. 2023 10:55
V dnešní době je překračování rychlosti dosti nebezpečné. Po x letech jsem se vrátil na jízdu přes Madarsko a jsem v klidu. Jelikož jezdime na noc tak moc rychlo nejedu spíše taková pohodička kolem 90-100 km v hodině. Po těch letech jsem zjistil že není kam spěchat.
avatar Re: POKUTY
14. 06. 2023 20:53
Jenom pro upřesnění, asi to většina z vás ví, ale pokud překročíte rychlost v jiném státu, body se vám přidělí tam. Když to řeknu ad absurdum, pokud třeba v Chorvatsku dostanete zákaz řízení, tak u nás vás to nijak nepostihne.
Re: POKUTY
19. 06. 2023 07:27
Letos jsem v BIH viděl prvně nějaké nové radary, vloni tam nebyly, je to tenký černý sloupek asi 3 m vysoký, se zeleným pruhem nahoře
a příslušnou optickou výbavou.Před každým ale je asi 200 m výstraha "radarska kontrola".Jakým způsobem to řeší nevím.
Re: POKUTY
19. 06. 2023 09:00
V Banja Luce a okolí byli už vloni a to dost na husto. Vzhledem k tomu, že jsem v podstatě nevěděl, jestli jsem v obci nebo ne, jsem se držel stylu jízdy místních a zatím nic nepřišlo.
Re: POKUTY
19. 06. 2023 14:23
Off top : v Hu asi jsou radary 😁
Nějaký jsem minul.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.