Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
18. 09. 2020 07:50
Ahoj, - Slavkov - já jsem jednoduše zašel do banky za osobním bankéřem. V dopise máš uvedenou banku /to jejich mezinárodní číslo/ IBAN???, nebo tak nějak se to jmenuje a číslo účtu. Plať to ve forintech, kvůli kurzu. Mirek
18. 09. 2020 10:45
Ahoj, já s tím problém nemám... smileys with beer
Proto jsem doporučoval to platit přímo na jejich webu kartou = nejlevnější, nejrychlejší (kurz dle banky / karetní společnosti).
Když to bude řešit banka, tak si vezme za konverzi na HUF (což i karetní společnost při platbě kartou), dále si nechá zaplatit platbu do zahraničí (což je zde mimo SEPA)... nedejbože tam ještě jít za bankéřem a ztrácet drahocenný čas grinning smiley.
IBAN je opravdu číslo účtu v mezinárodním formátu, je v něm kód země, kód banky a číslo účtu + "CRC".
Za mě prostě pokuty v HU platit kartou na jejich webu.
19. 09. 2020 20:09
@Hill
díky, hlavně identifikační číslo jsem napsal a poslal jsem to přes [www.europlatba.cz] . Tak to snad bude vpořátku.
17. 12. 2020 16:29
Možná to víte, ale kdo neví, tak si to třeba ujasní: [www.portalridice.cz]
05. 01. 2021 20:11
Přišel dnes do ČR platební výměr od nějaké HR vymahačské skupiny zaplatit 200E za špatné parkování z roku 2013 v Pule, platit ?
05. 01. 2021 20:28
To musí být dávno promlčené.....
06. 01. 2021 15:05
Je to promlčený, podle mě zkoupili od města Pula nevymahatelný pohledávky a zkoušej to.
07. 01. 2021 13:00
I mě přišla výzva k platbě od "avvocato Shain Pacheco Vinkovic" na 200EUR za nezaplacené parkování, tentokrát z roku 2015. To auto v té době měl někdo na leasing, já jsem ho koupil později. Ale i tak v tom vidím nebezpečí když vidím jak fungují exekuční firmy u nás. Pokusím se oslovit parkovací firmu v Pule, jestli si to nerozmyslí. Účtuje si mj. 85,62 EUR za náklady klienta na zjištění majitele vozidla...
07. 01. 2021 13:37
Pokud to tak opravdu vidíš a chceš to řešit, tak udělej kopii TP, kde bude zřejmé, že vozidlo jsi v té době nevlastnil (zbytek "začernit / rozmazat" ). Předchozího majitele jim nesdělíš s ohledem na GDPR... a s pánembohem poslat... k šípku... do HR smoking smiley
Pak ať něco zkusí...
07. 01. 2021 14:12
Asi bych v první řadě zkusil náš zastupitelský ůřad v HR. Od toho tam je. Vznést dotazy, např. jaká je promlčecí lhůta, zda se nejedná o podvodné jednání atd. Dle jejich odpovědi postupovat dále.
V případě, že jsi nebyl v té době majitelem vozidla, jen bych to vymahačské společnosti sdělil stručně mailem.
V budoucnu bude asi dobré pro tyto případy vozit sebou do HR velký TP.
Tom
07. 01. 2021 14:46
Ahoj,
já bych se na ně vysral.
Nikam bych nic nepsal, neozýval se a nic neřešil.
Udělal jsem taky tak, 2 roky dozadu a co? NIC se nestalo.
Ale každého věc.
07. 01. 2021 16:38
Díky za info,
na to promlčení bych nespoléhal když čekali 5 let. Ale zkusím to preventivně vyřešit mailem než pak obsílky. A může to být samozřejmě podvod, i když vzhledem ke zpracování velmi sofistikovaný.
07. 01. 2021 21:27
"Neřešit" není dobrá metoda. Odepsal bych jim jadrnou češtinou, nebo v hantecu, že jsem se přestupku nedopustil a že jim nic nedám. Ať si to přeloží.
Pro případ nějakého platebního příkazu od soudu budeš mít v záloze to, že jsi se to s žalobcem snažil řešit a oni se nenamáhali a obtěžovali s tím hned soud.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.