Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
18. 09. 2020 07:50
Ahoj, - Slavkov - já jsem jednoduše zašel do banky za osobním bankéřem. V dopise máš uvedenou banku /to jejich mezinárodní číslo/ IBAN???, nebo tak nějak se to jmenuje a číslo účtu. Plať to ve forintech, kvůli kurzu. Mirek
avatar Re: POKUTY
18. 09. 2020 10:45
Ahoj, já s tím problém nemám... smileys with beer
Proto jsem doporučoval to platit přímo na jejich webu kartou = nejlevnější, nejrychlejší (kurz dle banky / karetní společnosti).
Když to bude řešit banka, tak si vezme za konverzi na HUF (což i karetní společnost při platbě kartou), dále si nechá zaplatit platbu do zahraničí (což je zde mimo SEPA)... nedejbože tam ještě jít za bankéřem a ztrácet drahocenný čas grinning smiley.
IBAN je opravdu číslo účtu v mezinárodním formátu, je v něm kód země, kód banky a číslo účtu + "CRC".
Za mě prostě pokuty v HU platit kartou na jejich webu.
Re: POKUTY
19. 09. 2020 20:09
@Hill
díky, hlavně identifikační číslo jsem napsal a poslal jsem to přes [www.europlatba.cz] . Tak to snad bude vpořátku.
avatar Re: POKUTY
17. 12. 2020 16:29
Možná to víte, ale kdo neví, tak si to třeba ujasní: [www.portalridice.cz]
Re: POKUTY
05. 01. 2021 20:11
Přišel dnes do ČR platební výměr od nějaké HR vymahačské skupiny zaplatit 200E za špatné parkování z roku 2013 v Pule, platit ?
avatar Re: POKUTY
05. 01. 2021 20:28
To musí být dávno promlčené.....
Re: POKUTY
06. 01. 2021 15:05
Je to promlčený, podle mě zkoupili od města Pula nevymahatelný pohledávky a zkoušej to.
Re: POKUTY
07. 01. 2021 13:00
I mě přišla výzva k platbě od "avvocato Shain Pacheco Vinkovic" na 200EUR za nezaplacené parkování, tentokrát z roku 2015. To auto v té době měl někdo na leasing, já jsem ho koupil později. Ale i tak v tom vidím nebezpečí když vidím jak fungují exekuční firmy u nás. Pokusím se oslovit parkovací firmu v Pule, jestli si to nerozmyslí. Účtuje si mj. 85,62 EUR za náklady klienta na zjištění majitele vozidla...
avatar Re: POKUTY
07. 01. 2021 13:37
Pokud to tak opravdu vidíš a chceš to řešit, tak udělej kopii TP, kde bude zřejmé, že vozidlo jsi v té době nevlastnil (zbytek "začernit / rozmazat" ). Předchozího majitele jim nesdělíš s ohledem na GDPR... a s pánembohem poslat... k šípku... do HR smoking smiley
Pak ať něco zkusí...
Re: POKUTY
07. 01. 2021 14:12
Asi bych v první řadě zkusil náš zastupitelský ůřad v HR. Od toho tam je. Vznést dotazy, např. jaká je promlčecí lhůta, zda se nejedná o podvodné jednání atd. Dle jejich odpovědi postupovat dále.
V případě, že jsi nebyl v té době majitelem vozidla, jen bych to vymahačské společnosti sdělil stručně mailem.
V budoucnu bude asi dobré pro tyto případy vozit sebou do HR velký TP.
Tom
Re: POKUTY
07. 01. 2021 14:46
Ahoj,
já bych se na ně vysral.
Nikam bych nic nepsal, neozýval se a nic neřešil.
Udělal jsem taky tak, 2 roky dozadu a co? NIC se nestalo.
Ale každého věc.
Re: POKUTY
07. 01. 2021 16:38
Díky za info,
na to promlčení bych nespoléhal když čekali 5 let. Ale zkusím to preventivně vyřešit mailem než pak obsílky. A může to být samozřejmě podvod, i když vzhledem ke zpracování velmi sofistikovaný.
Re: POKUTY
07. 01. 2021 21:27
"Neřešit" není dobrá metoda. Odepsal bych jim jadrnou češtinou, nebo v hantecu, že jsem se přestupku nedopustil a že jim nic nedám. Ať si to přeloží.
Pro případ nějakého platebního příkazu od soudu budeš mít v záloze to, že jsi se to s žalobcem snažil řešit a oni se nenamáhali a obtěžovali s tím hned soud.
Re: POKUTY
10. 05. 2021 16:11
Šofér prosvištěl tunelem v Brně rychlostí 167 km/h!

[www.blesk.cz]

Bylo to už minulý týden, tak už by jste se mohl někdo přiznat.
Bílé nejspíš služební. něco mi to připomíná, ale pokuty dotyčný neplatí.
Re: POKUTY
10. 05. 2021 16:49
Bílé SUV s hvězdou na kapotě?grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: POKUTY
10. 05. 2021 16:59
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bílé SUV s hvězdou na kapotě?grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Tak nejak bych to viděl.
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 12:49
... chlapi, tak tohle máte u mě ... já otevřel článek a teprve pak se podíval na fotky ...
nechci se rouhat, a tak raději mlčím ... ostatně Vy děláte, jako kdyby jste byli nějací silniční beránci ...
pravda, že vzpomínám jak jsem dostal během 4 hodin za jeden stejný tunel u Ostravy 2 flastry, a to jsem nejel ani stovkou, která je standartně povolená v chorvatských tunelech ... grinning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 05. 2021 13:03).
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 13:41
Když jsme u těch pokut, konečně se mi podařilo přihlásit na Portál občana , kde krásně vidíte vaší historii bodových přestupků včetně aktuálního stavu. Kdo nemá datovou schránku, nebo to nemá ošéfovaný přes Czech point, jde se snadno přihlásit přes bankovní identinu.
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 13:56
Petře, na konci toho videa (při odstavování vlevo na šrafy) je vidět, že to není žádny "medvěd", ale nějaký "rozdivočený prcek" grinning smiley
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 17:22
... Pavle, viděl jsem ... přiznávám, hrklo to ve mě ... ale věř něco Drahošovi a Zahajdovi ...

mimochodem, dnes i na dálnici fučelo ... u Rohlenky to před 4tou odpoledne asi někoho hodilo na levý svodidla ... nikdo jiný tam s nimi krom Policie nestál ... ale nezdálo se u toho velký drama, pokud to ovšem nebyla nějaká zdravotní příhoda ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 17:52
Téměř nepochopitelné, dlouhý, rovný, přehledný úsek... a kolik nehod už tam bylo.
Již jsem tam zažil i "skokana" přes svodidla do protisměru thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 18:25
No dnes obsílka od Městské policie překročená rychlost v obci pátek 7.5.21 do 20km/h 13:55 koukám říkám si asi šotek když jsem byl v práci a ještě v části Kladna ,kde jedu jednou za uherský rok . pak koukám a bratr jel rychleji se starým Renaultem ( stále mám napsané na mě ) Tak jsem zvědavej jak dopadne zda jen pokuta ,nebo i bodík ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: POKUTY
11. 05. 2021 19:08
Jestli je to výzva k zaplacení tak je bez bodu. Automatizovaný výběr poplatků za průjezd. Nehledají pachatele, pouze chtějí peníze.

[m.roznov.cz]
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 19:31
To právě obvykle píšou přímo v tom lejstru, cca: "Zaplať a tím to bezbodově končí nebo nabonzuj řidiče", dokonce včetně čísla účtu a VS pro platbu, že to musí být do 14 dnů atd.
... ale když se nad tím zkušený matador Marťas pozastavuje, tak to je třeba něco jiného eye rolling smiley

Možná ho vyzvali k podání vysvětlení, možná to nebyl automatizovaný systém... nicméně pak musí MP splnit různé náležitostí (např. místo musí být určené PČR atd.).
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 19:54
Byl změřen MP na silnici ve městě ,kde překročil rychlost a měl jsem jako majitel vozidla se dostavit na služebnu ,jinak bude předáno do správního řízení .Dole je že se má dostavit řidič vozidla .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2021 20:33
Martine ... nemají co na práci, tak chtějí dělat bububu ... při tom tohle se dá řešit flastrem bez vyhrožování správním řízením ...
jóóó, pokud by to bylo k podání vysvětlení ... tak jel bratříček o víc jak 30 proti povolené max. rychlosti ... ale pokud chtějí, tak tam běž, aby to nebrali jako rouhání se orgánu ... protože mohou dát v rámci limitu taky maximálku ...

... P.s. ... k tomu Královopolskýmu tunelu ... dokud nebyl zkolaudován, tak se tam jezdilo hodně, protože to šlo ve správním řízení do vytracena ... tomu rychlíkovi ale asi nikdo neřekl, že došlo k posunu ve stavebním řízení ...

smileys with beer
Re: POKUTY
11. 05. 2021 20:59
Kdo pojede náhodou přes Veselí nad Moravou pozor. Dvakrát usekové měření. Ze kvuli bezpečnosti. Prdlajs. Potřebují naplnit obecní kasu.angry smiley
Re: POKUTY
12. 05. 2021 12:05
Detektor to jistí,pánové.
V Havířově a Ově je toho habaděj.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: POKUTY
12. 05. 2021 16:46
tak za 500kč a 2 body

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: POKUTY
12. 05. 2021 17:11
Ty, nebo to dostane brácha?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.