Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rakouská dálniční známka

Autor Alda 
Daniel32
Re: Rakouská dálniční známka
15. 06. 2008 22:20
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bylo by ideální koupit známku v rakousku ale když
> tam budeme ve 2-3hodiny tak benzínky na naši trase
> budou určitě zavřené


niektore pumpy aj mimo dialnice su otvorene nonstop. na www.omv.at vpravo hore tankstellenfinder zadaj mesto a vdetajle najdenej pumpy su aj otvaracie hodiny
avatar Re: Rakouská dálniční známka
16. 06. 2008 11:20
kupuji si 10 denní rakouskou a když se mi v HR líbí a zůstanu tam déle, tak jsem další přikupoval na zpáteční cestě na hr.přechodu ve Spielfeldu v Rakousku.
Dovoluji se zeptat po Schengenu, když se teď tam jen projíždí, zda je tam dodnes to prodejní místo napravo vedle záchodů ( ty byly na půl cestě také milé).
avatar Re: Rakouská dálniční známka
16. 06. 2008 11:42
Ven do A těsně před hranicí na té benzince vpravo myslím Petrol jsem při tankování kupoval v loni známku za 7,60 současně s tankováním a platil vše kartou.Jak to bude letos nevím,poněvadž po dálnici nepojedu a nevím zda ten kousek před hranicí nebude zpoplatněn ???.S té objížďky by se tam dalo snadno najet,ale je to asi tak 700 m po dálnici ???

MirekŠi
Re: Rakouská dálniční známka
16. 06. 2008 20:38
Ale nejsou to jen náhodou pumpy OMV, těžkou budou dávat na své stránky konkurenci. A co sem se díval tak tj většinou od 6,00-22,00. Pojedu z PRG přes Jihlavu a nějak nemohu najít šikovnou pumpu v Aust(jedi v noci), tak sem zvědav aby sem vůběc něco našel.
Ve Znojmě v Čedoku rakouská známka na 10 dní za 216 Kčyawning smiley
Re: Rakouská dálniční známka
21. 06. 2008 21:30
Ctirad: stav se v ÚAMK, maj i dvouměsíční yawning smiley
sta
Re: Rakouská dálniční známka
24. 06. 2008 20:01
Pro JELIMANA
Je to tam co jseš zvyklej kupovat známku,vedle záchodků jako vždycky,dokonce zvětšili logo přes celý dveře aby to lidi při průjezdu nepřehlídli.Seš profík tak se ptáš na rozumný věci.Kupoval jsem ji tam naposled 11.5.2008.Jo a mají nepřetržitý provoz.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sta (24. 06. 2008 20:03).
Re: Rakouská dálniční známka
01. 07. 2008 06:47
Tak vcera koupena dalnicni znamka na benzince JET v Lupuvce u Blanska (20km od Brna) 211Kc
avatar Re: Rakouská dálniční známka
01. 07. 2008 08:17
...Tecko...cena parádní...P.S. v Lipůvce...já si tam koupil autobox...smiling smiley
Luko
Re: Rakouská dálniční známka
01. 07. 2008 08:35
V Blansku v Čedoku Rakouská 10ti denní za 250 Kč. thumbs down
Franta PM
Re: Rakouská dálniční známka
01. 07. 2008 08:45
Pro "jelimana" a všechny ostatní.
Na hranicích SLO/A ve Spielfeldu jsem v teď v sobotu kupoval rakouskou známku tradičně u označeného prodejního místa jak popisuje "sta". Navíc asi 50m zpět směrem k přechodu otevřeli nově (možná jsem se toho dříve nevšiml) non stop obchod a tam je také mají. Jinak cestou tam kupuji známku na dálničním přechodu na hranicích D/A u Passau. Pokud jedu přes den, tak je otevřený kiosek vpravo hned na začátku parkoviště nebo se dá známka koupit asi po 100m dál u benzinky. Tam je to i s WC.
Tady ale pozor. Pokud při projíždění přechodu zůstanete v pruzích na dálnici, tak už se na parkoviště odbočit nedá. Jsou tam betonové zábrany. Funguje to tady stejně jako sjezd na benzinku nebo odpočívadlo. Stalo se mně to jednou, ale asi po 500m je další sjezd k další benzince. Tam se musí přejet nadjezdem na druhou stranu dálnice.
Ještě se vrátím na přechod SLO/A ve Spielfeldu. Všichni, kteří při cestě domů budete objíždět SLO dálnici z kruháče směrem k hranicím po staré a náhodou těsně před přechodem netrefíte na nájezd k nové celnici, dostanete se na starou celnici, kde ale známky neprodávají, resp. předloni neprodávali. Na dálnici jsem najel Exitem 228 a známku kupoval až u první benzinky v rakousku asi po 6 km. Mimochodem. Ten nájezd je dobře označen, ale já trochu zazmatkoval a minul jsem ho. Je to nájezd - odbočka vlevo rampou nahoru na těleso dálnice, tuším zelená cedule označená "A" - "GRAZ".
avatar Re: Rakouská dálniční známka
04. 07. 2008 17:47
Ještě jsem se díval na mapu a je tam na staré cestě před přechodem SLO/A benzinka s Parking označená PETROL Šentilj II tam by mohli také mít dálniční známky ??? Jinak víte někdo kde se dá koupit dálniční známka v A za Mikulovem,večer do půlnoci ?? Nechce se mi za ni dávat 245 Kč když stojí 7,70 a kurz je pod 25 Euro

MirekŠi
avatar Re: Rakouská dálniční známka
06. 07. 2008 22:01
5.7. sít OMW v rakousku 7,70 eur. Bylo to těsně před najetím dálnice na 138km Vídeň-Graz. Vracel jsem přes HU abych objel SLO podle Bessyho. Platil jsem kartou VisaElectron a myslim že výhodnější kurz být nemůže.
Re: Rakouská dálniční známka
07. 07. 2008 08:10
To: tvsat

Ahoj Mirku, před 14 dny jsme projížděli po půlnoci Vídní a pokud jezdíš podle Midaxe je otevřená Schellka a zde je možnost koupit dálniční známku.
avatar Re: Rakouská dálniční známka
07. 07. 2008 17:22
Díky moc za zprávu,jedu touto trasou,tak by snad neměl být problém známku koupit.

MirekŠi
Re: Rakouská dálniční známka
09. 07. 2008 09:35
Rakušáci na rozdíl od našich "Pomáhat a chránit" nebuzerují a nekontrolují dálniční známku hned za vjezdem na dálnici, ale většinou na sjezdu z dálnice nebo elektronicky. Takže nákup známky vždy cca do 5 km na první čerpačce po vjezdu na dálnici. :-)
Re: Rakouská dálniční známka
09. 07. 2008 23:49
Dneska jsem koupil rakouskou desetidení známku v Autoturistu v Českých Budějovicích za celkem příznivou cenu 211 Kč
Re: Rakouská dálniční známka
10. 07. 2008 21:23
Frantas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rakušáci na rozdíl od našich "Pomáhat a chránit"
> nebuzerují a nekontrolují dálniční známku hned za
> vjezdem na dálnici, ale většinou na sjezdu z
> dálnice nebo elektronicky. Takže nákup známky vždy
> cca do 5 km na první čerpačce po vjezdu na
> dálnici. :-)


Osobně bych na to nespoléhal.
Re: Rakouská dálniční známka
10. 07. 2008 21:47
Jednou jsem v Rakousku na dálnici zažil kontrolu dálničních známek v praxi (cca před 10lety): Odpočívadlo, takovéto s tím nerezovým hajzlem a pár lavičkama, už byla tma, přijeli 4 policajti, jeden pomalu popojížděl autem a zbylí 3 běhali po parkovišti a svítili každýmu autu na čelní sklo(cca 20 aut), všichni jsme je měli. To jenom připomínám Frantasovi, že než ji stihne přinést ze shopu tak už může dostat flastr...
Re: Rakouská dálniční známka
10. 07. 2008 22:22
OK, za posledních 6 let to tak dělám. Nikdy nebyl problém. :-) Ale přeplácet na našich benzinkách o 60 Kč nebudu. Opravdu kupuju na první benzince po najezdu na dalnici. Vždycky v pohodě. To jest jen má zkušenost. A ta kontrola určitě byla někde v půlce dálnice a ne na kraji. :-)
avatar Re: Rakouská dálniční známka
10. 07. 2008 22:42
Frantas má pravdu,chtěl jsem si také koupit tak jako předtím známku dopředu u nás.Ptal jsem se jen tak namátkově i ve vyhlášených směnárnách a i v Autoturistu a ejhle,známečka jaksi podražila,ano o desetníček Eura .To šlo ,ale o 6 Kč níže než v loni a oni se nestydí si říc za známku 250 Kč na 10 dní.Je to fakt zlodějna a tu podporovat nehodlám,proto si ji koupím až v Rakousku za 7,70 Euro a to mě přijde asi na 190 Kč.

MirekŠi
Bára
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 12:34
Ahoj, prosím o radu. Ve směru Dolní Dvořiště - Linz - Graz - směr Chorvatsko. Jak je to tam s prodejem rakouských dálničních známek na rakouských benzínkách? Vyplatí se ji koupit v Česku, nebo stačí až v Rakousku? Jaké s tim máte zkušenosti? Díky
Anonymní uživatel
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 12:58
Před měsícem jsem jel do Salzburgu a kupoval jsem ji na pumpě ve Freistadtu, asi 15 km za hranici, bez problémů.
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:10
Chci se zeptat známku za Hatěmi než najedu na dálnici bude možnost u nějaké benziny a jestli náhodou nevíte jestli je nonstop. Díky a pěknou dovču.
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:13
Nonstop žádná, až po vjezdu na dálnici. Necelých 5 km. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:23
Frantas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nonstop žádná, až po vjezdu na dálnici. Necelých 5
> km. spinning smiley sticking its tongue out
Díky, a během té cesty na dálnici je nějaká, třeba to stihnu do 22,00-if tam nějaká je. Ale díky moc.thumbs up smiley
A myslíš, tedy, že mě nebudou buzerovat když ji koupím až tam



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ctirad (15. 07. 2008 13:25).
avatar Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:25
Koupit dálniční známku u nás není až takový problém,Prodává se skoro na každé benzince před hranicí a také ve směnárnách apd.Jde jen o cenu,kurz Eura je ve spořce pod 24 Kč a známku prodávají za 245-250 Kč což je pěkně namaštěný,když stojí 7,70 Euro.To vychází pak Euro za 32 Kč a to prostě nehodlám podporovat tak ji koupím cestou.

MirekŠi
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:26
Já vím, že tady není problém to koupit, ale právě nechci zbytečně přeplácet
Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:30
Ctirad,
když projedeš naši bývalou hranici, pak následuje obchodní zóna a zde je čerpací stanice a zde známku koupíš, jak za Koruny nebo Eura
Přemek
avatar Re: Rakouská dálniční známka
15. 07. 2008 13:50
Prosím o radu, kde ji nejlépe koupit za hranicemi - jedeme přes Mikulov, kde budeme asi tak ve 04.00 hodiny ráno.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 187
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.