Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci

Autor monro 
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 10:58
Zdravim,jelikož to mam taky od cestovky a nástup v sobotu 26.7.tak to znamená jedno,vyjet v pátek a hurá na Rab.Protože jedu taky poprvé mam to samé dilema jako -ajka-kdy je nejlepší vyjet.Vim že každému vyhovuje něco jiného a už to tady zaznělo mnohokrát ale jelikož sem ze severu Čech tak bych to viděl na tu 10dopolední.Přece jenom to mam 3,5hod. na hranice když to půjde ale znáte to.Cesta je díky Bessymu jasná,ještě počkáme z jakou novinkou příjde a jak bude vypadat video z cesty.Jinak přeji všem pohodovou cestusmiling smiley
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 10:58
Taky mám cestu jako součást dovolené a tak vyjíždím už pár let vždy v půlce týdne,abych se vyhnul kolonám. Už dva roky vozím sebou vnoučata a vyjiždíme vždy po ránu mezi 8 -9 hodinou. Žádný spěch a nervozita, do půlnoci chci být ve Splitu - trajekt odjíždí v 01:30 hod. (rezerva). Jezdím přes Maďary a letos asi zrovna do HR přes Goričan.No a pak v pohodě cca 550 km po dálnici, kde si dovedu spočítat čas na dojezd. Na molu už můžu pivko, případně přivřít očko, zbytek dospím na trajektu a brzo ráno na pláži.Pak zahodím klíče od auta, hodinky a mobil a ...veget pokračuje !
Zdravím Kaštánka - tá jednička za jménem je proto,že jsem na pracovním PC.Hezkou a snad bezproblémovou dovolenou všem !
Anonymní uživatel
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 11:06
dolphino napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim,jelikož to mam taky od cestovky a nástup v
> sobotu 26.7.tak to znamená jedno,vyjet v pátek a
> hurá na Rab.Protože jedu taky poprvé mam to samé
> dilema jako -ajka-kdy je nejlepší vyjet.Vim že
> každému vyhovuje něco jiného a už to tady zaznělo
> mnohokrát ale jelikož sem ze severu Čech tak bych
> to viděl na tu 10dopolední.Přece jenom to mam
> 3,5hod. na hranice když to půjde ale znáte
> to.Cesta je díky Bessymu jasná,ještě počkáme z
> jakou novinkou příjde a jak bude vypadat video z
> cesty.Jinak přeji všem pohodovou cestusmiling smiley



Dolphino, i Tys krjan z pod hor Lužických?
Ale vážně: když se podíváš na web Rapski plovidba, najdeš tam jízdní řád trajektu na Rab. Poslední jede okolo půlnoci, první po páté.
Předloni jsem v noci na sobotu, a to nejzdil ten půlnoční, přijel do Jablanacu v půl třetí ráno a stál jsem sedmý ve frontě na trajekt.
Přijet tam dopoledne, to je sebevražda, několik hodin čekání( míním sobotu). Takže, pokud můžu přispět radou, jeď tak, abys mohl v Jablanacu na trajektovišti být buď tak, abys stihl půlnoční, nebo přijet brzy po půlnoci, vzít si karimatku a prospat se vedle auta ve spacáku. A budeš mezi prvními,kdo ráno na Rab odjedou. Do které lokality jedeš, smím-li se ptát?
avatar Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 11:21
To Dolphino - budou jen nějaké fotky a komentář - nemáme možnosti jako nějaké soukr.TV z ČR.Ale ten hlavní účel to snad splní - jaká je aktuální situace z kontrol na hranicích.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 11:48
TO.monro
Jelikož většina turnusů má nástup (i konec) v sobotu, tvá cesta v sobotu večer v 18 hod. by měla být O.K. Pokud nebude nějaká mimořádka, ale to může být kterykoliv den i hodinu. My před 2 roky, posl. týden září, noc čt/pá, prázdné silnice i dálnice a těsně před Záhřebem hromadná havárka, objižďka přes město 12km=skoro 3/4 hodiny, přestože na každé křižovatce ukazoval poliš cestu.
Přes Den nebo Noc ? Sto lidí , sto názorů, stejně jako po Dálnici, Staré nebo na Maďary.
Pokud jedeš prvně a nedělá Ti problém noční jízda, doporučuji noc a dálnici, nic tě nerozptyluje (děti spí,je menší provoz) a můžeš se soustředit na řízení.Vyzkoušíš si to, když ti to nesedne, příště můžeš prubnout den nebo starou na Plitvice.
My jezdíme jen přes noc (přestože klimu mám) a pohoda, podle potřeby zastavím, dám cigárko, probudím a vyvenčím manželku a jedem dále. Za tunelem Sv. Rok si dáme dvě hodiny šlofíka a zase pokračujeme.Před třemi roky jsme si dali pauzu před tunelem a byla pěkná kosa 4°C.
Vyjíždíme z Brna večer v 19 hod.a na Makarské jsme ráno kolem 8 hod.

Všem krásnou dovolenou a šťastný návrat.Mirus.smileys with beer
avatar Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 11:51
ajka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl bych dotaz. V nejhorším termínu, t.j. od 19.7.2008 ( celozávodní dovolené) odjíždím poprvé do Chorvatska do Malá Luka pod Omišem. Máme v plánu vyjet v pátek dopoledne tak kolem 10.00 hod ( zkusím asi cestu přes Rakousko a odtud odbočím na Maďarsko abych se vyhnul Slovincům a cestou někde parkrát odpočnout.. Jaká je v tuto dobu cesta a zácpy a nebo je lepší jet až v pátek v noci než dopoledne. Může se v Chorvatsku cestou na odpočívadlech ve vozidle krátce vyspat, nebo to je zakázané. Dík.

Na odpočívadlech v Chorvatsku se běžně v autech spí a to jak na dálničních odpočívadlech, tak i na odpočívadlech mimo dálnici. Pro výše uvedený termín je třeba počítat s tím, že v nočních hodinách budou někde odpočívadla dost plná.

k páteční cestě odkaz z fóra
vhodný čas na páteční cestu..,
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 13:14
Kaštánku - OK !!
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 13:40
To Mirus
děkuji za názor a za přání.....ještě čekám na potvrzení, jak budou připraveni ubytovači...
avatar Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 16:54
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Petr: No vidíš, každý jsme jiný. Psal jsem, že
> dělám ve směnách a nedělá mi problém ponocovat.

Ano každý jsme jiný radarusi a tedy na 100% souhlasím s tím co napsal Kaštánek. Proto také dát návod jestli je lepší jet ve dne nebo v noci nejde, tohle musí každý vědět nejlépe sám.

Chtěl jsem jenom napsat že když řeknu že jsem noční pták tak je to slabé slovo, jsem léta zvyklý pracovat v noci a proto i jezdit v noci mě absolutně nevadí ale právě naopak. Tím svým příspěvkem jsem vlastně chtěl jenom naznačit že je mě houby platné když jsem noční pták pokud jsem od časného rána na nohou a mám za sebou celodenní výlet a pobyt na sluníčku který člověka za celý ten den unaví a proto není dobré pak sednout za volant na tak dlouhou cestu. Mikrospánek mě postihl za volantem za ta dlouhá léta pouze jednou a to bylo právě tehdy jak jsem napsal, od té doby už nikdy protože se snažím takové chyby vyvarovat.

** Petr **
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 17:05
to Ajka: v pátek v noci určitě ne, i když už i pátky a pondělky po poledni jsou na Lučku zasekané. Sám jsem se tomu divil, loni kolony jak hrom. Já bych vyjel i dříve než v 10:00 ráno . Spíše bych doporučil někde přespat v privátě. Na parkovišti si moc neodpočnete okolo stále projíždí auta a nestát pod světlem! Zkusil bych něco najít kolem Solinu nad Splitem, ráno vstal v 6:00 a dojel namísto. Od caa. 8:00 začne Split - Omiš tvrdě houstnout.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 19:41
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dolphino napsal(a):



> Dolphino, i Tys krjan z pod hor Lužických?
> Ale vážně: když se podíváš na web Rapski
> plovidba, najdeš tam jízdní řád trajektu na Rab.
> Poslední jede okolo půlnoci, první po páté.
> Předloni jsem v noci na sobotu, a to nejzdil ten
> půlnoční, přijel do Jablanacu v půl třetí ráno a
> stál jsem sedmý ve frontě na trajekt.
> Přijet tam dopoledne, to je sebevražda, několik
> hodin čekání( míním sobotu). Takže, pokud můžu
> přispět radou, jeď tak, abys mohl v Jablanacu na
> trajektovišti být buď tak, abys stihl půlnoční,
> nebo přijet brzy po půlnoci, vzít si karimatku
> a prospat se vedle auta ve spacáku. A budeš mezi
> prvními,kdo ráno na Rab odjedou. Do které
> lokality jedeš, smím-li se ptát?

Zdravim,díky za radu budu se snažit chytit ten půlnocní ale samozřejmě vše může být jinak,myslím tim kolony na mítnicích a podobně.Jinak pobyt mam v kempu Padova
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 20:28
doporučujem cestu v noci. Deti pekne spinkajú a ty sa môžeš kľudne venovať šoférovaniu. neviem si to predstaviť cez deň, keď deti stále kričia, mrnčia atď. mňa by to len znervózňovalo.
pred 2 rokmi sme išli prvý krát autom do Omišu 3 dospelí a 2 deti. odchádzali sme z BA posledný augustový týždeň v piatok večer okolo 18,00 hod. po cca 1,5 hod jazdy zastávka aby sa deti ešte trochu vonku vybláznili, unavili a potom pekne spinkali. chceli sme aj si trochu pospať na dialnici (samozrejme za tunelmi), ale bol som taký čulý, že sa mi nedalo zaspať a tak sme ťahali durch až do cieľa.
mám taký tip: dať si deň predtým večer jedno pivko a ísť spať. dobre sa vyspíš a na druhý deň nema problema
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
03. 06. 2008 20:48
Zdravím. Plánuji jet do Biogradu na Moru z severovýchodních čech 22.8 (pátek) ráno okolo 3:00 a vracet se za týden v pátek. Jak vidíte tuto variantu. Je lepší jet v tuto dobu nebo ve čtvrtek v noci???
For David - dík za zprávu.
radarus
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
04. 06. 2008 20:18
misan007: To máš těžký. Když vyrazíš ve 3 ráno v pátek, asi se vyhneš největší koloně dovolenkářů, kteří nastupují do penzionů v sobotu. Ale pojedeš potom přes Chorvatsko v největším pařáku. Tak doufám, že máš klimu a modli se, abys nechytl zácpu v tunelech. Návrat v pátek zní rozumně. Největší nával bude v sobotu ráno a dopoledne.
Když jsem se vracel z HR ve čtvrtek na noc, byly prázdné silnice, ale celnice Macelj byla z druhé strany brutálně ucpaná. Fungovala jen jedna kabina a fronta se táhla hluboko do Slovinska. Vypadalo to, že spousta Čechů se rozhodla vyrazit do HR už ve čtvrtek a Chorvati s tím holt nepočítali.
Jestli máš času nazbyt a chceš si udělat obrázek, sleduj kamery na [www.chorvatske.wz.cz]
avatar Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
05. 06. 2008 09:50
Jedu letos s rodinkou po desáté,ale jed jednou jsem jel v pátek z ČR.to bylo ještě po staré na Šentilju jsme stáli 3 hoďky,ve Vídni také asi 2/vyjeli jsme v 8.00/,poté v koloně celým SLO a v horách u Udbiny je kopec Debelo Brdo,kde se kolona zastavila na 2 h.Nikdy více nejedu v Pá-raději zkrátím dovču.Pokud někdo pojede velmi brzy ráno z ČR/2-3.00/vyhne se sice náporu ve SLO/HU,ale všichni /HR/místní,co jedou od Zagrebu v Pá odpoledne ucpou tunely.To bych radáji jel po staré,horami,je to krásná krajina a velmi slušná silnice.Ještě jedna příhoda.V pá občas jedu,ale v protisměru ostatních,na Šentilju jsem byl asi kolem půlnoci a jeden zoufalý turista se nás při pauze ptal,jaká že je v předu překážka,že tu trčí již hodinu?povídám,že je vše v pohodě,akorát je moc aut a kolona je přes celé Slovinskoangry smiley.Neuvěřil mi,myslel si asi že si z něj dělám srandu....
avatar Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
05. 06. 2008 10:12
...před několika lety jsme se vraceli po 20.09 z Chorvatska domů....kolem 21,00 hodin přechod HR/SLO...jeli jsme kvůli frontám v obou směrech...přes Slovinsko 3,5 hodiny...modlil jsem se za spojku...
...letos poprvé asi po 20 cestách do Jugo, HR, BiH...jedeme přes den...máme klimu...a chceme se vyslově kochat...(uvidíme)...ale jinak stále uznávám cestu přes noc....(děti spí...většinou...., kdo nemá klimatizaci..., není čas se zdržovat... někdy ...jen teoreticky ...menší provoz...atd.)smiling smiley
Loni jsem tak jel a v pohodě. Za tunelama jsem byl v 22:00 a dal si do 4:00 spánek.
Já jezdím léta zásadně noc a z jižních čech bývám na Makarské za cca 10-11 hod. podle přestávek na kafe a kouření. Většinou jsem ráno v šest na prvním trajektu. Samo odjíždím v nejpříhodnější dny, kdy jsou dálnice a silnice v noci prázdné. Jinak souhlas s názorem Petra na cestu zpět, ale i tu jsem vyřešil, odjíždím po spánku na pláži i celodenním koupání a když je třeba, zastaví se cestou na 2 hodky - obvykle stačí a jede se dál. Získá se tím celodenní koupání a vlastně prodloužení pobytu za cenu malého nepohodlí. Ale je to individualní. Obecný návod neexistuje.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
07. 06. 2008 06:57
Jezdil jsem vždy na noc, jen poslední dva roky jsem byl donucen vyrazit ráno, neboť jedno auto řídily baby a ty tvrdily, že v noci to neuřídí. Jedinou výhodou je že je člověk vyspalý a nikdo ho v protisměru neoslňuje, jinak den nebrat! Vedro jak blázen, litoval jsem lidi bez klima doslova visící z oken, provoz k zbláznění, děti nespí a otravují, ale hlavně - člověk tam dorazí odpoledne nebo navečer a jeden den dovči je v řiti. Těším se, jak se letos zase pěkně svezu v noci na relativně prázdných dálnicích (červen,středa) a východ slunce omrknu s nosem plným jódu!!
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
07. 06. 2008 09:37
Já po cestě tam beru nocleh. Zpátky jezdím na jeden zátah, ale letos aspoň na dvě hoďky zastavím cestou. Mám čím dál větší hrůzu když vidím, kolik lidí se zabije nebo někoho ohrozí kvůli hodině nebo pětistovce.
Moc bych nám přál, aby jsme se všichni ve zdraví vrátili ať jedeme ve dne, nebo v noci.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
07. 06. 2008 10:17
hajduk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu letos s rodinkou po desáté,ale jed jednou
> jsem jel v pátek z ČR.to bylo ještě po staré na
> Šentilju jsme stáli 3 hoďky,ve Vídni také asi
> 2/vyjeli jsme v 8.00/,poté v koloně celým SLO a v
> horách u Udbiny je kopec Debelo Brdo,kde se kolona
> zastavila na 2 h.Nikdy více nejedu v Pá-raději
> zkrátím dovču.Pokud někdo pojede velmi brzy ráno z
> ČR/2-3.00/vyhne se sice náporu ve SLO/HU,ale
> všichni /HR/místní,co jedou od Zagrebu v Pá
> odpoledne ucpou tunely.To bych radáji jel po
> staré,horami,je to krásná krajina a velmi slušná
> silnice.Ještě jedna příhoda.V pá občas jedu,ale v
> protisměru ostatních,na Šentilju jsem byl asi
> kolem půlnoci a jeden zoufalý turista se nás při
> pauze ptal,jaká že je v předu překážka,že tu trčí
> již hodinu?povídám,že je vše v pohodě,akorát je
> moc aut a kolona je přes celé Slovinskoangry smiley.Neuvěřil
> mi,myslel si asi že si z něj dělám srandu....

V kterém roce to bylo, ta jízda přes Debelo Brdo ? Ta čtyřproudovka přes kopec je už tam hodně dlouho, tak od roku 2004.
.......Čtu-li některé příspěvky,mám smíšené pocity.Jestli má někdo mindráky už z průjezdu Jihlavy nebo Vídně,mám jednu,jedinou radu.Jeďte s nějakým hromadným zájezdem.Pakliže si nejste jisti a nejste-li silní v kramflecích pro jízdu v noci,nelamte to přes koleno,jeďte raději vedne.Ať chceme nebo nechceme jízda v noci a hlavně mnohahodinová,má svá specifika.Nejsme všichni stejně stavění,to co je pro někoho naprosto bezproblémové,noční vidění,míhání světel a třeba déšť,orientace, dlouhé bdění a soustředění ,je pro jiného naprostá katastrofa.A hlavně-nestyďte se kdykoliv zastavit a odpočinout si.A klidně vícekrát.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
07. 06. 2008 12:30
Vašek mal veľmi rozumný príspevok . Len by som pripomenul, že v minulom roku rodina zaspala na ceste z východného Slovenska na diaľnici medzi Záhrebom a Karlovacom a jedno dieťa tam žiaľ zostalo. Preto, ak nechceme mať nikoho na svedomí ktorého schopnosti nepoznáme ťažko môžme vlastnú skúsenosť kategoricky zovšeobecniť.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
08. 06. 2008 23:09
To Radarus: Děkuji za odpověď. Auto s klimou mám a věřím, že bych ji hojně využíval. Jen bych potřeboval vědět od účastníků fóra který tunel je na tom hůře s kolonama. Mala Kapela nebo Sveti Rok??? Radili byste vyrazit v 3:00 nebo radči o pulnoci???
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
08. 06. 2008 23:27
Přes den jsem jel jen jednou a stačilo mi to (provoz, otravující děti atd.), naopak na noc se těším, kouzlo cestování v noci a svítání se nedá ničím nahradit. Má to jen jednu chybku - mezi 3-4. hodinou na mě padá spaní a potřebuji si na 20 minut zdřímnout na volantu. Bohužel, jakmile se vypne motor, děti se probudí a i když šeptají, já neusnu. Manželka dodnes vzpomíná, jak jsem jí někde na odpočívadle ve 3.30 vyhodil s dětmi ven na 20 minut na houpačky ... Prý nebylo moc teplo. Schválně zkusím nahrát zvuk motoru a pustit to do rádia, jestli to na ně bude platit a budou chrnět dál.
Jezdím roky (dvouciferně) na Pelješac, dřív to bylo tak cca 19 hodin, dneska s dálnicí cca15hodin. Řídím sám, mám to necelých 1300km. Nejezdím inkriminované dny a jezdím přes den, ale vždy po spánku. Takže vyjíždíme tam i zpět tak kolem 02,30 - to už žádná krize nepřijde a v cíly cesty jsme tak kolem kolem 17,00 hodiny...

Někdo asi namítne že tím "obětuji" dva dny pobytu, resp zaplatím dvě noci navíc, ale lepší než obětovat životy... To pospávání na 30 minut jsem taky kdysi zkoušel, ale krizi mi to odložilo o dvě hodiny...

Vedro mi nevadí, za to klimatizace ano a to i v budovách... ale to je individuelní... takže ani z tohoto pohledu mi nevadí jet přes den.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
07. 03. 2009 15:44
Už jsme jeli pod SPLIT několikrát s dětma : vyjíždíme večer kolem 18:00,
čas nikdy neměřím protože stojíme klidně i 16 krát kvůli dětem.
Moje vyzkoušená rada pro řidiče : Namíchám si obyčejnou vodu + 5 citronů ,
nepiju žádné kupované minerálky ani energodrinky- ty pomáhají krátkodobě a potom tě zlomí.
A koupím si na cestu 2 tabulky hořké čokolády a po cestě po kostičkách pojídám -
to probudí i mrtvolu, fakt to člověka probudí - vyzkoušejte uvidíte.Důležitá je i hudba -
néééé ENYA nebo ti různí zpívající mnichové. Rytmická , Rocková,Beatová-třeba AC/DC.
Jezdíme kolem plitvic ne kvůli penězům ale kvůli tomu častému zastavování , malá chce kolikrát čurat
nebo kakat a zkus zastavit okamžitě na dálnici 45 km před odmorištěm.....prostě nikam nespěcháme.
v roce 2007 jsem strávil za volantem,resp.vzhůru 27 hodin. Vyjeli jsme ráno na slovensko k babce
s lékama,pak hned na odpoledne na Senecké zlaté jazerá a večer odtama do Omiše-nemiry.
U plitvic už čokoláda sežraná ale v poho. Majitel po příjezdu nalil OREHOVICU a byl jsem mrtvý.
Zpátky domů jezdíme ráno abychom viděli v HR to,co nevidíme přes noc.
Jezdili jsme běžně favoritama , auto buď jede nebo nejede.


Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
09. 03. 2009 17:08
4 Radimos
hezky napsáno. Já kdysi v roce 1987 cestoval se Š 1100 MB do Tater, na radu kamarádů jsem si nakoupil kofeinové tabletky ( abych dojel), i když v té době jsem kávu nepil. Dorazil jsem tam, celý zelený, 2 dny jsem nespal... Proto je nejrozumnější , aby řidič na dlouhé cestě používal vyzkoušená " povzbuzovadla " a neexperimentoval, na dovolenou se má jet v klidu.
Re: Cestovat do Splitu ve dne nebo v noci
09. 03. 2009 19:00
JJ, tak jesmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.