Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na Jadran letos s řízky

Autor vali 
Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 13:05
v dnešní iDnes vyšel tenhle článek
[cestovani.idnes.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vali (18. 05. 2009 13:06).
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 13:11
vali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> v dnešní iDnes vyšel tenhle článek
> [cestovani.idnes.cz]-
> chorvatsko-povolilo-dovoz-10-kg-potravin-pw6-/ig_c
> horvatsko.asp?c=A090518_091957_ig_chorvatsko_tom


Tož vali,aby jsi začala smažit.spinning smiley sticking its tongue out
Deset kilo masa to bude sakra řízků,
to za celou dovču ani nesníme.....thumbs up smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 13:20
Tož vali,aby jsi začala smažit.spinning smiley sticking its tongue out
Deset kilo masa to bude sakra řízků,
to za celou dovču ani nesníme.....thumbs up smiley

vojto asi to bude chtít delší dovčuthumbs up smiley ...tak asi 2 měsíce grinning smiley a teď mě napadlo, že si budu muset přikoupit chladící kabely na cestueye rolling smiley, kam já těch 10 kg potravin dám???
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 13:24
jj vali,ty tašky a řízky budou asi třeba,alespoň podle novinek.cz:


[www.novinky.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (18. 05. 2009 14:02).
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 13:44
Myslíš, že přijde na večeři Bush i Clinton? hot smiley
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 14:04
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslíš, že přijde na večeři Bush i Clinton? hot smiley


Mirus....nevím kde udělali soudruzi s NDR chybu.drinking smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 14:53
....a já chtěl letos na dovči držet dietu.....každý oběd zapít pivkem...to bude plecháčů !!!!
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 14:57
Copak řízky, ale vepřovka, to bude něco, se zílečkem a knedlem...
Už někdo psočítal, kolik plechu v Chorvatsku zůstane? O kolik jsou bohatší na šrotu plechovém?
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 15:01
Uvidíme,uvidíme na stránkách chorvatského velvyslanectví o tom zatím nic nepíší.
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 21:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:15).
Re: Na Jadran letos s řízky
18. 05. 2009 21:53
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 00:46
Tak z tahání kupy žrádla k moři jsme snad už vyrostli nebo snad né.
Já teda chodím na jídlo tam přip. manželka nakoupí a uvaří z mistních surovin
přijde mě to fakt trapný tahat jidlo od náseye rolling smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 07:04
sparrow75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já teda chodím na jídlo tam přip. manželka nakoupí
> a uvaří z mistních surovin
> přijde mě to fakt trapný tahat jidlo od nás

K moři kupy žrádla nepotáhneme, ale musím reagovat. Chodit na každé jídlo do restaurace je zvlášť pro rodinu s dětmi časově, finančně a většinou i nervově náročnější. A aby manželka stále nakupovala a vařila (původ surovin je nepodstatný), byla by to pro ni ještě dovolená? Z tohoto pohledu plně chápu ty, co si s sebou vozí vlastní "polotovary", jejichž konečná příprava je otázkou několika minut. Ovšem už mi nejde na rozum, proč je pro někoho veškerý nákup potravin v zahraničí "tabu".
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 08:33
to sparow 75: zkuste nutit malým dětem každý den jídlo v restauraci a nebo jim mazat chleba náhražkou s margarínem (pravé máslo tam sehnat je dost problém), roztíratelné sýry atd... Tak jako další potraviny, které tam prostě nekoupíte, protože mají jiný jídelníček než my. Jak psal SOM70 opravdu nechápu pisatele, kteří se "kasají" tím jak mohou utrácet v HR. Rodina se dvěma dětmi se má co ohánět, aby našetřila na dovolenou a nákupy potravin v HR!? Podívejte se na kurz a ceny potravin po internetu. Loni bylo Euro za 23Kč, letos nejenže je 27Kč, ale ještě k tomu dost zdražili potraviny. Kdyby nebyla krize zvednou i ceny za ubytování protože šla nahoru voda elektřina, nájmy z nemovitostí atd...
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 08:55
Davide, v jednom nemáš pravdu - čerstvé máslo mají v HR všude a je vynikající - stejně tak i pomazánky a roztíratelné sýry.
A někdy zkus koupit dětem na tržnici ovoce a dej jim k tomu svježi sir a polej jim to chorvatskou šlehačkou - věř tomu, že z českých surovin jim takovou lahodu neuděláš. A v teple jim to bude milejší než horký oběd.
Dovolená je od slova dovolovati si yawning smiley
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 09:46
S jídlem si to musí každý vyřešit sám , záleží to na více věcech. My, když jsme jezdili s dětmi , tak jsme měli polopenzi a moc jsme nenakupovali.Dnes když už jezdíme sami dva , tak jídlo připravujeme z jejich surovin.A můžu říct, že mě to i dost láká vyzkoušet jejich potraviny. Masíčko máme rádi ale v Chorvatsku jsme klidně jedli i brambory s podmáslím.Tam to teda není podmáslí ale něco jako tekutý jogurt , ale velice chutné a máslo, jak píše Rosmarine,fakt dobré.
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 10:26
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Davide, v jednom nemáš pravdu - čerstvé máslo mají
> v HR všude a je vynikající - stejně tak i
> pomazánky a roztíratelné sýry.
> A někdy zkus koupit dětem na tržnici ovoce a dej
> jim k tomu svježi sir a polej jim to chorvatskou
> šlehačkou - věř tomu, že z českých surovin jim
> takovou lahodu neuděláš. A v teple jim to bude
> milejší než horký oběd.
> Dovolená je od slova dovolovati si yawning smiley
bohužel to také záleží na zásobování obchodů (tedy velikosti sortimentu), a vycházím z toho co mě klienti napíší po dovolené. Liší se to destinace od destinace (za sezónu toho projdu hodně). Co mají fantastické tak mléko. Jogurty jsou většinou tekuté (aspoň se nám to mockrát stalo) , ale výrobky z mléka jsou kvalitní a chorvati si potrpí na kvalitní a dobré jídlo a jsou ochotni za něj zaplatit. Třeba tvaroh se smetanou červenou paprikou a trochou cibule je opravdu super. Pravidelně také kupuji bochník sýra u cesty v horách, když jej necháte tak měsíc dozrát zabalený v plátně na vzduchu je vynikající. No nákupy nechám raději na drahé polovičky spinning smiley sticking its tongue out .
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 10:28
nechapem co robi tato tema,o reznoch a jedle,v doprave eye rolling smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:03
Aj podla mna je zo sebou ťahať jedlo na dovolenku dosť divné, prídeš tam a máš problém to natlačiť do chladničky, a na dovolenke som preto aby som zrelaxoval a nie varil, jednou vecí prečo chodím k moru nie je len samotné more ale aj miestne reštaurácie a ich špeciality... bez toho predsa byť nemožem, raňajky sa daju kupiť všade maju totiž aj oni bežné potraviny .-) a že to je trocha drahšie ? no a čo som na dovolenke, pri vode naobed zbodnem nejakú rýchlovku a večera musí byť v reštyke, neviem si predstaviť brat so sebou pol auta potravín, čo mimochodom spravil moj kolega ked sme išli pred dvoma rokmi, skoro sme si nevvedeli dať veci do auta kolko tam bolo žrádla a výsledok ? dobre že polovicu nebral speť, variť si vydržali prvé štyri dni potom ich to už nebavilo a závideli, že my sme si kupovali každý deň to , na čo sme mali chuť
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:11
Tak já se připojuji k těm,co vezou do Chorvatska jídlo z čech.
Neznamená to,že tam nenakupujeme nebo nechodíme do restaurací,ale jedeme tam na měsíc a to fakt nechci nakupovat měsíc jen u nic,protože díky kurzu by to vyšlo děsně.
Takže s sebou vezu základní potraviny a ostatní (jogurty,sýry,zeleninu,ovoce,pečivo,maso,.....) nakupuji tam.
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:19
ssluničko. čo su podla teba základné potraviny ? ked to čo si vymenovala kupuješ tam ? snáď to nie je chleba , ten by ti asi mesiac nevydržal :-) no ale samozrejme je to vec názoru, ja osobne by som si určite musel pripnuť za auto vlečku keby som si mal na mesiac brať jedlo,. My ideme na 15 nocí takže tiež to nie je krátko, ale zas na druhej strane to budu mat tento rok slováci o čosi miernejšie vdaka euru a jeho prepočtu na kuny a tiež s porovnaním naších cien potravín ktoré rapídne išli hore a sú o dosť drahšie ako v čechách takže ja osobne taký veľký rozdiel necítim. V tých velkoobchodoch sa dá nakúpiť pomerne skoro rovnako ako u nás, samozrejme že to nie sú také ceny ako v Kauflande alebo v Lídli ale nie je to také hrozné, samozrejme malé obchodíky sú ovela drahšie
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:29
Tak rozdíl mezi cenami u nás a v HR hodně vzrostl.
Letos jsme tam byli už 2x a ted na Velikonoce jsem si informativně prošla všechny obchodáky v zadaru a podražilo se dost.
Základní potraviny? Cukr,sul,mouka,těstoviny, rýži,koření,káva,čaj,sterilované věci,..... To jsem brala jako základní potraviny.

v září pojedeme jěště na 14dní a také si povezu výše jmenované nebo spíš to co mi tam od června nezůstalo.
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:33
aha to su ale večšinou suroviny a nie potraviny, ale to je jedno no ja som v chorvátsku minuly rok nebol to som absolvoval grécko ale pred dvoma rokmi tam boli ceny také ako teraz u nás neviem či tam za posledné dva roky išli hore alebo nie to sa hádať nebudem, ja chodievam na Pag takže ceny budu približne rovnaké ako v zadare i keď zadar je o niečo drahší
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 11:36
Za 3 dny jedeme na týden a to si nějaké jídlo vezu zamražené a tam jen uvařím přílohu a za 10 minut je oběd hotový. A jsem ráda, že se nemusím bát, že mi někdo sebere guláš a roštěnky thumbs up smiley A jestli bude počasí opravdu takové, jaké je v předpovědi, tak se alespoň v parnu nebudeme muset nikam vláčet - natož na velký nákup. Samozřejmě, že bez rybiček a dalších specialit v restauraci, by to nebyla dovolená, tak i s tím počítáme.
V září jedeme na 3 týdny, to z domova vezeme jen pár suchých salámů a vše nakupujeme cestou v Getru v Sinj (loni vyzkoušeno a můžu jen doporučit).
Ale lidi, buďme tolerantní, každý ať si to zařídí tak, jak to vyhovuje jemu. Dobrá zpráva je ta, že je pro všechny zase trochu více volnosti v rozhodování. thumbs up
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 14:33
2erik2, jak jsme byli v Chorvatsku loni v září,tak byly ceny super. naprosto stejné,jako u nás.
ale jak jsme byli rozčarováni,když jsme tam dorazili na jaře.

omlouvám se za nepřesnou formulaci. dobře nevezu potraviny,ale surovinyspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 14:43
Rosmarine, a to Getro? Nejni to něco jako naše Makro? Pustí tam i lidi bez kartičky?
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 14:52
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to sparow 75: zkuste nutit malým dětem každý den
> jídlo v restauraci a nebo jim mazat chleba
> náhražkou s margarínem (pravé máslo tam sehnat je
> dost problém), roztíratelné sýry atd... Tak jako
> další potraviny, které tam prostě nekoupíte,
> protože mají jiný jídelníček než my. Jak psal
> SOM70 opravdu nechápu pisatele, kteří se "kasají"
> tím jak mohou utrácet v HR. Rodina se dvěma dětmi
> se má co ohánět, aby našetřila na dovolenou a
> nákupy potravin v HR!? Podívejte se na kurz a ceny
> potravin po internetu. Loni bylo Euro za 23Kč,
> letos nejenže je 27Kč, ale ještě k tomu dost
> zdražili potraviny. Kdyby nebyla krize zvednou i
> ceny za ubytování protože šla nahoru voda
> elektřina, nájmy z nemovitostí atd...

Já mám dvě malé děti 6 a 2 roky a nekasám se utrácením jen píšu svůj názor.
Potraviny mají v HR výborné a nějaké to navýšení se dá zkousnout jsme přece na
dovče.Takže není problém první den přijezdu zajet někam do velkého konzumu na
těch 10 dní nakoupit suroviny.
A pak střídat jidlo v restauraci s tím občas něco rychlého uvařit.Není snad potřeba
vyvářet svíčkovou apod.Pro děti stačí udělat těstoviny,rizoto apod.
Takže tahat sebou tuny potravin je blbost a pak se nemůžem divit že pro spoustu
Chorvatů jsme stále paštičkáři.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 14:55
Do Getra žádnou kartu nepotřebuješ a ceny jsou tam suprové (alespoň teda v Sinj - není to na pobřeží). Getro má i docela velkou síť po celém HR, ale jaké jsou ceny v ostatních nevím. Naše domácí z Viru jezdila vždy pro velké nákupy z Viru do Zadaru a pochvalovala si, jak je to proti ostrovu laciné. Vyzkoušeli jsme to loni a měla pravdu.
Ono taky, když si už z cesty na Pelješac uděláme kus dovolené a jedeme ji 3 dny, tak by se dalo těžko něco převážet. A ty ceny byly fakt dobré - podívám se, možná mám ještě někde účtenku. Tak ji sem naskenuju.
A to už vůbec nemluvím o kvalitě a chuti masa a mléčných výrobků - neporovnatelné.
www.getro.hr
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 15:00
Taky se mě líbí jak někdo píše loni bylo Euro za 23 letos 27 lidi zapomínate
že pár let zpátky jsme platili s klidem 32 za Euro a taky se jezdilo.
Euro i když bude za 28 je furt super.
Kuna je za 3,75 takže nevyvolávat hysteriismileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sparrow75 (19. 05. 2009 15:02).
Re: Na Jadran letos s řízky
19. 05. 2009 15:08
to: stenly.stenly
Getro není Makro
Nevím s jistotou zda tě tam pustí neboť v Chorvatsku je to "nevlastní sestra" našeho Makra ale jmenuje se Metro.
Jelikož mám karty jak Metro (rakouskou) tak i Makro (českou) tak mě tam pustili.
Jedná se o tzv. "jednorázový" vstup. .
Měl by ses tam dostat pokud máš kartu našeho Makra ale na 100 pro to netvrdím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 121
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.