Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 06. 2008 10:21
Na Aba.cz píšou že ve SLO jsou v prodeji od 16.6. a že slovinská strana rozhodla, že se budou prodávat pouze ve SLO.Na [www.cestnina.si] se dá u každého prodejce stáhnout seznam prodejních míst ve Wordu.Takže co se ušetří na cestinách to asi vystojíme v noci ve frontě popřípadě hledáním kde to koupit jestli to bude jako u nás tak jich ještě v půlce července bude málo :-) .
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 06. 2008 17:51
Ahoj všem. Může mi to prosím někdo přeložit? [www.seebiz.eu]
Ten poplatek zavádí až od 1,7. Tam jedu 26,6 a na zpět to objedu přes Nagyakanizsayawning smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 06. 2008 07:06
Ty slovinci jsou pěkný gumy. Už začínám věřit, že jim nejde ani tak o peníze, ale spíš o to, aby tam nikdo nejezdil. Ale možná zpoplatní úsek hned za hranicema a budou tam vybírat pokuty za jízdu bez známky. Takže zaplatí všichni a někteří i 2x
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 06. 2008 07:33
to martas - píšou tam něco v tom smyslu, že nějaká jejich politická strana LDS předložila vládě návrh na zavedení 10-denních a měsíčních známek. Že rozhodnutí o zavedení známek za 35 a 55 EUR může Slovinsko poškodit v rámci EU, že by to znamenalo větší zatížení místních komunikací atd....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 06. 2008 10:14
To Kudu
to, že se zatíží místní komunikace asi stejně jako u nás stranu a vládu nes...... u nás před zavedením mýtného projelo cca. 2000 kamionů za den dnes 4000 a nikoho to ne.... navíc to teď město vylepšilo tím, že na lávku pro pěší dalo cyklisto sesedni z kola a měšťaci to kasírujou a na mostě kde téměr neprojedou dva kamiony takže když vidí že proti němu jede autobus nebo náklaďák tak pro jistotu čeka se tam ještě motají cyklisté včetně mě a je třeba jet alespoń metr od kraje aby každého přešla chuť na předjížděni (kolaře nepředjedete bezpečně ani v osobáku) dřív se dalo hupnout na chodník po opravě mostu to nejde je tam 40 cm rantl když občas potřebuju jet do práce autem jedu 2 km i 20 minut a obchvat vzhledem k mému věku bude v dobách kdy budu za úspěch považovat to, že jsem nevstal z pelechu půl hodiny po tom co chodím na velkou :-).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 06. 2008 13:09
Dnes jsem se informoval u ÚAMK,zda-li budou prodávat slovinské dálniční známky.Momentálně se snaží uzavřít smlouvu se slovinskou stranou,takže zatím v prodeji u nás nejsou.
Možná je to někde napsané, ale já jsem to nenašel.
Nevíte někdo, jestli známka platí již před 1.7.?
Jedu na Istrii totiž 29.6. a vracím se 12.7
Jarda
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 06:47
malíček napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná je to někde napsané, ale já jsem to nenašel. Nevíte někdo, jestli známka platí již před 1.7.? Jedu na Istrii totiž 29.6. a vracím se 12.7
> Jarda

Psalo se to tu už mnohokrát. Známka platí od 1. července tohoto roku. Více zde http://www.chorvatsko.cz/aktual/080328_slovinsko_dalnicni_znamka.html
Musíme se vžít do role Slovinců.Většina turistů jen projíždí-odhadem 80%?Smog,údržba silnic atd.Vždyť není jen zpoplatněný úsek A-Maribor.Berme to také obráceně.Kdyby byl Jadran místo Baltu a všichni turisti se valili přes Čechy.Jak bychom se asi zachovali my a naše vláda.Já osobně dz.zaplatím,chci prožít klidnou,nerušenou dovolenou.Je to přece každého věc-ale štve mě,jak někdo přemýšlí!!!!!Jak to obejít,ale hlavně neplatit.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 12:23
To colin já nemám nic proti dáln.zn. většinou dálnic se platí,ale taky všude mají dál.zn.10,14,30 denní a pod.A každý tu přemýšlí podle toho jak se férově zachovali Slovinci,A proto jim nedám ani kačku,nech si ten levnější(dnes už asi ne)benzín i s dál.zn.strčí za klobouk(slušně řečeno).
Mě se nejedná o levnější benzín.Ani známku.Já jedu na dovolenou.Jen jsem prezentoval svůj názor
Nezdá se mi férový způsob mazat dz.indulonou,přelepovat folií,nebo handlovat.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 13:49
To Colin :
Férové to určitě není, ale je férové, že nejsou schopni udělat denní, 10nní, nebo měsíční. Je spoustu neférových věcích a děláš je a už ani nad tím nepřemýšlíš, ale férové to určo není, ale když bude možnost tak známku si bud nekoupím nebo ji lehce přilepím.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 17:37
Je to fakt, že za kousek dálnice chtěj dost peněz. Co na to Rakušani, přez ně taky jezdí půl Evropy jenom tranzitem a maj dálniční známku na 10 dní za nějakejch 7,60 E a nikdo neřeší jak to ošvindlovat, prostě si ji koupí a má klid. Kdyby Slovinci dali platnost známky min. na 10 dní, tak jim klidně a bez problémů také dám klidně 10 E a toto vlákno by asi ani nevzniklo. Takže se přikláním ke Ctiradovi a prostě to ojebu už jenom z principu a ne kvůli výši poplatku.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 17:49
Ctirad, Ludit taky se přidávám, všude se platí za dálnice, ale nikdo neudělal takoví naschvál jako Slovinsko, kdyby měli kratší známky za rozumné ceny tak si je určitě všichni koupíme. Takhle ani náhodou už jen z principu.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 06. 2008 21:44
Jediná možnost jak se s tím vypořádat je hledání náhradní trasy.Mě se cena 35 Euro taky nelíbí,ale nic jiného s tím rozhodnutím slovinské strany neuděláme.Doufám,že jim toto rozhodnutí přinese dostatek financí,aby mohli fofrem postavit chybějící dálnici.I když nevím na kom to chtěj vydělatthumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 06. 2008 00:13
Nevím co tady pořád řešíte? Fakt je ten, že nejlevnější dálniční známka ve SLO stojí 35éček. A je jenom na Vás jestli jste ochotni tuto sumu zaplatit nebo zvolit takovou trasu kde známku nebudete potřebovat..........
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 06. 2008 17:03
Jedu na přelomu června a července, platit nechci,takhle po tom vytečkovaným bych měl projet předpokládám bez poplatků. Je to pravda? Rakousko přejedu bez tankování, a ve SLO bych chtěl dotankovat. Za hranicema už nebudu na dálnici, takže OMV je ze hry, ale na cestě jsem vygooglil dvě ČS v Ptuji (jedna z nich nonstop), tak snad nebudou problémy.

Průjezd SLO: [img214.imagevenue.com]

Ptuj: [img16.imagevenue.com]
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 06. 2008 21:20
Tak jsem tohle vlákno prohlédl, ale kromě toho, že většina řeší průjezd za Grazem, jsem nenašel zřejmě to, co jsem hledal. Patřím k menšině co jezdí na Istrii přes Itálii. A jedu z Terstu do Koperu a na Istrii. Víte někdo jestli tahle část silnice zpoplatněna. Prohlídl jsem si většinu mapek tady u¨vedených a těm slovinským jsem moc nerozuměl, mluvilo se tam o cestninách a o zpoplatnění jsem tomu prostě asi narozuměl. Luka měl hezký odkaz na www.cz.map24.com a tam to vypadá, že se u Koperu neplatí. Je-li tu někdo, kdo to ví tutově, nebo má nějaké informace, které mi pomůžou, napiště je prosím. Vůbec z toho nejsem moudrej a čekal bych od Slovinců, že vydaj přehlednou mapu zpoplatněných úseků, ale asi je to pro ně zbytečné a budou nás moci potom o to víc šikanovat..eye rolling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 06. 2008 21:47
Tak už jsem si všiml, že mapka, kterou jsem viděl od Ctirada, je pěkná, ale chybí k ní komentář. Jestli jsem to dobře přeložil, tak je jasné, že zelená komunikace v zeleném podkladu známku potřebuje, v červeném jí zřejmě bude potřebovat někdy v průběhu letošního léta a zelená jí bude potřebovat po letošním létě.
[www.cestnina.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pašák (20. 06. 2008 21:48).
Podgoranin
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 06. 2008 00:58
Celkem je zpoplatněných je 411 km dálnic a 53,7 km rychlostních silnic.

A1 : Šentilj - Maribor, Maribor vstup (Ptujska cesta - Koper
A2 : Karawanken tunel - Hrušica - Vrba,Podtabor - Naklo - Ljubljana (Šentvid,Koseze-Kozarje,Malence) - Pluska,Hrastje - Lešnica,Kronovo - Obrežje
A3 :Ljubljana - (odbočka Gabrk konec Divače) - Fernetiči
A5 : Vučja Vas - Beltinci
H2 : rychlostní silnice přes Maribor
H3 : severní obchvat Ljubljaně (Zadobrova - Koseze)
H4 : Podnanos - Vrtojba
H5 Škofje - Srmin

Alternatíva : ( ve směru od Chorvatska)
Macelj - Maribor (E59) bez poplatků,ale před Mariborem musíte odbočit na silnici 430 a 437směr Spielfeld, nebo na místní silnici směr Mureck
Směr Karawanken tunel (Jesenice) od Bregane Naselja silnicí E70 přes Grosuplju a po státní silnici přes Ljubljaň, pak dále po silnici H1pokračovat do Jesenice.
Bosiljevo - Novo Mesto (dále na Ljubljaň, nebo Celje, nebo Maribor) je bez poplatků.
Itálie od Rijeky , dále na Pasjak a po cestě E61 do Kozine na přechod Nazirec, nebo po místní komunikaci na Divaču a Sežanu.
Z regionu Istrie do Koperu, pokračovat na přechod Muggia (Spodnje Škofije) a pak dále bez poplatků.
thumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 06. 2008 08:45
Takze ted jsem se dival na Google Earth tak kdyz se vyhnu slovinske dalnici Sentilj - Maribor z kruhacu pak bokem do Mariboru ten projedu a prijedu na Ptujskou cestu ktera je zpoplatnena takze me to asi nepomuze ne? nebo se pletu?
ale Ptujská cesta není zpoplatněna , ta jenom protne H2
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 06. 2008 09:36
Celkem je zpoplatněných je 411 km dálnic a 53,7 km rychlostních silnic.

A1 : Šentilj - Maribor, Maribor vstup (Ptujska cesta - Koper)

v te zavorce to znamena co teda. to je pokud ta platnost plati..? takze od kruhace po krizovatku s ptujskou cestou?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 06. 2008 12:34

přesně tak , od kruháče je zpoplatněněna cesta H2, ty jedeš mimo ni , mrkni na ÚAMK.cz
tady se porad resi dal.znamka.....sakra,at si ji koupi,kdo chce,ne?Kdo chce klidnou pohodovou cestu,tak si ji koupi...900kc nikoho prece nazabije,kdyz uz jede k mori.....a ten,kdo chce usetrit,at jede k Machaci
No dálniční známka se tu řeší-proto bylo taky založeno vlastně to vlákno. Koho to nezajímá,ať to nečte-rozčilovat se nad tím , nebo někoho dokonce posílat na dovolenou jinam, je asi nepochopení tohoto fora a scestnost....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 06. 2008 21:15
Díky Ti Magi za rady, ale každému z nás se každým rokem zvyšují náklady na cestu do Chorvatska a jen omezenec nebo někdo hodně bohatý nemusí uvažovat o každém ušetřeném tisíci. Ty si založ vlákno . Mám hodně peněz poraďtě kudy a jak jet nejdráž do CHorvatska a neplěť se mezi lidi, ktří si chtějí navzájem poradit a pomoci.eye rolling smiley
Já děkuji Podgoraninovi, protože mi potvrdil můj názor na průjezd u Koperu. Ještě to budu muset prozkoumat na nějaké podrobnější mapě.thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.