Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 05. 2008 20:03
nazdárek dnes mi cestovka zdělila že jsou zpoplatněné obchaty rychlostní silnice a dálnice ve slov.
teťkom mě to dost zmátlo....mezi Rediscem HU a slovinskejma hranicema je co za silnici já ji mám na mapě jakou črervenou smad to není rychlostní silnice,,..... víotom někdo něco
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 07:12
zrovna du z pošty a tam mě podle zaručenéch zpráv zdělili, že v Šentilju bude na začátku dálnice prasátko a tam dá každej Eura podle vlastního uváženísmileys with beersmiling bouncing smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 13:38
Kolisto nekecej nám o poště!Určitě jsi si ho tam dal ty a máš to zpachtované ze Slovincama na půl,co?drinking smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 17:44
Ahojky,jedeme za 11 dní a teď nevím jestli je poplatek od června nebo od července??Díky za info
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 17:58
Poplatek je až od 1.7. !!!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 19:50
Tak tohle si budeme muset vlepit v SI na sklo.Nejraději bych někomu vlepil. grinning smiley


avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 20:10
Omyl, nebudeme muset. Múžeme a to je rozdíl, mě třeba nikdo nepřinutí.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 20:54
díky za odpověď
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 21:21
Kvalitu má ten obrázek dobrou, vzorec se vyretušuje a šup s tím do laserové tiskárny drinking smiley
Pragmatik
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 05. 2008 22:25
To tedy nechápu, proč musíte mnozí jet za každou cenu přes Maribor, když tam můžete čekat jen potíže. Ten kdo jede přes Vídeň, tak přece logicky odbočí např. na Sombathely a pojede buď přes Lendavu nebo přes Goričan. Tam je to na 100% bez známky a ani si nezajedete (ani kilometrově, ani časově). Přes Maribor vůbec jezdit nikdo nemusí, tak o čem ta debata tady je?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 00:13
TO: Pragmatik to mi chceš říct že pres ty maďarský kotáry jezdiš 130 ? eye popping smiley kdy jedeš? si koupim lístky do první řady.hot smiley
Pragmatik
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 01:40
Ale no tak. Mezi Mikulovem a Vídní se 130 nejede, ve Vídni taky ne a střelci, co jezdí z pátka na sobotu se pár hodin zdrží např. okolo Mariboru (Ti co budou letos objíždět dálnici) a pod. Mě se jedná o průměrnou rychlost a hlavně aby jsem nečekal někde v zácpách.Nezapomeńte, že přes Maribor pojede většina západní Evropy a to není málo. Mám projeté za ty léta všchny možné i nemožné varianty, takže vím o čem jsou maďarské kotáry, Vídeň, Bosna i Srbsko. V posledních letech se mi několikrát stalo, že jsem byl přes Maďary o 1-2 hodiny dřív na místě, než kolegové co jeli přes Vídeň. To bylo v případech, kdy se jelo z pátka na sobotu a oni se vždy zasekli v nějaké zácpě (i vícekrát), což se mně přes Maďary nikdy nestalo. Každý ať jede kudy chce. Letos to bude asi přes Maďary více frekventované, protože se hodně lidem nebude chtít laborovat ohledně slovinské dálniční známky. No uvidíme.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 07:20
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale no tak. Mezi Mikulovem a Vídní se 130 nejede,
> ve Vídni taky ne a střelci, co jezdí z pátka na
> sobotu se pár hodin zdrží např. okolo Mariboru (Ti
> co budou letos objíždět dálnici) a pod. Mě se
> jedná o průměrnou rychlost a hlavně aby jsem
> nečekal někde v zácpách.Nezapomeńte, že přes
> Maribor pojede většina západní Evropy a to není
> málo. Mám projeté za ty léta všchny možné i
> nemožné varianty, takže vím o čem jsou maďarské
> kotáry, Vídeň, Bosna i Srbsko. V posledních letech
> se mi několikrát stalo, že jsem byl přes Maďary o
> 1-2 hodiny dřív na místě, než kolegové co jeli
> přes Vídeň. To bylo v případech, kdy se jelo z
> pátka na sobotu a oni se vždy zasekli v nějaké
> zácpě (i vícekrát), což se mně přes Maďary nikdy
> nestalo. Každý ať jede kudy chce. Letos to bude
> asi přes Maďary více frekventované, protože se
> hodně lidem nebude chtít laborovat ohledně
> slovinské dálniční známky. No uvidíme.

Už bych je tady moc nepřesvědčoval, nebo bude plno i v čárdách a co potom na těch hnusných zničených silnicích plných náklaďáků, traktorů a potvor z lesa!!thumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 08:33
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale no tak. Mezi Mikulovem a Vídní se 130 nejede,
> ve Vídni taky ne a střelci, co jezdí z pátka na
> sobotu se pár hodin zdrží např. okolo Mariboru (Ti
> co budou letos objíždět dálnici) a pod. Mě se
> jedná o průměrnou rychlost a hlavně aby jsem
> nečekal někde v zácpách.Nezapomeńte, že přes
> Maribor pojede většina západní Evropy a to není
> málo. Mám projeté za ty léta všchny možné i
> nemožné varianty, takže vím o čem jsou maďarské
> kotáry, Vídeň, Bosna i Srbsko. V posledních letech
> se mi několikrát stalo, že jsem byl přes Maďary o
> 1-2 hodiny dřív na místě, než kolegové co jeli
> přes Vídeň. To bylo v případech, kdy se jelo z
> pátka na sobotu a oni se vždy zasekli v nějaké
> zácpě (i vícekrát), což se mně přes Maďary nikdy
> nestalo. Každý ať jede kudy chce. Letos to bude
> asi přes Maďary více frekventované, protože se
> hodně lidem nebude chtít laborovat ohledně
> slovinské dálniční známky. No uvidíme.



hmmm. ale nejdřív si přečti co píšeš... "Ten kdo jede přes Vídeň, tak přece logicky odbočí např. na Sombathely a pojede buď přes Lendavu nebo přes Goričan....." odbočí!!! takže sjede z dalnice!!! a a to mně zajímá to mi řekni odsud jestli jedeš taky 130 jako ten kdo pokračuje po A2?
o tom byla řeč tak mluv k tématu drinking smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 08:49
Kluci co se zase dohadujete!Už to tu bylo mockrát řešeno a každý si s toho může vybrat pro něho tu nejlepší variantu.Jeden zaplatí éčka za slov.dálnici a druhý pojede přes HU a jestli tam budu o půl hoďky dřív nebo později je si myslím úplně jedno.

A kdo chce frčet na dovču třista z místa tak to hold bude muset přes Němce,tam mají zatím dálnice bez limitu rychlosti!
Tož to ale nevím jestli se moc vyplatíspinning smiley sticking its tongue out
Ked to tu citam tak vidim, ze sa oplati ist cez Slovinsko a zaplatit tych 35 EUR. Vsetci Cesi a Polaci sa budu zabijat v Madarsku, alebo na cestach 3 triedy v Chorvatsku a Slovinsku.thumbs up smiley

Myslim, ze cesta ktoru zvolili Slovinci je spravna, elegantne oddelili zrno od plev. Ti co na to maju si zaplatia pohodlnu cestu bez kolon a plebs sa bude vrazdit v zapchach. Osobne toto rozhodnutie vitamgrinning smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 18:46
->palec: Čo tu táraš o "zrnu a plevách". Najprv si laskavo pozri, aké triedy a kvality povrchov ciest sú na alternatívnych trasách v Rakúsku a Slovinsku, dialej sa chytro ponáhľaj minuť tie eura za nič, aby si bol ako "knieža Rohan" a mohol si o tom dlho snívať. A k moru radšej ani nechoď, mohol by si tam stretnuť rozne "plevy", čo po tebe budu chcieť "dialničný príspevok pro plevy"... smiling bouncing smiley
Ale co, přece se tu pro jednoho palce nebudeme kvůli volbě různých tras v reakci na vynucenou platbu za nic dívat na sebe skrz prsty... smileys with beer
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 19:49
Palec a proč jedeš do Chorvatska mezi ty plevy,být tebou tak alespoň na Kanáry nééé ty zrno!!!!!!!grinning smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 20:02
Pánové, já se vám divím, máte to zapotřebí? Není lepší zajít na pivko? Ale Jacka Danielse nepijte, ten je jen pro ZRNA a ti se přece musí oddělit. smileys with beer (Palec - že ti není ano trochu hanba!!! FUJ)
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 20:32
Palec se nám nějak červená!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 05. 2008 23:55
to palec
10 - to je celkom ostuda, nie je - ?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 00:14
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ked to tu citam tak vidim, ze sa oplati ist cez
> Slovinsko a zaplatit tych 35 EUR. Vsetci Cesi a
> Polaci sa budu zabijat v Madarsku, alebo na
> cestach 3 triedy v Chorvatsku a Slovinsku.thumbs up smiley
>
> Myslim, ze cesta ktoru zvolili Slovinci je
> spravna, elegantne oddelili zrno od plev. Ti co na
> to maju si zaplatia pohodlnu cestu bez kolon a
> plebs sa bude vrazdit v zapchach. Osobne toto
> rozhodnutie vitamgrinning smiley


Tak nějak si představuji, že myslí a píše blbec.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 00:17
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ked to tu citam tak vidim, ze sa oplati ist cez
> Slovinsko a zaplatit tych 35 EUR. Vsetci Cesi a
> Polaci sa budu zabijat v Madarsku, alebo na
> cestach 3 triedy v Chorvatsku a Slovinsku.thumbs up smiley
>
> Myslim, ze cesta ktoru zvolili Slovinci je
> spravna, elegantne oddelili zrno od plev. Ti co na
> to maju si zaplatia pohodlnu cestu bez kolon a
> plebs sa bude vrazdit v zapchach. Osobne toto
> rozhodnutie vitamgrinning smiley


Tak nějak si představuji, že myslí a píše blbec. Hlavně, že Slováci jsou narozdíl od Poláků a Čechů elita. Hele, až přijedeš k nám, tak mně můžeš zdrátovat hrnec dráteníku ať si vyděláš na to známku a můžeš se považovat za elitu nebo vlastně zrno, jak píšeš. Nepochopil si o co tady jde. Samozřejmě, že asi všichni mají těch 35 Euro, ale jde o princip. Platí se za nic.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 00:24
--



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (02. 06. 2008 06:56).
Tak ste ma tu vypiskali.... Ale omyl hosi...."Nejsem elita a ani nebu dratovat hrnec" v case ked vy budete v kolone pred "Goricanom" nadavat na Slovincov ja budem ficat po poloprazdnej dialnici nakolko vy tych 35 Eur s principu nezaplatitegrinning smiley - radsej sa na druhotriednej ceste spolu s polakmi na megakilometrovej obchadzke zabijete smoking smiley - pre mna to znanena menej aut na spominanej dialnici......
To co tu pisem nema nic spolocne s averziou voci Cechom a Polakom. Vychadzam z faktu, ze priemerny Jaczek a Pepa sa kvoli useterenym 35 Eur. radsej s rodinou zabije ako by mal ist po normalnej cestespinning smiley sticking its tongue out
Moj prispevok nema zaujem rozduchavat narodnostne vasne - chce len poukazat na to ze na zaklade posledneho vyvoja ani samotne Chorvatsko nema zaujem o "invaziu" pastikovo - pivnych hord zo zeme ceskej a polskej............................................
Skuste sa opytat samy seba preco bude platit zakaz dovozu masovych a mliecnych vyrobkov do HR pre clenske krajiny EU. Neni to snad preto ze Cesi a Polaci su znami tym, ze v restauracii zacnu zrat domaci salam a objednaju si mineralku?????? / Ono ti Chorvati zarabaju na cestovnom ruchu asi 4 mes v roku, preto by rad okrem ubytovania predali aj nejake to jedlo..........

Uvedomte si, ze Slovinsko nema nic z toho kolko ludi sa rekreovalo v HR za posledny rok. Ti rekreanti sa cez Slovinske dialnice len presunu - nechaju tam zapchu, bordel atd. V Slovinsku sa mozno "vystite" ale to je asi tak vsetko cim ste prispeli do ich HDP.

Predpokladam, ze moj prispevok urazi cesku a polsku cestujucu verejnost /nemam ziadne predsudky/ ale skuste sa zamyslet nemam aspon trochu pravdy ??????? Neni su tie obmedzenia zamerane na tie hordy "octaviek" valiace sa plne pastik a piva na makarsku po bocnych cestach cim mierne blokuju domacich ????hot smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 07:10
Celkem mě udivuje že píšeš"Chorvatsko nema zaujem o "invaziu" pastikovo - pivnych hord zo zeme ceskej a polskej."-kde máš slováky?Pokud jsem viděl dobře , zrovna tak patřili mezi ty paštikovo -pivní hordy!!!!!!!!!!!!
Jinak celkem souhlasím ať jedou všichni přes maďary bude to aspoň volnější.Já osobně dám 35 éček (i když mě to se...!) ,ale nebudu vymýšlet nic jinýho a pojedu jak jsem už jel.
A jedu naposled zákazy,zákazy a nic jinýho.Od příštího roku (letos už mám zaplacenou zálohu a rušit to nebudu)hurá kamkoli jen ne do HR.hot smiley
Anonymní návštěvník
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 07:26
Tak češí a poláci jsou podle tebe (Palec) paštikáří? A co slováci, ti jezdí do 5 hvězdičkových hotelů, lítají letadlem a utrácejí svou tvrdou slovenskou korunu v restauracích. Když už nějaký národ paušálně kritizuješ, tak začni od toho svého. Já jsem viděl tolik slováků mazat paštiky, že jsi tolik bratrů slováku možná nepotkal ani doma. Tak se prosím tě vzpamatuj. A co se týče dál.známky ve Slovinsku, je mi úplně jedno kdo si ji koupi, anebo to bude objíždět. Je to každého věc a má proto své důvody které respektuji.
"Palec" zajímalo by mě odkud jsi, že využiješ slovinskou dálnici. Jestli jsi z Košic tak to chápu.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 08:19
Chápu, že Slovinci nic nemají z toho, že přes ně jezdíme do HR. Ty ale píšeš, že jezdíme přes jejich dálnice, tak to jsi už ale úplně mimo. Chceš říct, že jejich dálnice je ten miniúsek před Mariborem a pak ta "luxusní" polňačka, kde se může maximálně 60 až k HR hranicím. Podle mého názoru by byla lepší volba dálnici postavit celou a pak vybírat ................ Můžu tě ale uklidnit, že já si tu známku koupím, protože nestojím cca po 10 hodinách jízdy o nějaké hledání napojení na Maribor. To se nedá nic dělat. Můj názor na Slovince je takový, že motoristy prostě, když to řeknu hodně sprostě, vydírají.
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 08:24
Ono se Slovinskem jezdí jen těch pár kilometrů u Mariboru? No, mnozí ano. Ovšem- je to krásná země, a tu sprinteři těžko kdy poznají.
Omluvam, sa. Samozrejme medzi "pastikarov" ratam aj Slovakov. Mojim umyslom nebolo nikoho urazit - chcel som popisat a komentovat sucasny stav. Zmyslom prispevku bolo poukazat na "vyhody"spoplatnenia. Zaroven si treba uvedomit, ze Chorvatsko uz davno nie je lacnou destinaciou. Osobne tam chodim mimo sezony a zasadne na ostrov na taky tyzdenny oddych pred a po lete. Ako "hlavnu" dovololenku by som si Chorvatsko nezvolil - za tu cenu mam pomaly "kanary".
Takze este raz - namal som v umysle urazit ziaden zo spominanych narodov. Zmyslom prispevku malo byt upozornenie na fakt, ze po zavedeni 35 Eur znamky v Slovinsku dojde k psychologickemu efektu "ja to platit nebudem" co bude mat za nasledok totalne pretazenie ciest v Madarsku a nechcem videt tie nehody ten chaos v piatok vecer.
Zaroven som chcel poukazat na fakt, ze Chorvatov aj Slovincov plne chapem - z ich strany sa jedna o logicke vyriesenie sucasneho stavu...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.