Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 05. 2008 19:48
...Rero ...šikulka...smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 05. 2008 23:33
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Líná huba holé neštěstí, než tady budeme
> nadávat
> > jmenovitě každému poslanci, tak jsem zkusil
> toto:
> > Vážený pane europoslanče!
> > Obracím se na Vás s dotazem, zda se i ČR v EP
> > připojí k údajné iniciativě Rakouska a Německa
> k
> > prošetření postupu Slovinska při zpoplatnění
> > Dálnic a rychlostních silnic a jejich neochotu
> > vydávat krátkodobé dálniční kopóny. Tento
> postup
> > nás diskriminuje s ohledem na používání téhož
> > občany Slovinska v ČR.
>
> to jsi mejloval ?
> já se snažil zkusit toto :
> [www.europarl.europa.eu]
> arch/search.do;jsessionid=262E3F9F6107A793F707C04C
> 0821BDE1.node1?country=CZ&language=CS
> žádný tam nemá mail na kancelář (dost zajímavé) a
> telefony do Štrasburgu a do Bruselu se mi nechce
> platit.... angry smiley

Když párkrát proklikneš, tak e-mailovou adresu najdeš. Zkusila jsem hned první Bobošíkovou : e-mail: poslankynejana@euparlament.com

Rero, kdyby to s těmi zahrádkami platilo i u Rakouska, tak se nedoplatíme. Jsou pro většinu z nás taky jen tranzitní země a přesto poskytují známky i desetidenní. A když porovnáš délku dálnice, kterou využiješ v Rakousku a Slovinsku....
Dobrý večer,
náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi. Odpovídala jsem na dotaz, který přišel k nám na ambasádu v Lublani. Info, které jsem dala, bylo v tu dobu aktuální, je ale možné, že došlo ve velmi krátké době k určitým změnám. Jde totiž o to, že zavedení známek ve Slovinsku je předvolební tah, který jako takový není ideální a zcela určitě na něm budou Slovinci něco měnit. Podívám se na to, pokud něco zjistím, dám sem aktuální info. Dobrou noc z Lublaně.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 05:59
Ano, to je ta paní, která mi odpovíídala na můj dotaz na ambasádu. Je fajn, že se ozvala, a tímto ji děkuji. Budeme mít tedy nejčerstvější informace.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 07:14
zlatá ŠÁRINEČKA..asi jí pošlu demijon slivovicedrinking smiley
Vážená paní Rydziova,snad se nedopustím velkého prohřešku,když Vám nejen jménem svým,ale i jménem tisíců bezejmenných motoristů z
Čech poděkuji za Váš projevený zájem,neb uvedená finanční položka za průjezd Slovinskem by skutečně nepříjemně mnohým zatížila finanční
rozpočet. Václav Kohout
Jenže než se Slovinci rozhoupou, spousta lidí se zařídí jinak - viz toto vlákno - buď zacpou silnice v Maďarsku nebo nepojedou vůbec - dovolenou lze trávit i jinde než v chorvatsku (omlouvám se skalním)

Ahoj.
Kvůli 2 dnům v červenci si budu kupovat dálniční známku přes Slovinsko...proto ji nabízím tomu, kdo ji využije více. yawning smiley... Bronislava10@seznam.cz . Bude k mání od 3.7.2008
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 13:23
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážená paní Rydziova,snad se nedopustím velkého
> prohřešku,když Vám nejen jménem svým,ale i jménem
> tisíců bezejmenných motoristů z
> Čech poděkuji za Váš projevený zájem,neb uvedená
> finanční položka za průjezd Slovinskem by skutečně
> nepříjemně mnohým zatížila finanční
> rozpočet.
> Václav Kohout


Připojuji se.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 13:26
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zde máte europoslance:
> [portal.gov.cz]
> egorie&kod=0219

Výbor pro Dopravu a cestovní ruch - členové

• Petr Duchoň petr.duchon@europarl.europa.eu
• Jaromír Kohlíček jaromir.kohlicek@europarl.europa.eu
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 23:34
Používal jsem dvě trasy - Znojmo - Vídeň - Maribor - Ljublaň - Koper - Istrie a Č.Budějovice - Linz - Salzburg - Udine - Terst - Koper - Istrie, takže teď už nemám na vybranou a pojedu tou dřívě dražší, dnes ¨levnější druhou trasou. Jen doufám, že stejně jako u nás je ta víceproudá silnice kolem Koperu braná jako obchvat a je osvobozená od poplatkůconfused smiley
OndraCZ
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 05. 2008 23:53
Moudrý člověk, je ten kdo umí číst, takže pro všechny souhr skutečných informací ze stránek Dálniční společnosti Slovinsko (www.dars.si):

- viněty budu v platnosti od 1. 7. 2008 (ne od 1. 6. jak mnozí stále opakují, vyšlo to i v některých novinách)
- do té doby bude platit stávající systém
- od 1.7. dojde k otevření mýtných brán a průjezd bude volný, pouze s omezením zpomalením průjezdu
- viněty jsou od 1.7. povinné na všech dálnicích Slovinska
- jiné mýtné se od 1.7. již nebude platit
- viněta je platná časově, ne podle počtu ujetých km (tzn. jako u nás)
- existují pouze 1/2roční nebo roční viněty pro osobní automobily do 3,5 t, pro motocykly pouze roční
- ceny auta 1/2roční 35 Eur / roční 55 Eur, motocykly roční 27,50 Eur
- viněty jsou platné jak pro Slovince, tak pro cizince stejně
- viněty jsou nepřenosné
- kontrolu vinět bude provádět DARS a myslím, že si to budou opravdu hlídat, hlavně na začátku

Více anglicky http://www.cestnina.si/Default.aspx?id=80600&lang=2 a http://www.cestnina.si/Default.aspx?id=19766
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 05. 2008 10:20
To jsem zvědav jak to všechno dopadne.Ještě že jedu až v srpnu to se nám všem snad udělá jasno.
No ale už to vidím že pojedu přes Madarsko doufám že na Balatonu nebude mlha jak v Pupenduspinning smiley sticking its tongue out
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 05. 2008 14:20
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kurňa hoši..ať neskončíte místo na Jadranu v
> Bulharsku u Černého mořa smiling bouncing smiley
>
> a co tak místo vydat sa na východ na maďary jet na
> jih na Fieldbach a přejet v tej Radgoně nebo
> Mureckueye popping smiley

Já se přes Feldbach chystám na 98%. Mureck vypadá málo kapacitní, Radgona je na hlavní, takže raději tam. Nechal jsem to spočítat a je to rozhodně nejkratší trasa jen o málo pomalejší než klasicky přes Graz a Maribor. Kdo pojedete tudy, dejte zprávu, já jedu až 12.7.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 05. 2008 15:42
To petr164
Projel jsem tu trasu tam i zpět loni. V Rakousku se sjede exit 138 Ilz a v Chorvatsku najede ve Varaždinu. Pěkná silnice, solidně značeno, žádný provoz a navíc letos ubyla hranice AUT/SLO v Bad Radkesburg/Radgona. Jenom si člověk užije méně dálnice za stejně peněz v Rakousku. Letos jedu v půlce června. Tak alespoň do Chorvatska pojedu naposledy přes Maribor (za éčko) a zpět přes Varaždin.
Všem objevitelům objížděk přeji šťastnou cestu.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 05. 2008 20:18
MichalK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To petr164
> Projel jsem tu trasu tam i zpět loni. V Rakousku se sjede exit 138 Ilz a v Chorvatsku najede ve
> Varaždinu. Pěkná silnice, solidně značeno, žádný provoz a navíc letos ubyla hranice AUT/SLO v Bad
> Radkesburg/Radgona. Jenom si člověk užije méně dálnice za stejně peněz v Rakousku. Letos jedu v
> půlce června. Tak alespoň do Chorvatska pojedu naposledy přes Maribor (za éčko) a zpět přes
> Varaždin.
> Všem objevitelům objížděk přeji šťastnou cestu.

Cesta zní zajímavě. Můžu poprosit o její podrobnější popis od A/Slo hranic? myslím hlavní průjezdní body. Díky
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 15:48
To Petr_K
Exit 138 Ilz, Ilz odboč doleva na státní 66 směr Feldbach přes Riegersburg, Feldbach doleva na Bad Gleichenberg stále 66, potom křižovatka se státní 69 odboč doleva směr Bad Radkesburg už po 69. V Bad Radkesburgu jsou směrovky na SLO Gornja Radgona. Proplést se přes město směr Radenci, Ljutomer, dále Ormož hranice s HR, směr Varaždin a potom už jsou směrovky na dálnici Zagreb.
Příjemná cesta, malý provoz, celkem slušný značení, i když je poznat, že se bratři HR a SLO moc rádi nemají, výrazněji je značen vždy lokální směr do nějaké místní díry místo významných bodů na mezinárodním tahu. Ale projel jsem to napoprvé v noci bez kufrování. Jenom je potřeba si zapamatovat směr ze značek před kruháči, protože na kruháčích mají uvedeny lokální směry.
Přeji šťastnou cestu
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 16:38
Díky, už si píši a beru do ruky mapu smileys with beer . Cesta tam bude v poho a klasika (konec června). Zpátky už červencový experiment a nějaká vhodná varianta...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 21:00
Teď studuji tvoji variantu, ty jedeš asi od Vídně. My ze směru Wels po A9. Když projedeme Graz a pojedeme směr Slo, tak by jsme mohli sjet na exitu 226 na Mureck a napojit se na Bad Radkersburg a potom tvojí variantou.
Od té doby co ohlásili ty známky, tak dumám, jak to vymyslet a projet Slo jinudy než kolem Mariboru.Co jezdíme do Ch. tak naviguju já a tak to musím mít zmáknuto do detajlu. Nemít zaplaceno od prosince, tak bych to asi letos zabalila raději někam pod stan u nás! Zkazili mi těšení...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 21:09
jeď mureck a lenárt
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 21:13
já jedu 4 července a pořád nevím kudy to projedu sem tady každý den a hledám zajímalo by mě ta trasa Mureck,Lenárt,Ptuj,pak až ta krapina
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 05. 2008 21:59
Mám obavy, jestli nezpoplatní i tu cestu z Ptuje na hranice, je to hlavní tah. Od loňska tu cestu mohli klidně rozšířit. Jedeme 6.7.tak snad dají naši foristi průkopníci echo co a jak. Teď akorát nevím, co budu dělat dřív, jestli balit, nebo sledovat vlákno o dopravě.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 05. 2008 09:36
...nevím ...proč bychom my... měli platit Slovinsku...ať se Slovinci podívají, jak vypadá mapa naší země od doby Přemyslovců...a začnou řádně platit do české pokladny...smileys with beer

Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 05. 2008 09:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:19).
Jěště že existují objížďky,tak se té jejich slavné dálnici mužeme vyhnoutyawning smileya tu jejich dálniční známku si můžou nechat,nepotřebujem jejcih dálnici,střihneme to přes maďary a oni ať si nas...
No vono nejde ani tak o 35 euro ale o princip a hlavne si nenemlouvej ze to tak zustane confused smiley letos je to 35 za rok to bude 37 a za tri roky das 40thumbs down
vime jak to chodi. Jestli Slovinci nedostanou tolik kolik maj predem spocteno a to asi nedostanou diky tomu ze to lidi objedou po neplaceny tak ke zdrazeni urcite dojde a ja ze sebe dojnou kravu delat nebududrinking smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 05. 2008 13:56
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jěště že existují objížďky,tak se té jejich slavné
> dálnici mužeme vyhnoutyawning smileya tu jejich dálniční
> známku si můžou nechat,nepotřebujem jejcih
> dálnici,střihneme to přes maďary a oni ať si
> nas...

Jenom, aby to Maďarsko nebylo přesycené a Slovinsko prázdné. A na hranicích to nevypadalo jako na mýtnici Zagreb - Lučko.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 05. 2008 14:13
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:18).
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No vono nejde ani tak o 35 euro ale o princip a
> > hlavne si nenemlouvej ze to tak zustane confused smiley
> letos
> > je to 35 za rok to bude 37 a za tri roky das
> > 40thumbs down
> > vime jak to chodi. Jestli Slovinci nedostanou
> > tolik kolik maj predem spocteno a to asi
> > nedostanou diky tomu ze to lidi objedou po
> > neplaceny tak ke zdrazeni urcite dojde a ja ze
> > sebe dojnou kravu delat nebududrinking smiley
>
>
> A jak jsi vydedukoval z mého příspěvku, že si
> myslím, že ji zruší nebo zlevní? U nás by dnes
> účtenka za benzín za 2,60 za litr byla také
> zajímavá, ne?
> Já navíc jezdím v Rakousku po A9tce a taky mě
> ještě za 10let nenapadlo neplatit za tunely 2x12,-
> eur a objíždět je každý rok. A určitě je nás
> takových většina.


Fido ja nic nededukoval jestli si chces zaplatit 35 euro u Slovincu tak je klidne dej, mne cena pipada neprimerena a diskriminacni s ohledem nemoznosti koupi znamky na kratsi dobu. At mn enekdo opravi ale mam pocit ze pul roku je doba nejdelsi ze statu EU. Tak rikam at si nechaj mne to neoslnilo. Mej se a nezaponem se pri placeni usmivat grinning smiley
Zdravím odjíždím 26.7.kdyby se někomu z vás podařilo přivést Slovinskou známku neporušenou tak jí odkoupím. Potřebuji 2ks.Vždy je lepím průhlednou páskou na sklo.Případné nabídky mi pište na email........vest@email.cz Dík Vlasta
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.