Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 06. 2009 20:40
Ještě dodatek k platebním kartám. Umí to jakoukoliv platební kartu jak s chipem tak i s čtecím proužkem. Naprogramované je čtecí zařízení tak, že se nezadává pin a umí všechny mezinárodní platební karty. Z chorvatských karet umí podle tv příspěvku jakoukoliv platební kartu, která se dá strčit do bankomatu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 06. 2009 18:59
Takze aj normalne debetne platobne karty, pri ktorych sa doteraz vzdy a vsade zadaval PIN, to tam bude fungovat bez zadania PINu?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 06. 2009 19:22
Ano, PIN-ko nemusis zadat. V Chorvatsku sa mi dost casto stava, ze pri platbe za tovar po mne obchodnik nechce zadat PIN. Potom len pozorne sledujem mobil, ci mi nepride notifikacia o pouziti PK. Ako hovori Donutil - "furt v strehu"...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 06. 2009 21:42
Ako je riesena identifikacia vozidla pri plateni mytneho kartou podla jednotlivych kategorii? Ked pridem s karavanom na Demerje kolko zaplatim? Zeby boli nainstalovane merace vysky vozidla na mytnici?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 06. 2009 22:41
ali4e napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ako je riesena identifikacia vozidla pri plateni
> mytneho kartou podla jednotlivych kategorii? Ked
> pridem s karavanom na Demerje kolko zaplatim? Zeby
> boli nainstalovane merace vysky vozidla na
> mytnici?

vida, další zajímavost, nedostaneš lístek s kategorií už u vjezdu ?? co např motorkáři ? ?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 00:17
podle mě tam jsou čidla na výšku a délku (to zas není takový problém), podle toho se to spočítá viz diskuze [www.ihvar.cz] . Ovšem zajímavé je, když máte na autě rakev jak to měří eye popping smiley .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 08:04
mack napsal(a):

> vida, další zajímavost, nedostaneš lístek s
> kategorií už u vjezdu ?? co např motorkáři ? ?


pri vjazde je to tiez bez obsluhy......
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 08:48
Dnes se otvírá další část obchvatu Rijeky Škurinje - Dirjače v délce 5,2 km.
obchvat Rijeka



Upraveno 3krát. Naposledy upravil david (18. 06. 2009 08:57).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 11:02
Tak stou cenou za kategorii by mě také zajímalo jak to dělají ??? Měřit délku ?? nevím,jsou různá auta a soupravy to asi tak nebude. Výška snad ano,ale ? Snad to tady fakt někdo vysvětlí,kdo o tom něco ví.

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 12:28
Zrejme to robia podobne, ako s prvym bankomatom, ktory samozrejme vynasli Rusi. Sedel v nom maly cloviecik, ktory vydaval bankovky thumbs up smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 13:57
Tvsat: podívej se na www.hac.hr, dole vlevo odkaz "Kategorizacija vozila".
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 14:19

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 17:42
Kategorie každý zná,ale jde o to jak se platí,neboli podle čeho se platí na té nové mytnici bankovní kartou ?? To bylo otázkou.Na normálních je to jasné dám lístek,obsluha se podívá co to vezu ?? a klepne na klávesu a je to.Tam nikdo není jen tlačítko,displej a tři štěrbiny. A teď babo raď !!!

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 21:21
A nemaji oni prostě omezení, že u automatu můžeš platit jenom za kategorii osobních aut?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 06. 2009 21:34
To by tam musely být nějaké cedule a další informace a je tam jen placení elektronické a potom pruhy pro nákladní auta a autobusy,což je blbost,poněvadž podle mne není možné aby mýtnice byla takto řešena.Víte kolik tam projede aut s přívěsama,tranzitů a obytňáků a ti platí také bezhotovostně.Lučko je podle všeho jen cash . Byla by to fakt blbost,ale určitě je to vyřešeno,to je jasné.Dobré téma,kdo to tady první vysvětlí tak ode mne má zelenou,ačkoliv nedávám s principu žádnou barvu. confused smiley Že by to nevěděl ani znalec Chorvatska David ?????, který toto téma založil ??confused smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (18. 06. 2009 21:35).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 06. 2009 00:38
To TVSAT: Mirku, že zrovna ty potřebuješ dostat do těla stres díky placení kartou.Téma je dobré, sám nevím , ale když sem v minulé, roce opouštěl dálnici u Krapiny (?), tak mě vůbec nenapadlo nějaké měření délky a výšky. Prostě: příjezd, jedna štěrbina,druhá štěrbina a závora nahoru. Ono se to nějak vypočte.....
Jediná závora krerá mně stesovala se nacházela na parkovišti ve Splitu u přístavu, A stres vyřešil klučík na kole který projížděl kolem čidla a za 10 KN prodával výjezd z parkoviště (30 min. gratis..). Tenkrát jsem ušetřil cca 500 KN.smileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 06. 2009 12:51
Ahoj lidičky,
prosím o informaci.Jezdím do Podgory a letos jedu opět.Při rozšíření dálnice do Ravče vyvstává pro mě otázka ,zda mám jet po dálnici pouze do Šestanovace (jako dosud) či pokračovat do Ravče a pak se vracet.Z mapek nejsem moc mopudrej zda se vyplatí jet do Ravče a zpět.Někde dozadu v tomto fóru to už někdo psal (nebo jinde?),že z Ravče je to delší a pomalejší než ze Šestanovace.Mě připadá cesta z Ravče kratší.
Kdo by měl více informací - zkušeností ať se podělí.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 06. 2009 13:28
Rada už tady opravdu byla a sjíždět až z dálnice v Ravči se oplatí pro ty,kteří jedou od Ploče a dolů směr Dubrovník,Černá Hora...Pro ty,kteří míří na Makarskou,do Podgory,Igrane ,Bristu,Gradace výjde kratší trasa sjíždět klasicky v Šestanovci směr Brela.Dálniční poplatek se navíc až do Ravči ze Šestanovce prodraží o 12 kn + náklady na cestu zpět.

viz.rada,co tady již byla:s dovolením jsem ji tady vložila!

a) Ravča - Igrane 43 km + 40 km dálnice s poplatkem za Šestanovac -Ravča celkem km 83

b) Šestanovac - Igrane přes Brelu 44 km /ušetříte polatek/

c) Ravča - Gradac 41 km přes Bačinska jezera + 40 km dálnice Šestanovac - Ravča z Šestanovac tedy celkem 81 km + polatek

d) Šestanovac - Brela -Makarska - Gradac 66 km a bez poplatku
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 06. 2009 16:58
[www.ihvar.cz] . tady se řešila ta zajížďka, opravdu to nemá cenu. Normálně ze Šestanovace průsmykem na Zadvarje a Mak . riviéru. Dokud nebude tunel přes Biokovo nemá prodloužení dálnice pro střední Dalmácii význam.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 06. 2009 11:10
Autoklub pořád ještě uvádí 1,3 m nad přední osou [www.hak.hr] .
dálniční společnost uvádí totéž (taky 1,3 m nad přední osou), ale přidali k tomu vozidla s celkovou výškou nad 190 cm [www.hac.hr] .
Odvolávají se na nový zákon o bezpečnosti silničního provozu, ale v něm o tom nic konkrétního není, jen se hovoří o jiném předpisu, ten jsem zatím nenašel, jde totiž i o to, jestli se to týká jen neodnímatelných částí vozidla, t.j., jak se budou stavět ke střešním boxům, jestli ty se do toho také počítají - na dovolenou toho moc nevozím, tak mi to může být jedno, ale na služebních autech, v nichž se jezdí obchodně, je to běžná věc.

Obě výšky lze snadno vyhodnotit elektronicky přímo kamerou (a na některých mýtnicích jsou tak umístěné), takže obsluha na to nemusí mít vliv.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 06. 2009 11:37
Ne střešní box se nepočítá do výšky vozidla, šlo jen o to jak se vyhodnocuje velikost a délka auta . Přikláním se k názoru že to může vyhodnotit kamera, technicky nic složitého.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 06. 2009 10:12
Tak počasí opět zavírá dálnici, Maslenica - Sveti Rok a už to je tu [slobodnadalmacija.hr] , klasika okolo Senje a Marija Madaleny. Ti co jedou dnes domů mají smůlu. Holt dálniční maslenický most je postaven na nesprávném místě.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 06. 2009 14:32
Dobrý den, Davide. Dle všeho jste znalec poměrů (co se cestování týká) v Chorvatsku, proto se na Vás obracím. Syn s rodinou dnes ráno dorazil k Zadaru. Volal mi, že byl zavřený Sveti Rok, takže nějak objížděli, na což nebyl připraven. Takže bloudili a dost si zajeli. Bohužel mu v tu dobu už ani nefungovala navigace. Když se to hatí, tak .... Žádal mne, jestli bych na netu nemohla vyhledat nějaké informace, proč a na jak dlouho tam bude uzavírka. Naštěstí jsem narazila na Váš příspěvek, z čehož jsem pochopila, že uzavírka je zřejmě pouze v důsledku počasí. Prosím, Vy s tím máte nějaké zkušenosti? Dívala jsem se i na Vámi uvedený odkaz a přijde mi, že je to kvůli silnému větru (chorvatsky bohužel neznám). Tak doufám, že uzavírka by měla být pouze přechodná. Přeji krásný den. Helena
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 06. 2009 14:54
to Liberec : je to kvůli velkému větru nic jiného, z jížní strany tunelu Sv. Rok jsou obrovské nárazy větru a to samé na dálničním Maselnickém mostě. Většinou odklání provoz na mýtnici Gornja Ploča na starou silnici okolo Novigradsko mora. Tam ale není kde zabloudit " stará cesta" vede až do Zadaru.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 06. 2009 15:49
na webkameře je vidět, že už se jezdísmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (21. 06. 2009 15:50).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 09:40
Mozte mi prosim poradit kde sa schadza z dialnice ked idem do Splitu do pristavu? Idem prvykrat autom. Je tam len jeden zjazd smer Split? Dakujem za informaciu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 10:32
laurin - sjezd se jmenuje DUGOPOLJE, potom na cedulích sledovat Split, Trajetkna Luka nebo Ferry, je to dobře značeno.
Přeji hezkou dovolenou a šťastnou cestu!
[www.hac.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 10:42
Dakujem za odpoved a zelanie, tiez peknu dovolenku (ak ste este neboli samozrejme yawning smiley )
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 11:12
Taky děkuji - jedu ve čtvrtek hot smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 16:26
Ahoj, chci jet po staré cestě a nevím si trošku rady. Podle popisu mám sjet u Záhřebu z dálnice (sjezd Zaprešič) a pak za Záhřebem najet zas na dálnici a pak sjet v Karlovači. Podle mapky to nějak nechápu, může mi někdo dokreslit do mapky, kudy projet? Díky
[www.jpeg.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.