Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 05. 2009 17:57
...Šatava...o té žluté čáře se píše v chorvatském článku...přeloženo ( neuměle Googlem )

business.hr
Publikováno: 03.09.2007
Business.hr / Hina
Vyhlásila soutěž o tunelu Zagvozd - Baška Voda
...Chorvatské autoceste vyhlásilo soutěž na vybudování spojovací silnice Zagvozd-Baška Voda a tunelu Sveti Ilija - Biokovo, a lhůta pro podání nabídek je ...
Do soutěže s názvem... termín pro ukončení všech prací na rozhraní a silničním tunelem přes horu je 30 června 2010. HAC je soutěž zveřejněna deset dnů po sále Split-Dalmácie County přijmout návrh na vypovězení koncesionářské smlouvy s středomořské unie tunelů majitel Ljube Grepo o tunelování prostřednictvím Saint Elias hoře. V rozhodnutí ze dne 23. srpen, státní nebo HAC, pro sebe a oficiálně převzala od děrovací a tunelování.
Dohoda o ukončení smlouvy znamená, že se Split-Dalmácie County společnosti středomořské unie tunely zpět 550 tisíc dolarů, a HAC to za téměř osm milionů kuna použily na přípravu dokumentace a získání více platné umístění a stavební povolení.
Jak již bylo oznámil státní tajemník pro rozvoj Ministerstva moře, cestovního ruchu, dopravy a rozvoje Zdravko Livaković, tunelem přes horu bude postaven jako součást nové silnice, 30 km dlouhá, Baška Voda - Zagvozd - Kamenný most u Imotski, jehož hodnota je 850 milionů kuna.


...v podstatě to znamená...že tam chtějí v budoucnu cestu k vodě...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 05. 2009 18:00).
Anonymní uživatel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 05. 2009 20:58
Díky za vysvětlení.
smileys with beerNo tak a dost skromnosti. Když řeknu že jsi prvak - tak za tím stojím.thumbs up Jednou Tě pozvu na to pivo i s JirkouzRI.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 05. 2009 22:45
Bessy ten článek je staršího data , protože ten tunel už se dávno dělá . Tady je pár odkazů nejlepší fotky jsou přímo ze Zagvozdu [zagvozd.blogspot.com] , pak ještě další odkazy [www.serdar.hr] , [www.jutarnji.hr] .
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 05. 2009 00:17
....Davide...díky...kdy má být do Bašky Vody hotovo...?smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 05. 2009 09:24




a tady vice k tunelu Sv.Jure

a jeste brozurka o A1okoli Ploce



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (14. 05. 2009 15:08).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 05. 2009 19:08
Tak to přesně nikde nepíšou jen 2010. Já si teď nemohu vzpomenout kde to tak vázlo, jestli Sv. Jure nebo Sv. Ilija. společnost která vyhrála tam rok nic nedělala, tak to s ní skončili a naprosto zbytečné zdržení. Teď se tam maká nonstop.
[www.slobodnadalmacija.hr] podle článku z prosince (najdi novější - přeložím yawning smiley ) musí být hotovo vše současně tzn. 5km silnice k tunelu, zabezpečovací objekty atd... Tunel (4100m) bude mít jeden tubus a druhý bude zabezpečovací , který by se mohl také předělat jako Sv. Rok a Mala Kapela na další hlavní. Dál napojení portálů na Promajnu a Jadranskou magistrálu a Zagvozd. Je tam i dost velký výškový rozdíl mezi severem a jihem portálů a pak světový rekord - rozdíl výšky podzemní vody 236m ! Biokovo je hlavně z vápence, takže žádná sranda pro stavbaře ve spojitosti s vodou.
Ještě jsem něco našel [www.poskok.info] . Jak jistě víte na Rijeku je tunel s přírodní jeskyní, tady to bude něco podobného, našli propast 250 m hlubokou a to ještě neví zda není hlubší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (14. 05. 2009 22:01).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 05. 2009 23:07
Vašku Šatavo, diky za to pozvani (s Bessym) na pivo...(a do tveho Celne u Žamberku..)..v lete 2011 se to k mori sjede ze Šestanovce tunelem za 30 minut, kdežto dneska mi to trva 1,5 hodiny...u more si dam pivo...ale zato v "Medove doline" (Medovdolac) - 12 km od Šestanovce, kde mam po fotrovi kamenej dum...bychom si meli dat vino...u more vedro i v noci, tam prijemny nočni vanek...asi až jako duchodci...jo, je to tak...zde mužsky musej makat do 65...(ženy do 60)...
Anonymní uživatel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 05. 2009 13:06
Ahoj,
tak to vypadá že si zatím pivo budu dávat u moře sám. Moc ho tedy neskolím ale budu se snažit. Že bychom s Bessym připravili nějaký přípravný plán. Ty letos pojedeš do Čech ? Mohu se stavit i ve Rijece na hodinku na dvě. Těch pár km mne nezdolá. To jsem schopen odjet i na zpátečku.smiling smiley
A k tomu důchodu - s pětašedesátiletým šoféram bych asi do autobusu těžko sedl. Když vidím co vidím, když se baví kamarád s dalším a mají srandu z toho jak nějaký mladý floutek ve sporťáku ho chtěl předjet a on mu schválně brzdil a kličkoval. Debatu potom ukončil slovy - ať si závodí v Praze ! Ať se mne nezlobějí, ti dříve narození, ale když třeba srovnám sebe a některé moje vrstevníky. Hrůza. A v HR je to to samé. Strýc si to kalí svých šedesát s Mondeem a za ním kolona. Přesně systém strážník Kryšot v Četnících. Jenže zde to byl humor. Osobně se domnívám že kdybych šel i já na nové testy ? Asi by byla hanba. Ale na silnici jsem rychlý jak průjem. Viz to Rakousko. Žádný bodík za nehodu - vše za rychlost. Bodová tíseň je u mně opět aktuální. Ale jak vidím dědka za volantem a v klobouku. Červenají mi oči.

Tak asi i do toho Gradacu pojedu ze Šestanovac na Brelu - tak jak jsem jezdil vždy. Až na Ravču se mi to nějak nezdá. confused smileyJezdím rád a jezdím dobře confused smiley/Anděl na horách ....skáču rád atd./ Ale domnívám se že jsou to zbytečně nalétané kilometry.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 05. 2009 18:37
šatava: za tenhle clanek tu nemuzes cekat nic cervenou, jak znam osazenstvo smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 05. 2009 21:20
>Šatava
Do Čech bych mel jet...ve "spolužacich" je naplanovanej sraz na začatek zari...až budeš na hodinku pred Rijekou tak se nahlas na to zdejši pivo ...(viz s. zpravy)...to plati i pro forumare kdyby se, nedej buh, dostali nekde v bliskosti do nesnazi....prave nam dodelali obchvat na dalnici, tak je to ted fakt jednoduche sjet ze trech uzlu primo do stredu mesta ke trem parkovištim...nejlepe na Rijeka-istok (vychod) - triproudovym tunelem až do sredu mesta ke zdejšimu Narodnimu divadlu (dvojče toho brnenskeho...)...pobudeš hodinku - pak jsi zase za 7 minut na dalnici na Split nebo Zahreb..(zavisi bud vlevo nebo vpravo...)
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 05. 2009 22:11
...JIRKA Z RI... není to divadlo ve Rijece...někde...v pravo...kousek dál...?smiling smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (16. 05. 2009 22:11).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 05. 2009 17:14
>Bessy
Ano, ovšem, dobre si na to pamatuješ...
Anonymní uživatel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 05. 2009 17:56
to jirkajh : Jirko proč červenou. Já jsem jen poukazoval na pojetí jízdy starších šoférů - starších 65 let. A to je v pořádku.smiling smiley
To že v HR jdou do důchodu až v 65 letech je smutné. Ještě smutnější bude , až tento věk bude odchodem do důchodu i pro Vás - mladších ode mne. Pro mne již ne - já to chytil v těch 62. Ale upřimně řečeno cestu do Gradacu dělím na dva kusy. Je to pro jistotu. Ale pozor, tvrdím doma že je to pro zdraví a pohodu vnučky. Přeci jsem děda a né Herodes abych moje zlatíčko terorizoval. Ať nás humor a dobrá nálada neopouští ani na cestách třeba i do HR. Každému přeji hodně štěstí a příjemnou cestu a nejhorší srážka je s blbcem. Na to nezapomeňme !!!!smileys with beer A doufám, že jak se budeme vracet, tak naplníme fórum abychom ušetřili finanční prostředky za pokuty atd. těm, kteří nás budou následovat.hot smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 13:33
myslite ze tento rok uz bude dialnica ok vdaka tym druhym tubusom? teda viamichelin mi naratal letenye-drvenik 6h, je to realne? alebo dat 1-2h rezervu?pojdem v sobotu 29.8 cca o polnoci z Bratislavy
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 14:06
motobas,připočítej si k tomu přestávky a mohlo by to odpovídat.smoking smiley
V loni jsem to jel asi 7 hodin i s čuráním apod.Auto žádný trhač asfaltu-škoda felicie.
Ale bylo to v červnu a z neděle na pondělí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (18. 05. 2009 14:11).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 14:08
dik,snad to tak aj bude smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 18:59
Ahoj.Koukal jsem na Fankyho foty a musím říct,že super.Příští měsíc frčim do Orebiče a protože chci stihnout trajekt v Ploče,poraďte mi prosím.
Na konci dálnice u Ravče se musím dát do prava,nebo do leva.V levo je to sice na Ploče,ale v pravo na Dubrovník, který je ve směru na Ploče.
Má někdo zkušenost???Díky Hany.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 19:32
na první otázku......v posledním sloupečku...( ale chce to nahoře na liště zvětšit...% )...je Ploče ...Trpanj...předpokládám...že takto přijedete z Ploče
na Pelješac...a vydáte se po poloostrově do místa Vašeho pobytu....tolik zatím ceny...na letošek....smiling smiley
[www.jadrolinija.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 05. 2009 20:04).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2009 19:56
to Fanky : díky smiling smiley , konečně mám jasno s těmi názvy, které byly v novinách HR špatně napsané a ještě s blbou posloupností.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 05. 2009 20:15
zdravim, jak je lepsi jet do gradacu
sjet v sestanovac nebo až ravča?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 05. 2009 19:25
kdyby jste misto tech cervenych radeji neco napsali, pokud ma nekdo problem, proc se sakra schovavate za trapny hodnoceni????



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkajh (21. 05. 2009 19:26).
Anonymní uživatel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 05. 2009 04:11
jirkajh

určitě je lepší sjet na Šestanovac a normálně dolů k moři a dál na Brelu až do Gradace. Ravču vynechat. Ale možná mi zvědavost nedá a projedu si to.
Ono to zde bylo mnohokrát řešeno. Tak pro to asi ta červená barva.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 05. 2009 05:03
Když do Gradacu Tak jedině tudy. Ten pohled po ránu je balzám na oči.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 05. 2009 21:54
Zdroj Dnevnik.hr
Sv.Rok i Mala Kapela začátkem nebo nejpozději v polovině června otevřou oba tubusy.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 17:30
Zdravím všechny dovolenkáře,letos jsme si vybrali dovolenou v Ražanj-zátoka Stivančica,prosím mohl by mi někdo poradit, na jakém sjezdu sjet z dálnice.děkuji moc
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 19:19
Zdravím všechny, neustále při cestě po HR dálnici porušuji doporučené rychlosti na návěstidlech. Jak jste na tom? Dodržujete?

Primošten 2x, Brist 3x,Starigrad Paklenica,Omiš,Petrčane,Split-Stobreč,Gradac,Brodarica, Drašnice, Kalebova Luka
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 20:09
renore:porušuju, tunely jezdim tak 120-130km, dalnici tak 160-180km
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 20:43
gabuša: ja bych sjel u šibeniku a pak kolem moře, jednou jsem byl v grabaštici, myslim že to neni daleko
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 21:33
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:14).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 21:51
jo predjizdim jedu v pravym pruhu... proc ty vykricniky????

sorry, uz vim, podle prispevku...

tohle jsme tu prece rozebirali uz pred mesicem...smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkajh (23. 05. 2009 21:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 41
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.