Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 16:39
...az tesne pred Karlovacem sjedes z dalnice a odbocis doprava na Karlovac na cestu c. 1Karlovac,vse je znacene.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 16:41
Není třeba kreslit je to tak, z dálnice nesjíždíte jen zaplatíte mýtné na Zaprešiču a pak bude mýtnice Lučko kde si vezmete novou kartu a pojedete po dálnici do Karlovace tam odbočíte na starou. Ty dvě mýtnice za sebou Zaprešič - Lučko je bohužel daň za bezplatný obchvat kolem Zagrebu. Podobně z druhé strany od Maďarska je mýtnice Sv. Helena.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 16:59
Díky Fanky a Davide za super rychlou radu. Díky
jo
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 17:56
Pro zapřísáhlé odpůrce placení mýtného: není třeba platit "daň" za obchvat Zagrebu. Jde to objet úplně bez poplatků a po celkem normálních silnicích - viz Čakovec, Varaždin, Sveti Ivan Zelina, bokem Zagrebu, podjet Lučko, Jastrebarsko, Karlovac a dále.
Ale na nových mapách je kdysi "hlavní" silnice označena už jenom jako místní komunikace... Dobré nervy. Tak jsme jezdívali ještě koncem osmdesátých let.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jo (22. 06. 2009 20:36).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 06. 2009 22:56
to jo : prosím pěkně pro toho kdo tam byl 1 - 2 x , nedoporučuji žádné experimenty, cesta na Čakovec a přes Zagorje na Zagreb je moc pěkná ale samá dědina a kochačka, já tudy rád jezdím ale z nostalgie. Mohu vám říci, že ani v roce 78 jsme nejeli Zagreb - Karlovac mimo dálnici (byl to jediný placený úsek směrem na jih). Protože motat se po dědinách mezi Zagrebem a Karlovacem prezentuje min. 2 hodiny cesty a to vzdálenost po dálnici je 53Km. Jednou jsem jel i na Mariju Bistricu kde je to poutní místo, ovšem cesta hrůza serpentiny padáky, nahoru dolů a velmi velmi pomalu. Sice se říká že cesta již je součástí dovolené a není kam spěchat ale tyto návrhy jsou již opravdu extrém nevhodné pro turisty , kteří jedou k moři a nechtějí strávit 22 hodim v autě.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 07. 2009 19:09
Šestanovac nebo Ravča při cestě na jih:

Letos při cestě na Pelješac jsem se rozhodl vyzkoušet nový úsek dálnice A1 do Ravči abych posoudil co je lepší, zda sjet už v Šestanovaci a jet tradičně po Makarské riviéře a nebo jet na konec dálnice do Ravči a sjet "po staré" do Ploče.

Po sjezdu z dálnice na exitu Ravča jsem jel přes Vrgorac a pak dolů přes Staševica - Bačina. V Bačině jsem najel na magistrálu a po kilometru po magistrále již přišlo Ploče....
Vzhledem k tomu že jak loni tak i letos jsem odpočíval na odpočívadle Krka a časy i kilometry jsem si zapisoval, tak mohu obě trasy posoudit:

1) Loni jsem sjel z dálnice v Šestanovaci a dále pokračoval tradičně přes Makarskou riviéru. Trasa odmoriště Krka - Žuljana byla dlouhá 267km a trvala mě přesně 4 hodiny.
2) Letos jsem jel sjel z dálnice v Ravči a jak jsem výše popisoval, následovalo Ploče atd.... Trasa odmoriště Krka - Žuljana byla dlouhá 258km a trvala mě přesně 4 hodiny.

U druhé varianty jsem tedy "ušetřil" cca 10km ale finančně dal o 12HRK za dálnici více, časově to vyšlo u obou variant naprosto stejně. Je to zřejmě proto, že trasu dlouhou 33km z exitu dálnice Ravča až do Bačiny k magistrále jsem jel 45 minut. Silnička je úzká a s častými omezeními, místy až na 30km/h. Staví se nový sjezd z dálnice do Ploče a místy se jede téměř přes staveniště. Je tedy třeba zvýšené opatrnosti, mě v jednom úseku přejel kousek přede mnou přes silnici obrovský nakladač.... S opatrností se to ale samozřejmě dá, nebylo to nic strašného a vyhnul jsem se tak celé Makarské riviéře.
Přesto cestu zpět jsem volil přes Makarskou a na dálnici najel tradičně v Šestanovaci, mám pocit že dokud nebude hotov nový sjezd z dálnice do Ploče tak jezdit přes Ravču ztrácí smysl. Za stávajícího stavu jsou obě varianty časově naprosto totožné. Já jsem při cestě tam volil trasu přes Ravču pouze ze zvědavosti, abych zjistil jak to tam skutečně vypadá.. yawning smiley

** Petr **
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 07. 2009 19:33
Petře jedu tam dolů ve čtvrtek a taky zvažuju cestu až do Ravče. Jaký důvod si měl, že jsi jel přes Staševica - Bačina a ne na Mali Prolog?
Má někdo nějaké fotky jak to tam na sjezdu Ravča a dál vypadá?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 07. 2009 20:17
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Petře jedu tam dolů ve čtvrtek a taky zvažuju
> cestu až do Ravče. Jaký důvod si měl, že jsi jel
> přes Staševica - Bačina a ne na Mali Prolog?
> Má někdo nějaké fotky jak to tam na sjezdu Ravča a
> dál vypadá?

Abych řekl pravdu Jardo, tak důvod jsem žádný neměl. Jel jsem tudy poprvé a jel jsem tedy podle cedulí které neukazovaly na BIH, byl jsem trochu línej zastavit a podívat se do mapy yawning smiley . Jel jsem tedy podle směrovek směr Dubrovník dokud jsem nevyjel v Bačině. Ta cesta není nijak hrozná, jenom je trochu pomalá a časově mě to tedy k mému vlastnímu překvapení vyšlo úplně stejně jako přes Makarskou.

** Petr **
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
04. 07. 2009 11:18
maut Sestanovac

smer Ravca

sjezd Ravca



a tady jsou fotky celeho useku i od Ravce dale Ravca-Ploce
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
09. 07. 2009 10:03
[www.hac.hr]
Je tady asi vše co potřebujete na průjezd chorvatskasmileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
09. 07. 2009 17:32
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:36).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
09. 07. 2009 20:06
Hele FIDO,všichni je mají v oblíbenýcheye rolling smiley,tak proč ještě mají problém s cestou,když je tam kompletní mapa,odpočívadla,pumpy,ceny za průjezd dálnic a atd.???eye popping smiley
Jinak tě zdravím a přeji hezkou dovču. Mirek
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 07. 2009 15:54
Prosím o radu pro přátele.
Jedou do Igrane - kde je nejlépe sjet z dálnice?
Já se domnívám, že v Šestanovaci, ale raději se ptám - víc hlav, víc ví, že? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (10. 07. 2009 15:55).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 07. 2009 16:06
Sestanovac, pres kopecek do Brely, Makarska .... jezdime do Drasnic





Upraveno 1krát. Naposledy upravil pslany (10. 07. 2009 16:11).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 07. 2009 18:58
Jasně a díky - ten pohled v Gornji Brele je musí uchvátit jako většinu z nás thumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 07. 2009 19:11
jasna vec,Sestanovac a poslednich par km v klidu s otevrenymi okynky nasavat morsky vzduch
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
12. 07. 2009 16:26
Kvalita místních dálnic
zaujala mně jedna věc, a to že jsem tam nepotkal tolik kamionů jako u nás, a na to že tam jsou v letních měsících vysoké teploty < vyšší než u nás > , tak tam nemají ani vyjeté koleje ???? Nebo mají kamiony omezený projezd dálnicí ?? Nebo že by váhy na mýtnicích ??
A propos nejhorší , je to snad po celé trase u nás !!
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
12. 07. 2009 18:53
no to si piš,že nejhorší silnice jsou u nás-a s tím koresponduje,že "umíme" postavit 1 km dálnice nejdráže a v nejhorší kvalitě v Evropěsad smiley.Jakmile přejedeš hranice,tak už takovou silnici musíš pohledat.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
12. 07. 2009 20:27
No to je přece výhoda ty špatný silnice. Do Brna to jde a z Brna na slovenský hranice to beru jako STK pokud tam nic neupadne tak můžu pokračovat až na konec světa. I ty díry v maďarsku se daj přežít ale ty naše dálnice a to za to chtěj ještě platit.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 07. 2009 20:10
Všechny Vás zdravím.
Jak pak to vypadá za Ravčou? Jedeme do Orebiče teď v Sobotu a loni jsem tam jel, protože byl ucpaný sjezd ze Šestanovace na magistrálu a bylo to dost drsný - úzká silnička až do Vrgorace, dokonce jsme tam chytali Francouze v C3 aby nesjel se srázu dolů. Jinak samozřejmě "Přes Maďary na Jadran". PS: samozřejmě ještě ne po dálnici, ale pěkně po místních silničkách ze Šestanovace na Zagvozd, Ravča, Vrgorac, Veliki Prolog, Mali Prolog, Ploče.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 07. 2009 17:03
Zdravím všechny návštěvníky fóra
Několik měsíců toto fórum navštěvuji a jelikož se letos chystám poprvé vozem do Chorvatska (2. polovina srpna, ostrov Vis), čerpám zde cenné informace od Vás zkušených spinning smiley sticking its tongue out , za což bych Vám rád poděkoval.

Ale k věci, chystám se cestovat vozem MB V220 (Vito) a nevím, do které kategorie při výběru mýtného vlastně spadám. Podle této tabulky poplatky splňuji požadavky I. kategorie v tom, že u první nápravy nepřesahuji 1,3 m, moc rezervy tam ale není, celková výška vozu cca 1, 85 m. Jestě by mě zajímala (vím, že to už patří do jiného vlákna) kategorie na trajekt jadrolinija,
zde si také nejsem jist, rozměrově se vejdu k osobním autům, ale nevím, zda už mě nebudou brát jako dodávku, která už je v jiné kategorii, cenový rozdíl je na ostrov Vis 226 kun za jednu cestu. Tak mě to docela zajímá spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 07. 2009 19:25
Na trajekt by tě měli pustit jako osobní auto.
2m výška
5m délka
9 míst
do toho se krátké vito vejde, prodloužené už tu délku přesahuje určitě

Na dálnici mají letos novinku a to maximální výšku 1.9m. To budeš mít asi jen tak tak.

Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 07. 2009 19:41
Díky za info, nevíš jak tu výšku na dálnici posuzujou? V techničáku mám uvedeno - délka 4,66 m, výška 1,89 m. Ale na střeše jsou ještě lyžiny. Nic na ně dávat nehodlám, ale... Jestli je tam nějaký snímač, tak asi neprojdu confused smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 07. 2009 20:50
Já mám délku včetně předního rámu a závěsu 5,20m a na trajekt platím jako osobák,výškou jsem taky přesahoval (s boxem) a nikdo na mítnici nic neřešil.Někde se tu ale už objevila zkušenost,že je to spíše o osobním náhledu obsluhy.Při automat.odbavení a platbě kartou to asi bude loteriegrinning smiley.

Karel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 07. 2009 09:06
Předpokládám, že neměřeji každý kus. Maji určitě tabulky se zařazením aut podle značky a typu.
Obdobně fungují i automatické brány. Pravděpodobně rozpoznávají typ auta podle základní geometrie karoserie. Stejně kontrolovali ještě nedávno auta na našich hranicích. Kamera pořídila obrázek zepředu, následně se porovnávala SPZ, barva a typ auta. V HR se samozřejmě omezují pouze na ten typ.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 07. 2009 10:21
Rill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny návštěvníky fóra
> Několik měsíců toto fórum navštěvuji a jelikož
> se letos chystám poprvé vozem do Chorvatska (2.
> polovina srpna, ostrov Vis), čerpám zde cenné
> informace od Vás zkušených spinning smiley sticking its tongue out , za což bych
> Vám rád poděkoval.
>
> Ale k věci, chystám se cestovat vozem MB
> V220 (Vito) a nevím, do které kategorie při
> výběru mýtného vlastně spadám. Podle této tabulky
> poplatky splňuji požadavky I. kategorie v tom,
> že u první nápravy nepřesahuji 1,3 m, moc rezervy
> tam ale není, celková výška vozu cca 1, 85 m.
> Jestě by mě zajímala (vím, že to už patří do
> jiného vlákna) kategorie na trajekt jadrolinija,
> zde si také nejsem jist, rozměrově se vejdu k
> osobním autům, ale nevím, zda už mě nebudou brát
> jako dodávku, která už je v jiné kategorii, cenový
> rozdíl je na ostrov Vis 226 kun za jednu cestu.
> Tak mě to docela zajímá spinning smiley sticking its tongue out


Ja som isiel v juni 2x MB Vito, a s dialnicnymi poplatkami je to tak, ze vecsinou ma brali ako 1. kategoriu, ale niekedy ako druhu (nastastie iba na kratke useky Karlovac-Zagreb, Zagreb-Trakoscan), takze sam neviem ako to vlastne je...ale myslim ze by sa to dalo s obsluhou vykonzultovat ze je to osobne auto..
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 07. 2009 11:36
Ok, nechám se tedy překvapit, s čím na mě vyrukují ... na tý dálnici je ten rozdíl menší než na trajektu, tak uvidím. Ješte jednou díky za informace.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 07. 2009 21:01
A co když někdo dá na auto box??? Nevíte někdo co měří? Auto, nebo auto se zahrádkou s boxem? Obávám se že to bude s boxem, Měřit to bude automat a ten pozná prd co je auto a co box.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 07. 2009 08:33
Jel jsem Peugeotem Partnerem s boxem a platil jsem jak trajekt tak dálnici jako normální osobák.Buďte v klidu.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 07. 2009 08:44
Ford Galaxy + box = osobák.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.