Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 01. 2009 19:55
V Prosinci loňského roku otevřel předseda chorvatské vlády Ivo Sanader 40 km dlouhý úsek Šestanovac - Zagvozd - Ravča na dálnici A1 ze Záhřebu do Splitu směrem do Ploče a Dubrovníku. Celková délka dálnice Záhřeb - Split - Dubrovník nyní dosahuje 457 km.

Zprovozněný úsek bude mít význam pro hospodářský rozvoj Dalmatského Záhoří i pro další rozvoj cestovního ruchu v Dalmácii.

Na úseku Šestanovac - Ravča bylo vybudováno 47 různých staveb, z toho 7 viaduktů, 9 nadjezdů, 29 podjezdů a dva přechody pro zvířata. Do výstavby celého úseku bylo investováno 1,66 miliardy kun.

Dálniční poplatek za použití nového úseku je 9 kun; za celou dálnici Záhřeb - Ravča 187 kun (za osobní automobil).

Současně se zmíněným úsekem na dálnici A1 byl dán do provozu úsek dálnice A10 od hranic s Bosnou a Heregovinou do Ploče, konkrétně úsek Kramatići - Čeveljuša o délce 7,5 km, který představuje první etapu výstavby od přístavu Ploče k dálničnímu uzlu Ploče.

zdroj:magazin-chorvatsko.cz
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 01. 2009 13:03
TO michalu mám trochu zmatečné informace od bytného-lze tedy předpokládat a usuzovat,že Ravče je zatím konečná,nebo existuje už něco hotového dál do Dubrovníku?Údajně opakuji údajně je hotovo několik úseků po kterých se už jezdí.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
07. 01. 2009 21:40
zima je holt všude..smiling bouncing smiley
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 01. 2009 12:48
Za nových čtyřicet km chorvatské dálnice v přepočtu něco přes šest miliard. U nás by se za tyhle peníze stavitelé nezvedli ani z postele
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 01. 2009 13:03
než se tady opět strhne hodnotná diskuse stylem, já rozumím všemu, jenom ne tomu, čím se živím, doporučuji přečíst toto [www.rsd.cz] spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 01. 2009 15:01
Tento článek jen potvrzuje, co jsem napsal výše. Co může být dražšího, než stavět dálnici v horském terénu? A co třičtvrtě kilometru jedna stavba.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 01. 2009 15:14
už název daného článku říká vše:
U ceny dálnice se musí porovnávat porovnatelné
jinak řečeno, obě strany rovnice musí mít stejné veličiny - a co se započítává do ceny v HR do uvedené sumy není nikde řečeno, taktéž nic o hrozných vícenákladech z titulu ekoteroristů atd. u nás. Tedy, neporovnává se porovnatelné. Aby nedošlo k nedorozumění, naše stavaře chránit nechci, ani nemůžu. O naší betonové lobby by se dalo napsat hodně a hodně. Ale ceny vlastních stavebních prací dostatečně "hlídá" veřejná soutěž, která v daných objemech se zveřejňuje v Bruselu.....
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 01. 2009 23:52
spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out Ahojte všetci prajem krásny nov. rok. Som rada že na tejto web.stránke to fičí už aj teraz strašne sa teším už na leto. toto vlákno mi pripomína plánovanie cesty a tak trošku ma to aj ukľudňuje v tej zime. A keď som sa dala už do písania chcela som sa opýtať pokiaľ bude do leta dokončená diaľnica ? Ospravedlňujem sa ak to tu už niekto písal ale nečítala som to všetko. Tak dik. spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 01. 2009 19:19
V letnej sezone 2009 sa co sa tyka dialnice nic nezmeni. Nadalej bude vacsina motoristov smerujucich k moru pouzivat exit Sestanovac. Bol uz sice odovzdany dalsi 40km usek Sestanovac - Zagvozd - Ravca, ale ten pri ceste k moru nijako nepomoze (spojnica Ravca - Drvenik na ktorej bude niekolko tunelov pod masivom Biokova sa este ani nezacala stavat). Usek Ravca - Drvenik ma znacne meskanie kvoli zmene trasy, HAC veri v koniec roka 2009, ale aj to je asi nerealne.
Dialnicny vyjazd Ploce a pristav by mala spajat dialnica A10, z ktorej bol uz dany do uzivania 7km usek.
Taktiez je vo vystavbe tunel Sveti Ilja, ktory bude spajat dialnicu (exit Rastovac) s Baskou Vodou (termin dokoncenia 2010).
Akurat pozitivna sprava, ze asi budu dokoncene druhe tubusy tunelov Sveti Rok a Mala Kapela.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 01. 2009 20:33
Ty dva tunely, to mi připadá jako sakra změna. I když já jsem tam stál jenom jednou a to když jsem jel v sobotu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
11. 01. 2009 15:28
Ja som tam v sobotu 2.8. ani nestal. Ked som sa dopocul o dlzke fronty 10km tak som to obratil na staru cestu. Auto bez klimy, vypranhute a prazdne vnutrozemie a nemilosrdne chorvatske slnko urobilo svoje, takze sme zostali medzi Gracacom a Kninom vo velmi zufalej situacii. Takze toto uz nebudeme musiet zazivat, len neviem ci sa po tomto zazitku tam este niekedy vyberiem autom.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
12. 01. 2009 17:27
Já jsem cukal nad Zadarem k tunelu 2,5hodiny na poledním slunku. Auto tehdy taky ještě bez klimatizace. Ani to mne rozhodně neodradí.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
14. 01. 2009 23:24
Kdyby se alespoň pokusili do léta udělat nový povrch na D62 z Ravče a dodělat A10 ke křížení s D62... To by bylo úplně vyhovující.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 01. 2009 16:46
Ahoj všem. Dnes jsem si projel úsek Šestanovac - Ravča a je to paráda. To, co mi dříve trvalo hodinu, teď projedu za 20 min. A myslím si, že se jedná i o ulehčení csty k moři. Za Ravčou je přece vcelku solidní silnice do Makarské (objetí klasické cesty přes Brelu) a nebo možnost pokračování dál buď na Ploče nebo Metkovič. Vše projeto a cesty jsou solidní.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 01. 2009 16:54
co je pro tebe solidní silnice ? Bez dír a výmolů ?smileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 01. 2009 17:24
To kure: Ano tak nějak.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 17:07
chcu se poptat, kdo zažil největší teplotní šok při výjezdu z tunelu sv.Rok...já 29.7.2008 asi v 11:20 před tunelem 24°C na odmořišti Jesenice 35°C
bylo jasno před i za tunelemeye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (16. 01. 2009 17:08).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 17:23
nevim to přesně ale bylo vedro jako k...a smiling bouncing smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 17:42
kurňa 175km/h to moja sviňa točíla 6000 thumbs up smiley.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 18:00
Tak tam zařad 6 a máš to thumbs up smileysmoking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 18:36
TO vášnivýkolisto potvrzuji,loni 13.srpna, já nevím asi někdy kolem druhé hoďky ráno rozdíl dle palub.teploměru 12 stupňů a hned zamlžená okna.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 19:20
Odjížděl sem z Pelješau loni-2008 36C a v zagrebu 20, a pršelo tak, ani stěrače nestíhali skoro celou cetsu až do ČR
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 19:22
Včera před tunelem -5 a sněžení a za tunelem u moře +9 a déšť
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:28
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO vášnivýkolisto potvrzuji,loni 13.srpna, já
> nevím asi někdy kolem druhé hoďky ráno rozdíl dle
> palub.teploměru 12 stupňů a hned zamlžená okna.
4Vašek...tož Ty zamlžený okna sem měl taky..ale jinde..jakmile sem sjel z dálnice A-9 v Rakousku a jel sem směrem na Mureck tož až do Ptuja sem musel asi 3 x zastavovat a utírat okno uvnitř i vně..to se mě nikdy nestalo
nepomohla ani zaplá klima ani otevřené oknaeye rolling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:29
Protože si moc funěl thumbs up smiley Rosto smileys with beer
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:31
Rendo..kurňa ale to nebyla žádná prdel byl sem nasranej jak sviňa, že furt vylézámsmiling bouncing smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:41
Když přeci zapneš klimu a pustíš to jenom na přední okno tak se to odmlží a skodovka to taky umí thumbs up smiley máš přeci fabku né? a né 120 smiling bouncing smiley Ta moje to umí thumbs up smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:43
dělal sem všecko ale prdlajs platné...až sem vjel na dálnicu v Krapině, tož to přestalo
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 20:48
To renonous dal jsi na vědomí VŠEM ,že ta Tvoje to umí a jsi si jistý,že u toho nefuníš? Neber to prosím jako invektivu.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 21:12
Svokor mi tvrdil zo životnej skúsenosti (život presedel za volantom) - Keď sadneš za volant a máš vypité v momente máš zahmlené predné sklo. A včul buď múdry.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.