Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
13. 09. 2023 06:05
Re: Navigace
19. 09. 2023 08:26
Zahajskej napsal(a):
>Vyhnout se koloně
> umím i bez slavného Waze či Google srágory. Jen
> mít intuici, sledovat, co se kde děje.
Tak to musíš mať nad autom dron, aby si identiifikoval, že pred tebou je kolona. A reči "o intuici", tak to je "blabol" , hlavne keď si v zahraničí. Doma, si viem predstaviť že vieš odhadnuť dopravnú situáciu na yaklade miesta, času, dňa v týždni. Ale neočakavane situácie napr. na dialnici určite nie
Re: Navigace
19. 09. 2023 15:24
Když před tebou čerstvě střelí auta a mineš poslední sjezd, nepomůže ti ani Waze. Když jsem jel sem dolů na jih a byla přicpaná D1 u Popovic, poctivě jsem si to vystál, protože jsem si vůbec nebyl schopen představit, kudy bych to objel. Protože v tom místě rozumný objezd snad ani neexistuje.
Když auta houfně mizejí z dálnice, něco se děje a jedu s nima. Ještě se mi nestalo, že by se to nevyplatilo, vždy byl přede mnou nějaký průšvih. Na druhou stranu dost často potkávám u nájezdu na 17.km D10 objížděče s nosem na founu, co objíždějí téměř pravidelnou kolonu po nesmyslné trase. Nezapojí mozek, jen slepě jedou. I zde bylo mnohokrát poukázáno na to, že Waze či Google mapy tahaly z trasy pryč, jen kvůli stánku se zmrzlinou u silnice, kde prodávala baba s výstřihem až na pupek.
Mám na kontě určitě dost přes milion km, tak se na silnicí v provozu snad orientovat umím. Takže napřed zapojit hlavu, pak founa. A hlavně ať si každý jede po svém, pokud tím neohrožuje ostatní.
avatar
mdr
Re: Navigace
19. 09. 2023 19:29
A proč ty auta houfně mizejí z dálnice? Protože jim to poradil foun.
Re: Navigace
19. 09. 2023 20:01
Ano, nebo také poslouchají rádio, jako já. A tak můžu šetřit founasmiling smiley
Re: Navigace
19. 09. 2023 20:02
A nebo nám někdy foun poradí na té dálnici zůstat.
Onehdá jsem jel z Istrie přes Slovinsko. Vyhoupnul jsem se z tunelu a předemnou kolona kam až oko dohlédlo. Po půl kiláku sjezd a tak polovina lidí se hnala ven. Waze zatvrzele malovala trasu dál po dálnici. A měla pravdu. Silnice souběžná s dálnicí byla beznadějně ucpaná a na dálnici to jedním pruhem kolem menší nehody docela jelo.

V sobotu v Mošnově taky počítala přesně. Psala rychlost 1km/h. Měla holka pravdu, 4km od Studénky na parkoviště před letištní halou jsem jel čtyři hodiny smiling smiley
avatar
mdr
Re: Navigace
26. 09. 2023 16:08
avatar Re: Navigace
26. 09. 2023 16:17
Ve slovenštině je to výstižnější a vtipnější.
Různí asistenti a pomůcky v autech vedou k degeneraci vodičů na polovodiče smoking smiley
Re: Navigace
28. 09. 2023 12:16
Cestou z HR jsem si na provedení přes HU, kde nejsem ještě úplně kovanej a jel jsem v noci a v dešti, pomohl pomocí Mapy.cz. Nikolli mapy.cz na portálu, ale apky. Podklady jsou velmi pestré, nenudí, navádí to dobře, jen jsem měl pocit, že byla apka o pár vteřinek pozadu, v reálu jsem byl o něco napřed. Budu to zkoušet dál, teď v sobotu budu mít příležitost cestou do Boskovic, tak uvidíme
Re: Navigace
28. 09. 2023 13:50
Já ještě začínal na PDAčku s TomTom, to bylo ještě sranda, trasa nešla ani naplánovat přes státní hranice, pak přišlo iGO 8, pak iGO Primo, pak zkoušení různých bezplatných navigací, občas ještě něco vyzkouším - Waze, Google, mapy.cz, MapFactor atd., ale spousta let jezdím na Sygicu premium a jsem spokojený, ale jedna věc mi vadí, že buď to neumím nastavit, nebo to prostě Sygic neumí, je zhasínání displeje mobilu, když se nic neděje, takhle mi ukáže, že za 200 km bude sjezd a pak pořád svítí displej. IGO umělo zhasnout displej a pak se mi vždy rozsvítil 5 km před nějakou akcí, pak zase displej zhasnul. Bylo to super, proto se ptám, která navi co používáte to umí a umí to pořád to iGO? Je totiž možné, že dobré věci se z navigací i vytrácí. A hlavně, čumět na značky a používat mozek.
Re: Navigace
28. 09. 2023 14:15
KaJe. To mě taky na Sygiku štve. Většinou vypnu telefon a podle potřeby zase zapnu. Jinak se Sygikem max spokojenost.
Re: Navigace
28. 09. 2023 17:00
Tak aspoň že jdou hlasové pokyny při zhasnutém telefonu, ale není to prostě ono.
Re: Navigace
29. 09. 2023 11:31
dá sa to možno zariadiť použitím androidAuto a pri tomto maš displej mobilu vypnuty
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 247
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.