Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
21. 09. 2012 13:10
kdo má garmina, tak si nyní může přikoupit toto na SD kartě :
[www.aktualizace-gps.cz]
akorát je to dost drahé.....smoking smiley
Re: Navigace
21. 09. 2012 14:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:32).
Re: Navigace
28. 09. 2012 07:45
Markox : Dlhšie som tu nebol a tak som nemohol reagovať.
Toto nie je o hadaní sa, ale o všeobecnom omyle o presnosti auto navigácie.
1. "Rychlost sa pocita podla toho za aky cas zmenis polohu z bodu A do bodu B, pricom bod A ma rovnaku mieru nepresnosti ako bod B "
Problém je, že bod A a bod B vôbec nemá tú istú chybu, tak že ani výpočet zmeny polohy nie je presný.
2. Niečo ako odrazený signál neexistuje. GPS nie je rádio. GPS potrebuje priamu viditeľnosť na min. 3 satelity. Vtedy dokáže určiť približnú polohu. Čím viac satelitov je pre chip GPS dostupných, tým je presnejšie určenie polohy.

Veľa ludí si mýli sw dopočítavanie polohy s presným určením na základe GPS merania. A z toho pramení aj dovera v presnosť s akou navigácia ukazuje aktuálnu rýchlosť auta.
Re: Navigace
28. 09. 2012 09:21
To je sice pravda, ale presnost neskace skokove, pokud tedy zrovna nemenite prostredi (tunel, les), takze body A a B maji +/- stejnou presnost, takze vypocet rychlosti celkem sedi a je to krome radaru asi nejpresnejsi urceni rychlosti auta. Overeno na stovkach obecnich radaru u nas i v Evrope :-)
Re: Navigace
28. 09. 2012 12:23
Jozka, chyba je skoková a to v otvorenom teréne. Chip v autonavigáciách má chybu +/- 15 m a aj to len ak stojíš na jednom mieste.
Najlahšie to odskúšaš, ak napr. do mobilu nainštaluješ sw pre zobrazenie pozície podľa GPS (bez mapy) a uvidíš ako tvoja pozícia bude skákať hore, dole.
Nechcem nikoho zbytočne presviedčať. Každý má právo na svoj názor. Ja si podľa autonavigácie svoju rýchlosť v aute určovať nedovolím.
Re: Navigace
28. 09. 2012 20:35
Navigace kontroluje pozici každých ca 3-5 s (podle typu). Při rychlosti 90 km/h ujedeš za 3 s vzdálenost 50 m, což je ona vzdálenost mezi bodem A a bodem B, ze které navigace vypočítává rychlost. Jestliže je u bodu A chyba -15 m, bude u bodu B opět přibližně oněch -15 m. To se samozřejmě může po x bodech A a B změnit, ale mezi dvěma sousedními body bude chyba vždy přibližně stejná. Pokud tedy pojedu ustálenou rychlostí, bude ukazovat navigace rychlost jízdy přesně. Samozřejmě, že pokud budu zrychlovat nebo zpomalovat, bude mít navigace zpoždění a zobrazení rychlosti přesné nebude. Já proto navigaci věřím víc než budíku v autě a mám to i ověřené. Jestliže totiž zapnu tempomat, na navigaci je stále stejný údaj o rychlosti s přesností ±1 km/h.
Re: Navigace
28. 09. 2012 21:42
Jak píše Jozka, důkazem přesnosti měření rychlosti GPS je porovnání s radary v obcích. Nevím jak vám,ale mě toto porovnání vychází +-1km, a to je mnohem přesnější než u tachometru ve voze kde ten rozdíl je -5 až -7 km u mojich dvou vozů.
Kdyby platilo to co tu popisuje mio 123 pak by rychlost na GPS pri ustálené rychlosti vozu musela neustále skákat +-10 km/hod. Takže hezká teorie ale praxe za ní dosti pokulhává.
Na HTC touch HD mi iGO vzorkovalo po 1 s. Tedy žádných 3-5 s jak je tu popisováno. Ale to už bylo jen tak na okraj. :-)
avatar Re: Navigace
29. 09. 2012 06:46
Až někde uvidíte měřit fízly tak se s nima domluvte,jako já,a překontrolujte si rychlost podle radaru,navigace a tachometru.Radar a navigace ukáží stejnou rychlost,tachmetr se liší +- 5-7km/h
Re: Navigace
29. 09. 2012 18:09
Pod to se podepíši.
Re: Navigace
30. 09. 2012 10:13
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radar a
> navigace ukáží stejnou rychlost,tachmetr se liší
> +- 5-7km/h

techometr se neliší +-, ale JEN + (PLUS)
avatar Re: Navigace
30. 09. 2012 10:50
Já měl na mysli 5 až 7km a snad každý řidič ví že je to plus a ne minus.
Re: Navigace
30. 09. 2012 15:01
Ahoj david41,
aj ja mam Mio Moov m400. Ak ti to nerobi starosti, posli mi linky na nove mapy. Dakujem!
Igor
Re: Navigace
30. 09. 2012 22:44
mio123:

Pokud je chyba skokova, pak tu navigaci zahod, k tomu nema duvod, kazdy aspon trochu slusny cip v otevrenem terenu druzice neztraci a pokud je neztrati, rozhodne polohove "nelita". A rozhodne se mi nestalo, ze by poloha litala o 15m, dochazi pouze k posunu i kdyz stojis podle toho, jak po zapnuti polohu zpresnuje. Ver mi, s navigacemi se pohybuju v aute, na kole i pesmo uz asi tak 13-14 let.
Re: Navigace
01. 10. 2012 15:30
Jozka thumbs up

Alf60 thumbs up

mio12: Ani ja som tu dlhsie nebol, takze reagujem az teraz. Hovori Ti nieco ako WAAS a EGNOS? Ak nie, tak si to najdi na webe. Ak ides po chorvatskej dialnici za slnecneho pocasia a nie si prave v tuneli, mas "nachytanych" urcite viac ako 5 satelitov. Presnost merania sa tym zvysuje z 10m na +/- 2m. Takze o nejakych "skokoch" nemoze byt ani reci. Neviem odkial si tie "skoky" vydoloval. Mozno si mal na mysli tzv. "staticku navigaciu" (nepresnosti pri poklese rychlosti pod 5km/h), ale ta sa predsa da vypnut.

Pozeral som specifikacie mojho BT prijimaca Garmin 10x. je tam uvedene:

Update rate
1 record per second, continuous

GPS accuracy
position <10m, typical
velocity> 0.05 m/s RMS

GPS (WAAS) accuracy
position <5m, typical
velocity 0.05m/s RMS


Pri pouziti prijimaca Garmin GLO (GPS+GLONASS) sa pozicia aktualizuje 10x za sekundu !!!!
(to musia byt teda pekne skoky panecku smileys with beer )

Jednoznacne si stojim za tym, ze v "otvorenej" krajine je GPS presnejsi ako budik v aute.

Okrem toho by som rad pocul Tvoj racionalny argument preco podla Teba nema bod A rovnaku mieru nepresnosti ako bod B?

Podla Teba "odraz GPS signalu" neexistuje? Tak si daj do Googlu keyword "GPS multipath". Mas to tam pekne vysvetlene aj s obrazkom.

pekny den grinning smiley
Re: Navigace
01. 10. 2012 16:27
preklep: samozrejme malo tam byt mio123 yawning smiley
Re: Navigace
01. 10. 2012 19:06
Pri vkladaní prvého príspevku som spravil chybu. Mal som aj napísať, že aktuálna zobrazovaná rýchlosť navigácie je niekdy presnejšia a niekedy nepresnejšia ako na "budíku", záleží na podmienkach. Z toho dôvodu nie je dobré sa absolútne spoliehať na GPS.

Jozka:Verím ti, že na navigácií sa tvoja poloha len posúva, nie skáče. Aby sa chyba nezobrazovala, je to ošetrené v SW.
Jozka, vystihol si presne o čo pri meraní s GPS ide, spresnovanie viac násobným meraním na jednom bode. Ak stojíš, výpočet polohy sa bude opakovaným meraním spresňovať. Chyba na jednom meraní môže dosiahnuť až +/- 15m. Opakovaným výpočtom polohy a štatistikou potom dochádza k spresnovaniu polohy. K tomuto spresnovaniu ale nemôže nedochádzať pri neustálenej rýchlosti.
Ja sa s GPS zaoberám niečo cez 10 rokov, ako užívateľ GPS v aute, alebo na turistike a aj profesne.
Ako som už písal, najlepší spôsob overenia si presnosti navigácie je nainštalovať sw, ktorý meria aktuálnu polohu a ukáže reálne číselne súradnice, nie bod na mape.

Alf60: "Při rychlosti 90 km/h ujedeš za 3 s vzdálenost 50 m... Jestliže je u bodu A chyba -15 m, bude u bodu B opět přibližně oněch -15 m" - a to je práve ten zažitý omyl. Chyba v bode B može byť kľudne +15m. To na 50m dokáže urobiť chybu až 30m! Aby sa táto chyba nezobrazovala, je to riešené priemerovaním polôh za určitý čas.
"Jestliže totiž zapnu tempomat, na navigaci je stále stejný údaj o rychlosti s přesností ±1 km/h" - Presne, čím dlhšie ideš konštantnou rýchlosťou, tým viac meraní sw môže priemerovať a tým znižovať chybu.
Ak si ale nastavíš v navigácií toleranciu na prekročenie rýchlosti na minimum, kopcovitom teréne a na tempomate začne navigácia občas (nie permanentne) upozorňovať na prekročenie rýchlosti. To preto, že v 3D je nepresnosť bežných GPS ešte väčšia.

Mára: viď odpoveď Alf60. Pri ustálenej rýchlosti sa výpočet polohy priemeruje a spresňuje. Ale pri zmene rýchlosti sa chyba prejavuje akoby oneskorením navigácie.

Markox: Asi budem opakovať, čím dlhšie ideš v otvorenom, rovinatom teréne ustálenou rýchlosťou, tým presnejšie bude (štatisticky) určená poloha. Hneď, ako dôjde k zmene rýchlosti, chyba sa začne prejavovať o to viac.
"Presnost merania sa tym zvysuje z 10m na +/- 2m. Takze o nejakych "skokoch" nemoze byt ani reci" - Skok znamená, že chyba pri prvom meraní je npr. +5 a pri druhom -2m. Tak že súradnice vypočítanej polohy skočili o 7m.
Takzvaná "chyba pri statickej navigácií", ako si to nazvali reklamní pracovníci, je v skutočnosti zobrazenie toho, čo navigácia reálne vypočítala. To by sa ale užívateľom nepáčilo a tak to nazvali chybou :-)
Garmin10x nepoznám a tak som si ho musel nájsť. Podľa manuálu je uvádzaná presnosť +/-10m. Pri WAAS(nie pre Europu) +/-3m. A údajne pri EGNOS +/-7m.
Odraz GPS signalu je chyba, nie vlastnosť!
" ... preco bod A nemá rovnaku mieru nepresnosti ako bod B?" - lebo je udávaný maximálny rozsah chyby a to pre X a Y súradnicu. To znamená, že prvé meranie môže mať max. chybu + 10m a druhé meranie -10m.
"Jednoznacne si stojim za tym, ze v "otvorenej" krajine je GPS presnejsi ako budik v aute." - popísal si ideálne podmienky. A áno, môže ti navigácia ukázať presnejšie aktuálnu rýchlosť. "Budíky" ukazujú aktuálnu rýchlosť zníženu o 7 až 10% (podľa modelu). Pri zmene terénu, alebo rýchlosti je rýchlomer dnes presnejšií. Preto známych varujem pred absolútnym tvrdením, že GPS je presnejšie. Niekedy áno, niekdy nie. Obe zariadenia majú svoju chybu.

Nechcem týmto vyvolávať nejaké hádky a ani vnucovať svoje názory. Každý má právo na svoju vieru. To čo píšem vychádza z niekoľkých rokov, čo sa GPS zaoberám aj profesne.

A niečo z praxe.
1) Pri meraní Garminom na diaľnici pri ustálenej rýchlosti pod 100km/hod. bola maximálna chyba v rozmedzí +/- 15m. Merania profesionálom.
2) Súradnice trasy nákladného dopravného prostriedku snímané chipom SiRFstarIII pri rýchlostiach do 90km/hod po premietnutí na mapu na trase Poprad - Žilina ukazovali maximálnu chybu ešte väčšiu.

P.S. popísal som to tak veľa, že sa mi nechce to po sebe čítať, tak sa ospravedlńujem za prípadne hrúbky a preklepy.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
01. 10. 2012 20:07
mio123: myslim, ze je to celkom plodna diskusia

mio123: Mal som aj napísať, že aktuálna zobrazovaná rýchlosť navigácie je niekdy presnejšia a niekedy nepresnejšia ako na "budíku", záleží na podmienkach.

Salamunsky povedane smiling smiley ale a sa s tym suhlasit. GPS aj GLONASS su "citlive" na mnoho vonkajsich faktorov. Nebudem rozpisovat. Vieme o co ide.

mio123: Opakovaným výpočtom polohy a štatistikou potom dochádza k spresnovaniu polohy. K tomuto spresnovaniu ale nemôže nedochádzať pri neustálenej rýchlosti. 

Prvu vetu beriem, druhu nie. Moj stary prijimac (Garmin 10x) urobi jeden zaznam za jednu sekundu, novy Garmin GLO spracuje 10 zaznamov za jednu sekundu (!!!). Myslis si, ze z 10tich zaznamov za sekundu neziskas dostatocne "spriemerovany" presny udaj o polohe a rychlosti? Okrem toho zariadenie spracovava naraz udaje z dvoch roznych satelitnych systemov (GPS a GLONASS), takze presnost by mala byt ovela vyssia.

mio123: Asi budem opakovať, čím dlhšie ideš v otvorenom, rovinatom teréne ustálenou rýchlosťou, tým presnejšie bude (štatisticky) určená poloha. Hneď, ako dôjde k zmene rýchlosti, chyba sa začne prejavovať o to viac.

To iste "v blede modrom". Ide o to, ze ani Tvoja rychlost sa v priebehu sekundy nezmeni radovo v 10tkach. Nikto nejde fyzicky 92 a o sekundu iba 80. Nemyslim si, ze dnesny HW a SW "nestiha", prave naopak stiha to stale lepsie. Dalsia vec je "zmena rychlosti". Tvoja teoria mozno plati pri urcovani polohy pri prudkej zmene rychlosti typu "cik-cak" v zmysle zrychlovania a nasledneho spomalovania a opat zrychlovania. Ale takto nejazdi hadam nikto, jednoducho kontinualne zrychlujes alebo kontinualne spomalujes - to vsetko len vsak v urcitom rychlostnom rozmedzi. Cislo ukazujuce rychlost podla GPS naozaj neskace po 5, ale plynule sa meni.

 mio123Pri meraní Garminom na diaľnici pri ustálenej rýchlosti pod 100km/hod. bola maximálna chyba v rozmedzí +/- 15m. Merania profesionálom. 

Mozes popisat metodiku toho merania? Hovoris o rychlosti alebo o polohe?

Obavam sa, ze v tejto diskusii sa trocha mixuju dve veci: 1. presnost urcenia polohy a 2. rychlost. Treba to rozlisovat.
Re: Navigace
01. 10. 2012 20:22
mio123:

Why does GPS speed differ from the vehicle’s own speedometer?

GPS speed calculations are more accurate than a vehicle’s speedometer since it is not affected by the same inaccuracies, including the vehicle’s wheel size or drive ratios. It is dependent however on GPS satellite signal quality but with the use of moving average calculations any errors are minimal.

Vehicle speedometers also require calibration to maintain perfect accuracy as general wear and tear, changing wheel sizes, and the manufacturers own ‘erring on the side of caution’ and setting the speedometer to read higher than the actual speed, all contribute to inaccuracies.

Generally most manufacturers claim a 0.1MPH tolerance with speed readings, however will go as far to say a 0.5MPH inaccuracy is possible, to make allowances for any satellite signal variations beyond their control.

Which speedometer should a driver use?

It really comes down to personal preference since both gauges are reliable for determining a safe, legal traveling speed. In most cases the vehicle’s speedometer will show a higher speed due to the aforementioned inaccuracies but this at least ensures the driver stays lower than the posted speed limit.

And while logged GPS data has been used to overturn speeding tickets, the cautious driver, who is keen to avoid infringements, fines, trouble from their employer or the possibility of an accident, will tend to err on the side of driving slower rather than pushing it too close to the limit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (01. 10. 2012 20:23).
Re: Navigace
01. 10. 2012 20:32
mio123:

Mno, vezmeme to poporade...

Verím ti, že na navigácií sa tvoja poloha len posúva, nie skáče.
Jsem rad, ze jsme si skoky o 15 metru vysvetlili.

Aby sa chyba nezobrazovala, je to ošetrené v SW.
Jenze ja nemluvim o zobrazovani v mape, ja mluvim o zaznamu z GPS. Tam k zadnemu SW osetrovani nedochazi, co nameri, to zaznamena. Nebo podle ceho by mel teb SW zpresnovat? Jak by poznal, ze neni tady, ale vedle?

Jozka, vystihol si presne o čo pri meraní s GPS ide, spresnovanie viac násobným meraním na jednom bode. Ak stojíš, výpočet polohy sa bude opakovaným meraním spresňovať. Chyba na jednom meraní môže dosiahnuť až +/- 15m. Opakovaným výpočtom polohy a štatistikou potom dochádza k spresnovaniu polohy. K tomuto spresnovaniu ale nemôže nedochádzať pri neustálenej rýchlosti.

Zduraznil bych dve veci. Chyba muze byt AZ (a rozhodne vic nez 15 metru) a to o co jde je, ze nepresnost se nemeni skokove.Kapisto?


sw, ktorý meria aktuálnu polohu a ukáže reálne číselne súradnice, nie bod na mape.

To zni jako popis SW navigace :-)
Re: Navigace
01. 10. 2012 20:43
mio123:

Ted jsem cetl i to, co nebylo urceno me a nemuzu se zbavit dojmu, ze neustale pletes dve veci dohromady. Chybu v mereni a zmenu chyby. V praxi o znamena, ze pokud je navigaci treba o dvacet metru vedle, nevadi to, i tak je schopen urcit rychlost pomerne presne. To by nebylo mozne v pripade, ze by jeden bod urcil s chybou 15m, druhy 3m, treti dvacet metru atd... A to je proste blbost. Pokud je teren +/- otevreny a cip chyta signal z druzic, nic ho nerusi, on nema duvod zmerit s jinou chybou. Pak by byl podoben memu tridnimu na prumyslovce, ktery mne obvinil z opisovani a korunoval to zvolanim, ze pokud mam stejne vstupni hodnoty a stejny vzorecek, nemuzu mit stejny vysledek (jo, byl to kolosalni blb).

Ostatne, krome "dukazu radarem" muzu nabidnout i skutecnost, ze pokud bych prijal tvou logiku, musel by vystup z GPS mimo silnice vypadat bud jako pila nebo by musela byt rozdilna hustota bodu na lajne. A nam co se podilime na openstreetmaps.org by vyrustaly hodne hluboke vrasky, protoze nakreslit podle takoveho vystupu silnici, cestu nebo reku by balo dost nesnadne.

Uz je to jasnejsi?
Re: Navigace
01. 10. 2012 21:04
Re: Navigace
01. 10. 2012 21:49
Jozka, ale chyba v dvoch po sebe idúcich meraniach môže byť naozaj rôzna. Nainštaluj si na PDA, či mobil SW, ktorý zobrazuje len aktuálne zmeranu súradnicu. Jedno meranie za druhým.
Re: Navigace
01. 10. 2012 21:52
Markox, tá prvá veta bola preto, lebo som si uvedomil, že môj prvý príspevok mohol vyznieť absolutisticky. Navigácia niekedy je a niekedy nie je presnejšia ako rýchlomer.

GPS je určená na stanovenie polohy (XYZ) a súčasne zaznamenáva čas, kedy bolo meranie vykonané. Všetko ostatné je dopočítavané. Poznám súradnice bodov A a B, dokážem vypočítať vzdialenosť bodov. Poznám čas, a tak viem vypočítať rýchlosť akou som prešiel z A do B.
GPS má stanovenú max. chybu, ktorá môže pri jednom meraní vzniknúť. Aby som vedel stanoviť čo najpresnejšiu súradnicu bodu, musím na ňom urobiť viacero meraní a výsledky sa spriemerujú (zjednodušene povedané). Čím viac meraní na jednom bode, tým presnejší výsledok. Ak je možné GPS snímač pripojiť k PC, kde je nainštalovaný SW pre zaznamenávanie snímanej polohy, je vidieť, ako sa súradnica priebežne mení.
Teraz veľmi zjednošene a aj prehnane. Max. možná chyba je +/- 10m a snímač urobí jedno meranie za sekundu. V bode A, ktorý má súradnice 0,0 bude s chybou -5m určená poloha -5,0. V bode B, ktorý má súradnicu 25,0 bude s chybou +5 stanovená súradnica 30,0. Vypočítaná vzdialenosť je 35m, skutočná 25m. Pri rýchlosti 90km/hod prejdem za 1s 25m, čo je vzdialensoť z A do B. Ale pri tomto príklade (len dve merania) je vypočítaná rýchlosť 126km/hod. JE TO VEEEEĽMI ZJEDNODUŠENÝ PRÍKLAD.
Samozrejme meraní je viac. Pri ustálenej rýchlosti je meraní XY dostatočne veľa, aby po spriemerovaní dali pomerne presný výsledok (km/h). V porovnaní s rýchlomerom, ktorý je nastaven tak, aby ukazoval o cca 5% menej, je GPS presnejšie.
Keď však dôjde k brzdeniu, alebo akcelerácií, SW ešte nejakú dobu používa uskutočnené merania (ustálená rýchlosť). Chyba sa začne prejavovať akoby oneskorením.
To sa týka 2D. Z súradnica má chybu cca 2x väčšiu ako pri súradniciach X,Y.
Tak že pri jazde po zvlnenej dialnici sa môže stať (aj stáva), že navigácia ukazuje inú rýchlosť, než v skutočnosti je. Toto mám odskúšané pri jazde na tempomat po maďarských a chorvátskych diaľniciach.

Samozrejme, čím viac viditeľných satelitov (GPS, Galileo, Glonas), tým menšia chyba. Ale práve v prípadoch, ktoré som spomenul (zvlnený profil, akcelerácia, brzdenie) chyba vzrastá a prejavuje sa nepresnosti navigáciou zobrazovanej rýchlosti. A jeden nikdy nevie, kde budú merať. Preto nie je vhodné orientovať len podľa toho, akú rýchlosť zobrazuje navigácia. Ja mám odsledované (radarom), že rýchlomer mi ukazuje o 7% menej, že v skutočnosti idem.
Re: Navigace
01. 10. 2012 22:02
Jozka, este na upresnenie. Ja stále hovorím o presnosti aktuálnej rýchlosti. Článok, ktorý Markox dal o tom hovorí. Ak idem podľa rýchlomeru, idem o niečo pomalšie, než je skutočná rýchlosť. Ak podľa navigácie, idem na hrane. To znamená, že pri chybe, ktorá môže nastať, povolenú rýchlosť prekročím.
Re: Navigace
01. 10. 2012 22:05
Jozka: sw, ktorý meria aktuálnu polohu a ukáže reálne číselne súradnice, nie bod na mape.
To zni jako popis SW navigace :-)

Áno, nepresne napísané sad smiley SW, zobrazujúci súradnicu X,Y a nie bod na mape ako autonavigácia.
Re: Navigace
01. 10. 2012 22:33
mio123: Čím viac meraní na jednom bode, tým presnejší výsledok

Pri desiatich meraniach za jednu sekundu by som pokladal vysledok za dostatocne presny. Okrem toho, dnesny HW a SW je dostatocne rychly, aby vedel pripadne zmeny ako Ty hovoris dopocitat a zobrazit s takou latenciou, ktoru prakticky nie si schopny vnimat. Ako pise clanok, GPS je jednoznacne presnejsie prave vdaka rychlosti (opakovania) vypoctu (pritom vonkajsie podmienky naozaj nemusia byt uplne idealne), zaroven odpadaju "premenne" ako je velkost kolesa a pod.

Suhlasim s tym, ze ak ides podla GPS, tak si realne blizsie k rychlostnemu limitu ako ked ides podla rychlomeru (ludovo: tachometra), ale aj policajne radary su kalibrovane na nejaku toleranciu yawning smiley

PS1: Mozes prosim popisat tu metodiku merania, ktoru si spominal s tym Garminom?

PS2: Mas nejake linky na tu teoriu o "zvlnenom terene"?
Re: Navigace
02. 10. 2012 06:41
mio123:

Ja ale nepotrebuju nic instalovat, ja ty souradnice na GPS vidim :-)

A kdyz si stahnu stopu do pocitace, tak i vidim kazde jednotlive mereni jako bod a zadne skakani tam neni. Nepresnost ano, to nezpochybnuju. Pro vypocet rychlosti to ale vetsi roli nehraje. Jak uz jsem psal, porovnano s nespoctem radaru.

Obhajujes neobhajitelne.
Re: Navigace
08. 10. 2012 21:36
TomTom konečně dostupný i pro Android zařízení thumbs up
Re: Navigace
23. 10. 2012 15:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:57).
avatar Re: Navigace
23. 10. 2012 17:01
Pro majitele navigace TTGO 1000,dnes se konečně začalo stahovat i GPSFix
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.