Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
04. 06. 2012 16:27
Já zase jako POI body mám kešky z geocachingu. Předloni jsem u tunelů zahlédl
na odpočívadle kešku a tak jsme se zastavili, protáhl, starší syn (tehdy 5 let) ji odlovil,
já zalogoval. A další bodík do hry :-)

Vidíš jirvo i pětiletej kluk zvládne práci s GPSkou, tak proc by ses to nenaučil ty ? :-)))
avatar Re: Navigace
04. 06. 2012 16:47
Fakt bych tohoto borce(jirvu) rád poznal osobně,copak on má asi za SPZku?
Re: Navigace
04. 06. 2012 16:56
jirvo, jirvo-ty nečteš nebo nechceš číst. Jasně jsem ti napsal, že ke spěchálkům nepatřím(s argumenty proč jen o pár řádek výše na minulé stránce-nebudu to již znovu psát), ale to že právě toto místo je policií pro měření oblíbené, to mě, pokud jedu jen třeba o jeden km více než je povolené, vždy upozorní. Pro mne je to příjemné, třeba je to nějaké zvláště nebezpečné místo(mimo jiné v GPSce mám jako poi body nebezpečné křižovatky a nebezpečné zatáčky v ČR). Na kamery po Praze právě GPSka upozorní, trochu si něco o tom přečti.
Jsem rád, že máš smysl pro humor, a že už vystupuješ slušně a konečně máš snahu se něco přiučit.
Odkud jsem, jsem zde psal mnohokráte, není tedy problém si nalézt, že ze středních Čech
avatar Re: Navigace
04. 06. 2012 17:00
Mára: to nemá smysl,ten to nepochopí,jen chce provokovat,chudáček jeden,Prostě mu neodpovídejte a ono ho to omrzí.
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:08
A co je to L.K.
Lama Karel ?
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:10
Mě ani nevadí, že ví o tom co GPSka umí tak 10% a zatracuje jí, ale že mu něco napíšeš jako argument, on to ignoruje a zase vede dokola jako kolovrátek tu svou. Kolikrát tu napsal, že nechápe jak může mít někdo na dálnici zapnutou GPSku a když mu byly napsány argumenty proč ji mají různí lidé zapnutou(TMC,čas,radary...) on zase napíše, nechápu proč mají lidé zapnutou GPSku na dálnici.
Nakonec zjistíš, že zasvěcené informace o tom jak je GPSka zbytečná, pronáší člověk, který jako jedinou její funkci objevil, že dokáže navigovat z bodu A do bodu B. Protože má starý krám, který nedokáže přijímat ani to TMC...
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:20).
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:16
smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (04. 06. 2012 17:43).
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:30
jestli taky lovíš keše koukni na profil maran1 mám za tři roky 1070 keší, tak asi tak dvě budou v terénu jinak vše kolem silnice :-)))
Mě by bylo na školení škoda, ale syn má už sedm let, tak ty základy by tě mohl naučit. Já bych to pak, až bys to zvládl-dorazil. Co říkáš...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (04. 06. 2012 17:33).
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:39
Máro řeči o ničem jsem smazal to nikam nevedlo ale s s tou spz jsem tě odhalil to musíš uznat grinning smileygrinning smiley
a te´d se mi pochlub jako GPS máš a já začnu šetřit a možná bych si jí koupil !!! A to nekecám
Re: Navigace
04. 06. 2012 17:41
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S navigací neumí, v Chorvatsku asi nikdy nebyl
> (zatím žádný příspěvek k Chorvatsku) - jak říkám
> voprus. Nechte ho vyšumět. Já končím.


ale byl jsem tam jen jsem se zaregistroval kvůli debatě GPS to bys musel číst (ale už jsem to smazal)
avatar Re: Navigace
04. 06. 2012 18:57
snad se už to zde vyčistilo , mám souseda, co třeba mi vyvětluje, že třeba rychlovarná konvice a mikrolvnka jsou vyhozený prachy....smileys with beer
Re: Navigace
04. 06. 2012 19:00
No, to si asi už nekoupíš, mám-ale ty nečteš, vždyť jsem to tu psal za poslední dny několikrát- Tak tedy přístroj, HTC touch HD, v něm mám iGO 8,3 a soft který zvládá přes rádio v telefonu RDS.
Ještě mám zkušenosti s TomTomem v tom samém telefonu, měl jiné zajímavé funkce, ale nakonec jsem si nechal iGO, zkoušel jsem i iGo Primo, ale kvůli geocachingu mi moc nevyhovovalo a tak jsem zůstal i iGO 8,3.
Netvrdím že je to nejlepší navigace na světě, ale mě vyhovuje velmi a to jak na geocaching, tak na cestování. Mám ji upravenou podle svých potřeb, což právě i iGo jde velice dobře nejen v základním nastavení, ale i v nastavení softveru samotném.
Telefon mám 3,5 roku, navi v něm jen asi o dva měsíce míň. Jako mapy používám regionální mapy, u nás CEDA, dost podrobné mapy což využiji právě v terénu při hledání kešek. Mapy aktualizuji asi tak 2-3x ročně, radary aktualizuju z www.poi.cz několikrát ročně, POI tahám jak z www.poi.cz tak ty zahraniční z www.poiplaza.com , ty které potřebuji.
Naštěstí jsem si ve své době koupil špičkový telefon a tak vše stihá i dnes.
Dnes bych šel do nějakého špičkového androše a zůstal asi u iGO.
Re: Navigace
04. 06. 2012 23:32
iGO je určite jedna z tých lepších navigácií, ale pre častú autonavigaciu sw do smartphone nie je moc vhodný:
- verzia pre smartphone býva v základnej (najnižšej) verzií a zväčša aj dosť oklieštená
- čitateľnosť LCD na PDA býva iná než na navigačnom panely
- ...


jirvo: Navigácia pre smartphone je vhodná ako doplnková, prípadne na občasné použitie. Záleží už len na tom, na koľko ju budeš využívať a podľa toho sa rozhodni. Ak ju použiješ len občas, stačí si vybrať nejakú navi pre mobil (už som písal, že Sygic dávaju napr. na Slovensku k novému paušálu zadarmo). Ak budeš používať navigáciu v aute často, vyber si niektorú z vyšších verzií aj so zariadením. V princípe je jedno, či to bude iGO, TomTom, alebo Garmin. So žiadnou z nich neurobíš chybu.
Re: Navigace
04. 06. 2012 23:58
Já si to zase myslím zcela opačně. Když si pořídím navigaci, kterou nebudu mít v telefonu, budu ji mnohem méně používat. Tahat každý den další krabičku do auta asi každého omrzí. Když ji mám v telefonu, pak ji mám neustále u sebe, tedy ji mohu používat stále. Jak popisuji, u mě každý den, už jen pro TMCko. Nechávat navi v autě asi taky nedoporučíš, z důvodu krádeže. Řešením je pevná navi v autě, ale ta třeba mě zase vadí protože dělám geocaching, což potřebuji navi ven do terénu.
Soft pro telefon a navi je u iGO identický(jak jsem vyčetl), protože tu samou si lidé nahrávají do svých starých navigací mio,stejně tak do telefonů s WM.
Třeba u PRIMA je toho do telefonu zbytečně moc, když v PRIMO mám kalkulačku, převodník měn, prohlížeč fotek, atd, pak to samé je ještě jednou v samotném telefonu.
Rozlišení LCD řekl bych je v moderních telefonech také lepší, než u navigací, já mám 480 × 800 pixelů, což u dnešních telefonů není zas tak ohromující(telefon mám starý 3,5 roku),ale za navigacema to moc nepokulhává. Ano úhlopříčka 3,8 už není zas tak moc, ale to v praxi vadí u 2D zobrazení, u 3D kterou pro autonavigaci používáš to zas tak velký prroblém není. Ale pokud bych kupoval telefon, bral bych něco ještě většího.
Nechci se hádat, co je lepší, pro mne navi v telefonu.Ber to pouze jako názor.
mio123-používáš svou GPSku každý den?
Re: Navigace
05. 06. 2012 07:51
Mára: začnem od konca.
Nie, nepoužívam navigáciu každý deň, ale dosť často. Jeden týždeň ju používam každý deň, ďalší ani raz. Ako kedy. (tým myslím navigovanie z bodu A do bodu B. )
Súhlasím, že navigácia v mobile je lepšia ako pevná a tiež, že pevná je lepšia ako v mobile spinning smiley sticking its tongue out Všetko záleží na tom, ako sa používa. Tým myslím, že každé plus má aj svoje mínus. A preto je na výber toľko druhou sw a prístrojov. Ja mám jednu navigáciu v HTC a druhú v aute (že by schizofrénia ? grinning smiley)
V tvojom prípade je navi v smartphone najlepšia voľba a najlepie riešenie.
LCD sa dnes líšia hlavne v povrchovej úprave. Do mobilov pchajú hlavne lesklé, aby multimédiá vyzerali lepšie, čo je na úkor čitateľnosti. Ak sa porovná napr. LCD Garminu, ktorý robí zariadenia aj do terénu s mojím HTC, tak je to na zaplakanie. (ale aj tak som verný zakaznik HTC).
Navi, ktorú mám v aute, má LCD s matným povrchom a je to poriadny rozdiel v čitateľnosti.
Rozdielna funkcionalita SW pre mobil a navi s HW býva zväčša v plánovanií trás. Priznávam. že ale neviem, či sa teraz nemýlim. Ešte po verziu iGO 7 malo funkcionalitu zhodnú. V novšej versíí sa to už zmenilo. Ale je možné, že dnes to už neplatí. Ak používaš Primo, tak tam by v tom už nemal byť rozdiel.
Ja mám našťastie v aute navi pevne zabudovanú, ale kolega používa prenosnú, napriek tomu, že ďalšiu má (mal) v mobile. Všetko je len vecou zvyku a samozrejme spôsobe používania.

Podľa mňa je najlepšia navigácia tá, ktorá sa pužíva a je jedno aký je výrobca. Keď jirvo napísal, že chce navi predsa kúpiť, chcel som len, aby mal predstavu, aké asi môžu byť rozdieli.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mio123 (05. 06. 2012 08:27).
Re: Navigace
05. 06. 2012 08:06
Ano, souhlasím s tebou, napsal jsem stejně jako ty, svůj názor, tedy člověka, který
GPSku používá takřka každý den a to nejen pro autonavigaci.
Re: Navigace
05. 06. 2012 08:29
Presne. Toto má byť miesto o výmene skúsenosti a názorov, nie aréna.
Mára, akú máš vo verzií Primo možnosť plánovania trasy s definovaním prejazdových bodov?

Ja používam navigáciu hlavne v aute. A tiež v horách, ale na to už sú ine sw. Tam samozrejme je hlavná požiadavka mobilita zariadenia. No a čitateľnost LCD :-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mio123 (05. 06. 2012 08:34).
Re: Navigace
05. 06. 2012 09:04
Jak jsem psal, NEMÁM PRIMO, ale iGO 8,3(Primo mi moc nevyhovovalo)
Průjezdních bodů mohu zadat kolik chci, má trasa do HR jich obsahuje 11až13.
Mnou testované Primo to mělo stejné,libovolný počet průjezd.bodů.
Stejně to má i iGO may Way(nebo jak se to píše), kterou jsem instalovat mému
tátovi do Androše. Také libovolný počet průjezdních bodů(i když jsem četl, že
některé verze této varianty iGO to neumožňují)
Re: Navigace
05. 06. 2012 09:14
Vďaka.
Ešte minulý rok platilo toto obmedzenie v prejazdných bodoch. My Way ich vôbec nemal, čo nebolo šťastné. Keď že mám android, inú možnosť som nemal a tak šiel iGO von. Neuvedomil som si, že sú aj užívatelia, ktorých zariadenia nemajú android yawning smiley
Win verzia iGO bola funkčne lepšia.
Re: Navigace
05. 06. 2012 09:17
Stává se tady z toho chat dvou lidí.
avatar Re: Navigace
05. 06. 2012 09:18
garmin lifetime a jsem vysmátejdrinking smiley

_______________________________________________________
Re: Navigace
05. 06. 2012 09:35
Tak se Zahajskej přidej, máš-li něco k věci-tedy k navigaci :-)
Re: Navigace
05. 06. 2012 11:30
No Máro ty se smál že mám prd stroj v mobilu a sám to v něm máš tyky thumbs down

Mio123 tím že navi moc nepoužívám neznamená že jí nemám SYGIC mám v mobilu taky mimo OVI maps ale
Mára má teda pravdu v tom že navi v mobilu je taková skladnější tahat s sebou další krabičku ? neee! no blbý je tože teda v offline ta navi dost blbne thumbs down nebo lépe řečeno je taková pomalá... jak to chytá ty satelity no on taky ten GPS příjímač coje uvnitř tak asi nic moc a hlavně skoro by to chtělo lupu před displej eye popping smiley
Re: Navigace
05. 06. 2012 12:40
To že mám navi v mobilu, jsem tu psal mnohokrát, a to i včera. Jde o to TMC, ktré v tom mobilu běží. TMC je také důvod proč používám navi tak často.
GPSka v mobilu po zapnutí najede za 20s , satelity pak najde většinou do dalších 10s (někdy vyjímečně se stane, že mu to trvá déle, zhruba jednou, dvakrát do měsíce). Chce to ale telefon s rychlým procesorem a dostatečným místem v paměti RAM a kvalitním přijímačem GPS v telefonu. Proto nekupovat první telefon, který mi operátor za pakatel nabídne, ale před jeho koupí číst, čísta zase číst.
Pro rychlé nalezení satelitů slouží program QuickGPS, do něhož si stáhneš data o poloze satelitů a GPS přijímač je pak nemusí identifikovat, jen se na jejich signál připojí. Data jsou platná 7 dní, tak stačí je jednou za týden aktualizovat.
Protože mobil mám doma neustále na wifi, není toto žádný problém.

mio123:Chodí na Androidu TMC? Uvažuji o novém telefonu asi HTC one X, nebo Samsung galaxy s3, což je obojí na androši, který se mi svou otevřeností líbí, jen nevím, zda se už někomu povedlo rozběhnout TMC. Před rokem to šlo jen na telefonech s WM.
Re: Navigace
05. 06. 2012 12:40
: jirvo
To pomalé načítání satelitů mobilní navigace v Androidu řeší jednoduchá aplikace (zadara) GPS Status. Vypadá to, že máš asi Nokii se Symbianem, věřím, že nějaká podobná alternativa tam bude také...
Re: Navigace
05. 06. 2012 12:45
jirvo: to sú tie plus a mínus medzi navi v mobile a v "krabičke" yawning smiley
Navi v mobile je mobilnejšia a krabičku aby si so sebov vláčil hore dole. Naopak potrebuješ lepšie zobrazenie, tak za mobil bez navigácie s LCD 4.x" zaplatíš viac ako 400EUR a za krabičku s navigáciou začínaš na cca 175EUR.
GPS chip dnes už býva zhodný. Skôr záleží na type mobilu aký chip do neho výrobca dal. Ako som už písal, každému vyhovuje niečo iné a podľa toho sa rozhoduje.
Navi v "krabičke" má ako autonavigácia oproti mobilu svoje výhody (preto sa aj stále predáva) a samozrejme aj svoje nevýhody (preto existuje aj navi pre Win a android). To čo je pre jedného výhoda u iného je to nedostatok. Každý si musí zvážiť to svoje a podľa toho si vybrať.
Re: Navigace
05. 06. 2012 12:59
Maro: TMC v mobile som neskúšal. Ale zaléži to type SW a OS. V princípe nie je dôvod, aby to nechodilo. V Sygic TMC chodí.
Re: Navigace
05. 06. 2012 13:33
ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> : jirvo
> To pomalé načítání satelitů mobilní navigace v
> Androidu řeší jednoduchá aplikace (zadara) GPS
> Status. Vypadá to, že máš asi Nokii se Symbianem,
> věřím, že nějaká podobná alternativa tam bude
> také...


Jo má Symbian hmmm.... tak že bys na to kápnul No to jsem zvědav.
Re: Navigace
05. 06. 2012 14:51
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To že mám navi v mobilu, jsem tu psal mnohokrát, a
> to i včera. Jde o to TMC, ktré v tom mobilu běží.
> TMC je také důvod proč používám navi tak často.
> GPSka v mobilu po zapnutí najede za 20s ,
> satelity pak najde většinou do dalších 10s (někdy
> vyjímečně se stane, že mu to trvá déle, zhruba
> jednou, dvakrát do měsíce). Chce to ale telefon s
> rychlým procesorem a dostatečným místem v paměti
> RAM a kvalitním přijímačem GPS v telefonu. Proto
> nekupovat první telefon, který mi operátor za
> pakatel nabídne, ale před jeho koupí číst, čísta
> zase číst.
> Pro rychlé nalezení satelitů slouží program
> QuickGPS, do něhož si stáhneš data o poloze
> satelitů a GPS přijímač je pak nemusí
> identifikovat, jen se na jejich signál připojí.
> Data jsou platná 7 dní, tak stačí je jednou za
> týden aktualizovat.
> Protože mobil mám doma neustále na wifi, není toto
> žádný problém.
>
> mio123:Chodí na Androidu TMC? Uvažuji o
> novém telefonu asi HTC one X, nebo Samsung galaxy
> s3, což je obojí na androši, který se mi svou
> otevřeností líbí, jen nevím, zda se už někomu
> povedlo rozběhnout TMC. Před rokem to šlo jen na
> telefonech s WM.

Mám nokii E72 tak to tak úplná šlupka není chtěl jsem něco s qwert klavesnicí, ale ne vysouvací to se myslím rozpadne brzo a je to takový (furt se to hejbe v ruce...) no a dotykový mi taky nějak nepadly do ruky..
tak sem sáhnul po tyhle nokii je to tenky lehký... jinak na to co potřebuju dobrý nemám to kvůli té navi to je bonus navíc :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 282
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.