Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
25. 04. 2013 17:57
tak jak to popisujete, jsem to viděl jen v menších autech (Polo, Fabie, Getz, 207 atd.) Ono některé navi mají dost pitomé držáky, že je prostě těsně nad palubovku neumistíte a v malém autě není i na palubovce moc možností kde ji umístit sad smiley . Osobně mám na navigaci vypnutý zvuk, takže jezdím dle obrázků, ale já ji používám v dodávce (Boxer), takže tam si ji na sklo opravdu můžu připevnit skoro kdekoliv yawning smiley V mazdici ji mám origo zabudovanou jako autorádio, tam řeším jenom jak dlouho ještě zabudována vydrží confused smiley
Re: Navigace
25. 04. 2013 18:05
Každopádne OK vecička,ak ju máš,nič nepokazíš.Môj muž sa sťažuje len na jednu vec Barbara/TOM TOM 720/nechce si s ním potykať.
avatar Re: Navigace
25. 04. 2013 18:47
Nainstaloval jsem dle zde zaslaných rad IGO Primo do mobilu s Androidem, ale nejde mi tam u toho zvuk. Mapy a ostatní bez problémů. ( Verze je 9.6.7.235654 z května 2012 ) Nemá někdo tuchy jak opravit zvuk? Někomu to prý chodilo když zasunul sluchátka a u mne ani to nepomáhá.
Podotýkám, že různé servry jsem pročet a dozvěděl se maximálně to, že v tom nejsem sám, ale jak se to dá opravit nevím. Dal jsem tam i doporučovaný nový engine a prd. confused smiley
Re: Navigace
25. 04. 2013 21:28
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ,Naprostý souhlas. To co lidé většinou vyčítají
> navigacím, je většinou chyba uživatele a to že
> neaktualizuje mapové podklady, a nebo, že neumí s
> navi pracovat...

Jj. Zrovna před nedávnem jsem na jiném fóru diskutoval s člověkem, který se hrozně divil, kudy že se ho navigace snažila vést. Pak z něj vypadlo, že až na začátku Slovinska nastavil cíl cesty a navíc s průjezdem mimo dálnice...
Podobnou kravinu udělal jeden můj známý, který, aby náhodou nenajel na slovinskou dálnici, zakázal na zpáteční cestě průjezd dálnicemi ca 20 km za Záhřebem...
Ať se na mě nezlobí ti, kteří to tak dělají, ale pokud někdo vyrazí na cestu dlouhou ca 1000 km a navi začne nastavovat až v jejím průběhu, je na nejlepší cestě k problému. A vůbec nejlepší jsou ti, kteří to navíc dělají s vypůjčenou navi, s jejímž ovládáním byli seznámeni jejím majitelem během 10-ti minut.
Re: Navigace
25. 04. 2013 22:23
Alfe60 moje slova. Manuál pro auto si také každý prostudujte, ale GPSku lidé nechávají často na poslední chvíli. Nedávno mi jeden člověk s údivem říkal, to abych si do mobilu dal ještě antivirus, a divil se tomu když jsem říkal, že jasně že jo. Proste vše chce své a představa, že v Praze zádám Baška voda a ono mě to povede dle mých představ, je dost naivní. Ty své představy musím do navi zadat, jinak to prostě nejde.
Re: Navigace
25. 04. 2013 22:49
Já jsem si pořídil Multimediální centrum do Rapida na této adrese. Dostal jsem k tomu SD kartu s Primem ale na 2 věci, fungovalo přískokama.Na stránkách které jsem 10.4 uvedl, jsem našel jiné Primo i mapy, stahnul a nainstaloval. Ted' už funguje normálně. Jen jsem z nich nemohl vymámit český manuál, až když jsem pohrozil ČOI tak to najednou šlo.Na tomto odkazu zjistíte jaký je rozdíl mezi originál a OM radiem, je mi jedno že je to čína, co dneska není čína? Karel. smileys with beer

[www.specialniautoradia.cz]
Re: Navigace
26. 04. 2013 07:34
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Proste vše chce své a představa, že v Praze zádám
> Baška voda a ono mě to povede dle mých představ,
> je dost naivní. Ty své představy musím do navi
> zadat, jinak to prostě nejde.

Přesně tak. Já používám Primo s mapami od různých vydavatelů a při plánování trasy do Chorvatska naplánuje navigace s každými mapami trochu jinou trasu. Mimo to obsahují i chyby, např:
Tele Atlas - nemá jako zpoplatněnou H2 přes Maribor, takže i když zakážete zpoplatněné úseky, navigace vás na ni navede
Navteq - vehementně se snaží objet úsek silnice 474 v místě původního pokračování 9-ky (+46° 23' 37.90", +15° 51' 20.28" ). Zvolí třeba i o 40 km a 30 minut delší trasu aby se tomuto úseku vyhnula.
Monolit - má jako zpoplatněný kruhák před Mariborem, takže když zakážete průjezd zpoplatněnými úseky, přes kruhák vás nepustí a naplánuje trasu úplně nelogicky.
A ještě malá ukázka jak dlouho mi trvá příprava na cestu včetně zadávání průjezdních bodů a zakazování nechtěných úseků - [www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (26. 04. 2013 13:01).
Re: Navigace
26. 04. 2013 08:41
Navi na cestu mám připravenu s dvěma až třemi trasami, na každé přidané cca 4 průjezdní body navíc. Trasa prohlédnuta přímo v mapě a provedeny korekce. Pak už jen vypnout zvuk a tradá. Navi cestou používám né na vedení, ale na získávání info o trase, tj.nadmořská výška, když se divím, že auto nejede a přitom mám pocit, že jedu po rovině, vzdálennosti jak ujeté, tak i zbývající a skutečnou rychlost dle navi. V případě nečekané uzávěry pomůže s objízdnou trasou. I když třeba dojíždím v HR do místa, kde jsem ještě nebyl, stejně jedu po paměti, protože při nastavování navi se mi trasa nějak zafixuje do palice. Jinak ji mám připevněnou v Pikačů na bočním trojúhelníkovém okýnku, kde vůbec nepřekáží a je dobře v dohledu.
Re: Navigace
26. 04. 2013 11:56
to Zahajskej: taky jsem dřív uvažoval o o stojánku na bočním okénku,ale vyhrála to primitivní nanopodložka nad sloupkem volantu.Přístojovka je tam téměř kolmo k očím,takže stačí ten telefon jen položit a drží jak čert.A to není žádný drobeček,Sensation má displej 4,3¨ a 147 gramů.
avatar Re: Navigace
26. 04. 2013 12:56
Já si trasu vždy připravoval na stolním PC a pak jí jen přetáhl do navigace. Zvlášť ty průjezdní body se mi tam líp zadávaly, líp se celá trasa i nakonec kontrolovala.
Re: Navigace
27. 04. 2013 03:04
Přesně tak, používám ITN converter, je to rychlé, pohodlné a hlavně hned vidím kam a kudy jedu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 76 (27. 04. 2013 03:10).
Re: Navigace
27. 04. 2013 07:41
ITN ale stejne vyexportuje pouze soubor bodu a navigacni software si z nich trasu vypocita po svem.
avatar Re: Navigace
27. 04. 2013 20:34
Nepoužívám ITN, ale iGO831_PC_midi. Z názvu je patrný, že je to pro IGO8. Na počítači se to chová jako normální navigace akorát bez GPS signálu
Re: Navigace
27. 04. 2013 22:49
To mám taky, ale opět platí to, že uložený itinerář nemusí při rozdílném nastavení dokonale sedět. Stejně si to i v samotné navigaci projedu jestli je trasa přesně tak jak potřebuju.
Štve mne, že se v iGO nedá nastavit použití placených ůseků pro jednotlivé země. V CZ po té parodii dálnice nechci jet. Aby mne to vedlo přes Jihlavu a Znojmo, musím mít přidané dva body. V AT jedu normálně po dálnici, tak je to tak jak navrhla navigace. Aby mne to ve Slovinsku protáhlo tudy kudy chci, musím tam mít asi pět bodů, opět zde totiž vynechávám dálnici. Chorvatsko už je zase dle vůle navigace.
Re: Navigace
27. 04. 2013 23:59
Já trasu do Baška Vody měl na 13 průjezdních bodů. Z toho 5 průjezdních bodů je na čerpacích stanicích LPG.
Re: Navigace
28. 04. 2013 00:08
Nevím, jestli vůbec některá navigace umí zakázat placené úseky jen v konkrétní zemi. IGO (aspoň tedy Primo) ale umí v naplánované trase vynechat speciální úseky nebo konkrétní silnici. Kombinací 1-2 průjezdních bodů s vynecháním některých úseků nebo silnic se dá trasa naplánovat velmi rychle.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (28. 04. 2013 16:40).
avatar Re: Navigace
28. 04. 2013 16:10
Mít připravenou zvlášť trasu pro každou zemi je asi blbost, člověk přichází o informace o celkovém čase, čase do cíle a kilometrech. Asi bych to řešil operativním zapnutím/vypnutím dálnic na hranicích. Chorvatsko- Gradac jsem míval asi na 4 průjezdní body díky objížďce slovinské dálnice
Re: Navigace
28. 04. 2013 17:02
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Asi bych to
> řešil operativním zapnutím/vypnutím dálnic na
> hranicích...

A to je zrovna ta hloupost, kterou nesmíš udělat. Pokud při vjezdu do Slovinska zakážeš dálnice, zakazuješ tím i ty chorvatské (z opačného směru rakouské a české). Navigace tě pak táhne mimo ně a trasa může být opravdu "zajímává". IMHO je nejlepší systém plánování trasy kombinací 1-2 průjezdních bodů s potřebným počtem zakázaných ůseků. Při velkém množství průjezdních bodů hrozí nebezpečí, že pokud z nějakého důvodu mineš některý z nich (např. kvůli objížďce), navigace tě k němu bude vracet. Hrozí při tom navíc nebezpečí, že vjedeš na nechtěný (placený) úsek.
Re: Navigace
28. 04. 2013 17:13
pokud minu nějaký průjezdní bod, tak ho prostě smažu. Zkusmo jsem to zkoušel na iGO 8,3 a tam to šlo.
avatar Re: Navigace
28. 04. 2013 18:26
Alf60
Ne ne, já myslel na každých hranicích. Když jede ve směru od nás do HR, tak doma si předvolit celou trasu a zakázat dálnice, když po D1 nechce jet. Na hranicích s A je zas povolit, před hranicemi se SLO po sjezdu z dálnice zas zakázat a na hranicích s HR povolit. Je to trochu kostrbatý ale změna je na pár kliknutí a problém vyřešenej
Re: Navigace
28. 04. 2013 19:04
Problém je, že když na A/SLO hranici, zadáš zakázat dálnici, při cestě do HR, tak tě to asi nepovede na SLO/HR přechod, za kterým začíná dálnice a to ta Chorvatská, ale pak tě to vede na hraniční přechod za kterým je v HR jen silnice, která není dálnicí. Mě nejlépe vychází ty průjezdní body, osobně jich používám tak 13,jak jsem už psal, nezakazuji žádné úseky, to je pak laborovaní, kudy to navi přeplánuje.
Re: Navigace
28. 04. 2013 20:13
Můj způsob plánování trasy je následující. V PC otevřu Google mapy naplánuji kudy potřebuji jet a zadám si průj. body, malé vesnice na trase protože předpokládám,že silnice vede středem obce. Přiblížením zkontroluju jestli je to pravda a zadám průj. bod a tak pokračuju dál.Z Hrádku do Srimy je to takto.

Aktuální pozice-Olšinky-Chvalovice-Mureck-Trnovská Vas-Srima. Primo to podle těchto bodů načte přesně jak potřebuju, asi tak. Karel.smileys with beer hot smiley
avatar Re: Navigace
28. 04. 2013 21:17
Mára
Jasně, důsledná příprava doma a nebude problém. Já jen spekuloval pro anarfuse, jak by to šlo
Re: Navigace
29. 04. 2013 08:26
Jak zde bylo již jednou napsáno, mapy v SLO neřeší placené úseky správně. Takže po vypnutí placeného úseku před SLO hranicí může navi navést na zpoplatněnou H2.
Re: Navigace
29. 04. 2013 10:30
Stejně do HR všichni trefíme i poslepu, ale když už tu navigaci mám, tak jí používám pro průběžnou informaci o času příjezdu a o vzdálenosti k následující odbočce. Nemusím tolik hlídat kdy už bude křižovatka u Gratzu a nemusím hlídat sjezd z dálnice před Slovinskem. V poklidu už od Gratzu vidím jak ubývají kilometry. Když bych si už v Rakousku někde za Gratzem zakázal dálnice, tak by mne to hned vyhnalo na místní silnice. Když bych si je nechal povolené, tak mi to nebude ukazovat ten odpočet k opuštění dálnice.
Průjezdní body ale mají také své nevýhody, prostě není univerzální řešení.
Re: Navigace
29. 04. 2013 22:32
Tak není to GraTZ, ale Graz. Když jezdím do Chorvatska poslepu, tak hledím před sebe a nepotřebuji navigaci k tomu, aby mně řekla, že je sjezd z dálnice nebo křižovatka. Jako řidič prostě čumím před sebe a Bůh nás ochrtaňuje před těmi, kteří hledí jinam. Nepotřebuji vědět čas do cíle, protože je to rok co rok stejné a pokud se někde zdržím, navigace to nezachrání. Nepotřebuji vědět zbývající km do cíle, protože jsem vychodil 5 tříd obecné školy a umím počítat zpaměti (např. 920 mínus ujeto). Hledět na navigaci a zaostřovat zrak na malá číselka, která ukazují km do cíle, může znamenat malér.
No, nechci tady prudit, není to namířeno vůči atnarfusovi, ale žasnu, jaké debility se tady řeší, místo toho, abychom se bavili o kvalitách navigací, přesnosti map a podobně. To jsou podle mě cenné příspěvky na téma "Navigace". Před pár dny jsem tady napsal, že zkouším Be-on-road. Jedinou odpovědí bylo to, že podle OSM by si onen přispěvatel netroufnul jet. Ale proč, to již nenapsal. Kdyby napsal, poděkoval bych mu. To by byla cenná odpověď i pro ostatní.
Re: Navigace
30. 04. 2013 00:14
Je přeci snadné, to co tě nezajímá nečíst!

Do HR, se dá také dojet bez klimatizace, bez telefonu, bez rádia, bez dopravních informacích o zácpách, nehodách a uzavírkách. Dá se tam dojet i bez čtení fóra o HR, stejně tak bez GPSky. Ale protože si někteří myslíme, že s těmito věcmi je cesta pohodovější, bezpečnější a klidnější, bavíme se i třeba o tom, jak kdo plánuje trasu do GPSky.
Re: Navigace
30. 04. 2013 06:42
Heleď, Máro, já navigaci také mám a také ji používám, rovněž tak rádio, dopravní informace, atd. Ale píše se to tady opakovaně - nezasírejme vlákna bezduchým tlacháním, to je možno řešit soukromou diskusí. Asi jsem blb, ale dosud jsem žil v tom, že forum je především o poskytování a získávání informací. Ale sdělovat někomu, že jej navigace upozorní na odbočku z dálnice, to je snad zbytečné. Potom je tady problém něco najít.
Re: Navigace
30. 04. 2013 07:39
Hanach: i pět sekund počitání kolik máš do cíle, může mít fatální důsledky.Prostě pozornost je pryč.
Jestli se rozčiluješ nad debilitani tak tady jsou i jiní,kteří si napíši svůj názor.
Přece nejsme všichni stejní a každý má jiné myšlení.
Jak jste spokojeni s MIO 580?
smileys with beer
Re: Navigace
30. 04. 2013 08:54
Hanach testuješ novou navigaci, tak proč sem nedáš par postřehů o tom jaká je?

K té nepozornosti okolo GPS, vy se nekoukáte na tachometr, do zrcátka, neladíte rádio? Sledování navi zabere stejný čas, jako kouknutí se do zrcátka, nebo na tachometr. Fatální následky může mít v autě kde co.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (30. 04. 2013 11:19).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.