Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
10. 07. 2012 19:51
U Mia byly problémy s aktualizací od doby co odešli od iGO. Možná proto značná část jeho majitelů přechází na alternativní software. Doporučuju totéž.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (11. 07. 2012 13:01).
Re: Navigace
11. 07. 2012 08:04
Úplně nejlepší je u Mia první aktualizace map zdarma. Jen do té doby, než uživatel zjistí, ža na webu Mia jsou mapy starší, než které má v navi. To se pak aktualizace zdarma nabízí, když je úplně k h..ničemu.
Re: Navigace
03. 08. 2012 21:50
Už existuje iGO Primo 2,0 pro Android.
Tady je odkaz, zatím jsem jej nezkoušel, ale před časem jsem se tu s někým o tom bavil, tak tady je odkaz.

[sgalaxy.cz]

zatím je to novinka, jak tam popisují, která má možná dětské nemoci, ale pro nás, kdo mají rádi iGO je to myslím bombová zpráva. Pro ty kdo iGO nemusí, ať si zůstanou u své navi.
smileys with beer
Re: Navigace
03. 08. 2012 23:18
Musim te zklamat, to jenom nejaky hlupak prejmenoval starou uz rok pouzivanou odlehcenou instalaci plus pridal nejaky zfusovany skin.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (03. 08. 2012 23:20).
Re: Navigace
04. 08. 2012 17:52
Až to odzkouším tak to porovnám s May way, který jsem náhrál tátovi do telefonu a uvidím, zda-li toto Primo 2 bude lepší.
Re: Navigace
26. 08. 2012 21:30
Musím pochválit mapy od IGO (teleatlas-tomtom) a i mapy od Nokie. Obě navigace fungovaly bez problémů a to jsem jel 80% trasy mimo dálnice, tak že měly i co dělat. Nokia hlavně přes Bosnu, proto že IGO mělo vyloženě jen průjezd... Ale dobrý, příště je beru zase... thumbs up smiley
Re: Navigace
11. 09. 2012 20:36
"Tady jsem si dovolil par svesticek z sve zahradky" spinning smiley sticking its tongue out
















Re: Navigace
11. 09. 2012 20:40
No, pěkná televiza...hele, a to za ní, to černé na palubovce je co? A k čemu to je?
Re: Navigace
11. 09. 2012 20:47
Teraz neviem ci myslis drziak alebo to co je polozene na tej "placke". To male strieborne na podlozke je externy GPS senzor (Garmin 10x). Mal som ho par rokov v sufliku, tak som ho rozchodil na iPade2 (64GB WiFi)


Re: Navigace
11. 09. 2012 20:50
Už mi to došlo...je to držák, vypadá to sofistikovaně, jako nějaký přístroj. Dík...
avatar Re: Navigace
11. 09. 2012 20:57
teda technicky je to zmáknutý super thumbs up, ale jestli nevidíš, tak jestli by nebylo jednodušší si přidělat na navigaci lupu, nebo vzít brejle thumbs up smiley
Re: Navigace
11. 09. 2012 20:58
Je to presne toto:

[www.cellularline.com]

Na zaciatku som mal "bobany", pretoze na prvy pohlad vyzera byt gracilny, ale drzi naozaj vyborne!!!
Re: Navigace
11. 09. 2012 21:15
Trosecnik:

Ano, vyzera to ako TV, ale ked si to skusis v praxi, je to pecka thumbs up

Ma to pre mna niekolko vyhod:
- vdaka tej velkosti ma to ovela menej "odputava" od sledovania cesty pred sebou (t.j. nemusim tolko "preostrovat" zraky)
- umoznuje mi to volit medzi roznymi typmi navigacneho softu (iGO Primo, Navigon, TomTom, Sygic,...)
- uplne bajecne sa to ovlada, clovek nema pocit "malych prstov" (napr. pri zadavani vyhladavania pocas jazdy)
- dokaze to zaujat aj pasazierov na zadnych sedadlach (velkych aj malych)
- aj napriek velkosti vobec nebrani vo vyhlade ( a vyhodou je aj prisavka na palubke a nie na celnom skle)

Uz som ako navi pouzival vela veci: ASUS 639, Garmin 510, Garmin 250, Nokia N85, Nokia N8, iPhone 4s...
Celkom pestra paleta displayov (kvalitou aj rozlisenim), teraz uz nemusim hladat "chrobaciky" na 4palcovom dispajiku
Re: Navigace
11. 09. 2012 22:50
Pěkné, pěkné, nicméně já používám Nokii E52, mám ji v kapse košile, přes BT to jde do repro od rádia a stačí mně hlasová navigace, na display ani nemusím hledět. A do Chorvatska za ty roky jezdím už poslepu.
Re: Navigace
11. 09. 2012 23:26
hanah: De Gustibus Non Disputandum Est smileys with beer

Osobne vsak verim viac "obrazu" ako "zvuku". Opakovane som sa totiz stretol s tym, ze na obrazovke bola sipka doprava a z reproduktoru sa ozvalo "turn left" sad smiley samozrejme, ze pravdu mala obrazovka smiling smiley

Co sa tyka tej navi vo forme iPadu, to pouzivam naozaj len na dlhe trate, ten drziak ma totiz az 2 prisavky (jedna ho drzi na palubke a druha zichruje tablet zozadu), takze nakladanie trva par minut (chce to cvik, potom je to brnkacka).

Ano, do Chorvatska je to mozno primitivne, ale v Budapesti som potreboval parkovat priamo v centre a tam mi to pomohlo fest.

Navigacia mi o.i. pomaha ako presny rychlomer (bez ohladu na rozmer kolies) a ...... HLAVNE V NOCI !!! (mam na mysli profil trasy - zakruty / roviny, stupania / klesania, ale aj ten film sa mi paci)
Re: Navigace
12. 09. 2012 11:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:52).
Re: Navigace
12. 09. 2012 12:26
Markox, mobilná navigácia a presný rýchlomer žiaľ nejde moc dohromady. Presnosť určenia polohy mobilnou navigáciu je dnes ešte rádovo v metroch (v lepšom prípade a ak stojíš na mieste). Tvoja poloha na na mape v navigácií je dopočítavaná. Niektoré navigácie umožňjú v konfigurácií zrušiť takzvané uzamknutie polohy na cestu. Ak by si toto "uzamknutie" zrušil, uvidel by si na mape, že chvíľu ideš po ceste, chvíľu po poli.
Typickým príkladom je jazda kratším tunelom. Napriek tomu, že v tedy GPS nemá žiadny signál z družíc, navigácia ďalej ukazuje tvoju polohu a aj aktuálnu rýchlosť. Samozrejme, ak je tunel dostatočne dlhý, navigácia po určitom čase vyhlási stratu signálu. Tento časový limit je určený a pokiaľ nie je prekročený, navigácia tvoju polohu vypočítava z posledných nameraných hodnôt.
Re: Navigace
12. 09. 2012 14:41
pre L.K.:
Cakal som tento nazor. Odpoveda sa mi tazko, pretoze sa bavime v rovine teoretickej. Ale skusim to nejako. Zacnem s tym, ze pri celnom naraze je takto ulozena navi na 100% mimo dostrelu airbagu vodica (airbag je vo volante a navi je ulozena z pohladu vodica za nim, t.j. blizsie k celnemu sklu). Zasah airbagom spolujazdca je otazny. Nasiel so jedno video: [url=

] okolo 20-tej sekundy je zobrazene rozbalovanie airbagov pri pohlade spredu zhora a tam to vyzera tak, ze oblast v tesnej blizkosti stredovej konzoly nie je v perimetri airbagov. Mozeme teoretizovat hlavne o tom, ci drziak vydrzi silu narazu a ktorym smerom navigacia "poleti" a ci bude pri naraze rychlejsia ako airbag. Mozeme polemizovat aj o tom, ci je nebezpecnejsia pre ludi vpredu alebo na zadnych sedadlach... Naozaj neviem dokonale odpovedat. Dufam, ze to nebudem musiet nikdy riesit v praxi.

pre mio123: Jedna vec je presnost urcenia polohy a druha je Tvoja rychlost. Rychlost sa pocita podla toho za aky cas zmenis polohu z bodu A do bodu B, pricom bod A ma rovnaku mieru nepresnosti ako bod B (ak kto beries na jednom pristroji pocas jedneho pokusu). Preto pokladam meranie rychlosti pomocou GPS za velmi presne, urcite presnejsie ako "budik" na palubke. Nemusime sa hadat, ale ak mi GPS (mimo tunela) ukaze 135km/h alebo rucicka na budiku 140km/h, tak verim GPS-ke. V tuneli to moze pocitat este "odrazeny" signal, alebo navigacia vychadza z predpokladu, ze si nezmenil rychlost a kedze vie, ze je tam tunel, tak Ti to ukazuje pohyb. Pri dlhom tuneli sa signal strati a ukazovana rychlost samozrejme nie je realna. To plati iba pre navigacie, ktore nie su napojene na vnutorne systemy vozidla a suodkazane iba na priamy vyhlad na oblohu. Skus si vsimnut, za aky cas chytis signal po vyjazde z tunela a pritom si nemusel mat priamy vyhlad na oblohu niekolko minut. Neviem ako u Teba, ale u mna sa navigacia chyta signalu velmi rychlo.
avatar Re: Navigace
12. 09. 2012 16:13
Markox .. asi se vloudila chybička, já ty tvoje švestičky nevidím smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
12. 09. 2012 16:32
Isekon: neviem, preco to tie obrazky nezobrazuje samo, musis kliknut na "open image URL" spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
12. 09. 2012 17:12
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:52).
Re: Navigace
12. 09. 2012 17:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:51).
Re: Navigace
12. 09. 2012 17:44
Markox: dej si tam jiný skin, toto vypadá hrozně.
Re: Navigace
12. 09. 2012 18:09
L.K.: Dakujem za tip, moje prispevky pisem na inkriminovanom iPade (bohuzial lave tlacitko nemam k dispozicii), ale opravim to cez PC.

Trocha som amatersky "analyzoval" to video crash testu Hyundai i30 a vysledok ponukam nizsie (priblizne ulozenie iPadu je zelenou). Je pravda, ze "projektilom" sa moze stat akykolvek predmet polozeny na pristrojovej doske, klasicka navigacia, ci mobilny telefon ulozeny na palubke alebo na celnom skle. Vsetko je v rovine domnienok. Moze a nemusi to tak byt. Ak by doslo k aktivacii iba spolujazdcovho aibagu, tak pri predpoklade, ze iPad bude "odstreleny" airbagom smerom k vodicovi, bude zasiahnuty zo strany a tak by som predpokladal jeho trajektoriu smerom k stlpiku riadenia, do "kaplicky" a k vencu volanta. Ono sa to asi nezda, ale ten iPad je ulozeny naozaj velmi blizko toho stredoveho panelu (az tak to do priestoru kabiny netrci). Nikoho nenutim to tak pouzivat, dal som to iba do pozornosti. Mimochodom, skor by som mal bobky z policajnych vysielaciek a kamier instalovamych na doske. Z "mojej" navigacie strach zatial nemam.

http://picgoes.in/v/ZVkiz.jpg

http://picgoes.in/v/723Ch.jpg

http://picgoes.in/v/4ltTQ.jpg

http://picgoes.in/v/5muS1.jpg



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (12. 09. 2012 18:13).
Re: Navigace
12. 09. 2012 18:11
Puamik: Ano, ten skin je fakt hrozny smileys with beer ale to je oficialna verzia iGO Primo a ta vela skinov neponuka, predtym som puzival crack na zariadeniach s WM5, najlepsi DiMkA thumbs up smiley
Re: Navigace
12. 09. 2012 18:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:51).
Re: Navigace
12. 09. 2012 20:22
L.K.: hyu i30 (2008) spinning smiley sticking its tongue out

Predpokladam, ze to nafukovamie airbagov v tvare hribu (najprv stopka, potom klobuk) nie je samoucelne, ale mozem sa aj mylit. Moze to suvisiet s tym, aby sa dosiahlo ich co najrychlejsie naplnenie. Naozaj neviem.
Re: Navigace
12. 09. 2012 20:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:49).
Re: Navigace
12. 09. 2012 22:02
Re: Navigace
15. 09. 2012 19:21
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Puamik: Ano, ten skin je fakt hrozny smileys with beer ale to
> je oficialna verzia iGO Primo a ta vela skinov
> neponuka, predtym som puzival crack na
> zariadeniach s WM5, najlepsi DiMkA thumbs up smiley

Já mám také oficiální iGo Primo a v něm mám různé skiny, mrkni např. sem: navigace
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.