Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
25. 05. 2012 14:02
No, půjčovat si na dovolenou, to je cesta do pekel.

Tady to je ale o NAVIGACI!
avatar Re: Navigace
25. 05. 2012 14:24
Isekon díky. Já mám sice účet u Mbanky, ale u Fio banky mám obchodní účet, tak se poptám na rozšíření. Třeba to stihnu ještě před dovčou i když s kartou to bude asi na dlouhé lokte. Díky za odkaz a už končím s placením, ať mě někdo nenadává, že to nemá nic společnýho s navigací. Se omlouvám. drinking smiley
Anonymní uživatel
Re: Navigace
25. 05. 2012 15:10
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:47).
Re: Navigace
26. 05. 2012 15:21
dnes sa mi úspešne podarilo aktualizovať mapy v navigácii, keby mal niekto záujem o nové mapy pre Mio (u mňa konkrétne Mio moov M400) môžem cez SZ poslať linky, je to free a plne funkčné.
avatar Re: Navigace
26. 05. 2012 15:57
je škoda že jen mapy, mohl jsi z aktualizovat i nav. software na IGO8/Primo yawning smiley
Re: Navigace
27. 05. 2012 00:16
nemam duvod, MIO je fajn
Re: Navigace
27. 05. 2012 09:57
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U čínských eshopů je potřeba počítat s dodací
> lhůtou min. 1 měsíc, ale průměr mám tak 40 - 50
> dní.

Ja som už čakal aj 2.5 mesiaca, blúdilo to niekde v Slovinsku, ale naposledy som objednával screen saver na tablet a prišiel za 5 dní ...

david41 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nemam duvod, MIO je fajn

Vyskúšaj PRIMO, a prestaneš tvrdiť že mio je fajn :-)
Re: Navigace
27. 05. 2012 10:35
mne MIO plne vyhovuje a staci, ale dik za info
Re: Navigace
27. 05. 2012 22:45
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na novou navigaci.Mám už 5 let Mio C520 a nechce se mě kupovat nové(staré) mapy z roku 2009 za cca 1500Kč .Proto bych chtěl už něco nového a celoživotní aktualizacemi map zdarma.Nabízí to hlavně Garmin a některé od Mia.Proto bych rád kdyby mě někdo poradil kteří nějakou v poslední době koupili a jak jsou s ní spokojeni.Budu rád za každé odpovědi.Svarc
avatar Re: Navigace
27. 05. 2012 23:16
Mio C520 je super mašinka (určitě to potvrdí více majitelů této navigace) a pokud by jsi chtěl a umíš aspoň základy s PC tak není problém ji předělat na moderní navigaci. Potřebuješ jen SD Kartu pro mapy. Pokud je navigace funkční, proč zní nevyždímat maximum. Klidně písni SZ.
avatar Re: Navigace
28. 05. 2012 12:12
david41 si prvý a zatiaľ jediný kto tvrdí, že MIO je fajn. ako mašinka je dobrá , lebo sa dá za 3 minúty prerobiť na iný soft, ale origo soft od MIA stojí za prd, v živote ma nepriviedol tam kam mal, a logiku prepočtu trasy som tiež nikdy nepochopil
to : svarc, c520 si skús najprv prerobiť na IGO a potom uvidíš či novú alebo nie.
Re: Navigace
28. 05. 2012 20:03
MIO nepovazujem za serioznu firmu. Pred casom zrusili podporu a majitelov dovtedajsich pristrojov nechali tak. Taku neserioznost treba naozaj hladat.... Je dostatok inych firiem, ktore su o vela serioznejsie a aj ceny su uz tak priaznive, ze aj za mensi peniaz sa dostane solidna navi. Len nie MIO........
Re: Navigace
28. 05. 2012 21:42
Nevím přesne co znamená dovtedajší. Slovensky rozumím, ale nevím jak přesně si to prakticky vyložit. Jestli přestali podporovat navigace například starší pěti let, tak to není nic zvláštního. Žádná IT firma nepodporuje své výrobky déle než několik let.
Například Microsoft již příští rok končí s aktualizacema na Windows XP, přitom tento systém je ve většině počítačů. Případně zkuste stáhnout ovladače na Nokii 3210 z oficiálního webu. Nokia se tváří, že nikdy nic takového nevyráběla.
Re: Navigace
28. 05. 2012 22:23
V Laguně mám navigaci pevnou od Philipsu. Byla do auta dodána ve výrobě v roce 1999, poslední aktualizace map byla v roce 2005. Pak již nikdy. Také se mi to nelíbí a tak mám raděl telefon s větší obrazovkou s dobrým rozlišením HTC (3,8" mi na autonavigaci stačí bez problémů, stejně tak na geacaching) a do něj si na netu vždy nějakou tu navi nahraju. Používám iGO 8,3 a jsem spokojen. Primo mi moc nevyhovovalo, ale to jsem zde psal již dříve.
Měl jsem tam i TomToma a nějakou českou, ale iGO my vyhovuje nejvíce.
Re: Navigace
29. 05. 2012 16:28
Mám Mio C520, po roce od koupi ( cena 13000,-) jsem zjistil že je problém sehnat aktuální mapy, po urgenci přímo na Mio mně bylo řečeno že aktualizace končí, tak mě poslaly za 300,- nějakou rok starou aktualizaci a tím to skončilo, tudíš jsem z toho udělal PDAčko, vrzl tam iGO 8.3.. a kašlu na mě. Pak že musíme být poctivý a používat legální soft
Re: Navigace
29. 05. 2012 16:31
Myslím, že toto udělal snad každý majitel C520/C720 smiling smiley S iGO Primo je to stále vynikající navigace - aktivní držák, hlasitý reproduktor, špičkový soft.
avatar Re: Navigace
29. 05. 2012 18:13
myslím že mio už nemá ani podporu na win7 alebo sa niečo zmenilo za posledný rok? smiling smiley
avatar Re: Navigace
29. 05. 2012 18:19
Ale má, jen software MioMap nahradili Spiritem, něco šíleného. Pokud se do Spiritu nacpe Igo tak ani TMC už není autoaticky funkční (musí se frekvence zadávat ručně), jedinou výhodu spatřuji ve 128MB RAM.
avatar Re: Navigace
29. 05. 2012 21:26
Nevíte, zda v HR funguje systém RDS-TMC?
avatar Re: Navigace
29. 05. 2012 21:46
Nefunguje
Re: Navigace
30. 05. 2012 08:05
Ani ve Slovinsku jsem loni nic nechytil.
Re: Navigace
30. 05. 2012 08:29
Ako to vlastne funguje to RDS-TMC? Mám to tuším na Garmin nuvi 1390 ale nie som si istý.
Re: Navigace
30. 05. 2012 08:59
to Tony Stark: na navigaci jsem RDS-TMC v Chorvatsku nechytil, vlastně jsem to ani nezkoušel - nepřipojil jsem anténu, ale na autorádiu mi to fungovalo bez problémů ještě v Rakousku okolo Graze (chorvatské stanice). Jaroslav.
Re: Navigace
30. 05. 2012 15:08
RDS-TMC : do navi strčíš anténu a ona si projede frekvence rozhlasových stanic. Pokud najde některou(u nás třeba Radiožurnál aj.) která toto vysílá stáhne si navigace dopravní problémi v celé zemi, nebo regionu(pokud jde o regionální stanici). Pokud pak na trase je nějaký problém, uzávěra, zácpa, nehoda, ale třeba i prudký déšť, objeví se v záhlaví značka, ty na ni klikneš, objeví se ti úsek silnice s popisem problému a ty si vybereš, zdali chceš problematický úsek objet, nebo zda chceš ponechat původní trasu. Pokud zvolíš objížďku, navi sama navrhne a vypočte novou trasu. Lze samozřejmě nastavit, že má navi každý problémový úsek objet, ale to je hloupost, lepší je, když si to rozhodneš sám.
Tak to funguje na mém telefonu HTC touch HD s iGO.
RDS-TMC v ČR pracuje perfektně,po ránu během 20 minut než dojedu na začátek Praky natáhne třeba i 200-250 událostí v celé ČR. V Rakousku to loni šlapalo jakštakš, víceméně mi to cestou zprávy tahalo po regionech. Proti ČR toho bylo ale opravdu jen málo. Ve SLO a v HR jsem nechytl nic.
Dnes vedle RDS-TMC jede na nových navigacích ještě ,,doprava,, kdy se zobrazuje průjezdnost jednotlivých komunikací v závislosti kolik a jakou rychlostí se tam pohybuje mobilních telefonů(ty mají řidiči a spolujezdci ve vozidlech). Výhoda tohoto systému je, že je mnohem aktuelnější oproti RDS-TMC, jeho ale VELKOU NEVÝHODOU, je to, že data do navi se tahají z internetu, tedy k navi je nutné mít datový tarif od operátora, a to tuto službu dělá v zahraničí pro drtivou většinu uživatelů nesmyslně drahou, tedy ji nevyužívají.
RDS-TMC oproti tomu tahá data z rozhlasového vysílání, tedy zcela zdarma bez potřeby internetu.
Uvádí se ale, že u RDS-TMC je doba než se zpráva dostane do GPS od jejího vzniku, asi 15-30minut, u druhého systému průjezdnosti komunikací je to jen 5 minut.

Závěrem RDS-TMC využívám každý den po cestách po Praze a Středočeském kraji. Je to báječná funkce, která v ČR skvěle funguje a ušetřila mi mnoho zbytečně najetých km v kolonách a mnoho prostátého času na silnicích.
Re: Navigace
30. 05. 2012 15:22
RDS-TMC na Slovensku nefunguje, aj ked ho slubuju x rokov. Ale nova vlada uz stihla vyhlasit vytvorenie dopravného informacneho systemu za cca 300 mil. EUR (to šme še pobavili :-)
V Chorvatsku mali zacat pilotny projekt s RDS-TMC v roku 2009, potom ho presunuli na 2010, ale v akom je stave dnes ?
avatar Re: Navigace
30. 05. 2012 15:31
díky za odpovědi, pokud tmc funguje, tak je to dobrý pomocník, je škoda, že není dnes samozřejmostí sad smiley
Re: Navigace
31. 05. 2012 08:05
TMC je naozaj dobra vec, ale treba sa s nou naucit jazdit. Kazda navi ma iny system a treba vediet na co upozornuje, resp. na co treba davat pozor. Napriklad ja mam Garmin 3960 a v Nemecku ma navigovala, ze mam zist z dialnice. Myslel som si, ze ma chce niekde viest do pola a neuposluchol som. Samozrejme, ze o par minut bola na dialnici zapcha a tej som sa mohol vyhnut. To sami stalo asi 2-3 razy, takze treba navi asi posluchat. Ak mi nieco na softveri chyba, tak upozornenie, napriklad: blizi sa neprejazdnost cesty, odbocte vpravo. Aby som vedel, preco ma navi odklana z planovanej cesty. Inak ale navi so vsetkym prislusenstvom je velmi uzitocna vec a usetrila uz vela penazi, splatila sa teda velmi rychlo.
Re: Navigace
31. 05. 2012 08:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:06).
Re: Navigace
31. 05. 2012 11:34
Bez navigace bych do zahraničí ani nevycestoval. Zatím žádnou špatnou zkušenost nemám. smiling smiley
Re: Navigace
31. 05. 2012 13:34
No buď rád někdy to dopadne jinak to když člověk věří navigaci a nedá na selský rozum
[zahranicni.eurozpravy.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.