Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 16:09
Samozřejmě to lze projet celé mimo dálnici....
Pokud pojedeš osobákem, tak je to podle mě nesmysl. Doporučil bych jet z HU přes SLO (Lendavu) a najet na A4 na mýtnici Varaždin. Z Maďarska takto nebudeš pomalejší, než přes starý či nový Goričan, je to o nějakých pár desítek km méně a 18Kn na pivo k dobru grinning smiley. Úsek Varaždin - Sv. Helena doporučuji zaplatit po dálnici - pokud jedeš osobákem. Pokud jsi např. dodávka s vlekem (kat. 3), tak to jezdím po souběžné silnici a na Sv. Heleně najíždím na bezplatný obchvat Zagrebu. Ta silnice je v pohodě (trochu se motá, nějaký ten lesní úsek... místy koukáš na rychlíky po dálnici), ale s osobákem jsi výrazně pomalejší než po A4.
Totéž pak platí pro úsek Zagreb - Karlovac, s osobákem doporučuji po dálnici A1. Souběžná silnice 1 vede přes satelitní dědiny... Nicméně jet se to bezproblémově dá.
18. 08. 2018 20:01
A ještě nás tak napadlo, dá se jet nějak zajímavě i z vrchu přes Bosnu a směr pak Zadar?Je tam něco co by stálo za to vidět?
18. 08. 2018 21:10
Pěkné pasáže s vodopády jsou na hraniční řece Una... ale přes tento "cíp" BiH jsem ještě cestou do HR nejel (jezdím východněji Barcs - Banja Luka - Livno - Šestanovac). Před mnoha, mnoha lety jsem se tam motal na výletě z Prijedoru...
Kousek od Zadaru jsme si letos udělali výlet na řeku Zrmanja

Mimochodem, dle aktuálních zpráv je vstupné na Plitvicích cca 900 CZK/os. a hafo lidí thumbs up smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 23:08
Jeli jsme kolem Plitvic minulou sobotu ráno (9 hodin ?) a fronta na lístek mohla mít tak odhadem 300 metrů, ale to je velký odhad, protože se točila jako had přes ten areál před budkama. Vypadalo to velmi šíleně. Je možné (nejsem znalec), že to byly ty "první vstupy" směrem od Slujně, pak by měly být ještě jedny a tam nebyl (nebylo vidět) "nikdo".
23. 08. 2018 08:38
Na Plitvicích to chce být ráno 10 minut před otevřením a je to v pohodě :-) Byli jsme takto loni a předtím též několikrát. Odcházeli jsme pak před polednem a fronty byly šílené.
23. 08. 2018 12:31
Na Plitivcích jsme letos byli v sobotu 28.7. a byl to masakr. Přijeli jsme tam asi kolem 10:30. Byli jsme na ulazu 2. Velké problémy s parkováním. Fronty na vstupenky obrovské, ale zjistil jsem, že se vstupenky prodávají ještě na jiném místě, v domečku, kde byla také směnárna a informační středisko a byla tam i jedna přepážka na vstupenky a tam byla fronta nesrovnatelně kratší. Na Plitvicích se šlo neustále v davu ostatních lidí, občas se dav lidí zastavil (prostě zácpa jak na ucpané dálnici). Byla to třetí moje návštěva Plitvic. První v roce 2003, potom 2011, nárust počtu turistů geometrickou řadou. Cena vstupného značná, občerstvení uvnitř areálu relativně levné. Když jsme kolem 16:30 odcházeli tak fronty na vstupenky byly ještě větší než v 10:30.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 08. 2018 19:26
Masakr musel být na Plitvicích i dnes před osmou ranní, fronty u obou vstupů jsme odhadli každou ke stovce lidí, u hlavního zrovna autobus vyložil odhadem dalších čtyřicet... ještě, že jsme jen jeli kolem.

Ale jinak mě stará cesta docela potěšila: zmizela některá omezení, skrz vesnice povolená často 60, dokonce i 70 nebo 80, omezení na menší rychlost jen tam, kde je to opravdu bezpečné, místy jsem si všiml i několika nových ukončení omezené rychlosti. Dnes dopoledne dvě hlídky s radary na šedesátkách (vjezdy do Korenice a na výjezdu z Knina), ale asi to brali až od pětasedmdesáti. Jel jsem tam něco přes sedmdesát za autobusem a nijak se nesplašili.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (23. 08. 2018 19:40).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 30
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.