Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 16:09
Samozřejmě to lze projet celé mimo dálnici....
Pokud pojedeš osobákem, tak je to podle mě nesmysl. Doporučil bych jet z HU přes SLO (Lendavu) a najet na A4 na mýtnici Varaždin. Z Maďarska takto nebudeš pomalejší, než přes starý či nový Goričan, je to o nějakých pár desítek km méně a 18Kn na pivo k dobru grinning smiley. Úsek Varaždin - Sv. Helena doporučuji zaplatit po dálnici - pokud jedeš osobákem. Pokud jsi např. dodávka s vlekem (kat. 3), tak to jezdím po souběžné silnici a na Sv. Heleně najíždím na bezplatný obchvat Zagrebu. Ta silnice je v pohodě (trochu se motá, nějaký ten lesní úsek... místy koukáš na rychlíky po dálnici), ale s osobákem jsi výrazně pomalejší než po A4.
Totéž pak platí pro úsek Zagreb - Karlovac, s osobákem doporučuji po dálnici A1. Souběžná silnice 1 vede přes satelitní dědiny... Nicméně jet se to bezproblémově dá.
Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 20:01
A ještě nás tak napadlo, dá se jet nějak zajímavě i z vrchu přes Bosnu a směr pak Zadar?Je tam něco co by stálo za to vidět?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 21:10
Pěkné pasáže s vodopády jsou na hraniční řece Una... ale přes tento "cíp" BiH jsem ještě cestou do HR nejel (jezdím východněji Barcs - Banja Luka - Livno - Šestanovac). Před mnoha, mnoha lety jsem se tam motal na výletě z Prijedoru...
Kousek od Zadaru jsme si letos udělali výlet na řeku Zrmanja

Mimochodem, dle aktuálních zpráv je vstupné na Plitvicích cca 900 CZK/os. a hafo lidí thumbs up smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 23:08
Jeli jsme kolem Plitvic minulou sobotu ráno (9 hodin ?) a fronta na lístek mohla mít tak odhadem 300 metrů, ale to je velký odhad, protože se točila jako had přes ten areál před budkama. Vypadalo to velmi šíleně. Je možné (nejsem znalec), že to byly ty "první vstupy" směrem od Slujně, pak by měly být ještě jedny a tam nebyl (nebylo vidět) "nikdo".
Re: Stará cestayawning smiley
23. 08. 2018 08:38
Na Plitvicích to chce být ráno 10 minut před otevřením a je to v pohodě :-) Byli jsme takto loni a předtím též několikrát. Odcházeli jsme pak před polednem a fronty byly šílené.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 08. 2018 12:31
Na Plitivcích jsme letos byli v sobotu 28.7. a byl to masakr. Přijeli jsme tam asi kolem 10:30. Byli jsme na ulazu 2. Velké problémy s parkováním. Fronty na vstupenky obrovské, ale zjistil jsem, že se vstupenky prodávají ještě na jiném místě, v domečku, kde byla také směnárna a informační středisko a byla tam i jedna přepážka na vstupenky a tam byla fronta nesrovnatelně kratší. Na Plitvicích se šlo neustále v davu ostatních lidí, občas se dav lidí zastavil (prostě zácpa jak na ucpané dálnici). Byla to třetí moje návštěva Plitvic. První v roce 2003, potom 2011, nárust počtu turistů geometrickou řadou. Cena vstupného značná, občerstvení uvnitř areálu relativně levné. Když jsme kolem 16:30 odcházeli tak fronty na vstupenky byly ještě větší než v 10:30.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 08. 2018 19:26
Masakr musel být na Plitvicích i dnes před osmou ranní, fronty u obou vstupů jsme odhadli každou ke stovce lidí, u hlavního zrovna autobus vyložil odhadem dalších čtyřicet... ještě, že jsme jen jeli kolem.

Ale jinak mě stará cesta docela potěšila: zmizela některá omezení, skrz vesnice povolená často 60, dokonce i 70 nebo 80, omezení na menší rychlost jen tam, kde je to opravdu bezpečné, místy jsem si všiml i několika nových ukončení omezené rychlosti. Dnes dopoledne dvě hlídky s radary na šedesátkách (vjezdy do Korenice a na výjezdu z Knina), ale asi to brali až od pětasedmdesáti. Jel jsem tam něco přes sedmdesát za autobusem a nijak se nesplašili.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (23. 08. 2018 19:40).
Re: Stará cestayawning smiley
03. 07. 2019 20:02
Po roce opět po staré cestě. Z Cvetlin do Dubrovníku. Opět jsem objel i Chorvatskou dálnici. Pohodová klidná cesta. Kdo nespěchá ten si cestu užije.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 12:58
Protože zásadně nejezdím v sobotu, léta jsem nesledoval úroveň provozu v sobotu na staré silnici. Letos ale musím v sobotu domu. Mám plán jet od Makarské po dálnici kam to rozumně půjde a pak po staré do Karlovace a tam přenocovat. V neděli ráno pak v klidu kolem Záhřebu.
Jak to o sobotách na staré silnici vypadá?
Diky
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 13:41
V sobotách to bývá v pohodě, teda já mám zkušenost jen v pozdějších hodinách 18:00 jsme v Sinji. Dá se říct, že čím blíž ke Karlovaci, tím větší provoz, začíná to kolem Plitvických jezer. Na staré se jezdí bohovsky, minulý rok jsem jel pod 100 málokde.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 13:59
Já tudy naposledy valil loni v květnu. Ze Zadaru na Plitvice jsem měl průměrnou rychlost přes 80 km/h, ale za celou cestu jsem potkal tři auta.
Zítra to zkusím, až se to zahustí, zapíchnu to do rána a pak budu pravděpodobně po prázdné silnici pokračovat. Nejraději bych se dostal až do Karlovace.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 14:11
Právě před tím Karlovacem je to největší "otrava", je tam větší lokální provoz a taky větší riziko orgánů. Já tam raději nikdy moc neblbnu.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 14:15
Obecně si kolem větších měst dávám pozor.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 15:08
Loni a předloni jsem jel vždy po staré cestě v sobotu v pozdním odpoledni z Podgory a nocovali jsme vždy v Rastoke. Pak v neděli ráno pokračování domů. Tento způsob cestování se nám velmi osvědčil, silnice prázdné.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 17:45
S těmi nízkými průlety opatrně, cestou zpět bylo 5 policejních hlídek. Sice o nich víte protože vás protijedouci upozorňují ale taky nic jet nemusí. Jedna hlídka nás kontrolovala, toho policajta jsem málem přejel protože ho nebylo vůbec vidět, byla noc a ta jeho bludička plácačka splynula s tím světelným bordelem co měl za sebou. Po zastavení asi přemýšlel jestli už umřel nebo co, bez mrknutí oka vzal papíry, 5 minut něco prověřovali s centrálou, poté vzal plácačku vrátil papíry a šel po dalším ulovku.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 18:13
Teď v sezoně se budu snažit rychlosti dodržovat jak jen to v tom chaosu značek bude možné. V květnu nikde nikdo nebyl, tak jsem valil stovkou bez ohledu na značky. V obcích samozřejmě 50.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2019 20:45
Voni na starý hledaj migranty. Loni jsem taky potkal několik policajtů a pak několik jejích aut tak brzdím jak o život ale měli tam skupinu asi 20 migrantů. Tak jsem zase přidal! Letos tam 21.6. a bál jsem se nikde nikdo jel jsem snad sám.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 07. 2019 10:45
Já vloni musel jet koncem srpna taky v sobotu domů , jel jsem teda po dálnici a docela horor , a to jsem jel jen k Bosiljevu ....

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Stará cestayawning smiley
12. 08. 2021 08:28
Zdravím, jsou nějaké aktuality z letošních cest po staré? Díky.
Re: Stará cestayawning smiley
12. 08. 2021 11:13
Jel jsem to letos z Karlovace až po Zagvozd a oproti loňsku snad přibyla nějaká ta cedule "Kontrola brzine".
avatar Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 11:45
Dobrý deň, jazdí ešte niekto z Vás po Starej ceste do Splitu ? Pýtam sa preto lebo ju plánujem absolvovať po dlhej dobe. Naposledy som jazdil na nej 2007 a 2008 do Tučepi a bola to paráda. Určite sú nejaké aktuality s ktorými by ste sa mohli podeliť. Vopred Ďakujem.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 12:00
A můj předešlý příspěvek jsi četl?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 12:27
Áno čítal, je pomaly 1 rok starý ten tvoj príspevok a preto som si dovol položiť túto otázku keď dovolíš 🙂
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 12:31
Dobře, před 14.dny jsem to jel znovu a jen bych se opakoval...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 12:32
Ďakujem,👍🙌
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 12:56
A jak je to na D1 s možností zastávek, občerstvení? Dříve, když to byla jediná možnost a nebyla ještě A1 tak to na D1 a v okolí dost žilo, možnosti občerstvení, atd. Takové možnosti jsou nyní předpokládám jen v okolí Plitvic, Slunje, Korenice, atd. Nebo se pletu? Pamatuju si asi z roku 2012, že jsme přenocovali v Korenici v hotelu Macola. Z pátka na sobotu.Šli jsme na večeři naproti hotelu do nějaké restaurace, na křižovatce směr Gospić. Na to, že byl pátek podvečer tam moc živo nebylo a kromě nás tam měli jen jedny hosty. Obecně to beru tak, že kde je málo hostů, malý obrat, nemusí být kvalita jídla moc dobrá, zejméně pokud jde o čerstvost použitých surovin.
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 16:24
Na D1 je mnoho restaurací zavřených a opuštěných. Okolo Plitviček to dýchá, ale čím dále na obě strany, tak více pusto. Jak byly dříve obvyklé každou chvíli kouřící grily s janjetinou, tak jsem v sezóně zaznamenal snad jen na dvou místech. Stánků s domácí produkcí, med, zavařeniny, sýry, vejce, je dost. Většinou, pokud je třeba, zastavíme jen na nějakém plácku, obvykle u Peručka jezera.
Re: Stará cesta
13. 06. 2022 18:50
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 14:49).
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 19:00
V Rastoke kolem Amberu jsem minimálně 2x prošel, připadal mi moc nóbl. My chodíme na jídlo do Centaru.
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2022 21:27
restauraci Ivan můžu doporučit. Pravidelně se tam zastavujeme cestou zpět
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.