Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

TUNEL MALA KAPELA

Autor kenad 
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
07. 07. 2007 16:11
pepino 1:to je zas zatraceně málo,myslím,že není problém,aby tam ve špičce stála 10-15km kolona
Re: TUNEL MALA KAPELA
07. 07. 2007 22:03
Mluví z cesty. 100 kilolitrů kolona - viděl jste to někdy někdo? confused smiley Jiná hodnota je také blbost. Určitě je to agent CK, co prodává letecky Egypt grinning smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
09. 07. 2007 09:41
Tak v Rakousku a Německu se někdy podaří i taková. V chorvatsku před tunelama jse to ale určitě nikdy ještě nestalo.
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
09. 07. 2007 14:13
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak v Rakousku a Německu se někdy podaří i taková.
> V chorvatsku před tunelama jse to ale určitě nikdy
> ještě nestalo.

přesně, ti Němci nejsou tak blbí, aby kvůli pár dnům, kdy celé Německo vyráží na prázdniny, rozšiřovali tobusy v tunelech...jsou zvyklí třeba 5 hod stát v zácpě, když se rozhodli v ten krizový den vyrazit...
ale od našich machříků ta kritika prostě nesedí, nikdo nebečí nad tím, že když třeba jede v neděli večer z chajdy u Vltavy a od Cukráku ucpanej špunt...smiling smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
13. 07. 2007 13:36
Projížděli jsme včera (čt ráno) a tunely i mýta z obou stran volné. Ostatně to není překvapení, ale stará pravda spinning smiley sticking its tongue out

Oba prázdninové víkendy, ale byly tragické, alespoň podle HR televizí a jejich zpráv. Tahali tam jednoho ministra za druhým a každý mluvil o tunelech a snaze je otevřít. Pravda je, že vrata do druhého tubusu Kapely byla včera vytažena (to jsem viděl prvně) a kolem pobíhali hoši ve vestách a montérkách (z obou stran tunelu). Jestli ale chystali otevření na zítra netuším.
racetiger
Re: TUNEL MALA KAPELA
13. 07. 2007 14:34
Protože je v určitou dobu hustější provoz k moři a jindy od moře a tunel je jen dvouproudovka. Když by to stáhli na jeden pruh v každém směru, tak jim tam stojí za pár minut kolona min 5 km dlouhá. Prostě to je problém Kapely i Sv. Roku.
Re: TUNEL MALA KAPELA
13. 07. 2007 22:33
Není to snaha, ale už se to skutečně bude realizovat.
Re: TUNEL MALA KAPELA
14. 07. 2007 21:45
Fakt se ale divím, že tam furt ještě nenasadili automatický systém, který by počítal auta a pomocí semaforů automaticky pustil celý tunel jedním, nebo druhým směrem. V sobotu v poledne je to stejně zarvané v obou směrech, ale dost často je to silně zacpané z jedné strany a z druhé jede sem tam auto. Tak by mohli automaticky těch pár aut zastavit, nebo poslat přes kopec a tu kolonu trochu zkrátit. Neni to zrovna na dálnicích obvyklé, ale jako nouzovka by to při dobrém nastavení fungovalo.
Prostě by to ve směru kterým jede málo aut, občas hodilo červenou a pustilo to tunel jakou dvouproudý z druhé strany.
Vím že ty tunely jsou hodně dlouhé na to, aby se to nějak dynamicky a často měnilo, ale minimálně za simulaci by to stálo. To že to občas udělají ručně je asi nedostatečné.
Re: TUNEL MALA KAPELA
14. 07. 2007 22:06
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fakt se ale divím, že tam furt ještě nenasadili
> automatický systém, ...

To je fakt dobrá rada, jen pláčeš na špatným hrobě. Jen je blbý, že to tady nečtou ti paka co řídí dálnice. Zkus to napsat někomu do HR! smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
14. 07. 2007 22:15
Si myslím, že už je to taky napadlo. Ale asi si říkají, že to na těch "pár" víkendů, než do otevřou komplet už nestojí za to, nebo si vymýšlím ptákovinu a s ohledem na bezpečnost to prostě nejde. Ono pouštět takhle dlouhým tunelem auta chvíli a tak a pak zase obráceně, asi bude dost o hubu.
Re: TUNEL MALA KAPELA
15. 07. 2007 11:00
včera jsme se vrátili, denně jsme tam četli Chorvatský deník, tunely budou otevřené v obou tubusech až na podzim 2008,psalo se tam o tom několikrát, tj. sv. rok i mala kapela, včera byla mala kapela ve směru domů uzavřena, pouštěli kvůli enormnímu provozu ve dvou směrech do chorvatska, cestou domů malá objížďka pohoří a pak zpět na dálnici
Re: TUNEL MALA KAPELA
15. 07. 2007 15:46
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není to snaha, ale už se to skutečně bude
> realizovat.


to se bude, ale teď jsem se díval do večerního listu (HR) z tohoto týdne a v malém článečku o dálnici je tam časový výhled zprovoznění tubusů. U Sv. Roku je napsáno do r.2009. Takže tak extrémní tlak to asi nebude angry smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
15. 07. 2007 20:46
Koukám, že Deník je občas na bývalé úrovni Radiožurnálu angry smiley Termín zprovoznění je NEJDŘÍVE 1.7.2009.
Re: TUNEL MALA KAPELA
15. 07. 2007 22:55
Pred pár hodinami sme sa vrátili....celú cestu domov sme počúlali HR 2. Známi išli z Murtera už o 8 OO v sobotu ráno...zápcha pri Sv. Roku asi 5 km, na Malú Kapelu ani nešli , bolo to tam vraj obdobné, tak nakoniec aj tak šli po starej. My sme sa ešte vykúpali, vyrazili sme o pol jednej na obed, zápcha pred Sv. Rokom 11 km, pred Malou Kapelou " len " 8 km...eye rolling smiley Tak sme tiež šli po starej. Horšie, že ešte bola zápcha 5 km celé poobedie aj na platení pri výjazde z diaľnice od Karlovaču na Zagreb tesne pri Zagrebe, takže sme sa aj tej po bočných cestách nejak vyhli...Podľa HR boli v smere k moru na tuneloch zápchy na počudovanie až do nejakej 20 tej hodiny, dokonca väčšie ako v smere do vnútrozemia...tam to už okolo 19 tej utíchlo. Hranice smerom na Maďari bez státia okolo tej 20 tej večer. Keby sme sa boli rozhodli na smer na Rakúske diaľnice, asi 10 km fronta by nás tam čakala....Na starej ceste cez Plitvice sme stretli aspoň 6 hliadok , merali rýchlosť !!! Takže ak si nevyberú na diaľničných poplatkoch, snažia sa aspoň takto vybrať si mýtne....Inak tam sa dalo ísť pomerne rýchlo....bez zdražaní. thumbs up Suma sumárum treba ísť v strede týždňa alebo mimo sezónu. Zdravím všetkých , čo sa tam chystajú...smileys with beer
Re: TUNEL MALA KAPELA
15. 07. 2007 23:31
Stání před tunely ve směru sever bylo dokonce ještě dnes v neděli dopoledne... A to se nezkazilo počasí, že by všichni záhřebští lufťáci vyrazili kvůli tomu naráz domů.
Re: TUNEL MALA KAPELA
16. 07. 2007 07:37
My jsme si dali v pátek večer prášek na spaní, zalehli už ve 21 hodin a z Makarské jsme vyrazili ve 4 ráno v sobotu 14.7. Provoz směrem domů po dálnici naprosto plynulý, směrem k moři katastrofa,přes Slovinsko klasika-60 km rychlost, rakouská dálnice poloprázdná, přes Vídeň taky klasika - zdržení asi 1 hodinu.Ujeli jsme 1160 km a doma jsme byli v 18 hodin. Doporučuju tuto variantu, pokud už musíte odjíždět v sobotu. Byli jsme v hotelu a na cestu nám při sobotní večeři dali dobře vybavené balíčky.
Re: TUNEL MALA KAPELA
16. 07. 2007 23:01
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stání před tunely ve směru sever bylo dokonce
> ještě dnes v neděli dopoledne... A to se nezkazilo
> počasí, že by všichni záhřebští lufťáci vyrazili
> kvůli tomu naráz domů.


Koukal jsem v noci na webku a nemohl věřit, že je to tak zasekaný. Prostě se potvrzuje stará pravda o blbosti jet v pátek odp. tam i kdyby měl člověk spát na parkovišti před ubytováním. Prostě vyrazit v pátek ráno a být vv klidu. Domů taky asi jinak než v sobotu.
Re: TUNEL MALA KAPELA
17. 07. 2007 11:30
TO ALL:

Opravdu zacinam pochybovat kudy jsem ze soboty na nedeli vlastne jel,kdyz vsichni pisou o zacpach. Ke Sv. Roku jsme dorazili kolem 23.00 (doplnuju ze jsme jeli DOMU) ,auta sice zpomalovala, HR benga byli ready,ale v klidu se jelo,zadne popojizdeni. A to se mi celou cestu zdala dalnice kolem Zadaru a Starigradu opravdu dost plna. U Kapely to potom nebylo jine. Mozna se nekomu kdo pise na tohle forum zda, ze kdyz jede v petikilometrovem tunelu sedesatkou jako neuveritelny dopravni kolaps. Nez otevrou oba tubusy bude jeste nejaky cas trvat, nam nezbyva nic jineho nez dobry timing cesty
Re: TUNEL MALA KAPELA
17. 07. 2007 15:17
Reakce na příspěvky výše,
jel jsem z makarské v neděli 15.7.2007 okolo 5:00 ráno,první auto na dálnici jsem potkal až u Splitu, cesta pohodová vyděsil jsem se až kolonou před Malou kapelou v protisměru( zřejmě potom zavřeli směr od moře,takže jsem rád, že jsem to stihl). jediný nedostatek toho dne bylo příšerné vedro-Vídeň 38 oC, takže klima dostala dost zabrat. Jinak odjezd v so a ne brzo ráno zpět domů se mi zdá ideální.
Re: TUNEL MALA KAPELA
17. 07. 2007 16:10
bože ty jsi vtipný... jak by je mohli otevřít, když j nemají vykopané...thumbs down
Re: TUNEL MALA KAPELA
17. 07. 2007 18:02
Evo on tim mysli to ze asi ten smer od more hnali objizdkou a oba PRUHY pustili jen smerem na jih. Nebavi se o druhem tubusu spinning smiley sticking its tongue out

Hic ja cyp, to chce kliiiid. :. Dhot smiley

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (17. 07. 2007 18:04).
Re: TUNEL MALA KAPELA
18. 07. 2007 08:48
Ježour napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO ALL:
>
> Opravdu zacinam pochybovat kudy jsem ze soboty na
> nedeli vlastne jel,kdyz vsichni pisou o zacpach.
> Ke Sv. Roku jsme dorazili kolem 23.00 (doplnuju ze
> jsme jeli DOMU) ,auta sice zpomalovala, HR benga
> byly ready,ale v klidu se jelo,zadne popojizdeni.
> A to se mi celou cestu zdala dalnice kolem Zadaru
> a Starigradu opravdu dost plna. U Kapely to potom
> nebylo jine. Mozna se nekomu kdo pise na tohle
> forum zda, ze kdyz jede v petikilometrovem tunelu
> sedesatkou jako neuveritelny dopravni kolaps. Nez
> otevrou oba tubusy bude jeste nejaky cas trvat,
> nam nezbyva nic jineho nez dobry timing cesty


Za sebe říkám, jen jsem v noci koukal na webku, kde to HR sami tvrdili, že se stále čeká na obu stranách 5 km. Pokud bylo volno a průjezd je to jen dobře. A taky rada pro ostatní jet so-so zpátky buď hodně brzy ráno nebo až pozdě večer.
My se od vody odvalili již ve čtvrtek ráno takže byl klid.
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
24. 07. 2007 14:28
V sobotu 21.7. sa mi podarilo prejsť cez Malu Kapelu (smerom od mora) ešte o 5:15 ráno. V opačnom smere už bola kolóna 7 km. Krátko nato pustili oba pruhy smerom k moru.
Re: TUNEL MALA KAPELA
24. 07. 2007 15:45
Dokáže někdo odhadnout jak budou průjezdný oba tunely v sobotu 11.8. večer? Resp. asi lepší otázka, kdy tak polevuje o sobotách špička?
Re: TUNEL MALA KAPELA
24. 07. 2007 16:26
Jistotu průjezdnosti obou tunelů v sobotu budeš mít tak zhruba po 20.00, možná i později.
Re: TUNEL MALA KAPELA
07. 08. 2007 14:49
Havárie v tunelu 6.8.2007

[dnevnik.hr]
Re: TUNEL MALA KAPELA
07. 08. 2007 15:04
Kua tak z toho mam nejvetsi obavy, tam neni kam uhnout eye popping smiley

--
TomKa
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
10. 08. 2007 22:17
To crash84
Je to tam asi ako na hojdačke. Prechádzal som 24.7. ráno cca o 7.30 k moru. Na diaľnici Zagreb - Karlovac kolóna (nehoda zverejnená aj v správach slovenská Octávia ŠPZ VT...), za Karlovacom ďalšia (rakúske auto) a prejazd cez Kapelu úplne v pohode. Ako písal Mirod smer od mora bol zastavený, práve spúšťali aj tento.
Dobro nam došli!
Za sezonu 2009. bit će gotovi i Sv.Rok i Mala Kapela i auto cesta do Ploča.
Nego, percepcija čeških turista kod nas Hrvata može se sažeti u naslovu teksta iz tiražnog (130000 komada na 4300000 Hrvata)"Jutarnjeg lista": " Dobri,nesretni turist Švejk"...
"Česi su poslijednja romantičarska nacija odrasla na duhu romana iz djetinjstva: na luft-madracu žele preplivati 20 km do otoka,slobodnim stilom 10 km do otoka, u planine idu u japankama..." Na žalost, previče Čeha izgubi život na godišnjem odmoru. U minimalno 90% slučajeva Hrvati vole Čehe. Vole češku kulturu: humor, književnost (Hašeka!!!!!, Kunderu,,,), film (osobito Selo moje malo..., J.Menzela,Formana...), i sport.
Nikad nisam pio bolje pivo nego u Pragu.
Pozdrav svim Česima i ako vam se dogodilo nešto loše na ljetovanju u Hrvatskoj, nemojte to uzet za zlo i mislit nešto protiv nas Hrvata. Drugi put će biti bolje,
NAZDAR!!!
Re: TUNEL MALA KAPELA
21. 08. 2007 08:49
Můžete mi to někdo přeložit???Však tomu vůbec nerozumím sad smiley Díkaz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 194
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.