Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Noční tankování ve Slovinsku

Autor PetrM 
Noční tankování ve Slovinsku
06. 07. 2006 23:31
Ahoj fšem,
jedeme přes noc - můžete prosím poradit, které pumpy (po cestě) jsou ve Slovinsku otevřeny přes noc a případně, jaké s nimi máte zkušenosti?

Našel jsem jediný příspěvek, že snad se dá tankovat v Mariboru u OMV - můžete to někdo potvrdit?
avatar Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 00:16
Minulý rok to tak bylo.
jajina
Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 08:12
Jaké jsou letošní zkušenosti s nočním tankováním ve Slovinsku? V loňském roce nám odmítli vzít kartu (Visa i Maestro) a kurz EUR nebyl vůbec příznivý. Psalo se tu o tom a stejně nás dostali. Jak řešíte tyto situace?
avatar Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 08:16
To jajina:
Na hraničním přechodu Šentilj je otevřená směnárna. Vyměň si tam CZK za jejich SIT a je to.
Natankuj hned za platidlama,jsou hned za hranicema,je to myslim OMV.V Mariboru jsem chytnul kolonu(24.06. 02:45) až k chorvatským hranicím a nic moc hledat pumpu.Hlavně v noci.Já platil eurama,maník přede mnou kartou český spořitelny(maestro?) a v pohode.Vrátili mi eura.Přijde mi zbytečný měnit na jejich tolary,stejně už jedou na eura.
Ta benzinka je vastně před platidlama,tak bacha!
Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 12:57
Já jsem jel přes Slovinsko letos červnu a neměl jsem s tankováním jedinej problém. Viděl jsem dva druhy benzinek - OMV a Petrol - obě non-stop. Bral jsem 2 x u Petrolu na kartu v noci a vše bylo OK. Je pravda, že hustota benzinek kolem dálnice je nic moc.
Jezdíme do Chorvatska již 9 let.Vždy tankujeme ve Slovinsku u OMV a platíme kartou maestro.Vždy bez problémů.I v noci.Jen když jedem zpět OMV na straně do Rakouska má zavřeno, tak přejíždíme na druhou stranu.
eVABI
Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 20:43
loni jsme cestou tam tankovali v noci na omv a platili kartou, cestou zpět na opačné straně (odpoledne) a taky kartou, pak jsem koukala na účet - a přepočet vyšel levněji než kdybych platila eurem smiling smiley takže ok
Re: Noční tankování ve Slovinsku
07. 07. 2006 21:04
Platba kartou v zahraničí by měla vyjít asi vždycky líp než v hotovosti, protože se kurz přepočítává kurzem deviz, ale když jejich měnu nakupuješ tak kupuješ kurzem valut a to je dražší. To však neplatí když si nakoupíte někde 'výhodně' a ne oficielně v bance.
U benzinek platím kartou, ale na mítný si měním SIT a HRK v bance v čechách - máš pak peníze pod kontrolou a nemusíš přepočítávat co ti mají na mítnici vrátit.
Opravdu nevím,co stále řešíte?Jestli ušetřit pár korun na plný nádrži nebo pár halířů při výměně "deviz"?To snad raději zůstat doma u grilu a pivíčka.V noci ve Slovinsku koumat,jestli je výhodnější platit tolarama nebo kartou maestro,to mi přijde jako úplná pakárna!A hlavně:"Mít peníze pod kontrolou"!?Hlavně volant a sám sebe,pokud řídíš!Zdar a raději leť s EasyJet!
Re: Noční tankování ve Slovinsku
08. 07. 2006 00:30
mihal
Já už nic řešit nemusím, mám po dovolený...Tady přece nešlo o to co vyjde levněji, ale jestli lze platit na benzinkách kartou.To že se k tomu přidala informace, že je to levnější není přece nic špatného.
Většina lidí si rozmyslí už v ČR jak a čím bude platit a tak noční koumání s čím zaplati zůstane jen takovým frajerům jako jsi ty...!
Neboj, na mítnici jsem zvládl mít pod kontrolou jak penízky tak volant.smoking smiley
Tankuji ve Slovinsku při vjezdu ihned za hranicemi(Šentilj), provoz nepřetržitě, kartou bez problému, zpět na stejném místě jen na druhé straně za stejných podmínek.
Já teda nevím, ale mám fabku 1.2, u každý pumpy tam narvu až po okraj 50 litráků a to mi vydrží až do chorvatska a jedu z Plzně. Takže ani nepřemýšlím kde a jak budu ve slovinsku tankovat. Beru až v Chorvatsku na zpáteční cestě a neměl jsem problém s cenou. Ono těch pár korun rozdílu už málo peněz asi nezachrání. Ale nikomu svůj názor nenutím. Čau všichni.
Máš recht,Petře!Můj názor samozřejmě nikomu nevnucuju.
Petře,zřejmě si nečetl pozorně můj předchozí příspěvek:"Já platil eurama,maník přede mnou kartou český spořitelny(maestro?) a v pohodě.Vrátili mi eura."
Ceny PHM jsou uvedeny jak v SIT tak v EUR!spinning smiley sticking its tongue out
A to,jak bude kdo platit,je mi ukradený!Plně souhlasím s wendy a Jéřa.
Pašák
Re: Noční tankování ve Slovinsku
08. 07. 2006 17:38
To Mihal:
Jsi normální blbec, jakých se na tomlhle fóru najdou desítky. Když nám nemáš co říct nebo pordit, tek sem prosímtě svý duchaplnosti nepiš. NEJSME NA NĚ ZVĚDAVÍ!!! Jen blbec se může pohoršovat nad tím, když se někdo zajímá o to, zda se dá někde platit kartou nebo jinou měnou. Jen blbec se musí masírovat, že on peníze neřeší, jen blbec obviňuje ostatní normální většinu, že je to pakárna uvedené věci řešit.
Abys to ty blbče pochopil, tak Ti to osvětlím - když je po cestě levnější benzín, tak ho prostě koupím, protože narozdíl od Tebe blbec nejsem, a za ušetřené peníze si dám na dovče o pár piv víc v hospodě, kam možná blbec jako Ty nejde, protože ty svý plky někomu vykládá v apartmánu nebo karavanu jinýmu blbcovi, kterej je ochotnej ty nesmysly poslouchat. Takovejch plkalů jako jsi ty už jsem zažil hodně. Ten poslední plkal taky "neřešil" cenu benzínu, ale rakouskou dálniční známku za cca 250 Kč si nekoupil a radši riskoval tučnou pokutu v eurech. Prostě vy plkalové máte tu logiku někde jinde a potřebujete se pomasírovat.
Navíc mě osobně noční tankování ve Slovinsku narozdíl od tebe zajímá,protože letos pojedu jinou trasou, ale kvůli blbcům jako ty jsem si toho moc nepočetl.
tongue sticking out smileyPašáku,ty jsi halt pašák nebo úplnej pietschuß!tongue sticking out smiley
Masíruješ se na tomhle fóru akorát ty,zřejmě pozorně nečteš mé(i jiné) příspěvky,mluvíš nebo píšeš jménem všech účastníků fóra a tvůj příspěvek je plný vulgarismů vúči mě!Pašáku,ty trpíš nějakým komplexem méněcennosti?A Pašáku,nejsi to náhodou ty,koho táhli ve fáčku na gumě k benzínce přes tunel Sv.Rok?Ta kolona byla přeci jenom o 500m delší,než si počítal.
Ba ne,ty teprve pojedeš.eye popping smileyTak Pašáku,přeji štastnou cestu,všude levný benzin(nebo LTO) a dobro došli!
Jindra
Re: Noční tankování ve Slovinsku
09. 07. 2006 12:08
Vrátil jsem se předevčírem z Chorvatska. Na cestě tam i zpět jsme tankovali u OMV v Mariboru. Platili jsme v eurech a cena za litr byla téměř stejná jako v Chorvatsku. Takže žádná výhoda, jak se často píše. Navíc v noci je ve Slovinsku otevřeno jenom málo čerpacích stanic. Většina končí ve 22 hodin, nejpozději ve 24 hodin.
jajina
Re: Noční tankování ve Slovinsku
09. 07. 2006 14:50
Právě že platba v eurech ve Slovinsku vyšla dráž než v kunách v Chorvatsku. A my jsme byli ve Slovinsku někdy cca ve dvě ráno a kartu nám nevzali.
mihal
Re: Noční tankování ve Slovinsku
09. 07. 2006 19:02
Jajino,já byl taky ve Slovinsku na benzince(OMV ve směru na Maribor) cca ve 2h ráno,24.06.2006 a platební karty normálně brali.Je možný,že platební terminály v noci občas nefungujou.Ale to je možný přece i v Čechách.Proto je dobrý mít sebou i tu hotovost.Nebo se pletu?A to,jaké platební karty berou poznáte dle označení na dveřích nebo jinde.Obvykle je to samolepka(VISA,Maestro,EuroCard atd.).Jen by mě zajímalo,o kolik vyšla dráž ta platba v EU?Pár korun na plný nádrži?tongue sticking out smiley
jajina
Re: Noční tankování ve Slovinsku
09. 07. 2006 21:13
Naše blbost,že jsme se nějak nebránili, ale zpětný přepočet na byl cca 35 Kč za litr (rok 2005)
David123
Re: Noční tankování ve Slovinsku
10. 07. 2006 01:42
Já nevím, bo sem tam eště nebel.
V půlce června na OMV (slovinsko u placené dálnice) směr Rakousko, platba kartou VISA. Po prohlédnutí výpisu z účtu cena 30,07 Kč/l a v Chorvatsku 32 (INA) - 33,20 Kč/l (OMV)
Franta PM
Re: Noční tankování ve Slovinsku
10. 07. 2006 09:36
Vrátili jsme se v sobotu 8.7.
Tankování ve SLO cestou tam ve St. 21.6. ráno v 6:00 u čerpadla Petrol v Mariboru (non stop provoz) na výpadovce směr Ptuj asi 300m za benzinkou OMV, která byla zavřená - oplocená - nějaké stavební úpravy. (Eurodisel=233,60 SIT). Cestou zpět v noci z Pá. na So. kolem 02:00 v Mariboru benzinka OMV zavřeno - zhasnuté stojany (asi měnili službu ???). Bral jsem až na dálnici před mýtnicí u OMV (Eurodisel=234 SIT) v obou případech jsem platil VISA kartou a žádný problém. Doporučuji tankovat cestou tam hned na dálnici a když bude problém tak je možné ještě v Mariboru nebo v Ptuji, tam také byl non stop provoz.
To Franta PM. Na cestě tam jsem čekal hodinu (než otevřou) na poslední pumpě ve Slovinsku (Petrol) jinak bych zůstal bez benzínu.
Takže také doporučuji natankovat co nejdříve :-)
magor
Re: Noční tankování ve Slovinsku
10. 07. 2006 17:16
Prosím o radu od wendy z Plzně, mám také fabku 1,2 a ještě se mi do ní nepodařilo narvat 50 litráků. Nádrž je oficálně na 45 litrů. Asi před měsícem jsem najezdil od rozsvícené kontrolky asi 78 km a tankoval plnou nádrž. Protože jsem tankovel u benzinky s relativně levným benzinem, tak jsem tam rval benzin tak dlouho, dokud mi při jemném zmáčknutí pistole nevypnula a když jsem dotankoval byl benzin téměř pod záklopkou a na počítadle 44,3 l. Jak prosím tě lze natankovat těch 50 litáků ?, moc by mě to zajímalo. Děkuji.
Re: Noční tankování ve Slovinsku
10. 07. 2006 17:41
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:28).
Sergey
Re: Noční tankování ve Slovinsku
12. 07. 2006 00:37
Taky mne ve Slovinsku přišel benzín možná dráž než v Chorvatsku, tankoval jsem u OMV v Mariboru a za 40l jsem platil 44,80€ bohužel až doma jsem si to vydělil a zjistil, že cena za litr neodpovídá ceně uváděné na stojanu. Obsluha stanice mi samozřejmě nedala účtenku (doma si ji nikdy neberu, takže mi to nepřipadlo ani divné), ale beru to jako poučení pro príště a to už se snad ošidit nedám. Jen pro zajímavost: všimnul jsem si, že na pumpařově vizitce bylo jméno Stanislav Novak
Asi tam byl na brigádě a hned Tě natáh........... Češi jsou prostě všude.
smoking smiley
Franta PM
Re: Noční tankování ve Slovinsku
12. 07. 2006 11:35
V Mariboru jsem u Petrolu tankoval Eurodisel, platil kartou VISA a podle výpisu z banky to dělalo něco málo přes 28,- Kč za litr. Na Hvaru jsem v Jelse platil za Eurodisel 7,20 kun za litr.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.