Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 08. 2008 12:14
Tak jsem se vrátil z vysněné dovolené a to jsem jel poprvé autem. Ceata: Holešov odjezd 1.8(pátek)v 18.00 směr Strání,výjezd na Javorinu dalo moji plně naložené felicii zabrat(max.60 km/h víc to nešlo),Nové Mesto a nájezd na Slovenskou dálnici až do Rajky(zde odpočinek asi přes hodinu). Dál Csorna,(zde kamion na mně bliká ať ho pustím,tak jsem ho pustil a držel se ho jako klíště,ale policajti v Maďarsku vůbec nikde)Szombately,Kormed,redisc(hned za hranicemi ,zde benzín za 1,16euro tak dotankuju),menší kolona,ale k mému údivu všichni odbočují do Lendavy.Já jsem jel na tu jejich tady hodně diskutovanou dálnici(v jednom pruhu a omezena rychlost na 50) a zjišťuji že za mnou nikdo a přede mnou taky,ale pokračoval jsem dál až na přechod Petišovci.Přechod v pohodě jenom mávl a jedu dál. Čakovec,Varaždin a po dálnici provoz dost frekventovaný,ale plynulí. Sv.Helena zdržení do 15 minut a valíme až do Karlovace, výjezd na Plitvice (to jsem neměl dělat). U Plitvic kolona(havárka náklaďáku)zdržení popojížděním asi hodinu. Pak cestou jsem někde zakufroval a ocitl se v nějaké dědině kde bylo 6 baráků s toho 4 zbořené,cesta hrůza(polní cesta u nás je o proti tomu dálnice) jel tudy traktor a děda málem z něho vypadl když nás uviděl,ale dostali jsme se zpět a valily na Šibenik,zde opět zakufrování. Zeptali jsme se kudy na Vodice 4 lidí a ani jeden Chorvat,ale pak jsme potkali Čechy a ti nám poradily(zdržení přes 1h.) Dojezd do Vodic v 10.00. Celkem 4 přestávky,nepočítám kufrování. Cesta zpět 10.8(neděle) v 11.00 podél moře po magistrále(cesta nádhera) až do města Senj kde jsem přejel nejaký velký kopec a nájezd na dálnicu,kde jsem si připadal jako sám voják v poli,nikde nikdo dálnice téměř prázdná až po Varaždin,dál Redisc,Szombately(zde návštěva Tesca a nakoupení uheráčku a kabanosu) dál až po Rajku(cesta úplně volná) V Bratislavě jsem neodbočil na Žilinu,tak jsem musel jet směr Brno,ale v Kútech sjezd z dálnice,Hodonín,objezd uzavírky Uh.Hradiště,Holešov. Příjezd 2.00. Celkem cesta zpět perfekt,na to že jsem jel poprvé myslím že se to dalo.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (14. 08. 2008 12:15).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 08. 2008 15:45
Trasa: Hradec u Stříbrné Skalice - Hvězdonice (D1) - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Šentilj - Maribor - Macelj - Záhřeb - Karlovac - Bosiljevo - Žuta Lokva - Gospič - Gornja Ploča - Zadar 2 – Bibinje a zpět s trochu podrobnějším popisem tongue sticking out smiley
Cesta tam :
Vyráželi jsme do Chorvatska z chaty v sobotu 2.8. před 20.hodinou, zase po 4 letech a dost narychlo, takže ani nebyl čas na nákup nejnovějších map nebo studování tras na internetu. Protrpěli jsme si hopsání po nejméně kvalitním úseku celé cesty (dálnice D1). Benzín jsme doplňovali a 10ti denní rakouskou známku za 260,-Kč kupovali u benzínky v Brně ihned za odbočkou na Mikulov. Do Vídně vcelku pohodová cesta. Stejně tak cesta noční Vídní se za ty 4 roky ve směru na Graz moc nezměnila. První zastávka a střídání v řízení se ženou přišla za Vídní na prověřeném odpočívadle Bad Fischau. Noční cestu přes Rakousko provázely na mnoha místech mlhy, takže jsme si v pohodě vystačili s nejvyšší povolenou rychlostí a v nejhustší mlze jí v některých úsecích raději ani nevyužili. Musel jsem konstatovat, že rakouské dálnice dostaly za poslední 4 roky, stejně jako u nás, od kamiónů pořádně „na frak“. Na hraničním přechodu do Slovinska (Šentilj) už na nás v krajních dvou průjezdech mávali celníci „vinjetou“ za 35€ a o to radostněji nás po jejím zakoupení potom propouštěli přes hranice na krátký 16ti kilometrový dálniční úsek. Na druhém odpočívadle ve Slovinsku jsem ženu vystřídal v řízení, preventivně jsme si oba dali RedBull a natankovali plnou za 1,16€ za litr. S průjezdem Mariborem nebyl problém. Jinak cesta slovinským územím byla díky omezením rychlosti a průjezdy mnoha vískami již tradičně pomalá. Vzhledem k tomu, že jsme jím projížděli ve tmě v časných ranních hodinách, dalo se to vydržet. Na hraničním přechodu Macelj jsme se zdrželi jen minimálně. Chorvatští celnící si všímali překvapivě spíš aut s označením „D“. Nám jen pohlédli na nabízené pasy a významně pokynuli rukou, ať pokračujem v jízdě bez kontroly. Se zdržením několika málo minut u závor s nápisem „cestarina“ jsme následně uháněli po dálnici na Záhřeb chorvatským vnitrozemím. Za úsek Macelj (Trakoščan) – Záhřeb (Zaprešic) jsme zaplatili 39 Kn. I průjezd po obchvatu Záhřebu s pozorným sledováním značení proběhl „bez ztráty kytičky“. Nedělním svítáním, provázeným opět četnými mlhami, jsme pokračovali v cestě a protože na mě trošku dolehla únava, na druhém „odmorišti“ za tunelem Mala Kapela jsme se pro jistotu se ženou opět prostřídali v řízení. Průjezd tunely Mala Kapela i Sveti Rok proběhl v ranních hodinách bez problémů. Za parádní svezení po 260 km chorvatské dálnice v úseku Záhřeb (Lučko) – Zadar 2 (Istok) jsme odevzdali 109 Kn a to už nás provázelo prosluněné ráno s prvními pohledy na mořské zátočiny. Po okresní silnici přes Dolni Zemuniak, okolo zadarského letiště a přes Sukošan jsme dorazili do cíle v Bibinje v neděli 3.8. v 8,30 hodin ráno po 12,5 hodinách strávených na cestě, ujetí 975 km a se spotřebou zhruba 63,5 litrů benzínu.
Pobyt :
V Bibinje a blízkém okolí, s občasnými výlety do Sukošanu, Zadaru a Biogradu na Moru, bylo hezky a všechno proběhlo vcelku v pohodě. Je to všechno o tom, že se lidi domluví a hlavně chtějí domluvit. Nakonec, ve které zemi na cestovním ruchu nechtějí vydělat, že? Má vlastní zkušenost s poplatky 0,50€ za WC na rakouském odpočívadle Zöbern a 0,50€ pro cizince i na odpočívadle Shell v Mikulově, může pomoci zavřít ústa těm, kteří kvůli různým poplatkům začali zahlížet na Chorvatsko. Nebo kupříkladu poplatek 5 Kn/hodinu za parkování v modré zóně na pobřeží poblíž centra Biogradu na Moru má vzhledem k provozu v tomto městečku své opodstatnění a pořád parkovné vychází příznivěji, než parkování v modré zóně i v nejzastrčenějších uličkách pražského Žižkova.
Cesta zpět :
Pobyt jsme měli uhrazený až do nedělního rána, ale nakonec se to nějak seběhlo, že jsme po sobotním odpoledním koupání v moři byli naladěni na zpáteční cestu. Kotvy jsme tedy zvedli už v sobotu 9.8. ve 20,00 hodin. Benzín jsme tankovali před Zadarem u OMV za 9,04Kn/litr a využili nového dálničního přivaděče ze Zadaru (od Getra) k cestarině Zadar 2 (Istok). Za pomalého soumraku jsme ještě stačili sledovat panorama skal, ve kterých možná zazněl Vinnetouův poslední výstřel, a to už nás chorvatské rádio HR2 připravovalo na problémy v dopravě (tunely Sveti Rok, Mala Kapela, cestarina Trakoščan, hraniční přechod Macelj atp.). Ještě před setměním problémy skutečně nastaly a to, když se před vjezdem do tunelu Sveti Rok, kvůli nehodě, utvořila asi 4 km kolona a až na konec tunelu jsme střídavě zastavovali a popojížděli na jedničku. Potom jsme pokračovali plynule v cestě po dálnici už za zmenšeného provozu. Přestože nás rádio upozorňovalo na 2 km kolonu i před tunelem Mala Kapela, než jsme k němu dorazili, kolona se k naší velké radosti rozplynula a projeli jsme bez problémů. Na odmorišti Plitvice jsme udělali malou občerstvovací přestávku a žena mě vystřídala v řízení. Na cestarině u Záhřebu (Lučko) jsme jen s minimálním zdržením poplatili již známou částku 109 Kn a pokračovali směrem k další koloně, která se vytvořila na cestarině Trakoščan. Tam jsme z posledních „kuních “zásob zaplatili 39Kn a hurá do další kolony na hraničním přechodu Macelj do Slovinska, která se vytvořila kvůli hustšímu provozu a průjezdu staveništěm. Celkem jsme v Chorvatsku strávili v kolonách asi 2 hodiny. Pomalejší průjezd Slovinskem jsme si ještě zpestřili natankováním plné nádrže za 1,16€/litr u benzínky za Mariborem, zanadáváním si na německého řidiče, který to švihnul těsně před náma z protisměru přes plnou k benzínce a pak už jsme nabrali směr přes Šentilj do Rakouska. Nočním, resp. ranním Rakouskem se jelo dobře, byl i docela malý provoz a tak jsme jeli o poznání rychleji, než při cestě k moři. Ženu jsem vystřídal v řízení na odpočívadle Zöbern po již zmiňovaném vyčurání za 50 centů. Čím víc jsme se přibližovali Vídni, tím víc osádku našeho auta uspávala místy až nudná profilace zatáček rakouské dálnice (levá, pravá, levá, pravá …). S rozbřeskem jsme v 05,30 hodin dorazili k Vídni, kde se, jak se později ukázalo, projevil nedostatek času před odjezdem na dovolenou na zkoumání internetu a cestovních zkušeností ostatních. Přes Vídeň se jelo nádherně, provoz byl úplně minimální a já jel se spící posádkou po cedulích směr Brno nevědouc, že je značení od loňska přesměrováno na novou rychlostní komunikaci a nechal jsem se na ní zlákat. Zaznamenal jsem východ slunce nad Dunajem a když už jsem měl pocit, že jezdím po Vídni nějak dlouho (prý jsem si navíc najel asi 10 km), zastavil jsem na světlech před cedulí Wien a hned na další křižovatce jsem po odbočení vlevo najel na silnici č.7 směr Poysdorf lemovanou tramvajovou tratí. Vídeň nás se zmiňovanou zajížďkou propustila asi po 45 minutách. Mezi Vídní a Mikulovem rakouský Hochtief docela dost buduje nové dálniční úseky a tak je cesta plná omezení rychlosti. Nicméně v ranním slunci a s blížícím se domovem ubíhala cesta poměrně dobře. V Mikulově, poté co jsme ocenili duchaplný retardér přes hraniční přechod a vyprázdněnou a zřejmě pro bezdomovce připravenou budovu bývalé celnice, jsme na první pumpě na našem území natankovali benzín značky Shell za 32,40Kč/litr, občerstvili se, pousmáli se nad vybíráním 50 centů od cizinců za používání WC a naposledy se se ženou prostřídali v řízení. Kdo jezdí častěji po dálnici D1 z Brna na Prahu, jistě se nebude divit tomu, proč se mi, coby spolujezdci, na příčně rozřezané vozovce už nepodařilo usnout. Po sjezdu z tankodromu D1 na exitu 29 Hvězdonice a dalších deseti kilometrech jízdy místními serpentinami jsme šťastně dorazili z Jadranu do cíle (na chatu) v neděli 10.8. dopoledne v 10,00 hodin po 14ti hodinách strávených na cestě, ujetí 985 km a se spotřebou zhruba 67,5 litrů benzínu.
Shrnutí :
Vezmu-li to kolem a kolem, vypadne z toho můj subjektivní názor na cestování do Chorvatska. Palivo na cestu do Bibinje a zpět, počítám-li s průměrnou cenou 30 Kč/litr, nás vyšla na zhruba 4000,-Kč. Dálniční poplatky a známky včetně rakouské nás v obou směrech vyšli na zhruba 2000,-Kč. Dohromady tedy přišla doprava na 6.000,-Kč (1500,-Kč/osobu). Cesta k moři trvala 12,5 hodiny, cesta zpátky 14 hodin. Nejlepší dálnice z celé cesty je jednoznačně v Chorvatsku, nejhorší bohužel u nás. Nejlevnější benzín mají ve Slovinsku, nejdražší zase u nás (s Rakouskem si nemáme co vyčítat).Překvapením pro mě bylo, že se nedodržujou rychlostní limity prakticky po celé trase, přestože výše pokut v některých zemích není zanedbatelná. Zklamáním bylo nedodržování rychlosti v dlouhých tunelech, kde by měly jít frajeřinky stranou a také zjištění, že polští řidiči, které jsem letos míjel nebo předjížděl, jezdí překvapivě ohleduplněji, než dřív a také než naši řidiči (možná ale jen proto, že to mají ještě o pěknou řádku kilometrů dál)?! V úsecích s rizikem dopravních problémů (zejména kolon) vévodí jednoznačně Chorvatsko. Jedná se o sjezd z dálnice Záhřeb (Trakoščan) ve směru do Slovinska a v obou směrech potom o oba dlouhé tunely Mala Kapela a Sveti Rok a hraniční přechod Macelj (SLO/HR).
Vcelku se dá říct, že jsme si užili dovolenou podle svých představ. Řádně jsme si u moře odpočinuli od všedních starostí a nakonec jsme šťastně dorazili na základnu v pořádku. Však jsme taky po příjezdu domů a zhasnutí motoru našemu autíčku pěkně pohladili blatníček smiling smileyspinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2008 14:55
Džerdíku, to bylo pěkné!!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2008 15:04
Ahoj fóristé,jeli jsme poprvé vlastním vozem a to do Trpanje na Pelješaci.Po té co napsal obsáhle Džerlík nemá cenu moc cestu rozebírat poněvadž bych osmdesát procent opsal.Vyjeli jsme na den ve čtvrtek kolem 10.hod.Na Hatě po té jsem v Rakousku koupil 2x 10 denní dál známku a nechal si je hned cvaknout jedna stála 7.7€ paní pumpařka nechtěla abych platil kartou,po tom mě prý omylem vrátila o pár éček míň,po mém dotazu co to má znamenat,mi zbytek doplatila.Vídeň v pohodě,bez zdržení,po té odbočení na HU 138km vše jako po másle,Hu za kamionem mají to najeté,byli občas nerovnosti ale dá se to,v noci to chce opatrně.Co mě více zarazilo,byly vyvýšené okraje(je to zřejmě na odvod vody) na M70/7 zdálo se mi to nebezpečné,v případě,že se chce řidič něčemu vyhnout na krajnici,jel jsem za dne a tak to bylo vidět,nevím jak v noci-dejte si tam na to pozor!Hranice v poho,žádná kontrola.Jeli jsme do 22.30dod.Nad Zahřebem jsme si na odpočívadle dali šlofíka a ráno v klídku jeli dál.Mýtnice v poho.První masakr byl až u tunelu M.Kapela-ta nám vyhrávala celých 6 km zácpu cca 90 min. Po té nás čekalo to samé na S.Roku tam jsme vjeli do tunelu po 65 min.Ale bohužel před námi někdo zastavil pro poruchu,Tak jsme se vyhýbali do protisměru,nebylo to moc veselé.Dál už to odsýpalo na Šestanovaci jsme byli skoro sami,platba kartou-Visa,v poho.Dál přes Riviéru do Ploči.V přístavu fronta jak na maso.Rozhodli jsme se to objet.Nákup v Lidlu a přes BIH.Hranice OK.v Neumu jsem tankoval naftu,a při placení mu nešla Visa,Tak jsem prostě zaplatil Kunama,přede mnou to přepočítal a přesně mi vrátil.Jo dokonce jsem si v tom zmatku poplet 20 € za 20 kun a fakt si toho nevšiml,sám mě na to upozornil a vrátil mi ty eura,to je zkušenost po Rakousku jako hrom.Na Pelješaci je to nádhera,to je fakt,také ale úzké cesty občas na jedno auto.Večer jsme se ubytovali a pak si jen užívali 14 dní.Pelješac mohu s klidným svědomím všem doporučit je tam na co koukat a co objevovat.Myslím si ale,že je tam o něco dráž.Například voda se tam dováží v lodích a v přístavu se přečerpává buď do Vatrogasci(Hasiči) ti to vozí dál do nádrží do Faraonu(veliký místní hotel) vedla zvlášť hadice.No mají tam i tak dost turistů a ti jsou zvyklí s vodou moc nešetřit,jiné to je u domorodců poněvadž ti platí za kubík 120 kun.Mám pár fotek kdy loď veze do Trpanje vodu a je maximálně ponořená,zpět je celá vidět jak je prázdná.Koupání,potápění a vůbec moře bylo krásné,teplé čisté.Mraky ryb, které vás nechají málem se pohladit.Nesmí se je chytat sítěmi,prutem mimo koupací prostory co kdo unese,pár ryb jsme měli na roštu a jsou fakt dobré.Pobyt byl opravdu fajn,i když jsme sebou měli dcerku která nesmí moc na slunce zvládli jsme to.Místní lidé jsou takoví pohodáři a snažili se nám dost pomoci.
Cesta zpět byl celkem fofr,ráno v 9 hod.na Trajekt-to fakt doporučuji pro ten zážitek to stojí za to-hodinu přes moře do Ploči,půlka vozů nacouvává,ale mají to kluci fakt zmáknutý,platil jsem 200 kun a to za ten zážitek stojí.Pak přes Makarskou tam to je jak u nás na Václaváku-děsně lidí,aut,fakt nechápu kam vozí Chorvati ty tuny odpadků.To byli také věci co mě zajímali a jak to řešili například v Trpanji.Ale to jinde.Zpět kolona u Svetiho Roku na 55 min.Pak už se jelo až na Lučko,tam to bylo na 60 min.Tam to moc z mého pohledu zmáklý nemají.Ale to je na debatu.Tam mi opět nešla karta tak jsem prostě platil €.(24)Zase na Goričan Tam jsem zapnul pana Miroslava a naladil ho domů,sem nechápal,jak se jelo dobře,lump si snad pamatoval cestu tam,protáhl mě Maďarama a ve Vídni jsme stáli v koloně ve 23hod.Tam nyní zůžily 3 pruhy do 1.Tak jsme tam hodinu popojížděli.Na Vysočině byla průtrž mračen,ale to už baby spaly.Jo a hlasuji pro naši D1 jako příklad dálnice jak NEMÁ vypadat-to ale všichni znáte.Doma jsme byli v 4.15 no jo pohlazení jak mé osoby tak vozítka proběhlo.Tak nyní již pomalu ale jistě začíná plánování na příští sezonu.Dnes jsme například zakoupili plovací pomůcky-proč ostatně ne když jsou výprodeje.
Všechny zdraví a klidný zbytek léta přeje Radomírcool smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2008 21:02
Nazdar lidi, před 1,5hod. jsem se vrátil z Chorvatska, cesta tam přes HU v poho, cestou zpátky přes SLO ( Ptuj, Lenart, Mureck) jsme prostáli 1hod. v kolonách ( Trakoščan 22min., HR/SLO hranice 8min, Vídeň Semering 30min.) jinak taky v poho až na tu zkázu co byla v okolí Ptuje po nočním krupobití. A na závěr jedna novinka, v průběhu června 2009 by měli být otevřeny druhé tubusy tunelu M.Kapela a Sv. Rok( původní plán r. 2012). Zdroj této informace včerejší Jutarnji list.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2008 21:27
to inOx:

dialničný obchvat v BA je zadarmo. Od Lamača až do Petržalky je to bez poplatkov.
tak ako uvádzaš stále rovno a pri prezidentskom paláci vpravo a zasa stále rovno na starú cestu, cez most atď.
tá konkrétna križovatka bola nedávno rozbúraná a výstavbou novej budovy záhadne zmizli tabule smiling smiley

výborné video
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2008 19:32
Vrátili jsme se z Fažany (u Puly). Cesta tam - sobota - 2.8., 4.30 hod. - 15.30 hod. (11 hodin). Trasa: od Třince - Žilina - Bratislava - kolem Vídně - Graz - Maribor - Ljubljana - Sočerga - Buzet - Lupoglav - Fažana. Cesta i v sobotu úplně v pohodě. Stejně jako psal Mars jsme byli nadmíru spokojeni se slovinskou dálnicí a na hraničním přechodu Sočerga - Buzet bylo asi 20 aut ( z toho asi polovina Italové), zdržení necelých 10 minut ( ovšem jaké to bylo na HP Kaštel nevím).
Zpět - opět sobota - 16.8. - stejná trasa, 6.20 hod. - 16.20 hod. (10 hodin). Ráno jsme sice chtěli vyjet už v 5 .30 hodin, ale čekali jsme až dozuří bouřka. Hned ráno v Lupoglavu měřili policajti rychlost, ale protijedoucí nás upozornili. Na přechodu bylo tentokrát jen 10 aut, zdržení asi 5 minut. Po celou dobu slovinské dálnice jsme jeli v dosti silném dešti, ale naštěstí nebyla dálnice nijak přeplněná, tak se to dalo. Cestou zpět jsme měli možná trochu kratší přestávky. Celkově jsme byli s touto trasou (byť byla v sobotu) velmi spokojeni, až na déšť ve Slovinsku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2008 07:45
Ahoj,my jsme se vrátili v neděli.Odjezd z Živogošče 4.30,příjezd 17.30 domů (ZL).Cesta v naprosté pohodě jak tam(ve čtvrtek 7.8.)i zpět bez jediné kolony.Slovinskou dálnici jsme objeli Mureck,Lenart,Ptuj,v Ptuji trochu bloudění při cestě tam.V sobotu ráno dojeli další češi vedle nás,auta domlácené,zdůrazňuji domlácené od krup ze slovinska.Na těch autech nebyl kousek kapoty v pořádku,i dveře z boku,zadní světla,zrcátka vše rozbité,to jsem ještě neviděl.Bylo mě jich líto,takhle zahájit dovolenou,ale brali to sportovně,ikdyž ta jedna rodina měla auto teprve 2 měsíce staré!!Taky při cestě zpět za Ptujem jsme tu zkázu viděli,rozmlácené střechy,fasády,i na nových domech,hrůza a děs!Toto bych teda při cestě do Chorvatska zažít nechtěl.Tak ať Vás kdo jste ješte nejeli nic zlého nepotká a užijete si super dovolenou tak jako my,už se těším za rok znovu.Ahojsmoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2008 08:50
My jsme se vrátili včera 17.7.2008 ve 12:30. Cesta nám trvala celých dlouhých 27hodin (včetně přestávek a 1,5h spánku). Čekali na nás 3 dopravní zácpy. První byla na Makarské riviéře, druhá mezi Plitvicemi a Karlovacem a třetí na dálnici do Záhřebu. Aby toho nebylo málo, zrovna jsme na benzinové stanici u dálnice schytali výměnu směn, takže jsme čekali dalších 20 minut. Celkem jsme měli zpoždění asi 5hodin. Na hranicích bylo vše v pohodě, ale měli jsme nahnáno, protože jsme vezli docela dost škeblí. Teď jsem už v práci, ale nemusím vám určitě vyprávět, jak to rychle uteklocool smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2008 15:05
My jsme se vraceli v úterý 12.8., ačkoliv jsem původně pobyt objednala sobota-sobota. Po přečtení názorů a zkušeností na zdejším fóru jsme změnili na poslední chvíli trasu i termín odjezdu a příjezdu. V úterý ráno v 6.30 odjezd ze Seline, po 10-ti km nájezd na dálnici v Maslenici, v HR nikde žádná fronta, tunely poloprázdné, mýtnice také. Slovinskem jsme projeli trasou Ptuj-Lenart-Mureck, také bez zdržení, celníků apod. V Rakousku nájezd 226 na A9, Graz, Vídeň - tou jsme projížděli v jednu odpoledne, takže provoz hustý, ale plynulý. Potom jsme se rozhodli vyzkoušet trasu přes JČ Halámky - Tábor -D1 -Pha - Chomutov. Trasa dobrá, ale max.tak v noci. Rakouská část má lepší širší silnici, malý provoz. U nás byl provoz velice hustý a dálnice teda hodně chyběla. Praha byla ucpaná ukázkově, takže nejdelší zdržení a cukání v občas popojíždějící koloně bylo za celých 1000km právě tady. Ve 20.15 jsme byli doma včetně přestávek a nákupu v našem obchodě cca 2km od domu.

Jeli jsme letos poprvé a máme hlavní a pozitivní zkušenost - jet ve čtvrtek a v úterý je fajn. Pátek a sobotu preventivně ani zkoušet nebudeme.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2008 22:34
Tak jsem se dnes vrátil tak popíšu svojí cestu.
Odjezd Praha 7.8. 21:30 jel jsem jako vždy přes Mikulov
cesta až na hranice super pak trochu opruz do Vidně přece jenom
ta stavba dálnice to trochu zpomaluje.Rakousko uplně prázdno
pak jsem využil tu cestu přes centrum Mariboru takže ušetřených 900kč
a navíc tak max. 10minut.Slo i HR skoro pořád prázdno takže příjezd do
Brely přesně za 12hod. bez nutnosti spaní přece jenom noční práce dělá
své a spánek nepotřebuji.
Zpátky to bylo za 14hod 19:15 - 9:15 zasekaná D1.Víden - Mikulov taky dost aut
a hlavně se mě cestou zpátky podařilo minout
tu odbočku na první křižovatce takže jsem nejdřív jel uplně jinam a pak zase bloudil Mariborem
a hledal správnou cestu.Přitom je to tak jednoduchý ztratil jsem skoro hodinu.
V Rak. jsem si půl.hodinly zdřímnul a jelo se domu.
Takže opět doporučuji nejlépe mě vždy vychází odjezd čtvrtek do HR a v pondělí večer domu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 09:25
Zdravím,

expedice "PULA 2008" pátek 8.8 až sobota 16.8.

1. TRASA TAM - celkem "od baráku k baráku" 899 km
Praha 4 Háje (garáže) - D1 - Brno - Mikulov - Drasenhoffen - Vídeň - Graz - Šentijl - Maribor - dálnice Ljublana - Postojna - Koper - Dragonja -Pula

Výjezd 22:00, příjezd 13:21 - orient. doby - Brno (23:46), Vídeň (1:46), Maribor (7:13), Koper (10:37)
Pauza - převážně na kojení - Mikulov (45 minut), někde mezi Vídni a Grazem (30 minut), Postojna (2 hodiny)

Spotřeba 5,9 l/100 km, tankuji v Mikulově a v Koperu u pana MCDonalda (to jídlo bylo dražší než samotné tankování)

2. POSÁDKA
Taťka, mamka, junior a juniorek (věkově to vychází na 2 "Husákovi děti, co vstoupili do Kristových let", jeden předškolák a jedno 3-měsíční mimčo)

3. VOZIDLO
Česko-německo-španělské výroby - ŠKODA OCTAVIA 2.0 TDi sedan, černá barva - střešní nosič 330l - 2 autosedačky - lednice
Jako speciální výbavu jsem na poslední chvilku vyměnil rezervní kanystr 5l za 20l (bylo v něm stejně 5l) jako test pro celníky.
Takže těsně před celnicí SLO/HR jsem dal lednici na zadní sedadlo a nechal ji otevřenou

4. DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
Česká roční, Rakouská 10-denní, Slovinská půl roční

5. HRANICE
ČR/AUT - to snad ani nelze považovat za hranice - bez problémů
AUT/SLO - studenti naháněli vozidla, ať si koupí dálniční známku. Držel jsem se v levém pruhu a "kolonu kupujících" jsem předjel

SLO/HR - v srpnu začíná Italům dovolená, takže jak Dragonja, tak i Plovanie bylo plné, cca hodinu popojíždění. Chtěl jsem vyzkoušet
všechny možné "problémové situace". Manželka byla z toho psychicky "na prášky", protože už nás viděla ve vězení.

a) SOUHLAS MAJITELE VOZU - moje auto je služební. Měl jsem vyplněný formulář, ALE neověřený. Při příjezdu jsem se řadil
za černá auta VW PASSAT combi a AUDI opět černé barvy, abych vyzkoušel, zda bude kontrola...
Celníkovi dávám štos papírů a říkám, že Souhlas není ověřený. Kouká na mě jak na zjevení a
říká "jeďte"

b) DOVOZ MASA - na poslední chvilku jsem na beznínce v Mikulově koupil zatavené klobásky na opékání. Dal jsem je
do lednice navrch. Lednici jsem před přechodem otevřel. Stáhnu zadní okénko, aby na to celník viděl a
rukou ukazuji do lednice a říkám "vezu si jídlo a salámy". Celník říká "jeďte".

c) KANYSTR - opět před přechodem ho dávám za přední sedadlo. Říkám "vezu si speciální palivo na loď."
Celník říká "jeďte"

d) NEZLETILÝ/SOUHLAS - manželka říká, že obě děti jsou z 50 procent mí (prý těch zbylých 50 procent je jejich..). Mají
stejné příjmení jako my. Máme je v pasu zapsané. Já si přesto chtěl vyzkoušet, jaké to je "s tím
potvrzením nezletilých typu děděček/vnučka, apod." Vyplnil jsem formulář, nikde žádné ověření,
atd. Byl to tedy takový "podfuk". Držel jsem se "zákona", takže celníkovi ukazuji zmíněný
formulář a říkám "dítě není moje". Celník zjevně viděl formulář poprvé (!!!!!!!!!)¨a říká "jeďte".

Takže nikde žádná kontrola, žádné lustrování, celnící měli možnost se podívat úplně všude a já je k tomu přímo vybízel. Výsledkem je to, že
jsem byl spíše "za otrapu" a manželka už v mobilu vyplňuje rozvodový formulář spinning smiley sticking its tongue out , takže hurá k moři.


6. POLICIE

Nikde. Na D1 v Mikově byli , jak by řekl klasik "schovaní na Aralce a vše jistí".
Žádné měření, žádná kontrola, žádné neoznačené auto na slovinské dálnici.

7. KONTROLA SLOVINSKÉ DÁLNIČNÍ ZNÁMKY

Na bývalých mýtných branách zavedli kamerový systém. V jedné budce je potom obsluha s PC a zpravidla 2 motorky Policie.
Na jedné byla obsluha s blokem.
OK, jdeme to vyzkoušet. Při příjezdu k mítné bráně se mění rychlost, postupně 100, 80, 60 a při průjezdu 40 km/h.
U jedné jsem zpomalil, otevřel okénko, do ruky dal papírový kapesník (jako že si čistím přední sklo) a zakryl dálniční známku.
Takto jsem to udělal 2x za sebou, jednou dokonce, když tam byla "zaznamenávající obsluha". Prostě těšil jsem se na "Semíra na motorce".
A ono NIC, žádná policie, žádný záblesk radaru nebo kamery, žádný problém na hranicích. Prostě NIC.

8. HLAVNÍ DOJMY Z CESTY TAM

- Nelituji nákupu slovinské dálniční známky (měl jsem ji celou pro sebe, včetně odpočívadel)
- Celé Rakousko propršelo
- Na odpočívadle ve Slovinsku vybalím "karimatku", lehnu na lavičku a čekám na Policii, že prý se to nesmí, atd. Nikde nikdo.
- Střešní nosič píská už při 120 km/h, takže tempomatem dolaďuji ideální poměr RYCHLOST / PÍSKÁNÍ / SPOKOJENÁ POSÁDKA
- Nikde žádní Češi, tak si povídám po CB s Polákama a řidičem rakouského kamionu
- Vše platím "delfínkem" z MBanky - nikde žádný problém, po kontrole účtu a paragonu doma vše OK

9. TRASA ZPĚT - celkem "od baráku k baráku" 874 km
Pula - Dragonja - Koper - Postojna - Ljublana - Maribor - Šentilj - Graz - Vídeň - Hatě - Znojmo - Jihlava - D1 - Praha

Výjezd pátek 19:30, příjezd 07:55 - orient. doby - Koper (21:14), Maribor (23:39), Vídeň (03:21), Znojmo (05:02), Jihalava (6:48)

Pauza - převážně na kojení - někde mezi Grazem a Vídní (60 minut), Jihlava (90 minut)
Spotřeba 5,7 l/100 km, tankuji před Jihlavou (velice příjemná slečna, které ochota přímo sálala z obličeje)
Chěl jsem vidět "ty magické radary" v Morav. Budějovicích. Jsou tam. Tak jsem jim zamával a "snad příště".

10. HLAVNÍ DOJMY Z CESTY ZPĚT
- Obrovská bouřka během celé cesty. Nicméně blesky krásně svítily na cestu až jsem zastavil a vyfotil jsem si kostel v Rovinj při bouřce
- Nejmenší juniorek obvykle vyžaduje krmení každé 3 hodiny. Cestou se "zaspal" a já projel celé Slovinsko až 30 km před Vídeň, kde si o jídlo
říkal opravdu "hlasitě".
- Celníky SLO/HR jsem tentokrát neškádlil, vše OK

Dovolená se vydařila, postupně se s Vámi podělím o všechny zážitky, zkušenosti a vložím je do příslušných tematických vláken

Hezký den

JIK



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIKY (20. 08. 2008 09:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 10:47
JIKY: jen to čtu a rozvádím se s tebou takyyawning smiley tvoje žena musí mít svatozářthumbs up Popsals to ale skvělethumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 11:37
Zdravím Báro,

manželka mi to oplatila, když šla nakupovat.
Tolik bot, kabelek a "cinkrlátek" jsem snad nikdy nevezl :-)

Hezký den

JIK
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 11:44
Aha, takže pomsta byla dokolá a dokonána...thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 12:31
sparrow75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> pak jsem využil tu cestu přes centrum Mariboru
> takže ušetřených 900kč
> a navíc tak max. 10minut.

Ahoj, nebyl na kruháči u dálnice od Mariboru (musí se projet) zákaz bez dálniční známky?? na jiném fóru to někdo zmínil, ale jinak jsem o tom nic nenašel. díky moc.thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 12:48
Toto píší ohledně tohoto kruháče,snad se to dá nějak přelouskat ??confused smiley

Pesnica (vključno s krožiščem) do križišča oziroma izvoza na Ptujsko cesto, saj so vinjete obvezne za ceste, ki so v upravljanju Darsa". Kot kaže, so bili protesti upravičeni, saj smo le dan kasneje od Darsa dobili povsem drugačno informacijo, po kateri je jasno, da za vožnjo v krožišču vinjeta ni potrebna.
Vožnja v pesniškem krožišču je brezplačna, odstranili so tablo, ki opozarja na obvezno vinjeto

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (20. 08. 2008 22:58).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2008 13:43
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sparrow75 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > pak jsem využil tu cestu přes centrum Mariboru
> > takže ušetřených 900kč
> > a navíc tak max. 10minut.
>
> Ahoj, nebyl na kruháči u dálnice od Mariboru (musí
> se projet) zákaz bez dálniční známky?? na jiném
> fóru to někdo zmínil, ale jinak jsem o tom nic
> nenašel. díky moc.thumbs up
Nic takového jsem neviděl.Ale spoustu kolegů to napralo rovnou na obchvat ač jeli předtím od hranic se mnou.
Takže tam bacha tam to je se známkou musíš přes to centrum.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2008 16:04
Do Podgory
Po nekolika spatnych zkusenostech s jednotubusovymi tunely po chorvatskych dalnicich uz nejezdim, Takze madarska trasa, kterou uz jsem nekolik let nejel, takze sok, kdyz jsem zacal bloudit u Lendavy v noci ve snaze vyhnout se slovinske dalnici, ktera tam pri minule ceste nebyla ani naznakem (jo kdyz jsem mijel ten kruhac, mel jsem matny pocit, ze jeho fotku uz jsem na foru videl:-). Tam vnitrozemim, dobra zprava pro plynare v Kninu je cerpacka LPG a protoze jsem jel jeste navstivit zname, sjel jsem dolu uz ve Splitu. Odmenen jsme byl pak uzasnou kolonou pred Omisem (manzelka sla radeji pesky, zatimco ja popojizdel). Cesta tam hezkych 18hodin.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zpet jsem to vzal pres Bosnu, bohuzel jsem jeste v Chorvatsku platil pokutu za 61km/hod na 50ce 300kun a dusno v aute, pac jsem ji dostal v zapeti, co se mi podarilo predjet dve auta, co se tahla temer polovicni rychlosti a pri predjizdecim manevru jsem jim najel primo do paprsku laseru a to se oplati:-). Bosnu uz jsem kdysi jel, nezmenilo se nic, snad jen ten rozbombardovany vyskac v Mostaru uz odstrelili. Porad plati rano vjedes do Bosny a vecer vyjedes, porad omezeni rychlosti az na neuveritelnych 20km/hod a velmi casto cajti s lasery a na dalsi pokutu uz jsem opravdu nemel. Pak vrchem podel uherskych hranic smerem na Varazdin a pred nim nejakym lokalnim prechodem do Madar (pred nim maji i LPG). Ospali celnici vylezli ven a po kratke prohlidce auta (vypadali, ze auta vidaji hodne zridka) se uracili zvednout zavoru!!! Pak na Nagakynisku, ci jak se to jmenuje klasiku. Nejedu az k Rajce, ale lizam to rohem Rakouska na Berg. Cesta tam 902km, zpet 1050km za peknych 21hodin za volantem. Ale myslim si, ze krajina Bosny za to stoji. Jak udoli Neretvi tak Vrbasu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 08. 2008 09:38
Ahoj, jedu 29.8. přes Maďary,do Drašnic. nejel teď někdo přes Plitvice?Jak to tam teď vypadá?Díky za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 08. 2008 07:35
Ahoj všici,
Cesta do Chorvatska přes Mikulov, Vídeň, Maribor a Zagreb - vše po dálnicích O.K. Žádné kolony, pravidelné zastávky, 902 km z Brna do Mali Rat asi 14:30 hodin se zastávkami, čistá jízda asi 11 hodin. Hranice bez jakýchkoliv problémů, všude odmávnuto. Přestávky na cestě byli především z bezpečnostních důvodů. Cesta zpátky skoro v pohodě, to už jsem jel naplno, hranice opět bez problémů, ale tunel Sveti Rok hlášení v rádiu 1 km kolona, na světelné ceduli 2 km a skutečnost byla 3 kilometry a 45 minut zdržení. Další problém mi hlásila navigace mezi Grazem a Vídní, že se jedná o zdržení asi 18 minut, tak jsem zadal objížďku, která byla asi o 17 kilometrů delší a bylo to O.K. Problém Vídeň samotná - kolona se zdržením asi 25 minut. Jinak bez problémů až na tu zimu doma.

V Chorvatsku jedenkrát bezproblémová kontrola místní policií, všudem vstřícný přístup Chorvatů. Zkrátka a dobře - ještě bych tam vydržel.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 08. 2008 13:01
Zdravím všecky.
Odjezd pátek 8.8.18hod Hodonín,Slovensko,Maďarsko,CHorvatsko.Cesta přes Maďary super žádná srnka.Je pravda ,ale že člověk čeká kde vyběhne no naštěstí nic.Celou cestu pršení Zágreb Karlovac nebylo vidět na krok.Po staré přes Plitvice vše vpohodě bez kolon.Příjezd do vodice po 12 hodínách.Tam týden pohody a potom přesun na Pag kousek od Novalje do zátoky Caska.Vše ok.Vlastním nafukovací loď s motorem 5 koníků.vřele doporučuji super bez tlačení na pláži.Člověk si zajede kam chce prostě spestření dovolené.
Zpět pátek 22.8.16hod.Po 5km nehoda motorkáře pět aut předemnou snad to přežil záchranka ho odvezla i když říkali, že umrel.Prostě hrůza.Pak pokračování zpět přes Plitvice,Karlovac,Zágreb,Goričan,HU,SLO a hurá domove.
Shrnutí super dovolená,doprava pomocíGPS žádná platba kromě dálnice Goročan Karlovac.Žádné kolony příště určitě opět přes HU.Všem co už byly přeji rychlou zimu ať můžeme opět vyrazit no a těm co teprve pojedou ať si to užijí a vpořádku se vrátí.Mějte se všici moc krásně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zasep (25. 08. 2008 13:03).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 08. 2008 14:13
Přidávám se zde k příspěvku na téma kroupy ve Slovinsku16.8.08
Bohužel patříme mezi ty postižené.Vypadá to, že jsme se ocitly přímo v centru.
Bílá tma a kroupy velikosti vejce.Kapota,střecha ,bok - lavory o průměru 4 cm.Rozbitá světla ,zrcátko.
Když budete místem projíždět uvidíte mnoho domů bez střech.
Musím říct, že to byla pokažená dovolená.Takových nás tam bylo hodně.Někteří odjížděli s igelity místo okének.

Jinak počasí bylo nádherné.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 08. 2008 14:41
To Andrej
---------------
To je mrzuté.A jak jste to vyřešili s pojišťovnou? Volali jste hned z místa? Já jen kdyby to nedejbože někde v cizině potkalo i někoho dalšího.Dík
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 08:57
Pojišťovnu vyřizuji již od včerejška.Jelikož vůz máme na úvěr, tak platíme i havárku.Snad by to měla pojišťovna uhradit.
Nejdříve nám řekli,že se živel.pojištění vztahuje jen na Čes.rep.
Na jiné pobočce zase řekli, že se havárka vztahuje na celou Evropu.Tak jsme již dnes škodu nahlásily.
Ptali se,jestli tam byla policie,jestli máme svědky.Policii jsme nevolali a svědci jsou snad ostatní Češi,kteří tam byli. Myslím, že na pojišťovny jich bude volat více.I když bohužel ne každý má auto pojištěné na živel.

Po mých zkušenostech radím:nechte si auto pojistit na všechno.To předešlé nám totiž ukradli a teď zbité od krup.
Přeji vám, ať máte šťastnější cestu k moři.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 10:33
TO Andrej: A nějakou fotku nemáš, docela by mě to zajímalo, jak takový auto vypadá. eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 11:30
Zkusim to vyfotit a pak dám vědět.
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 14:23
Ahoj všem vespolek – tak sem se v sobotu ráno vrátil z Peljěšace. Tam sme vyjeli 9.8.ve 14:00 z Turnova na D1 zácpa na 134km takže první objíždění zdržení asi 0,5h pak zastávka v Mikulově – na Shellce jsem se jen tak orientačně zeptal kolik chtěj za rakouskou známku – odpověď 283,- Kč sem opravdu nečekal – koupil sem ji v Rakousku za 7,70 EUR, Vídeň jsme ojeli tradičně podle Midaxe – přes rakousko pohoda na 226km A9 jsme sjeli na Mureck a přes Lenart do Ptuje Kde sme na Petrolce natankovali – Cesta dobrá akorát to chce večer dávat pozor na zvířátka bylo jich tam opravdu hodně – z Ptuje na Macelj hustější provoz, ale šlo to – na hranicích první otázka celnice jaktože nemám „vinětu“ říkam jí že sem po dálnici nejel – hned sem musel z auta a ukazovat kufr zrovna tak i známí – kdo měl známku tomu jen mávli ať jede chorvatskej celník se jen smál a říkal že zas dneska dělaj problémy– cesta přes Chorvatsko byla v pohodě pod Gračacem sme dvě hodinky spali a pak hurá na Pelješac kam sme dorazili 11:30. Zpátky 21.8.cesta obdobná akorát dvakrát radar, ale díky blikaní protijedoucích bez placení. Počasí vyšlo maximálně suprově – pořád sluníčko a teploty nad 30. Výlety sme letos vynechali protože to fakt nešlo. Je tam pořád krásnej klídek a pohoda, akorát se trošku vytracejí takové ty maličkosti na které sem zvyknul ale doba jde dopředu. A vše se mění. Takže asi tak - letos je to za námi je zase na co vzpomínat a budeme se těšit na zarok. Až se prokoušu fotkami tak se určitě něco dám. Zatím všem ahoj
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 15:29
no nevím ale od Trate přes Lenart až do Ptuja..sem tam i zpět neviděl ani nohu..akorát pár aut sem potkalsmoking smiley
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 15:54
po cestě tam čtyři lišky, jeden pes a dvě srny - zpátky srna a dvě lišky jinak cesta dobrá lepší než u nás
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.