Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 10:06
Zdravím,

odjížděl jsem 30.6. k večeru cca 17.00. Hranice volné, Vídeň prázdná, jenom se začal vracet jeden z turnusů a tak byl v protisměru celkem provoz. Další hranice volně průjezdné. Tunely Mala Kapela a Sveti Rok v pohodě. Projížděl jsem jimi ale brzo ráno kolem 4-5 hodiny ranní. Příjezd na místo - Privlaka u Zadaru cca v 7.00 hod.
Cesta zpět. Odjezd ve čtvrtek 12.7. kolem 18.00. Všechny průjezdy bez problémů. Na hranicích SLO - AUT přesně ve 23.00. Další cesta naprosto bez problémů.

Zdar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 16:09
Nazdarek všeci!

Nas odjezd 7.7. ve 20.00 z Budejovic. Cesta bez jedinyho problemu,na hranicich se ani nezastavilo,se zarazenou dvojkou se na celniky pasama jen mavalo. Provoz na A1 za Luckem sice trochu zhoustl ale jinak bomba az do Sibeniku

Zpatky ted v sobotu v 9vecer. Zpocatku rychlost na dalnici kolem 110 a silny provoz,po chorvatskych tunelech NO PROBLEM. Jinak v prepoctu benzin v Chorvatsku o 6,- Kč na litr dražsi nez ve Slovinku a to uz stoji za zvazeni!!!

PS: To co vybudovali Choravti za dalnici by nasi sasci staveli minimalne 20let. Za Sv.Rokem ty vracecky dolu ve Starigradskymu sjezdu jsou uchvatny.Opravdu klobouk dolu, jsou to machri. Skoda ze v letovisku by cloveka potom mistni oskubali do posledni Kuny. Pivko 15kn a nejlevnejsi vecere 50kn,to uz trosku nezkousavam :-( stakovou se za par let na ne lidi vykaslou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 17:27
Brade díky! Není nad korektní a přesné osvěžení paměti! Ty čisté 4 hodiny na průjezd jsou super!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 19:22
Nechci teda špárat, ale večeře za 200,- je běžná i u nás, to pivo je ale brutus!!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 20:15
Já myslím,že pivo za 12-15 kuna točené je v Cro úplně normální cena :-(
To na istrii bylo 15 a víc.
Stačí kopit lahváče a je to kolem 5-6 kuna za 0,5 l
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 21:24
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já myslím,že pivo za 12-15 kuna točené je v Cro
> úplně normální cena :-(
> To na istrii bylo 15 a víc.
> Stačí kopit lahváče a je to kolem 5-6 kuna za 0,5
> l



Zlaté chorvatsko už se těším na pivo za 15 Kn, po itálii v červnu kde bylo za 4EUR
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2007 21:52
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já myslím,že pivo za 12-15 kuna točené je v Cro
> úplně normální cena :-(
> To na istrii bylo 15 a víc.
> Stačí kopit lahváče a je to kolem 5-6 kuna za 0,5
> l

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

jo lahváče 5-6 kun hm na schodech samošky + jednu MAJKU namáznout na importovanej chleba z CZ - hm no to je parádaeye rolling smiley
Prosím Vás je bez problémov prechádzat s občiasnkym preuakzom cez madarsko slovinsko a chrovátsko a stací obcianksy aj tam do hotelu idem cez cestovku velmi pekne dakujem za odpoved-.thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2007 07:46
To Mira11: Dej uz pokoj. eye rolling smiley

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2007 11:12
Vsechny ceny co jsem nahore napsal byly brany OD zminene vyse,psal jsem nejnizsi s jakymi jsem se setkal. Prijde mi ze ceny jdou v HR kazdym rokem rapidne nahoru. V jinem vlakne se mnoho lidi vysmivalo tem, kteri si vezou vlastni zasoby z domova. Casem techto lidi bude cim dal vic. Je fakt ze ceny leti nahoru,ale krome nove dalnice celkova kvalita sluzeb a pristup Chorvatu z myho pohledu stagnuje. Chorvatsko jede setrvacnosti let minulych. 2004 - milion Cechu, 2006 - 800 tis. to uz prece jen o necem svedci
Vrátila jsem se v neděli 15.7.. Kdo můžete, jeďte na Maďary!!! mezi Vídni a Gratzem jsou 3 zúžení, dělají se kolony. Jinak pokud můžete jet jiné dny než pátek TAM a sobobota ZPĚT tak to udělejte... Cesta z Makarské do Ostravy mi trvala 15 hodin!!! hodina Sveti Roh, hodina Kapela, pak 45 minut na každé mýtnici... nejhorší bylo, že na každé pumpě bylo tak 10 busů,takže fronty na WC, chlívek, humus brrr.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2007 11:48
Na to ze jsi jela v jeden z nejkritictesich vikendu podle me Makarska - > Ostrava za 15hodin neni zas tak spatny cas. Podle toho co tu obcas ctu, to mohlo byt daleko horsi.

Ale je otazka tech 15hodin celkem nebo ciste jizdy, to je totiz podstatny rozdil. Protoze kdyby to bylo celkem a odectu od toho 2 hodky tyunely 45minutovky u mytnic, a nejake ty benzinky tak to jste ten zbytek asi celkem kalili ne ? Ja jel loni do Basky vody z Opavy z nedele na pondeli a v zari takze prazdne cesty a celkova doba Opava - BV = 14h pohodove jizdy. Takze 15 hodin mi fakt nepripada moc.

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (17. 07. 2007 12:07).
Poplatky za dalnice v chorvatsku se plati eury?????
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2007 13:11
Staci pouzit funkci hledat a mas cteni do pulnoci. yawning smiley

Cimkoli, eurem, kunama nebo platebnima kartama.

--
TomKa
Ahojte, v pátek 20.7. chce vyjizdet kolem 21H smer Chorvatsko na Raab, pojedeme prez Viden na Graz, ale dál jsem chtel porád po dálnici, ted kdyz tady ctu jaké jsou na dalnicích kolony, máte nekdo zkusenosti a poradíte, kde sjizdet a kudy jet po státních? Máte nekdo zkusenosti s LPG, kde je dobré tankovat a je mozné nekde po ceste natankovat i v rakousku? Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2007 15:53
Odjezd z Krnova dne 30.6.2007 10:00 hodin zastávka tesco Brno,cesta pohodová přes Mikulov,Vídeň-použita zkratka pánú z Opavy,klidná jízda až do Mariboru přes Graz, za Mariborem přískoky skoro 2 hodiny na Krapinu(zdálo se mi, že to tam trochu brzdili celníci),dále už pohoda až do Karlovacu, zde sjezd na Plitvice, nocleh ve Slunji -druhý hotýlek, který se nám líbil-nocleh pro 4člennou rodinu 380 kuna se snídaní,druhý den 7:30 odjezd směr Plitvice,u SV.roka napojení zpět na dálnici a opět klidnou pohodovou jízdou jsem byl v 11:30 svěží v Promajně u Makarské.Na staré cestě jsem viděl jednou hlídku s radarem.(nevím jestli klid u Sv.Roka nebyl zapříčiněn zácpou před Malou Kapelou-ale nevím jestli ten den a v tu dobu byla).Ve Slovinsku je dobré mít nachystáno 0,75 nebo 1 e na poplatek a dále 35 kuna na mýtnici u Záhřebu-jinak nový úsek z hranice slo na záhřeb je velmi příjemný.
Cesta zpět 15.7.2007 5:15 z Promajny, první auto na dálnici v našem směru bylo až u Splitu, cesta rychlá a pohodová (i 160), před Kapelou v druhém směru šílená kolona,brr,dále pohodička až do Vídně, kde jsem jel podle tabulí směr Brno, jezdí se tam nějak jinak, než v minulosti, pak jsem litoval, že jsem nepoužil zkratku zde popsanou i na cestu zpět, protože mi to připadalo nějaké dlouhé a zbytečně složité a dále klídek až domů.(jediný nedostatek bylo celkem velké teplo i 38 ale mám klimatronik, tak se to dalo)
Když jsem četl polemiky jakou cestou a kdy se vydat,tak při cestě zpět, při maximálním využití dálnice je to nejlepší volba, jenom cestou tam i zpět bych asi volil ještě dřívejší odjezdy a kdo má dobré auto a není sváteční řidič, tak pro něj těch 1000 km samozřejmně s častými přestávkami nemůže být problém.Hlavně při cestě zpět kdy se jede tak nějak lehčeji. A ještě pro upřesnění dálnice šestanovac-zagreb 171 kuna.Měl jsem odloženo 206 kuna na celý chorvatský úsek, benzín jsem platil kartou, ve slovinsku je o něco levnější).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2007 18:51
Vcera 17.7. sme sa vratili zo Stanici, isli sme cez Madarsko a cesta bola uplne super. Ziadne kolony ani zapchy, cez colnice nam len mavli aby sme pokracovali. Chcela by som vsak upozornit, aby ste pri ceste do Omisu nešli vyjazdom z dialnice Blato na Cetine, pretoze aj ked sa to zda do Omisu najblizsia trasa, je to hrozna cesta, strma, uzka a sama zakruta. My sme pred kazdou zakrutou radsej trubili, aby sme sa nezrazili s protiiducimi chorvatskymi piratmi. Cestou spat sme tuto "skratku" uz radsej nevyuzili. Prajem vsetkym stastnu cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2007 20:55
Zdravím. Odjížděli jsme v neděli ve 13 hod. z Pelješace, po magistrále trochu provoz, dálnice ze Šestanovace poloprázdná, u Šibeniku nás opustila voda z motoru, naštěstí krátká oprava s kolegou, Lučko cca. 15 min. v 21,30 a pak už jen mírný provoz přes Maribor,Graz,Linz,Passau,Deggendorf a doma v 06,30 hod.. Všechny platby kartou (benzin, dálnice)velmi rychlá je platba v automatu na úseku Macelj - Krapina(je to vždy pruh úplně vlevo). Takže teď už se jen můžeme těšit, že si to za rok zopakujeme. Takže všem šťastnou cestu. Zdeny.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2007 21:36
Vrátil jsem se 15.7.07 z Omiše, cesta byla dobrá hot smiley Odjezd byl 4.7. v 17hod z Ostravy přez Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko z Karlovavačka po staré ve Splitu v 5:30. Cesta zpět stejná 14.7. odjezd v 18hod příjezd v 6:50 OV Omiš- Ostrava 1025km
ahojky.

28.7. se vydáváme na dovolenou. Vyjíždíme z Mikulova. Cesta naplánovaná na Vídeň - Graz - Maribor - Senj.
Přemýšlíme kdy nejlíp se vydat.
Co říkáte možnosti vyjet kolem třetí hodiny ranní z pátka na sobotu?
Myslím, že většina (autobusy a spol.) vyjíždí v pátek mezi 17 a 22 hodinou. Tak o těch pět hodin později by to mohlo být lepší spinning smiley sticking its tongue out
Máte někdo zkušenost s touto hodinou odjezdu?
Děkuji moc za odpověď.
Petra
pgp
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 07. 2007 08:31
No nevím, chci jet letos taky ve stejnou hodinu(sobota ve tři ráno), jenom mám obavy, že ty autobusy potkám u tunelů v Chorvatskusmiling bouncing smiley. Lepší bude podle mě vyjet už ve čtvrtek v noci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 07. 2007 08:52
Hele,vy dva-ne že bych Vám do toho chtěl nějak moc mluvit,ale tenhle nápis říká"kdo se vrátil".Ne kdo pojede.Od toho je OSTATNÍ,a např "Za kolik to máte".
Fora se zase za****ou,a pak se tu mluví hruběconfused smileysad smiley
No jo, to by byla přímo značka ideál. Bohužel na pátek nemáme dovolenou:-( Další možnost je jet až v sobotu třeba v pět odpoledne.........ale to nepřežiju:-) Ještě jeden den doma:-(

Od kud vyjíždíš?

Jo a taky mám tip jak nejet na Maribor. V Grazu pokračovat dál a sjet do Klagenfurtu, na kruháču se dát podle směrovek na Ljubljanu. Ta cesta vede do kopců, hraniční přechod Ferlach - Tržič. Prý zbudit celníka:-) Sjet kopce dolů, najet na dálnici a pak už jen Ljubljana a směr Chorvastko. Kdo jede na Istrii tak je to myslím, supr způsob jak se vyhnout Mariboru.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 07. 2007 09:02
Zdravíčko, odjíždíme dnes do Staniči u Omiše. Výjezd z Ostravy, ještě přesně nevím, asi kolem 14:00, směr slovensko, maďarsko,slovinsko, v chorvatsku ještě nejsem rozhodnut zda-li po dálnici, nebo staré cestě. Nevíte někdo jak nejlépe do Omiše, myslím sjezd z dálnice, nebo starou cestou, nebo tak nějak. Díky za rady. Ach jo, cestovní horečka se projevuje. Tak zatím.
No tak snad se tak moc nestalo. Až se vrátím, tak napíšu jak se jelo:-)
Všem pěknou dovolenou.
palbi nepřemýšlej zbytočně moc,jed po dálnici a hotovo.z ostravy to vem na žilinu a po dálnici do madarska na goričan aa hned je dálnice v chorvatsku až do omiše. slovenskem a madarskem se jede supr.čau
palčaubi vynech slovinsko a je to v pohodě,vlastní zkušenost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 07. 2007 16:57
Za chvíli vyrážíme na Pelješac přes Vídeň a v HR možná po staré. Po příjezdu domů poreferuji. Cuore sportivo e cavalleria alla strada!
Vrátily jsme se v pondělí, cesta byla bez stání jely jsme pres slovensko,madarsko,slovinsko, až do chorvaska kousek od omiše vesnice marušiči
kdyžtak jestly potřebujete poradit tak napiste na icq:271-337-817
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 06:38
Jan Navrátil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátily jsme se v pondělí, cesta byla bez stání
> jely jsme pres slovensko,madarsko,slovinsko, až do
> chorvaska kousek od omiše vesnice marušiči
> kdyžtak jestly potřebujete poradit tak napiste na
> icq:271-337-817

Ach ten češtin....spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.