Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 09:44
to Tomáš Fuk.... nevím jak moc je výhoda platit kartou, při naší smůle se mi karta v mašince zablokovala, za námi fronta a já šla nahánět dobrou slovinskou duši, který si musel vzít kartu a odblokovat zařízení....tím se omlouvám všem, kteří dost nervózně za námi postávali.... hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 09:47
Mám tom rozumět tak, že při platbě kartou se mohu sama obsloužit? Jsou tyto mýtnice všude a jsou nějak speciálně označené? Díky, Jana
Dobrý den,prosím Vás,mohl by mi někdo napsat cestu Znojmo-Gradac,kolik je to zhruby km a na kolik vyjdou zhruba poplatky a na co by jsme si měli dát pozor.Také bych se chtěla zeptat,jestli dítě/2 roky/ může jet s matkou na její občanský průkaz nebo musí mít vlastní cestovní pas.Mnohokráte děkuji,příjemný den
To Dendysa:

Znojmo Gradac cca 900 km, poplatky počítej cca 150 KN + 2EUR + rakouská dálniční známka, cca 400 Kč.Dítě, jestliže je zapsané v OP, nebo v Pasu může jet s matkou, sami máme také dvouletého klučíka a mám jej v pasu i OP, takže bez problému.Poplatky jsou jednosměrné, s vyjímkou rakouské dálnice, která je 10 denní
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 10:56
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 11:02
Pro Dendysa: Už se tu dítě v OP probíralo, v pasu je zapsané jméno, příjmení, datum narozneí a pohlaví, v OP jméno příjmení a rodné číslo a to RČ je prý problém protože kdo neví jak se čte, tak z něho nic nezjistí, ale já bych to projistotu ověřich na Chorvatském zastupitelství, protože nikdo neví na jakého aktivistu na hranicích narazí
bob
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 11:23
Zdravím, v úterý jseme se vrátili z Tučepi, cesta v pohodě bez zdržení, jeli jsme z Třince přes Slovensko, Maďarsko, a kousek slovinska, Přímo na místo to bylo 1055Km, Zajeli jsme to za 11h jízdy plus pul hodky odpočívání. Zdržení nikde akorát na maďarkso-slovinské hranici a zpátky na chorv.-slovinske mi kontrolovali auto slovinci čisla karoserie a doklady.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 13:43
Teď jsem četl, že slovinci na hraničních přechodech testují nový Schengenský informační systém a kontrolují všechny podezřelá auta. Článek se týkal omlazování dovezených ojetých aut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 15:52
My jsme se vrátili 1.7. z Omiše a Slovinci nám také kontrolovali doklady a čísla karoserie tam i zpět. Asi máme podezřelé auto. Jinak cesta v pohodě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 16:06
Tým Slovincom ozaj z toho Schengenu pekne "hrabe". Aby toho nebolo dosť s kvalitou ich cestného ťahu Maribor-Macelj, tak ešte aj toto. angry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil roman92 (12. 07. 2007 16:07).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 20:29
To IvetaV:
nestalo se ti to náhodou z 10 na 11.7.???
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 21:25
Co jste měli za auta, že vás tak kontrolovali???
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 21:43
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co jste měli za auta, že vás tak kontrolovali???

Kontrolují,jestli nejsou kradená-převzato ze SM-Superb dovezený z Německa.Slovinci v databázi zjistili že je kradený,auto zabavili,rodinu poslali pěšky.
Ty kontroly ale nejsou přece nic nového-před pár lety Hodonín,na slovenské straně mají kameru a až ven je slyšet hlášení jestli auto není v evidenci...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2007 21:50
No mě zajímalo jestli to byly třeba nějaký staříci, nebo jak to vybírají? Podle čeho? Já mám auto koupené nové, tak že se nebojím.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2007 07:05
to Tomaš Fuk:
Stalo se nám to 30.6. ráno, to bylo fakt super.... thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2007 13:15
Já bych ten výběr tipoval na auta tak do 5 až 6 let a ty co se nejvíce kradou po Evropě, Passat, Golf, Octavia, Audi, Bavorák a nebo na hodně opálenou posádku auta.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2007 22:27
Vrátili sme sa 13.7. z Podace.Cesta tam 28.6,odchod z Trnavy 05.hod smer Viedeň-Graz-Maribor-Zahreb-Šestanovac po dialnici,zjazd do Brely a po magistrále do Podace príchod 18.30.Prestávky cca 3 hod.Cesta bez problémov,isli sme do HR po prvý raz.Rakúsko 2 úseky cca 10 km v jednom pruhu,rýchlosť predpísaná 80,dá sa ísť 90-100.Slovinsko za Mariborom 60,(kamióny)prechod do HR cca 5.min,HR dialnica prázdna až do Šestanovaca.Zjazd do Brely na magistrálu je značený (aj) Dubrovnik,nový povrch cesty,dosť široká,cestou 2x radar (laser,policajt v aute).Na dialniciach rýchlosť 140-150,inak podľa značiek + 10km/h,policajti neotravovali.Domáci na magistrále jazdia rýchlejšie.Návrat podobne.
Všetkým na fóre ďakujem za info, napísané je tu asi všetko,len si to nájsť.Vďaka fóru sme sa vyhli víkendovým zápcham,videli (a aj vedeli) sme kam ideme, HR sme si zamilovali celá rodina.Chodili sme do Talianska,sú tam možno lepšie služby,HR má ale krajšie pobrežie a my sme natrafili na super bývanie.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2007 22:28
Opravujem - vrátili sme sa 12.7.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2007 15:57
Vrátil jsem se letos už po druhé z Novalje na Pagu. Obě cesty v pohodě, jediné zdržení na Lučku včera si půl hodiny. Všechny hranice bez čekání, provoz včera večer plynulý, Rakouskem za tři hodiny do Znojma. Kdyby to šlo, jedu hned zpět..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2007 17:56
Zdarec tak jsem se vrátil z Premantury, Xsara 1.6 vydržela v pohodě bez žádných problému.
Trasa Znojmo - Premantura(Hatě, Vídeň, Graz, Maribor, Koper): značení v pohodě - itinerář jsem skoro nepoužil.

Odjezd z ČR 7.7.2007 ve 3hod z Hatí - doba cesty 10,5hod s přestávkama na čuring. Nejhorší úseky zdržení: od Šentilu po Maribor a kolem Koperu jinak se to dalo + mítnice ve SLO.

Odjezd z HR 14.7.2007 v asi 7 hod. z Premantury - doba cesty 9hod opět s přestávkama na čuring, cesta v poho bez zdržení.

Dodržoval jsem rychlostní limity.
Najeto celkem (70%klima) 1449km - spotřeba 6,2l/100km
Mýtné celkem: SLO - 21.1Euro, HR - 28Kun, 230Kč známka A
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 07:57
Vrátil jsem se včera z Černé Hory.Cesta tam sobota 30.6. v 8.00 hodin : Zlín, Bratislava,Maďarsko, Čakovec, pak dálnice směr Zágreb - pohoda, malý provoz v obou směrech. Mýtnice Lučko ucpaná v protisměru - fronta asi 6 km!!! (cca 17.00 hodin). Je poznat střídání turnusů, kdy se většina aut vrací od moře.Naším směrem jedeme dále v pohodě.Výjezd v Karlovacu z dálnice, pokračujeme po staré cestě. V porovnání s předchozími lety je provoz v obou směrech o poznání hustší(asi se hodně lidí vrátilo z dálnice na starou cestu).Za Udbinou odbočujeme zpět na dálnici, průjezd tunelem Sv. Rok v pohodě v obou směrech.Jedeme až do Šestanovacu, kde je dálnice ukončena a po několika kilometrech sjíždíme k moři.Krátký odpočinek kolem 02.00 hodin v Gradacu- asi 1,5 hodiny.Pak pokračujeme na Dubrovník. Hraniční přechod Corvatsko- Černá Hora: Chorvaté nás pouštějí v pohodě, zato Černohorci dělají pakárnu(cca 8.00 hodin v neděli 1.7.)Razítkují pasy,chtějí zel.karty,namátkově otevírají kufry.Před námi jedoucí Švéd jim dává plechovky s RedBuly.Zde čekáme asi 45 minut.Opačný směr bez čekání.Trajekt přes Boku-čekání 25 minut.Příjezd na Štefan 9.30,čas jízdy 25,5h.
Jedu do Černé Hory,
Má někdo zkušenosti s cestou přes Bostnu a Herc. (trasa CHR - Banja Luka - Mostar - a dál na Dubrovník nebo přímo do Č.Hory ) ?
Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 14:44
ddd napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu do Černé Hory,
> Má někdo zkušenosti s cestou přes Bostnu a Herc.
> (trasa CHR - Banja Luka - Mostar - a dál na
> Dubrovník nebo přímo do Č.Hory ) ?
> Díky

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

co kdy by jsi si to přečetl na vláknu Černá Hora ? ach jo
co kdy by jsi si to přečetl na vláknu Černá Hora ? ach jo

Nechť prominou Ti, které neproduktivně zdržuji, ale odkaz na info k dopravě do Č. Hory nemohu nalézt.
Prosím o inernetový odkaz.
Děkuji
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 16:38
ddd-tady nahoře je :HLEDAT,-PROHLEDÁVAT PŘÍSPĚVKY- zadej "za poslední rok" a třeba tam něco najdeš...
...co začátek cesty? Rakousko nebo Maďarsko?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (15. 07. 2007 16:40).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 16:42
čauky,včera sme sevrátili po 16 dnech z ČH.Trasa Brno,Bratislava,Budapest,Bělehrad,Čačak,Prijepolje, Sutomore.Cesta tam v pohodě ve všední den vyjížděli jsme v 1.00 hod ráno ve 20.00 Sutomore.Celkem 6 přestávek,cesta za 20 hod.2 řidičiv pohodě.Včera byl problém na Srbsko Maďarské hranici, čekali jsme 40 minut, celníci kontrolovali každé auto,kufr,zvedali zadní sedala, poklepávali vzduchové prostory za plasty,hledali alkohol a cigarety, a drogy.Jinak bez problémů ,přeji všem odjíždějícím krásnou dovču.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 17:02
ddd napsal(a):
-------------------------------------------------------
> co kdy by jsi si to přečetl na vláknu Černá Hora ?
> ach jo
>
> Nechť prominou Ti, které neproduktivně zdržuji,
> ale odkaz na info k dopravě do Č. Hory nemohu
> nalézt.
> Prosím o inernetový odkaz.
> Děkuji

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Forum - hlavní nabýdka vláken - Černá Hora - klikni budeš mit seznam témat o Černé Hoře v četně dopravy
Po projití vláken Č.H. JSEM SE NEDOPRACOVAL K ODPOVĚDÍ:

Proto znovu pokládám otázku:

Jedu do Černé Hory (i jjižního Chorvatska),
Má někdo zkušenosti s cestou přes Bostnu a Herc. (trasa CHR -> Banja Luka -> Mostar -> a dál na Dubrovník nebo přímo do Č.Hory ) ?

Dodávám cesta přes Rakousko (= z Jižních Čech)-> Grac -> Záhřeb -> Banja Luka -> Mostar -> ...

Dodávám, cesta po Chorvatské dálnici je mi známá a cesta přes Maďarsko nepoužitelná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 18:06
ddd: tak fajn,-jestli to bude stačit.Vjezd do BiH - přechod Bosanska Gradiška,připrav si pasy a zelenou kartu.Od hranic až K Banja Luce jsou názvy v azbuce/někde už i latinkou.Až do B.L.,silnější provoz.Přes B.L. pořád po hlavní,někde 2-3 proudy,takže zabloudit se nedá.Potom údolím Vrbasu-pozor na spadané kamení ze skal na silnici/ale to je možné i na Jadranské magistrále/.Je to dlouhý sjezd,odpočívadla tam jsou,často bez vybavení a bordel.Bosňáci jsou čuňáskové.
Další bacha na tunely/50-200m/jsou neosvětlené a není to příjemné-vjedeš ze slunka do černé díry.Proto je tam časté omezení rychlosti.To samé i v serpentinách.Další záhul pro auto výjezd na průsmyk Makljen/1100m/,a znovu sepentiny dolů.
Benzinky po cestě bez problémů/po 40-50 km?/platil jsem E.Značení dobré kolem Mostaru až do Metkoviče.Stačí?Abych nezapomněl-vjezd-07hod,výjezd-12,30hod.z toho asi 1.30hod-přestávky.
Když bude mít někdo problém,že se tu píše dokola,tak to smáznu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (15. 07. 2007 18:37).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2007 18:41
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 269
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.