Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 08:22
Z Uherského Hradiště na Starý Hrozenkov (na Strání je v DolNěmčí do podzimu oprava silnice a šílená objížďka), po dálnici do Blavy, Rajka, Csorna, přestávka u nonstop TESCA v Szombathely, 3 km za Körmendem ale odbočuji do leva (minu Slovinsko), pořád po E65 na Nagykaniszu, pořád po státní na Goričan a tam už na dálnici do Šestanovce. Goričan-Zagreb = 36KN, Zagreb-Šestanovac = 171KN. Platil jsem dálnice plus benzín výhradně kartou MasterCard a žádný problém. Tam v pondělí večer, zpátky v pátek ráno, žádné čekání, žádné kontroly na hranicích. UH - Drašnice celkem 1044km, 13 hod. cesty.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 08:32
dushan, diky za info.....pojedeme zrejme stejnou trasu....ne smer Hrozenkov,ale start Stranithumbs upsmiling bouncing smiley
jo a cil Baska Voda



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LenKra (20. 07. 2007 08:33).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 09:05
Taky jedu stejnou trasu dnes navečer a přemýšlím jak se vyhnout té objížďce v Dolním Němčí. Start Uherský Brod. A co průjezd Bratislavou, žádný problém? U toho tesca bysme chtěli taky stát, tak doufám že nepřejedem. Jinak taky dík za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 09:34
Ježour napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdarek všeci!
>
> Nas odjezd 7.7. ve 20.00 z Budejovic. Cesta bez
> jedinyho problemu,na hranicich se ani
> nezastavilo,se zarazenou dvojkou se na celniky
> pasama jen mavalo. Provoz na A1 za Luckem sice
> trochu zhoustl ale jinak bomba az do Sibeniku
>
> Zpatky ted v sobotu v 9vecer. Zpocatku rychlost na
> dalnici kolem 110 a silny provoz,po chorvatskych
> tunelech NO PROBLEM. Jinak v prepoctu benzin v
> Chorvatsku o 6,- Kč na litr dražsi nez ve Slovinku
> a to uz stoji za zvazeni!!!
>
> PS: To co vybudovali Choravti za dalnici by nasi
> sasci staveli minimalne 20let. Za Sv.Rokem ty
> vracecky dolu ve Starigradskymu sjezdu jsou
> uchvatny.Opravdu klobouk dolu, jsou to machri.
> Skoda ze v letovisku by cloveka potom mistni
> oskubali do posledni Kuny. Pivko 15kn a
> nejlevnejsi vecere 50kn,to uz trosku nezkousavam
> :-( stakovou se za par let na ne lidi vykaslou


Nazdarec.
Naprosto souhlasim. To, co dokazali, je naprosto uzasny. Uz mene uzasny je ale to, ze vyse mytnyho neni zrovna mala.
Jinak co se tyce cen, tak bych se nebal je nazvat "vyderacema". V roce 2005 jsem byl v Basce Voda na Makarske riviere. Na hlavni plazi byly asi 3 hospudky se slunecnikama, atd. Proste pohoda. Ale jak rikas, pivo 15 kun, coz zpusobilo to, ze pres den tam sedeli asi 3 lidi (v hospode pro 30 lidi) a vecer 7 lidi. Temer kazdy z nastevniku si dal maximalne 2 pivka a sli pryc. Bylo to sice na prelomu srpna a zari, ale kazdopadne to neco znaci. Na plazich byli samozrejme prevazne Cesi a Slovaci, ale taky nemci, italci a holandani. A hospudky opravdu prazdny. Za povsimnuti stoji tabulka (v clanku na IDNES Z te je zrejme, ze dochazi k poklesu zajmu Cechu o Chorvatsko. Zatimco v roce 2003 tam vycestovalo 1012,7 tisíc Cechu, tak v roce 2006 uz jen 732,0 tisic.
Proto pokud chteji Chorvati pokles zastavit, musi udelat nejakou zmenu. Jednou z tech zmen by mohla byt ta, ze prestanou tolik "ryzovat".
DD-Dave
Brůjezd Bratislavou po otevření tunelu Sitina pod Zoo naprosto v pohodě, všechny omezení a stavební ruch, který několik let brzdil provoz byl pryč. Ani nepoznáte, že jste jeli přes město. Dávejte si pozor na rychlost, v BA jsou kamery (nejen v tunelu) a myslím že i měří rychlost (80 km povoleno). Jinak k ceně dálnice - v Itálii je cena srovnatelná a nečetl jsem na netu, že by to někomu vadilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 10:03
DD-Dave :trošku k tomu článku na IDNES -moc mě pobavila ta diskuze pod ním.pan comorous kritizuje,že je všude bordel,benzinky zaplivané,všechno rozbité,samý zloděj-a pak z něj vypadne,že tam byl naposled v r.89grinning smiley A taky tam prý málo šumí moře-no to je důvod,proč tam nejezditthumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 10:33
to Brad: Stačí jen zahulit a relaxovat.. To mluví za vše thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 11:03
to TINA : Průjezd Bratislavou směrem od Žiliny žádný problém. Pořád po dálnici až na hranice s Maďarskem. Držet se ukazatelů Budapest, Györ.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 12:04
Teď jsem mluvil se známým. Vyjížděli včera večer t.j. čtvrtek 19.7. 21.30 z Jihlavy a jedním slovem katastrofa. Čekání na mýtnicích. U tunelů (Sveti rok a Mala Kapela) 5-ti kilometrové fronty. Teprve teď sjel u Dugopolje.
carlos
Mýtné v Chorvatsku
20. 07. 2007 15:10
Jedu v pátek 27.7.07 poprvé autem do Chorvatska (trasa: Brno - Vídeň - Zagreb - Split). Může mi někdo poradit, kdo již jel tuto trasu, kolik zaplatím při této cestě na MÝTNÉM V CHORVATSKU?
Ať vím, co mě čeká. PŘEDEM DÍKY!!!
avatar Re: Mýtné v Chorvatsku
20. 07. 2007 15:21
Lidi, proč jste tak líný trochu to tu pročíst, než se na něco zeptáte?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 15:24
to carlos: [www.chorvatsko.cz] + Slovinsko 1 éčko s tringeltem.Martin.drinking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 15:54
ahojte taky jsem se už vrátil, dneska ráno a jel bych hned zpět.......... Cesta bez problému jako vždy, nebot jsme jeli tam ve středu večer na noc a zpět ve čtvrtek večer na noc. cca 950km cca 10 hodin a v pohodě... jezdíme kolem Šibenicu a jsme od KH. Všem co jedete tak krásnou bezproblémovou dovču. bob
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 20:49
Bioubi, kyž už píšeš, že cesta byla fajn, což Ti přeju,thumbs up mohl byl taky napsat kudys jel. A my co jsme ještě nejeli si z vašich příspěvků uděláme obrázek, kterou alternativu zvolíme....smoking smiley Dík...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2007 22:27
Dorazili sme před hodinou.Kdo pojedete přes Vídeň, dávejte pozor, na výpadovce směr jih se opravuje dálnice, tvoří se kolony, stejně jako asi 60km za Vídní ve stoupání viděli jsme na zpáteční cestě v protisměru dlouhou kolonu. Provoz je tam sveden ze dvou pruhů do jednoho. V tom dnešním horku nic závidění hodného. Ráno okolo sedmé byl Sv. Rok v pohodě průjezdný v obou směrech, ale M. Kapela směr jih začínala kolona. To bylo ráno mezi 8. a 9. hodinou
My vyjeli 7.7. v 23:30 na Zlín, Břeclav, Mikulov - přes hranice před 2:00, příjezd do Boraku (Pelješac) v 16:00.
Tam: Problém ve Vídni, oprava dálnice a trochu komplikovaná objížďka, ale díky navigaci jsme to zvládli velmi rychle. Rakousko dále bez problémů, Slovinsko rovněž, v Chorvatsku po dálnici až do Šestanovace (cca ve 12:00). Žádné omezení tunelů kvůli frontám, provoz byl malý.
Zpět: 19.7. odjezd z Boraku v 6:30, zpátky po stejné trase, příjezd domů v cca 23:00. Po cestě nás vytáčeli dva naši řididiči s S na SPZ (červená Dacia a zelená Škoda), kteří projeli Slovinsko až do Mariboru šedesátkou a kašlali na to, že se za nimi tvoří kilometrové fronty!!! Nebýt těch dvou, mohlo to být ještě rychlejší. Po cestě tam i zpět pochopitelně přestávky po 2 - 3 hodinách jízdy. Délka cesty do Boraku cca 1250 km.
Pozn.: Někdo psal, že do Boraku rekonstruují cestu - Borak na Pelješaci to teda rozhodně není.
Doporučení pro řidiče:
- otestujte si prosím rychloměry, které samozřejmě neukazují přesně. Ten kdo má ručičku rychloměru na 50-ce, většinou jede kolem 45 km. Někde je chyba ještě větší. Když pak jedete za někým podobným (viz výše) zjistíte, že se ploužíte max. 40-kou.
- úhrada na cestarinách je rychlejší kartou tam, kde je takto průjezd označený.
- tankování eurodieselu (7,48 Kn/litr) na ÖMV před Zagrebem a v Opuzenu, úhrada kartou bez problémů.
- chorvatské policisty jsme viděli za 12 dnů jen dvakrát.
Anonymní návštěvník
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2007 12:00
Jel jsem 29.6.2007 do Drveniku a 12.7.2007 jsem jel zpět obě cesty Ostrava,Bratislava,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko a zpět bez problémů,celníci jakoby nebyli ani na jedné čáře,zdržení a hranicích asi 10 sekund na každé,tunel Sitina před Bratislavou v pohodě ušetří čas průjezdu,v Maďarsku dálnice od Rajky až na výjezd na Czornu opravdu není zpoplatněna až od 12 tun,je zpoplatněna část E65 přes maďary ale opět jen pro náklaďáky,v Maďarsku byly radary v Chorvatsku jich bylo taky dost a to i na každé "cestarině" po cestě zpět menší zácpa na přechodu Slovinsko Maďarsko jinak cesta v pohodě,přeji všem dobrou a klidnou jízdu,pěknou dovču a šťastný návrat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 00:57
Ahojky
tak ted jsme dorazili domu z PULY.yawning smiley))Vyjezd tam 13.7.2007 19:30 Přerov-Mikulov-Viden-Graz (tam cca 6km kolonka sveden provoz do 2pruhu)-Maribor-Koper-Pula...zbytek cesty pohodka....
Zpet:dnes(resp.včera)8,55 PULA-Koper (k Slovinskym hranicim kolona v obou smerech..)v nasem smeru cca 30km-jelo se krokem...zbytek cesty OKspinning smiley sticking its tongue out

Hned bychom jeli zpetsad smileyspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 01:32
Tak tys jel v pátek třináctýho a jen jeden malek zádrhel? eye rolling smiley Všichni straší pátkem, ale tys ho měl koukám v poho. Já osobně taky. Jel jsem asi dvakrát v pátek a žádný větší zácpy jsem nezažil. Ty jsem zažil vždy na cestě zpět. A jak píšeš často už na začátku - k hranicím, pak ke Koperu(stačil na to jeden semafor), potom když jsem jel druhou trasou tak jednou z Koperu do Terstu a pak před tunelama v Alpách...Cesta zpátky je většinou ubíjejícíthumbs down a zácpy to jen násobí...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 18:10
Lidičky - já chci zpátky . Jela jsem přesně před měsícem , v tento den --- hrůza - ještě jsem duchem tam. Bylo tam tak nádherně, nic nemůže nahradit dovolenou v Hrvatsku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 20:37
Ahoj všichni,letos jsem byl s rodinou poprvé autem v Chorvatsku.Dlouho před odjezdem jsem brouzdal timto forem a sháněl rozumy.Odjížděl jsem se smíšenými pocity
hlavně z průjezdu Slovinskem a mýtnicí Lučko.Skutečnost oproti informacím z fora však byla velmi potěšující.Odjezd v sobotu ráno z Dolního Dvořiště po příjemně prospané noci směr Linec,Graz,Maribor,Zagreb,Crikvenica.Rakousko supr,dvě zdravotní zastávky.Šentilj plynulý bez zastavení,Maribor sice kolona,ale spíš způsobená semafory,ale pořád to jelo.Maribor Macelj plynule a přechod bez zastavení.Macelj Zagreb supr.Mýtnice Lučko vjezd bez zastavení.Maník u turniketu podával lístky rovnou do ruky.Výjezd Oštrovica bez čekání a dále Crikvenica plynule.Čistý čas devět Hodin za poctivého dodržování předpisů.Nejdéle jsme stály na mýtnici Trakoščan cca 30 min. Z cest v místě mohu napsat poznatek že v HR neexistuje značka konec omezené rychlosti. Ten je v momentě kdy dojedete k další značce omezená rychlost,která však je paradoxně vyšší než předchozí.Jinak myslet si že po dálnici či rychlostní silnici pojedu jak po másle tak omyl.Málokde a když tak na kousku se dá jet maximální povolenou rychlostí.Většinou je to omezeno min. o 20 km/hod
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 20:41
Zapomněl jsem napsat že jsme jeli 7.7. a návrat 14.7. O návratu mohu napsat že to bylo přez kopírák.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2007 21:58
Včera (21.7.) sme sa vrátili z Vrsaru (Istria). Po stálom sledovaní tohto fóra sme sa nakoniec rozhodli pre cestu cez Maďarsko (chodili sme tadial aj v minulosti). Cesta tam - 11.7. - streda večer uplne v pohode. Akurát za Karlovacom začala vonkajšia teplota klesať až na 4 st.- muselo sa v aute kúriť!!. Spať opak - teplota aj cez 40 st. Ale klíma stíhala. Cesta opať v pohode (sobota) ale smerom na Istriu sa tvorili dosť velké kolony hlavne pred Rijekou, kde dokončujú druhý profil dialnice (ináč naozaj makajú na výstavbe - škoda že aj u nás to tak nejde) a aj prejazd Rijeky bol celkom pomalý (zúženie do jedného pruhu za pumpou OMV). Potom sa plynulá cesta zasekla až pri Lučku, kde bola asi 6 km kolona pred mýtnicou a trvalo to asi hodinu, kedy sme sa posúvali iba krokom. Potom už super až na Goričan a cez Maďarsko úplne v pohode.Cesta do Szombathely sa mi zdala akási nanovo upravená a išlo sa fajn. Merali rýchlosť ako obvykle v Csorne ale oproti idúci nás včas varovali...Potom to zdržovali iba 3O km obmedzenia. Neviem ako to v tom čase vyzeralo cez Slovinsko a Rakúsko ale nám cesta trvala pohodovým tempom cca 9 hodín (keby sa odrátalo to hodinové zdržanie - tak celkom OK) Celková vzdialenosť Bratislava - Vrsar - 631km...Ináč vo Vrsare super, moc sa nám nechcelo odísť...Príjemnú cestu a aj pobyt prajeme všetkým v Chorvátsku...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2007 01:38
Autor: Pašák (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 20:49


Bioubi, kyž už píšeš, že cesta byla fajn, což Ti přeju, mohl byl taky napsat kudys jel. A my co jsme ještě nejeli si z vašich příspěvků uděláme obrázek, kterou alternativu zvolíme.... Dík...

Ahoj
jen krátce, nevymýšlím nic nového a stále se držím vyzkoušené: V čr D1-jihlava-znojmo-wien-graz-slo-zagreb-sibenic. Vše co jde tak po dálnici, mam štěstí že mě ma paní vystřídá u volantu, a že mužeme jet tam i na zpět kterýkoli den, tzn zapomínáme na pátky a soboty. A tímto opět všem závidím kdo ještě nemá po jako my!!!!!!!!! mějte se bob
20.7. jsme se vrátili z Poreče. Tam jsme vyjížděli ve 2 hodiny po půlnoci od Nového Jičína, jeli jsme trasu Mikulov, Vídeň, Graz,Maribor,Lubljana,Koper, Poreč. Na místo jsme dorazili kolem 13 hodin. Cesta super, žádné zdržení, na hranicích žádná kontrola. Vídeň jsme projeli dle plánku Midaxe,který tady na fóru umístil. Opravdu perfektně vypracovaný plánek. Cesta zpět byla taky úplně pohodová, vyjížděli jsme z Poreče v pátek v 8 hodin ráno, domů jsme dorazili s malými přestávkami na WC atd. kolem 20 hodin. V pátek odpoledne, když jsme byli pár kilometrů před Vídní se už ve směru na Slovinsko tvořily dlouhé kolony, takže vřele doporučuji nejezděte v pátek. Vídeň jsme zpět zase projeli v klidu dle plánku Midaxe, opravdu k nezaplacení, pokud to čte, tak mu děkuju, ušetřil nám spoustu nervů.
Všem co se teprve chystají na dovolenou přeji šťastnou cestu bez kolon!
Lenjo, prosím který den jste vyjížděli?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2007 12:51
21.7. sme sa vrátil z Brely.
Cesta tam: vo štvrtok 5.7. ráno: Banská Bystrica, Bratislava-Rajka, Csorna, Szombathely, Kormend, Redics, Lendava, Čakovec, Varaždín, Zagreb, Karlovac, potom po starej na Plitvice. V Maďarsku bolo treba predbiehať zopár kamiónov, ale cesta prebehla v pohode. V Slovinsku bol čulý stavebný ruch, robia tam novú cestu, ale pemávka bola malá, takže bez zdržania.
Keďze ubytovanie sme mali až od soboty, 2 noci sme prespali v Jezerciach. (Navštívili sme Rastoke a Plitvické jazerá).
V sobotu ráno (5:00)sme pokračovali po starej ceste až po nájazd na diaľnicu v Dugopolje, kúsok po diaľnici - po Šestanovac, Brela. Premávka bola slabá.
Naspäť v sobotu 21.7. ráno o 2:30, po diaľnici. Ukazatele teploty nad diaľnicou ukazovali 34 - 37 stupňov. Premávka v smere od mora bola minimálna. Okolo 4:15 sme prechádzali cez tunel Sveti Rok. Premávka v tuneli smerom k moru bola už hustá, ale plynulá.Teplota vzduchu po výjaze z tunela bola ololo 9 stupňov Celzia.
Okolo 5:15 sme prechádzali cez Malu Kapelu. Stíhali sme to na poslednú chvíľu, nakoľko pred tunelom z druhej strany bola v tom čase už asi 7 km dlhá kolóna a obsluha sa už sa chystala púšťať oba pruhy v tuneli len smerom k moru.
Trochu hustejšia pemávka začala byť až v okolí Karlovacu a Zagrebu, ale mýtnice sme prešli v podstate bez čakania.
V smere k moru však boli v okolí Karlovacu už okolo 6:00 veľké kolóny.
Diaľnica smerom na Maďarsko bola stále poloprázdna. Na hraničnom priechode Goričan - Letenye nás Maďari nechali čakať asi 20 min, ale potom nás pustili bez kontroly. Cesta cez Maďarsko bez problémov, až nato že v aute bez klímy bolo veľmi horúco.
V meste Csorna boli pred železničným prejazdom a niektorými križovatkami obrovské koľaje (takmer 0.5 m) od kamiónov, takže bol dosť problematické tade prejsť.
Celkovo Brela - Banská Bystrica, Felícia 1.3, 1018 km, s prestávkami 12:30 hod.
Můžete prosím někdo napsat jak vypadá průjezd Jihlavou od Prahy na Znojmo?Prý tam byly (nebo ještě jsou) nejaké objížďky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2007 23:21
Objížďka v Jihlavě ze směru od Prahy už není žádná. Pouze ze směru od Pelhřimova. Ta objížďka má za následek, že je Jihlava mezi 14 a 16 hodinou obtížněji průjezdná.V pátek je v tuto dobu ovšem skoro neprůjezdná.thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2007 23:23
Pojedeme letos až dolů po dálnici může mi prosím někdo napsat jak to dlouho trvá Praha - Šestanovac?a jak velký je provoz v neděli k ránu po této dálnici?děkuju
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 247
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.