Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 22:56
jel jsem do HR dnes, čekačka na Gruškovje/Macejl ráno v 8.45h 2h5min. kontrola OP, víc nechtěl, formulář jsem měl poslaný. jinak cestou na split mraky oprav na dálnici, každou chvíli snížení na 80km/h, to jsem snad ještě nezažil.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2021 06:54
Aktuálna vyhláška na slovensku :

[www.uvzsr.sk]

A takto si užíva , šéf úradu ktorý ju vydal , propagátor zdravého životného štýlu - injekčne aplikovaného .

[www.hlavnydennik.sk]

Všetci nezaočkovaní povinný PCR test cca 70 EUR výpalné , ďakujeme , niekto si tu robí biznis porušovaním zákonov , ústavy a medzinárodných zmlúv . O diskriminácii ani nehovoriac .

[www.idnes.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil svantovit (07. 07. 2021 14:21).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2021 16:31
Ve všech článcích a vyhláškách MZV apd. je psáno,že při cestě na Slovensko,kromě zdravotně známých potvrzení je nutná registrace na stránce [korona.gov.sk] a vyplnění tohoto formuláře. Je tady nějaký občan Česka,kterému se podařilo tento jejich formulář vyplnit ??? Já osobně nikoho neznám a nikomu se ho nepodařilo vyplnit a odeslat. V prvním kroku se má vyplnit krajina ze která se přichází a to je snad jediné co je možné. Pak se vyplňují údaje o osobě a kontakty (telefon,e-mail) , pak následují další údaje,které se musí vyplnit,ale ty jsou jen pro občana Slovenska,není tam žádné české město,pokud se toto nevyplní tak to nelze odeslat,kolonky jsou červené. Nakonec jsem to vzdal jako jiní co se snažili toto vyplnit a jel .

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2021 17:01
Problém je vyplnit adresu, kde (ne)budeš v izolaci. Já mám bydliště na Slovensku, ale vzhledem k zaočkovanosti nebudu muset do izolace, tak jsem zkusil do všech kolonek týkajících se místa izolace napsat "nebudem v izolácii". Při pokusu o odeslání mi to napsalo, že obec není ze seznamu obcí, tak jsem vybral svoje bydliště, pak mu vadilo, že PSČ neodpovídá obci, tak jsem opravil i to a pak už se mi to podařilo odeslat, i s textem "nebudem v izolácii" v kolonkách "Ulica" a "Číslo domu".

V podstatě ale, i jako cizinec bys měl uvést adresu, kde budeš na Slovensku v izolaci (pokud se tě týká). Takže ten číselník obcí je asi v pořádku.

A jel jsi na Slovensko na dovolenou, nebo jsi jenom projížděl? Pokud jen projíždíš, formulář nemusíš vyplňovat, jen policistovi na hranici řekneš, že jsi tranzit. V tom případě ale jsou určeny trasy, po kterých smíš tranzitovat - při cestě mezi ČR a Maďarskem je to jedině dálnice D2. A nesmíš nikde zbytečně zastavovat a musíš projet za max. 8 hodin.

Že to není nikdo schopen zkontrolovat, je druhá věc.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2021 17:52
Jel jsem na pár dní po Slovensku do různých lázní (termálů) , bydliště na Slovensku nemám. Jsem plně očkován,izolace tedy padá. Neměl jsem problém,nikdo nikde a kontrola žádná,tak jsem nakonec tento jak jiní Češi v termálech nakonec nevyplnil a jel. Nepochopím,kdo takový nesmyslný dukument vymyslel. Proč to není podobné jako mají Chorvati,hlava mi to nebere. Pokud to tak bude pokračovat,tak raději zvolím cestu do Chorvatska mimo Slovensko. Tedy Česko,Rakousko,Maďarsko a pak buď přes kousek Slovinska do Chorvatska.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (07. 07. 2021 17:57).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2021 17:59
Ono to začne naostro platit od pátku, takže uvidíme, co budou vyžadovat.

S tím, že ten slovenský formulář je naprd, souhlasím. Pokud jsi zaočkován a zaklikneš že máš výjimku z izolace, neměla by logicky být vyžadována adresa, kde budeš.

Kdyby to vyžadovali, na tvém místě bych tam vyplnil adresu některého z termálů, kde budeš. Nebo to udělat jako někteří recesisti, napsat tam "Bratislava, Námestie slobody 1". To je adresa úřadu vlády.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 16:57
Tak nám od zítra zavedou příjezdový formulář povinně pro všechny, kromě dětí mladších 6 let. Nemůžu nikde najít jak je to s dětma nad 6 let. Očkovaný být nemůžou tak budou muset po návratu na test?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (08. 07. 2021 17:22).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 17:18
Ja tedy pocitam s tim,ze mladsi,13r dcera,ockovana aspon zatim nebude a pujde na test. Ale jestli budem.vyplnovat formular nevim. Jedem az za mesic a navic zbytek clenu nsme komplet ockovani. Zatim to vypada na antigen dle soucasnych info..ale co bude za mesic...
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 17:42
Taky jedem s vnučkou 14 let 21.7 byl jsem se informovat musí mít PCR test je třeba se zavčas objednat at je volné místo dostane dokument o provedeném testu mělo by to stačit.Nevím jak to bude při návratu jestli se nebude muset jít někam v Chorvatsku testovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil děda65 (08. 07. 2021 17:49).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 18:17
Tak třeba tady je pro HR antigen [www.labweb.cz] ? Kde jsi vzal PCR ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 18:25
Pise se antigen ze seznamu stary max 48h pred vstupem na hrsnice nebo 72h stary pcr....zatim

[covid.gov.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pagam (08. 07. 2021 18:26).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 18:29
Antigen, platnost 48 hodin od provedení testu, nebo PCR, platnost 72 hodin od provedení testu. Může mít obojí. Ale pozor, u antigenu dostane výsledek testu, tj.bumážku za cca 15-20 minut, u PCR testu se uvádí obdržení výsledku do 48 hodin, takže jeho platnost může díky tomuto být už jen 24 hodin. Je potřeba řádně naplánovat.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 18:43
... Valeri ... ano, tyto děti, bohužel musí při návratu na test ... nepředpokládám, že by byli vakcinovány, nebo by si prošli infekci Covid19 ...
Evropa vychází se z momentálního stavu, který se bohužel pomalu, ale jistě zhoršuje ... věřím, že ti, kdo se budou vracet ještě do půli, až konce srpna návrat do ČR nějak bez složitostí přečkají ... všichni ale už stříhají ušima co po prázdninách nastane (všechno je to v celé Evropě samozřejmě generální pardon pro turisty) ... Slováci a Srbové se snaží bránit, ale v podstatě mohou tak jako my spoléhat na vakcinaci a promoření v souvislosti s novými mutacemi ...
... dnes už je jisté, že SputnikV díky 2 antigenům ... chrání i proti novým mutacím daleko víc, než jakákoliv další vakcina ... proto by Slováci nikdy neměli zapomenout na opatření, proč jejich vláda sice povolila vakcinaci SputnikV (které už byly na Slovensku ve skladě) ... ale jedním dechem jej vládním nařízením zakázala (nepovolila aplikovat) osobám nad 60 roků ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 07. 2021 18:50).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 20:34
Tak itálie o 2/3 nahoru. HR jakž takž. Řecko "velký špatný". Ano po návratu musí na ATG, protože jak jinak zjistíte, že nepotřebuje karanténu smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 21:12
Bessy
Jak to chteji kontrolovat kdyz nemaji obcanku, pristup do ockovaciho portalu a dalsi? Kdyz to dite neuvedu ve formulari, neni sance to zjistit. Podle me další nesmysl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (08. 07. 2021 21:13).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2021 21:37
[ocko.uzis.cz]

Pri testovani se zadavaji kontaktni udaje. Druha polozka bez dokladu (nicmene na cestu doklad mit musi, teoreticky jsem dceru objednala na test a byla tam kolonka typ dokladu a k tomu cislo prave pro potvrzeni na cestu)
Objednavala je na covidpass.cz (zatim jen objednana,prvni test za tyden,ale jen pro potreby v cechach)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2021 08:49
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Antigen, platnost 48 hodin od provedení testu,
> nebo PCR, platnost 72 hodin od provedení testu.
> Může mít obojí. Ale pozor, u antigenu dostane
> výsledek testu, tj.bumážku za cca 15-20 minut, u
> PCR testu se uvádí obdržení výsledku do 48 hodin,
> takže jeho platnost může díky tomuto být už jen 24
> hodin. Je potřeba řádně naplánovat.

Přesně tak... teď jsme se vrátili a děti rovnou měly jet na tábor... na výsledek z PCR čekaly téměř 72 hodin... manžel je tam vezl dodatečně autem... před cestou do HRK jsme šli raději jen na Antigen... objednaní na dopo v den odjezdu... takže těch 48 hodin je pak dostačujících... do patnácti minut měly děcka v ruce i mezinárodní potvrzení thumbs up
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2021 11:43
Sice jsme projeli Slovensko už v úterý ale na hranici nás rozdělili do dvou proudů jeden pobyt druhý průjezd po nás nechtěli nic jen nás upozornil že nemáme zastavovat. Jinak v úterý Starý Goričan bez čekání . Dvě noci ve Slunji a cesta na Pelješac
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2021 11:54
... Valeri ... "píšu ti za jedna" ... podle tvého návodu lze převézt kamkoliv jakékoliv dítě a to bez identifikace ... (raději ani nepíšu "unést" ) ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2021 17:36
To jsi nejak spatne pochopil. Vnucka ma pas, OP logicky ne. Nijak ji nepašuju ani neunasim. Pokud jede do HR, zeme na zelenem seznamu a staci ze je ji min nez 12 a jede s 2 plne ockovanyma dospelyma, je to OK. Pokud se vraci do ČR, opet zeme na zelenym seznamu, uz musi na test. Chapu ze kazda zeme si dela vlastni pravidla, ale tohle je podle me hloupost. Loni jsme byli benevolentni mozna az moc, letos jsme zase prehnane přísní. A nemluvim o tom, ze tyhle narizeni mely zivotnost leckdy v hodinach. V mezicase jsme to doma vyresili, vnucka kvuli mori klidne na test pujde. Tak nejak se vyjadrila
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2021 23:14
Tak se asi již na Slovensku probudili a upravili ten jejich formulář,který lze teď bez problémů vyplnit a odeslat. [korona.gov.sk]

MirekŠi
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 07:10
... Valeri ... tak to je jiná ...
pak si věk ověří podle pasu ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 09:38
Včera v 8:25 start Živogošče a ve 22:15 HK. Dost silný provoz. Na Lučku Demerje 5 minut na starým Goričnu taky 5 min. Slováci hned jen odkud a kam a kontrola OP. Veselá kontrola prej jestli jsou OP pravý nebo falešný. Povídám "Pravý před chvilkou jsem je domaloval" a oni na to "Dobrý stačil jste to i zalaminovat" já na to že asi samo v Chorvatsku bylo moc teplo. Tak jsme se zasmáli a jeli jsme. Na ČR hranicích nic.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 09:47
Pardón mělo to být Kdo už jste se vrátil!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 10:03
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
>Vnucka ma pas, OP logicky ne.



Proč OP logicky ne? Už tak asi 10 let je možné i dětem nechat vystavit OP. Je to levnější než pas a funguje úplně stejně jako u dospělého, jen má kratší platnost (5 let, ale to mají i dětské pasy)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 14:07
Právě jsme se vrátili z téměř týdenního pobytu v HU.V Maďarsku jakoby covid už nebyl,nikdo nenosí roušky ani uvnitř,ani v termálech.Covid pas po nás nikdo nechtěl ani při ubytování nebo vstupu kamkoliv.Na hranicích CZ-A a A-HU nikdo nestál.Dnes kontrola při cestě zpět-rakouský celník zkontroloval OP a zeptal se,jestli tranzit,Odmávl nás a frčeli jsme domů.Tady jsme chtěli něco koupit a museli jsme hledat roušky.Úplně jsme si odvykli.Za 3 týdny chceme jet do HR,tak asi zvolíme tuto trasu,abychom se vyhnuli SK.Z Břeclavi na kruháče u Hegyfalu za 3 hodiny,což se někdy nepodaří ani přes Bratislavu.Záleží jak se to bude dál vyvíjet.F
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 14:55
To Fanda: bylo by možné doplnit pár průjezdních bodů?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2021 20:43
Doporučuji vlákno přes Maďarsko,je to tam popsáno,Břeclav-Rainthal,po 49 na Hainburg,Frauenkirchen,Panham-přechod do Hu,Forted,Lovo a jste na 84,která vede Šopron-Sarvár a dál dle výběru trasy.Omlouvám se píšu ty názvy z hlavy.F
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2021 20:05
Snad se mohu zeptat zde. Máte někdo letos už osobní zkušenost s průjezdem přes Bosnu (Neum), jako tranzit, ovšem pouze tranzit bez cílové adresy (ubytování), ale tranzit sloužící k výletu? Dle dostupných informací je tranzit přes Neum možný, ale nevím, jestli nebudou chtít vidět cíl a s tím spojené ubytování? Logicky si říkám, že to musí být průchodné, ale osobní zkušenost někoho by mi dodala více jistoty.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2021 21:09
Jel jsem tam před asi 14 dny do Mne.Nikdo se ani neptal kam jedu,nic mimo pasů a OP jsem neukazoval.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.